Материалдар / Информатика 10 сынып презентация
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Информатика 10 сынып презентация

Материал туралы қысқаша түсінік
10сыныптардың Жаратылыстану бағытына араналған сабаққа слайдтар жинағы 1-тоқсан
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қырқүйек 2024
306
0 рет жүктелген
1900 ₸
Бүгін алсаңыз
+95 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +95 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Сабақтың тақырыбы КОМПЬЮТЕРЛІК ЖЕЛІЛЕРДІҢ ЖҰМЫС ІСТЕУ ҚАҒИДАЛАРЫ.

1 слайд
Сабақтың тақырыбы КОМПЬЮТЕРЛІК ЖЕЛІЛЕРДІҢ ЖҰМЫС ІСТЕУ ҚАҒИДАЛАРЫ.

1 слайд

Сабақтың тақырыбы КОМПЬЮТЕРЛІК ЖЕЛІЛЕРДІҢ ЖҰМЫС ІСТЕУ ҚАҒИДАЛАРЫ.

Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Компьютерлік желілердің қызметін біледі Көптеген оқушылар: Компьютерлік желі түрлерін анықта

2 слайд
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Компьютерлік желілердің қызметін біледі Көптеген оқушылар: Компьютерлік желі түрлерін анықтайды Кейбір оқушылар: Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады

2 слайд

Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Компьютерлік желілердің қызметін біледі Көптеген оқушылар: Компьютерлік желі түрлерін анықтайды Кейбір оқушылар: Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады

Ұйымдастыру кезеңі: Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар тілек айтады. Бірінші оқушы бір тілек айтады, қанд

3 слайд
Ұйымдастыру кезеңі: Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар тілек айтады. Бірінші оқушы бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі оқушы сол әріптен басталатын тілек айтады. Топқа біріктіру: «Сандар» әдісі Оқушылар үшке дейін санау арқылы топтарға бірігеді. Өткен сабақты пысықтау: «Сұхбат алу» Ортаға үш оқушы шақырылады. Екі оқушы бір- бірімен өтілген тақырыптар бойынша сұхбат құрады. Сандар Үшінші оқушы түсінгенін әңгімелейді. Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау, ынталандыру.

3 слайд

Ұйымдастыру кезеңі: Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар тілек айтады. Бірінші оқушы бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі оқушы сол әріптен басталатын тілек айтады. Топқа біріктіру: «Сандар» әдісі Оқушылар үшке дейін санау арқылы топтарға бірігеді. Өткен сабақты пысықтау: «Сұхбат алу» Ортаға үш оқушы шақырылады. Екі оқушы бір- бірімен өтілген тақырыптар бойынша сұхбат құрады. Сандар Үшінші оқушы түсінгенін әңгімелейді. Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау, ынталандыру.

«Миға шабуыл» - Бүгінгі таңда қоғамдағы әлеуметтік өзгерістерге желі технологиясының ықпалы қандай? -Қандай желі түрлерімен тан

4 слайд
«Миға шабуыл» - Бүгінгі таңда қоғамдағы әлеуметтік өзгерістерге желі технологиясының ықпалы қандай? -Қандай желі түрлерімен таныссың? «Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру

4 слайд

«Миға шабуыл» - Бүгінгі таңда қоғамдағы әлеуметтік өзгерістерге желі технологиясының ықпалы қандай? -Қандай желі түрлерімен таныссың? «Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру

1-тапсырма. «Құрылысшы» ойыны Тақырып бойынша мәтін қиындылары беріледі. Оқушылар берілген мәтіннің қиындыларын құрастырады. Дес

5 слайд
1-тапсырма. «Құрылысшы» ойыны Тақырып бойынша мәтін қиындылары беріледі. Оқушылар берілген мәтіннің қиындыларын құрастырады. Дескриптор: Компьютерлік желілердің қызметін біледі. 2-тапсырма. - Біздің еліміздегі әлеуметтік желілердің даму барысына талдау жасаңдар? Мысал келтіріңдер. Дескриптор: Компьютерлік желі түрлерін анықтайды. 3-тапсырма. - Компьютерлік желінің жағымды жақтары мен пайдасын бағала. - Компьютерлік желінің жағымсыз тұстары мен зиянды жақтарын бағала. - Екі жағдайды бағалау барысында дәлелді мысалдар келтіріңдер. Дескриптор: Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады. Оқушылардың жұмыстарын топ басшылары шәкіл арқылы бағалайды. «Сызғыш» әдісі. Сызғыштың шәкіл бөліктеріне оқушылардың аттарын жазады.

5 слайд

1-тапсырма. «Құрылысшы» ойыны Тақырып бойынша мәтін қиындылары беріледі. Оқушылар берілген мәтіннің қиындыларын құрастырады. Дескриптор: Компьютерлік желілердің қызметін біледі. 2-тапсырма. - Біздің еліміздегі әлеуметтік желілердің даму барысына талдау жасаңдар? Мысал келтіріңдер. Дескриптор: Компьютерлік желі түрлерін анықтайды. 3-тапсырма. - Компьютерлік желінің жағымды жақтары мен пайдасын бағала. - Компьютерлік желінің жағымсыз тұстары мен зиянды жақтарын бағала. - Екі жағдайды бағалау барысында дәлелді мысалдар келтіріңдер. Дескриптор: Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады. Оқушылардың жұмыстарын топ басшылары шәкіл арқылы бағалайды. «Сызғыш» әдісі. Сызғыштың шәкіл бөліктеріне оқушылардың аттарын жазады.

Тест тапсырмасы Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Мұғалімге хат» әдісі Оқушылар сабақ туралы түсінгендерін және сұрақтарын қағаз

6 слайд
Тест тапсырмасы Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Мұғалімге хат» әдісі Оқушылар сабақ туралы түсінгендерін және сұрақтарын қағазға жазып қалдырады. Рефлексия

6 слайд

Тест тапсырмасы Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Мұғалімге хат» әдісі Оқушылар сабақ туралы түсінгендерін және сұрақтарын қағазға жазып қалдырады. Рефлексия

Назарларыңызға ! рақмет

7 слайд
Назарларыңызға ! рақмет

7 слайд

Назарларыңызға ! рақмет

Сабақтың тақырыбы § 1.2 ЖЕЛІ.ЖЕЛІЛІК КОМПОНЕНТТЕР

8 слайд
Сабақтың тақырыбы § 1.2 ЖЕЛІ.ЖЕЛІЛІК КОМПОНЕНТТЕР

8 слайд

Сабақтың тақырыбы § 1.2 ЖЕЛІ.ЖЕЛІЛІК КОМПОНЕНТТЕР

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.1.1 Желілік компоненттердің мақсатын сипаттау (тораптар, маршрутизаторлар, коммутатор

9 слайд
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.1.1 Желілік компоненттердің мақсатын сипаттау (тораптар, маршрутизаторлар, коммутаторлар) Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Желінің жұмыс істеу шарттары туралы біледі Көптеген оқушылар: Бағдарлауыш пен коммутатордың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады Кейбір оқушылар: Компьютерлік желінің маңыздылығын бағалап, тұжырым жасайды

9 слайд

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.1.1 Желілік компоненттердің мақсатын сипаттау (тораптар, маршрутизаторлар, коммутаторлар) Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Желінің жұмыс істеу шарттары туралы біледі Көптеген оқушылар: Бағдарлауыш пен коммутатордың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады Кейбір оқушылар: Компьютерлік желінің маңыздылығын бағалап, тұжырым жасайды

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқ

10 слайд
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: «Жеті жұрттың тілін біл» үш елдің жалаулары арқылы топтарға бірігеді. Өткен сабақты пысықтау: «Фишбоун» әдісі Оқушылар плакатқа балық қаңқасының суретін салады. Жоғарғы қабырғаларына өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар жазады. Келесі топ төменгі қабырғаларына жауаптарын жазады. Фигуралар арқылы бағалау

10 слайд

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: «Жеті жұрттың тілін біл» үш елдің жалаулары арқылы топтарға бірігеді. Өткен сабақты пысықтау: «Фишбоун» әдісі Оқушылар плакатқа балық қаңқасының суретін салады. Жоғарғы қабырғаларына өткен тақырыпқа байланысты сұрақтар жазады. Келесі топ төменгі қабырғаларына жауаптарын жазады. Фигуралар арқылы бағалау

«Миға шабуыл» - Бүгінгі таңда компьютер техникасының дамуында желінің рөлі қандай? - Желінің қандай түрлерімен таныссың? -Қанд

11 слайд
«Миға шабуыл» - Бүгінгі таңда компьютер техникасының дамуында желінің рөлі қандай? - Желінің қандай түрлерімен таныссың? -Қандай желілерде жұмыс істейсіңдер? «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін қасындағы досына әңгімелеп береді. Мұғалім оқушылардың білімін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру

11 слайд

«Миға шабуыл» - Бүгінгі таңда компьютер техникасының дамуында желінің рөлі қандай? - Желінің қандай түрлерімен таныссың? -Қандай желілерде жұмыс істейсіңдер? «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін қасындағы досына әңгімелеп береді. Мұғалім оқушылардың білімін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру

1-тапсырма. Кестемен жұмыс.Желілік түйін.Бағдарлауыш Модем Коммутатор Дескриптор: Желілік жұмыс істеу шарттарын анықтайды.Фигура

12 слайд
1-тапсырма. Кестемен жұмыс.Желілік түйін.Бағдарлауыш Модем Коммутатор Дескриптор: Желілік жұмыс істеу шарттарын анықтайды.Фигуралар арқылы бағалау 2-тапсырма. - Бағдарлауыш пен коммутатордың ұқсастығы мен айырмашылықтарын салыстырып, талдаңдар. Дескриптор: Бағдарлауыш пен коммутатордың ұқсастықтары мен айырмашылығын салыстырады. Фигуралар арқылы бағалау 3-тапсырма. - «Біздің өмірімізде интернет желісінің алатын орны» тақырыбында эссе жазыңдар. Эссені жазу барысында интернет біздің өмірімізге енгеннен бастап не ұттық, неден ұтылдық сұрақтарына жауап беріңдер. Дескриптор: Компьютерлік желінің маңыздылығын бағалап, тұжырым жасайды.

12 слайд

1-тапсырма. Кестемен жұмыс.Желілік түйін.Бағдарлауыш Модем Коммутатор Дескриптор: Желілік жұмыс істеу шарттарын анықтайды.Фигуралар арқылы бағалау 2-тапсырма. - Бағдарлауыш пен коммутатордың ұқсастығы мен айырмашылықтарын салыстырып, талдаңдар. Дескриптор: Бағдарлауыш пен коммутатордың ұқсастықтары мен айырмашылығын салыстырады. Фигуралар арқылы бағалау 3-тапсырма. - «Біздің өмірімізде интернет желісінің алатын орны» тақырыбында эссе жазыңдар. Эссені жазу барысында интернет біздің өмірімізге енгеннен бастап не ұттық, неден ұтылдық сұрақтарына жауап беріңдер. Дескриптор: Компьютерлік желінің маңыздылығын бағалап, тұжырым жасайды.

Шағын тест алу Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Рефлекси

13 слайд
Шағын тест алу Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Рефлексия

13 слайд

Шағын тест алу Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Рефлексия

Назарларыңызға ! рақмет

14 слайд
Назарларыңызға ! рақмет

14 слайд

Назарларыңызға ! рақмет

Сабақтың тақырыбы § 1.3 IP-АДРЕСТЕР.

15 слайд
Сабақтың тақырыбы § 1.3 IP-АДРЕСТЕР.

15 слайд

Сабақтың тақырыбы § 1.3 IP-АДРЕСТЕР.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.1.2 IP-адрестерінің мақсатын және көрсетілуін түсіндіру Сабақтың мақсаты: Барлық оқуш

16 слайд
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.1.2 IP-адрестерінің мақсатын және көрсетілуін түсіндіру Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: IP-адрес, хаттама ұғымдарын анықтайды Көптеген оқушылар: Хаттамалардың түрлерін салыстырады Кейбір оқушылар: Желідегі компьютерлер санын білудің маңыздылығын тұжырымдайды

16 слайд

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.1.2 IP-адрестерінің мақсатын және көрсетілуін түсіндіру Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: IP-адрес, хаттама ұғымдарын анықтайды Көптеген оқушылар: Хаттамалардың түрлерін салыстырады Кейбір оқушылар: Желідегі компьютерлер санын білудің маңыздылығын тұжырымдайды

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көң

17 слайд
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: Әлеуметтік желілер арқылы топтарға біріктіру: «Whatsapp» «Instagram» «Faаcebook» Өткен сабақты пысықтау: «Ақпарат бөлісу» әдісі 1-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. 2-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. Жұптар бір-бірінің ақпараттарын толықтырады. Жұптар сыныппен жұмыс істейді. Смайлдер арқылы бағалау

17 слайд

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Жүректен жүрекке» Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады. Топқа біріктіру: Әлеуметтік желілер арқылы топтарға біріктіру: «Whatsapp» «Instagram» «Faаcebook» Өткен сабақты пысықтау: «Ақпарат бөлісу» әдісі 1-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. 2-оқушыда ақпараттың 50%-ы бар. Жұптар бір-бірінің ақпараттарын толықтырады. Жұптар сыныппен жұмыс істейді. Смайлдер арқылы бағалау

«Миға шабуыл» - «Миға шабуыл» әдісі - Интернетке кірген компьютерді бақылауға бола ма? - Интернетте жұмыс істеп тұрған компьюте

18 слайд
«Миға шабуыл» - «Миға шабуыл» әдісі - Интернетке кірген компьютерді бақылауға бола ма? - Интернетте жұмыс істеп тұрған компьютердің қай елден, қай өңірден екенін анықтау мүмкін бе? «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін жұбымен талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру

18 слайд

«Миға шабуыл» - «Миға шабуыл» әдісі - Интернетке кірген компьютерді бақылауға бола ма? - Интернетте жұмыс істеп тұрған компьютердің қай елден, қай өңірден екенін анықтау мүмкін бе? «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін жұбымен талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру

1-тапсырма. «Венн диаграммасы» - ІР-адрес пен маска ұғымын салыстырыңдар. Дескриптор: ІР-адрес пен маска ұғымдарын салыстырады.

19 слайд
1-тапсырма. «Венн диаграммасы» - ІР-адрес пен маска ұғымын салыстырыңдар. Дескриптор: ІР-адрес пен маска ұғымдарын салыстырады. Смайлдер арқылы бағалау 2-тапсырма. - Компьютердің IP-адресінің фрагменттері А-дан В-ға дейін көрсетілген. IP-адресті қалпына келтір. Жауапта үзінділерді білдіретін сандардың реттілігін IP-адреске сәйкес тәртіпте көрсет. А)3.212 21 2.12 .42 А Ә Б В Ә).64 2.16 16 8.132 А Ә Б В Б) 2.162 4.18 .61 20 А Ә Б В В) .65 10 39 4.28 .2 А Ә Б В Г Дескриптор: Берілген мәліметтер бойынша ІР-адресті анықтайды. Смайлдер арқылы бағалау

19 слайд

1-тапсырма. «Венн диаграммасы» - ІР-адрес пен маска ұғымын салыстырыңдар. Дескриптор: ІР-адрес пен маска ұғымдарын салыстырады. Смайлдер арқылы бағалау 2-тапсырма. - Компьютердің IP-адресінің фрагменттері А-дан В-ға дейін көрсетілген. IP-адресті қалпына келтір. Жауапта үзінділерді білдіретін сандардың реттілігін IP-адреске сәйкес тәртіпте көрсет. А)3.212 21 2.12 .42 А Ә Б В Ә).64 2.16 16 8.132 А Ә Б В Б) 2.162 4.18 .61 20 А Ә Б В В) .65 10 39 4.28 .2 А Ә Б В Г Дескриптор: Берілген мәліметтер бойынша ІР-адресті анықтайды. Смайлдер арқылы бағалау

3-тапсырма. Мына тізбектердің қайсысы маска болуы мүмкін? 1) 255.255.255.122 2) 255.255.128.255 3) 255.255.156.0 4) 255.255.255.

20 слайд
3-тапсырма. Мына тізбектердің қайсысы маска болуы мүмкін? 1) 255.255.255.122 2) 255.255.128.255 3) 255.255.156.0 4) 255.255.255.192 5) 255.255.224.192 6) 255.255.255.128 7) 255.255.248.0 8) 255.255.128.128 Оқулық bilimland.kz Плакат, маркер, стикер 9) 255.255.255.102 10) 255.255.248.0 Дескриптор: Берілген сандар бойынша маскаларды анықтайды. Смайлдер арқылы бағалау

20 слайд

3-тапсырма. Мына тізбектердің қайсысы маска болуы мүмкін? 1) 255.255.255.122 2) 255.255.128.255 3) 255.255.156.0 4) 255.255.255.192 5) 255.255.224.192 6) 255.255.255.128 7) 255.255.248.0 8) 255.255.128.128 Оқулық bilimland.kz Плакат, маркер, стикер 9) 255.255.255.102 10) 255.255.248.0 Дескриптор: Берілген сандар бойынша маскаларды анықтайды. Смайлдер арқылы бағалау

«Лездеме сұрақтар» әдісі 1. TCP / IP-хаттамаларының қандай түрлері бар? 2. TCP / IP -хаттамасының қызметі қандай? 3. IP-адрес де

21 слайд
«Лездеме сұрақтар» әдісі 1. TCP / IP-хаттамаларының қандай түрлері бар? 2. TCP / IP -хаттамасының қызметі қандай? 3. IP-адрес дегеніміз не? 4. IP-адрестің соңғы нөмірлері қандай сандар бола алмайды? 5. Желідегі компьютер нөмірін қалай анықтайды? Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Бутерброд» әдісі Оқушылардың бір тобы сабақ туралы жағымды пікір, екінші тобы сын, үшінші тобы тағы да жағымды пікір айтады Рефлексия

21 слайд

«Лездеме сұрақтар» әдісі 1. TCP / IP-хаттамаларының қандай түрлері бар? 2. TCP / IP -хаттамасының қызметі қандай? 3. IP-адрес дегеніміз не? 4. IP-адрестің соңғы нөмірлері қандай сандар бола алмайды? 5. Желідегі компьютер нөмірін қалай анықтайды? Өздерін бағалайды Кері байланыс: «Бутерброд» әдісі Оқушылардың бір тобы сабақ туралы жағымды пікір, екінші тобы сын, үшінші тобы тағы да жағымды пікір айтады Рефлексия

Назарларыңызға ! рақмет

22 слайд
Назарларыңызға ! рақмет

22 слайд

Назарларыңызға ! рақмет

Сабақтың тақырыбы § 1.4 ДОМЕН ЖҮЙЕСІ.

23 слайд
Сабақтың тақырыбы § 1.4 ДОМЕН ЖҮЙЕСІ.

23 слайд

Сабақтың тақырыбы § 1.4 ДОМЕН ЖҮЙЕСІ.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.1.3 Домендік атаулар жүйесінің (DNS) мақсатын түсіндіру Сабақтың мақсаты: Барлық оқуш

24 слайд
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.1.3 Домендік атаулар жүйесінің (DNS) мақсатын түсіндіру Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Домендік атау ұғымын анықтайды Көптеген оқушылар: Домен түрлерін анықтау, салыстырады Кейбір оқушылар: Желідегі домендік жүйенің маңыздылығын бағалайды

24 слайд

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.1.3 Домендік атаулар жүйесінің (DNS) мақсатын түсіндіру Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Домендік атау ұғымын анықтайды Көптеген оқушылар: Домен түрлерін анықтау, салыстырады Кейбір оқушылар: Желідегі домендік жүйенің маңыздылығын бағалайды

Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі - «

25 слайд
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі - «Оқиға» дегеніміз не? -Қалай ойлайсың, оқиғаның қандай параметрлері болуы мүмкін?   ҚБ: стикер /1балл/

25 слайд

Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3. «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі - «Оқиға» дегеніміз не? -Қалай ойлайсың, оқиғаның қандай параметрлері болуы мүмкін?   ҚБ: стикер /1балл/

«Миға шабуыл» - Домен ұғымымен таныссың ба? - Желідегі сандық адрестерді есте сақтауға қалай қолайлы етуге болады? «Көршіңе әңг

26 слайд
«Миға шабуыл» - Домен ұғымымен таныссың ба? - Желідегі сандық адрестерді есте сақтауға қалай қолайлы етуге болады? «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқулық Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін құрбысына айтып береді. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру

26 слайд

«Миға шабуыл» - Домен ұғымымен таныссың ба? - Желідегі сандық адрестерді есте сақтауға қалай қолайлы етуге болады? «Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқулық Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін құрбысына айтып береді. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру

1-тапсырма. - IP-адрес пен домендік адрестерді салыстыр. Екеуінің ұқсастығы пен ерекшеліктерін Венн диаграммасы арқылы көрсет. Д

27 слайд
1-тапсырма. - IP-адрес пен домендік адрестерді салыстыр. Екеуінің ұқсастығы пен ерекшеліктерін Венн диаграммасы арқылы көрсет. Дескриптор: ІР-адрес пен домендік адресті салыстырады. Медальдар арқылы бағалау 2-тапсырма. - Домендік атауларды қалай таңдаған дұрыс? - Өзіңе және отбасы мүшелеріне интернеттен жеке-жеке сайт ашады деп есептеп, оларға домендік атау таңдап, ұсын. Дескриптор: Домендік атауға дұрыс таңдау жасайды. Медальдар арқылы бағалау

27 слайд

1-тапсырма. - IP-адрес пен домендік адрестерді салыстыр. Екеуінің ұқсастығы пен ерекшеліктерін Венн диаграммасы арқылы көрсет. Дескриптор: ІР-адрес пен домендік адресті салыстырады. Медальдар арқылы бағалау 2-тапсырма. - Домендік атауларды қалай таңдаған дұрыс? - Өзіңе және отбасы мүшелеріне интернеттен жеке-жеке сайт ашады деп есептеп, оларға домендік атау таңдап, ұсын. Дескриптор: Домендік атауға дұрыс таңдау жасайды. Медальдар арқылы бағалау

3-тапсырма. •Берілген тақырып бойынша зерттеу жасаңдар. Зерттеу тақырыптары •Зерттеу сұрақтары мен бағыттары Электрондық үкімет

28 слайд
3-тапсырма. •Берілген тақырып бойынша зерттеу жасаңдар. Зерттеу тақырыптары •Зерттеу сұрақтары мен бағыттары Электрондық үкімет деген не? •Қандай домендік атауы бар? •Не үшін Электрондық үкімет деп аталады? •Сайттың үкімет жұмысына қандай қатысы бар? 1.Елімізде және шетелдердегі ең көп қолданылатын 6 сайтты анықтаңдар. 2.Не үшін бұл сайттардың рейтінгісі жоғары? 3.Біздің елімізде және басқа елдердегі сайттарға талдау жасаңдар. Танымал 4.сайттар қай бағытта жасалған. 5.Қай бағыттағы сайттар көп? Өз тәжірибеңе сүйен. Интернетті пайдалан. Отбасы 6.мүшелері, құрдастарың, сыныптастарыңның арасында сауалнама жүргізіп, еліміздегі ең танымалы деген 3 сайтты анықтап көр. Дескриптор: Домендік атаулардың қолданылуын зерттейді. Медальдар арқылы бағалау

28 слайд

3-тапсырма. •Берілген тақырып бойынша зерттеу жасаңдар. Зерттеу тақырыптары •Зерттеу сұрақтары мен бағыттары Электрондық үкімет деген не? •Қандай домендік атауы бар? •Не үшін Электрондық үкімет деп аталады? •Сайттың үкімет жұмысына қандай қатысы бар? 1.Елімізде және шетелдердегі ең көп қолданылатын 6 сайтты анықтаңдар. 2.Не үшін бұл сайттардың рейтінгісі жоғары? 3.Біздің елімізде және басқа елдердегі сайттарға талдау жасаңдар. Танымал 4.сайттар қай бағытта жасалған. 5.Қай бағыттағы сайттар көп? Өз тәжірибеңе сүйен. Интернетті пайдалан. Отбасы 6.мүшелері, құрдастарың, сыныптастарыңның арасында сауалнама жүргізіп, еліміздегі ең танымалы деген 3 сайтты анықтап көр. Дескриптор: Домендік атаулардың қолданылуын зерттейді. Медальдар арқылы бағалау

«Эссе» стратегиясы - «Желідегі домендік жүйенің маңызы» туралы ойларыңды жазыңдар. Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі Оқушылар саб

29 слайд
«Эссе» стратегиясы - «Желідегі домендік жүйенің маңызы» туралы ойларыңды жазыңдар. Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерін басбармақтарын көрсету арқылы білдіреді. Рефлексия

29 слайд

«Эссе» стратегиясы - «Желідегі домендік жүйенің маңызы» туралы ойларыңды жазыңдар. Кері байланыс: «Басбармақ» әдісі Оқушылар сабақтан алған әсерін басбармақтарын көрсету арқылы білдіреді. Рефлексия

Назарларыңызға ! рақмет

30 слайд
Назарларыңызға ! рақмет

30 слайд

Назарларыңызға ! рақмет

Сабақтың тақырыбы § 1.5 ЖЕЛІДЕЖҰМЫС ІСТЕУ КЕЗІНДЕГІ ҚАУІПСІЗДІК ШАРАЛАРЫ.

31 слайд
Сабақтың тақырыбы § 1.5 ЖЕЛІДЕЖҰМЫС ІСТЕУ КЕЗІНДЕГІ ҚАУІПСІЗДІК ШАРАЛАРЫ.

31 слайд

Сабақтың тақырыбы § 1.5 ЖЕЛІДЕЖҰМЫС ІСТЕУ КЕЗІНДЕГІ ҚАУІПСІЗДІК ШАРАЛАРЫ.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.2.1 1 «Ақпараттық қауіпсіздік», «құпиялылық», «тұтастық» және «қолжетімділік» терминд

32 слайд
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.2.1 1 «Ақпараттық қауіпсіздік», «құпиялылық», «тұтастық» және «қолжетімділік» терминдерінің маңызын түсіндіру Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: «Ақпарат» және «ақпараттық қауіпсіздік» ұғымдарымен танысады Көптеген оқушылар: Қазақстан Республикасындағы заңмен қорғалатын құпияларды анықтайды Кейбір оқушылар: Жүйенің сенімділігіне тұжырым жасайды

32 слайд

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.2.1 1 «Ақпараттық қауіпсіздік», «құпиялылық», «тұтастық» және «қолжетімділік» терминдерінің маңызын түсіндіру Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: «Ақпарат» және «ақпараттық қауіпсіздік» ұғымдарымен танысады Көптеген оқушылар: Қазақстан Республикасындағы заңмен қорғалатын құпияларды анықтайды Кейбір оқушылар: Жүйенің сенімділігіне тұжырым жасайды

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Қуат беру» Шаттық шеңберіне барлық оқушылар тұрады. Бастапқы бастаушы қ

33 слайд
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Қуат беру» Шаттық шеңберіне барлық оқушылар тұрады. Бастапқы бастаушы қолын бір рет қысады, екінші айналымда екі рет, үшінші айналымда үш рет қысады. Соңында бастауыш оқушыға жеткенде қанша қуат бергенін анықтайды. Топқа біріктіру: Сандар арқылы топтарға бірігеді. Өткен сабақты пысықтау: «Биопоэма» әдісі А4 парақты 8 бөлікке бөліп, әр бөлікке өткен тақырып туралы маңызды ақпаратты толтырады. Мәліметтерді толықтырып болған соң, бүкіл топ мүшелерінің біреуінен ұқсастықтарды байқайды, саралайды, мәліметтерді толықтырады. Жұмысты медальдар арқылы бағалау

33 слайд

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: «Қуат беру» Шаттық шеңберіне барлық оқушылар тұрады. Бастапқы бастаушы қолын бір рет қысады, екінші айналымда екі рет, үшінші айналымда үш рет қысады. Соңында бастауыш оқушыға жеткенде қанша қуат бергенін анықтайды. Топқа біріктіру: Сандар арқылы топтарға бірігеді. Өткен сабақты пысықтау: «Биопоэма» әдісі А4 парақты 8 бөлікке бөліп, әр бөлікке өткен тақырып туралы маңызды ақпаратты толтырады. Мәліметтерді толықтырып болған соң, бүкіл топ мүшелерінің біреуінен ұқсастықтарды байқайды, саралайды, мәліметтерді толықтырады. Жұмысты медальдар арқылы бағалау

«Миға шабуыл» - Желіде жұмыс істеуде қандай қауіп-қатер бар деп ойлайсың? - Интернетте қандай ақпаратты жариялауға болмайды? -

34 слайд
«Миға шабуыл» - Желіде жұмыс істеуде қандай қауіп-қатер бар деп ойлайсың? - Интернетте қандай ақпаратты жариялауға болмайды? - Әлеуметтік желілерді пайдалануда қандай қауіп-қатер бар? «Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру

34 слайд

«Миға шабуыл» - Желіде жұмыс істеуде қандай қауіп-қатер бар деп ойлайсың? - Интернетте қандай ақпаратты жариялауға болмайды? - Әлеуметтік желілерді пайдалануда қандай қауіп-қатер бар? «Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру

1-тапсырма. - Біздің еліміздегі ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің қандай шаралары, заңдары бар? Талдаңдар. ҚР-дағы заңм

35 слайд
1-тапсырма. - Біздің еліміздегі ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің қандай шаралары, заңдары бар? Талдаңдар. ҚР-дағы заңмен қорғалатын құпияларды анықтайды. Медальдар арқылы бағалау 2-тапсырма. - Ақпараттық қауіпсіздіктің құрамдас бөліктерін Венн диаграммасы арқылы салыстырыңдар. Дескриптор: Ақпараттық қауіпсіздіктің құрамдас бөліктерін салыстырады. Медальдар арқылы бағалау

35 слайд

1-тапсырма. - Біздің еліміздегі ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етудің қандай шаралары, заңдары бар? Талдаңдар. ҚР-дағы заңмен қорғалатын құпияларды анықтайды. Медальдар арқылы бағалау 2-тапсырма. - Ақпараттық қауіпсіздіктің құрамдас бөліктерін Венн диаграммасы арқылы салыстырыңдар. Дескриптор: Ақпараттық қауіпсіздіктің құрамдас бөліктерін салыстырады. Медальдар арқылы бағалау

3-тапсырма. Кестемен жұмыс Дескриптор: - Қауіпсіздік жүйелерін анықтайды. - Қауіпсіздік жүйелерін салыстырады. Оқушылардың жұмыс

36 слайд
3-тапсырма. Кестемен жұмыс Дескриптор: - Қауіпсіздік жүйелерін анықтайды. - Қауіпсіздік жүйелерін салыстырады. Оқушылардың жұмыстарын топбасшы шәкіл арқылы бағалайды. «Температура» әдісі. Термометр шәкіліне оқушылардың аттарын жазады.

36 слайд

3-тапсырма. Кестемен жұмыс Дескриптор: - Қауіпсіздік жүйелерін анықтайды. - Қауіпсіздік жүйелерін салыстырады. Оқушылардың жұмыстарын топбасшы шәкіл арқылы бағалайды. «Температура» әдісі. Термометр шәкіліне оқушылардың аттарын жазады.

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» Рефлексия барлығын түсіндім менде сұрақтар қалды

37 слайд
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» Рефлексия барлығын түсіндім менде сұрақтар қалды

37 слайд

1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: «Смайлик» Рефлексия барлығын түсіндім менде сұрақтар қалды

Назарларыңызға ! рақмет

38 слайд
Назарларыңызға ! рақмет

38 слайд

Назарларыңызға ! рақмет

Сабақтың тақырыбы АҚПАРАТТЫ ҚОРҒАУ ӘДІСТЕРІ

39 слайд
Сабақтың тақырыбы АҚПАРАТТЫ ҚОРҒАУ ӘДІСТЕРІ

39 слайд

Сабақтың тақырыбы АҚПАРАТТЫ ҚОРҒАУ ӘДІСТЕРІ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.2.2 Деректерді шифрлау қажеттілігін бағалау Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Крипт

40 слайд
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.2.2 Деректерді шифрлау қажеттілігін бағалау Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Криптология, шифрлау ұғымдарын анықтайды Көптеген оқушылар: К...

40 слайд

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты 10.6.2.2 Деректерді шифрлау қажеттілігін бағалау Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Криптология, шифрлау ұғымдарын анықтайды Көптеген оқушылар: К...