Google Workspace мүмкіндіктерін информатика пәніне кіріктіру
Google Workspace мүмкіндіктерін информатика пәніне кіріктіру

#1 слайд
ИНФОРМАТИКА САБАҒЫНДА
ЗАМАНАУИ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ
ТЕХНОЛОГИЯЛАРДЫ
АҚПАРАТТЫҚ
КОММУНИКАЦИЯЛЫҚ
ТЕХНОЛОГИЯЛАРМЕН КІРІКТІРУ
1 слайд
ИНФОРМАТИКА САБАҒЫНДА ЗАМАНАУИ ПЕДАГОГИКАЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАРДЫ АҚПАРАТТЫҚ КОММУНИКАЦИЯЛЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАРМЕН КІРІКТІРУ
#2 слайд
Мақсаты:
2 слайд
Мақсаты:
#3 слайд
Білім беру үрдісінде оқытудың жаңа
технологияларын айқындайтын әдістемелік
басылымдармен танысу.
Сабақта оқытудың жаңа технологияларын,
атап айтқанда электрондық оқулықтарды тиімді
қолдана білу.
Оқушының таным белсенділігін
қалыптастыру барысында шығармашылық
ізденістің тиімді жолдарын үйрету, білім сапасын
көтеру.
Міндеттері:
3 слайд
Білім беру үрдісінде оқытудың жаңа технологияларын айқындайтын әдістемелік басылымдармен танысу. Сабақта оқытудың жаңа технологияларын, атап айтқанда электрондық оқулықтарды тиімді қолдана білу. Оқушының таным белсенділігін қалыптастыру барысында шығармашылық ізденістің тиімді жолдарын үйрету, білім сапасын көтеру. Міндеттері:
#4 слайд
“Баланың ынтасын арттыру үшін
оқылатын нәрседен бір жаңалық
болуы керек”
Жүсіпбек
Аймауытов
4 слайд
“Баланың ынтасын арттыру үшін оқылатын нәрседен бір жаңалық болуы керек” Жүсіпбек Аймауытов
#5 слайд
Қазіргі заманғы жағдайларда жұмыс істеу үшін
оқытушы не білуге тиіс? Санамалап айтсақ, келесі бес
құрал педагогтың бесқаруы десе де болады:
Менеджмент ғылымы (басқару ғылымы);
Психология (білім беру - оқыту және тәрбиелеу процесін
психологияландыру жүріп жатыр); Егер біз оқушының
субъектісін, жеке тұлғасын нысаналасақ, біз оны жақсы
білуге тиіспіз;
Экономика (экономиканың қажеттіліктерін білу; мектепке
қандай адам даярлау керек екенін білу);
Информатика (дербес компьютерді пайдалану);
Ақпараттық-коммуникациялық технологияны сабақта
кеңінен қолдану (Интернет желісін пайдалана және іздей
білу, электронды оқулықтарды қолдану, флипчарттарды
игеру).
5 слайд
Қазіргі заманғы жағдайларда жұмыс істеу үшін оқытушы не білуге тиіс? Санамалап айтсақ, келесі бес құрал педагогтың бесқаруы десе де болады: Менеджмент ғылымы (басқару ғылымы); Психология (білім беру - оқыту және тәрбиелеу процесін психологияландыру жүріп жатыр); Егер біз оқушының субъектісін, жеке тұлғасын нысаналасақ, біз оны жақсы білуге тиіспіз; Экономика (экономиканың қажеттіліктерін білу; мектепке қандай адам даярлау керек екенін білу); Информатика (дербес компьютерді пайдалану); Ақпараттық-коммуникациялық технологияны сабақта кеңінен қолдану (Интернет желісін пайдалана және іздей білу, электронды оқулықтарды қолдану, флипчарттарды игеру).
#6 слайд
Оқу үдерісінің тиімділігін қамтамасыз ету үшін
қажет:
Бір қалыпты пайдаланбау, деңгейлер бойынша (білу,
түсіну, қолдану) оқушылар әрекетін ауыстырып
отыру;
Баланың ойлау (зерделеу) қабілетін дамытуға
бағытталу, яғни елестету, салыстыру, байқағыштық
жалпыдан негізгіні айыра алу, ұқсастықты табу
қасиеттерін дамыту;
Компьютерлік технологияны пайдалана отырып
дарынды, орташа және үлгерімі төмен оқушыға
сабақты ойдағыдай меңгеруіне мүмкіндік туғызу;
Оқушының есте сақтау қабілеттерін ескеру (жедел,
қысқа мерзімді және ұзақ уақыттық есте сақтау).
6 слайд
Оқу үдерісінің тиімділігін қамтамасыз ету үшін қажет: Бір қалыпты пайдаланбау, деңгейлер бойынша (білу, түсіну, қолдану) оқушылар әрекетін ауыстырып отыру; Баланың ойлау (зерделеу) қабілетін дамытуға бағытталу, яғни елестету, салыстыру, байқағыштық жалпыдан негізгіні айыра алу, ұқсастықты табу қасиеттерін дамыту; Компьютерлік технологияны пайдалана отырып дарынды, орташа және үлгерімі төмен оқушыға сабақты ойдағыдай меңгеруіне мүмкіндік туғызу; Оқушының есте сақтау қабілеттерін ескеру (жедел, қысқа мерзімді және ұзақ уақыттық есте сақтау).
#7 слайд
Бағыттары Мақсаттары
Электронды
оқулықтар
Оқу-әдістемелік,
электронды кешендер
құру, әдістемелік
Web-сайттар ашу
Телекоммуникациялық
технологиялар
Жалпы компьютерлік
желілерді пайдалану
Мультимедиалық
және гипермәтіндік технологиялар
Бағдарламалау ортасында
инновациялық әдістерді
пайдаланып, бағдарламалық
сайттар, құралдар жасау
Қашықтан оқыту
(басқару) (Internet)
Өздігінен қосымша білім алуды
қамтамасыз ету
Жаңа ақпараттық –
коммуникативтік технология
7 слайд
Бағыттары Мақсаттары Электронды оқулықтар Оқу-әдістемелік, электронды кешендер құру, әдістемелік Web-сайттар ашу Телекоммуникациялық технологиялар Жалпы компьютерлік желілерді пайдалану Мультимедиалық және гипермәтіндік технологиялар Бағдарламалау ортасында инновациялық әдістерді пайдаланып, бағдарламалық сайттар, құралдар жасау Қашықтан оқыту (басқару) (Internet) Өздігінен қосымша білім алуды қамтамасыз ету Жаңа ақпараттық – коммуникативтік технология
#8 слайд
Оқу үдерісінде ақпараттық технологияны
пайдалану барысы:
1."Түсіну" деңгейінде (теориялық материалды
меңгерту):
Электрондық оқулықтар;
Power Point бағдарламасында жасалған
презентациялар;
Жасанды интеклекпен жасалған
платформалар;
Блокнот мәтіндік кіші редакторда жазылған
ережелер жиынтығы (электрондық ереже
анықтамасы) немесе электрондық сөздік
қолданылады.
8 слайд
Оқу үдерісінде ақпараттық технологияны пайдалану барысы: 1."Түсіну" деңгейінде (теориялық материалды меңгерту): Электрондық оқулықтар; Power Point бағдарламасында жасалған презентациялар; Жасанды интеклекпен жасалған платформалар; Блокнот мәтіндік кіші редакторда жазылған ережелер жиынтығы (электрондық ереже анықтамасы) немесе электрондық сөздік қолданылады.
#9 слайд
2."Қолдану" деңгейінде (теориялық материалды
бекіту):
Word Pad мәтіндік редакторында мәтінмен тікелей
жұмыс (түзету, үзінді қосу, аяқтау, әріп қою, астын сызу,
суреттер мен сызбалар кірістіру).
Мультимедиалық мүмкіндіктерді пайдалану
(дыбыстарды жазу мен ойнату, лазерлік ойнатқыш
бағдарламасы, фонограф бағдарламасы арқылы дауысты
жазу және жазылған дыбыстық файлды құжатқа қою
аудиолекцияны алдын ала жазып алып, сабақ барысында
қолдануға болады).
Интернет жүйесі, яғни электрондық кітапхана
мүмкіндігін қолдануға болады. Ол арқылы жаңа
мәліметтер қорыту.
9 слайд
2."Қолдану" деңгейінде (теориялық материалды бекіту): Word Pad мәтіндік редакторында мәтінмен тікелей жұмыс (түзету, үзінді қосу, аяқтау, әріп қою, астын сызу, суреттер мен сызбалар кірістіру). Мультимедиалық мүмкіндіктерді пайдалану (дыбыстарды жазу мен ойнату, лазерлік ойнатқыш бағдарламасы, фонограф бағдарламасы арқылы дауысты жазу және жазылған дыбыстық файлды құжатқа қою аудиолекцияны алдын ала жазып алып, сабақ барысында қолдануға болады). Интернет жүйесі, яғни электрондық кітапхана мүмкіндігін қолдануға болады. Ол арқылы жаңа мәліметтер қорыту.
#10 слайд
1."Жинақтау" деңгейінде (теориялық материалды
қорыту):
Тест бағдарламасы арқылы білімді тексеру;
Power Point бағдарламасымен презентация жасату;
Excel бағдарламасында өз білімдерінің
мониторингісін шығару.
Сынып ішіндегі компьютерлік желі арқылы өзара
білім жарыстыру неме өзара тексеру жұмыстарын
жүргізу;
Әмбебап ойнатқыш бағдарламасына жазылған
файлдар арқылы диктант алу;
Интернет жүйесі арқылы жазылатын рефераттар,
виртуальды интернет олимпиадалар.
10 слайд
1."Жинақтау" деңгейінде (теориялық материалды қорыту): Тест бағдарламасы арқылы білімді тексеру; Power Point бағдарламасымен презентация жасату; Excel бағдарламасында өз білімдерінің мониторингісін шығару. Сынып ішіндегі компьютерлік желі арқылы өзара білім жарыстыру неме өзара тексеру жұмыстарын жүргізу; Әмбебап ойнатқыш бағдарламасына жазылған файлдар арқылы диктант алу; Интернет жүйесі арқылы жазылатын рефераттар, виртуальды интернет олимпиадалар.
#11 слайд
Бағалау
Жинақ
тау
талдау
қолдану
түсіну
білу
Іс-тәжірибедегі өзгерістер
11 слайд
Бағалау Жинақ тау талдау қолдану түсіну білу Іс-тәжірибедегі өзгерістер
#12 слайд
Ақпараттық–
коммуникативтік технология
жағдайындағы жалпы оқыту
үрдісінің функциялары: оқыту,
тәрбиелеу, дамыту, ақпараттық
болжамдау және шығармашылық
қабілеттерін дамытумен
анықталады
12 слайд
Ақпараттық– коммуникативтік технология жағдайындағы жалпы оқыту үрдісінің функциялары: оқыту, тәрбиелеу, дамыту, ақпараттық болжамдау және шығармашылық қабілеттерін дамытумен анықталады
#13 слайд
Сабаққа дайындалу
CD
Өзіндік
Білімін
көтеру
элект.
материалдар
Сабақтан
тыс қызмет
Электронды
оқу
материал-
дарының
мазмұнын
толық оқып
үйрену
АКТ-ны
сабақта
қолданудың
әдістері мен
тәсілдерін
игеру
Internet-ті
әдістемелік
және
танымдық
ақпарат көзі
ретінде игеру
Техникалық
құралдарды
пайдалануға
машықтану
13 слайд
Сабаққа дайындалу CD Өзіндік Білімін көтеру элект. материалдар Сабақтан тыс қызмет Электронды оқу материал- дарының мазмұнын толық оқып үйрену АКТ-ны сабақта қолданудың әдістері мен тәсілдерін игеру Internet-ті әдістемелік және танымдық ақпарат көзі ретінде игеру Техникалық құралдарды пайдалануға машықтану
#14 слайд
Біз қабылдаймыз
10% оқығанымыздан
20% естігенімізден
30% көргенімізден
50% көріп, естігенімізден
70% басқалармен бірге
талқылағанымыздан
80% өзіміз сезінгенімізден
95% басқа біреуге үйреткенімізден
Уильям Глассер
14 слайд
Біз қабылдаймыз 10% оқығанымыздан 20% естігенімізден 30% көргенімізден 50% көріп, естігенімізден 70% басқалармен бірге талқылағанымыздан 80% өзіміз сезінгенімізден 95% басқа біреуге үйреткенімізден Уильям Глассер
#15 слайд
15 слайд
шағым қалдыра аласыз













