Хобби
Хобби

#1 слайд
САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ:
«ХОББИ»
СЫНЫБЫ: 5 «А»
ПӘН МҰҒАЛІМІ: ТАНГЫШБАЕВА САБИРА
МУХТАРОВНА
1 слайд
САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ: «ХОББИ» СЫНЫБЫ: 5 «А» ПӘН МҰҒАЛІМІ: ТАНГЫШБАЕВА САБИРА МУХТАРОВНА
#2 слайд
1
5.3.2.1 жанрлық
ерекшеліктеріне
сай
ресімделуі мен
құрылымын
сақтап, хат,
жарнама,
хабарландыру
құрастырып жазу;
2
5.4.4.1 жұрнақ
арқылы жасалған
туынды сөздерді
және күрделі
сөздерді ауызша
және жазбаша
тілдесім
барысында
қолдану;
Оқу
бағдарламасын
а сәйкес оқу
МАҚСАТЫ:
2 слайд
1 5.3.2.1 жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жазу; 2 5.4.4.1 жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдану; Оқу бағдарламасын а сәйкес оқу МАҚСАТЫ:
#3 слайд
Сабақтың
мақсаттары:
•жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен
құрылымын сақтап , хат, жарнама,
хабарландыру құрастырып жаза алады;
•Жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді
және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша
тілдесім барысында қолдана алады;
3 слайд
Сабақтың мақсаттары: •жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап , хат, жарнама, хабарландыру құрастырып жаза алады; •Жұрнақ арқылы жасалған туынды сөздерді және күрделі сөздерді ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолдана алады;
#4 слайд
Ұйымдастыру
кезеңі.
«Мен әуеспін немесе
қолымнан келеді » тіркесін
аяқтау.
4 слайд
Ұйымдастыру кезеңі. «Мен әуеспін немесе қолымнан келеді » тіркесін аяқтау.
#5 слайд
Үй
тапсырмасын
тексеру. «Қайталау – оқу анасы»
дегендей,
үйге берілген 6 –
тапсырманы тексеріп шығу.
Үй тапсырмасы «Кран
машина» әдісімен.
Өткен сабақ бойынша өткен
ережелер сұрау.
5 слайд
Үй тапсырмасын тексеру. «Қайталау – оқу анасы» дегендей, үйге берілген 6 – тапсырманы тексеріп шығу. Үй тапсырмасы «Кран машина» әдісімен. Өткен сабақ бойынша өткен ережелер сұрау.
#6 слайд
Қызығушылықт
ы ояту
«Микрофон» әдісі арқылы
сұрақтарға жауап бере отырып
сабақ тақырыбы анықталады.
1. Хобби дегеніміз не?
2. Адамдар не үшін
хоббимен айналысады?
(Әркім өз хоббилері туралы
әңгімелейді)
6 слайд
Қызығушылықт ы ояту «Микрофон» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бере отырып сабақ тақырыбы анықталады. 1. Хобби дегеніміз не? 2. Адамдар не үшін хоббимен айналысады? (Әркім өз хоббилері туралы әңгімелейді)
#7 слайд
1-
тапсырма.
Мағынаны тану
«Ерекше хобби түрлері»
туралы видеоролик.
Мәтінді оқып,
негізгі ақпаратты
табыңдар.
1.Адам хоббимен не үшін
айналысады деп ойлайсыңдар?
Дәлел келтіріңдер.
ОҚЫЛЫМ
ТАПСЫРМАСЫ
2. Сендердің хоббилерің бар ма?
Болашақта қандай істі қолға
алғыларың келеді?
Дескриптор:
-мәтінді оқып, негізгі ақпаратты анықтайды – 1 балл;
-сұрақтарға жауап береді – 1 балл.
7 слайд
1- тапсырма. Мағынаны тану «Ерекше хобби түрлері» туралы видеоролик. Мәтінді оқып, негізгі ақпаратты табыңдар. 1.Адам хоббимен не үшін айналысады деп ойлайсыңдар? Дәлел келтіріңдер. ОҚЫЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 2. Сендердің хоббилерің бар ма? Болашақта қандай істі қолға алғыларың келеді? Дескриптор: -мәтінді оқып, негізгі ақпаратты анықтайды – 1 балл; -сұрақтарға жауап береді – 1 балл.
#8 слайд
Сергіту сәті
8 слайд
Сергіту сәті
#9 слайд
2-тапсырма. Суреттердегі балалардың
хоббилері туралы хабарлама
жазыңдар.
Дескриптор:
·Суреттердегі балалардың
хоббилері туралы хабарлама
жазады – 4балл
9 слайд
2-тапсырма. Суреттердегі балалардың хоббилері туралы хабарлама жазыңдар. Дескриптор: ·Суреттердегі балалардың хоббилері туралы хабарлама жазады – 4балл
#10 слайд
Топтық жұмыс. 3-
тапсырма
•Бекіту. Хоббидің пайдасы туралы кластер
жасайды.
«Қолөнер үйірмесінің жұмысы» хабарын
(http://mangystautv.kz/public/kz/news/society/kol-oner-
uiirmesinin-zhumysy) көріп, өз ойларыңмен бөлісіңдер.
Дескриптор:
·бейнематериалға
байланысты
оқушылар ой
бөліседі – 1 балл
·хоббидің
пайдасы туралы
кластер құрады
және
ойларын
қорытындылайд
ы – 1 балл
10 слайд
Топтық жұмыс. 3- тапсырма •Бекіту. Хоббидің пайдасы туралы кластер жасайды. «Қолөнер үйірмесінің жұмысы» хабарын (http://mangystautv.kz/public/kz/news/society/kol-oner- uiirmesinin-zhumysy) көріп, өз ойларыңмен бөлісіңдер. Дескриптор: ·бейнематериалға байланысты оқушылар ой бөліседі – 1 балл ·хоббидің пайдасы туралы кластер құрады және ойларын қорытындылайд ы – 1 балл
#11 слайд
Тест
тапсырмасы
н
орындау
1.Тіркескен сөзді тап.
А) Мейірімді
В) Темір жол
С) Оқушы
D) Түйеқұс
Е) көре-көре
2. Сөздің тура мағыналы сөзін
тап.
А) Темір қасық
В) Темір тәртіп
С) Жүрегі ақ
D) Сағаттың тілі
Е) Иненің көзі
3. Ауыспалы мағыналы сөзді
тап.
А) Темір қасық
В) Адамның тілі
С) Қазақ тілі
D) Темір тостақ
Е) Ағаш қасық
4. Туынды сөзді
тап
А) Жебе
В) Бас
С) Кітап
D) Дәптер
Е) Малшы
5. Туынды сөз
бола
алмайтын сөзді
тап
А) Оқулық
В) Сауыншы
С) Аяқ киім
D) Бәйге
Е) Суретші
11 слайд
Тест тапсырмасы н орындау 1.Тіркескен сөзді тап. А) Мейірімді В) Темір жол С) Оқушы D) Түйеқұс Е) көре-көре 2. Сөздің тура мағыналы сөзін тап. А) Темір қасық В) Темір тәртіп С) Жүрегі ақ D) Сағаттың тілі Е) Иненің көзі 3. Ауыспалы мағыналы сөзді тап. А) Темір қасық В) Адамның тілі С) Қазақ тілі D) Темір тостақ Е) Ағаш қасық 4. Туынды сөзді тап А) Жебе В) Бас С) Кітап D) Дәптер Е) Малшы 5. Туынды сөз бола алмайтын сөзді тап А) Оқулық В) Сауыншы С) Аяқ киім D) Бәйге Е) Суретші
#12 слайд
Дұрыс жауабы
Өзіңді – өзің
тексер:
1)В
2) А
3) С
4) Е
5)Д
Д
е
с
к
р
и
п
т
о
р
:
-4
-5
д
ұ
р
ы
с
ж
а
у
а
п
ү
ш
ін
- 2
б
а
л
л
;
-1
-3
д
ұ
р
ы
с
ж
а
у
а
п
ү
ш
ін
–
1
б
а
л
л
;
12 слайд
Дұрыс жауабы Өзіңді – өзің тексер: 1)В 2) А 3) С 4) Е 5)Д Д е с к р и п т о р : -4 -5 д ұ р ы с ж а у а п ү ш ін - 2 б а л л ; -1 -3 д ұ р ы с ж а у а п ү ш ін – 1 б а л л ;
#13 слайд
Cабақты
қорытындылау:
•WORD WALL ойынымен
оқушылар күрделі сөздерге
арналған бірнеше
мысалдарды түріне қарай
ажыратады.
13 слайд
Cабақты қорытындылау: •WORD WALL ойынымен оқушылар күрделі сөздерге арналған бірнеше мысалдарды түріне қарай ажыратады.
#14 слайд
14 слайд
#15 слайд
Үйге
тапсырма
60 – беттегі
5 –
тапсырма.
15 слайд
Үйге тапсырма 60 – беттегі 5 – тапсырма.
#16 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒ
А РАҚМЕТ!
16 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒ А РАҚМЕТ!
шағым қалдыра аласыз













