Жай бөлшектерді көбейту
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуді
біледі.
Сабақтың тақырыбы:
Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау
Сабақтың мақсаты:Сабақтың мақсаты: Осы сабақта қол Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу жеткізілетін оқу
мақсаттары:мақсаттары: Жай бөлшектерді аралас сандарды көбейтуді орындау.
Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік,
терімділік қасиеттерін білу.
Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейтуді білу
Бағалау Бағалау
критерийлері:критерийлері: Жай бөлшектердің көбейту ережесін біле алады. Жай
бөлшектерді ажырата алады. Жай бөлшектермен аралас
сандарды көбейтуді және есеп шығаруда қолдана алады. Сабақтың тақырыбы:
Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау
Сабақтың мақсаты:Сабақтың мақсаты:
1 слайд
Жай бөлшектерді және аралас сандарды көбейтуді біледі. Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау Сабақтың мақсаты:Сабақтың мақсаты: Осы сабақта қол Осы сабақта қол жеткізілетін оқу жеткізілетін оқу мақсаттары:мақсаттары: Жай бөлшектерді аралас сандарды көбейтуді орындау. Көбейтудің ауыстырымдылық, үлестірімділік, терімділік қасиеттерін білу. Жай бөлшектер мен аралас сандарды көбейтуді білу Бағалау Бағалау критерийлері:критерийлері: Жай бөлшектердің көбейту ережесін біле алады. Жай бөлшектерді ажырата алады. Жай бөлшектермен аралас сандарды көбейтуді және есеп шығаруда қолдана алады. Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді, аралас сандарды көбейтуді орындау Сабақтың мақсаты:Сабақтың мақсаты:
2 слайд
Тілдік мақсаттарТілдік мақсаттар
Қосудың терімділік және ауыстырымдылық
қасиеттерін түсіндіреді.
Терминдер:
аралас сан, бөлшек, ауыстырымдылық, терімділік
Құндылықтар Құндылықтар
Еңбекке және шығармашылыққа баулу.
Ынтымақтастықпен қарым-қатынас жасау қабілетін
ұйымдастыру .
2 слайд
Тілдік мақсаттарТілдік мақсаттар Қосудың терімділік және ауыстырымдылық қасиеттерін түсіндіреді. Терминдер: аралас сан, бөлшек, ауыстырымдылық, терімділік Құндылықтар Құндылықтар Еңбекке және шығармашылыққа баулу. Ынтымақтастықпен қарым-қатынас жасау қабілетін ұйымдастыру .
3 слайд
3 слайд
4 слайд
«Ой қозғау» қайталау сұрақтары
Жай бөлшек дегеніміз не?
Аралас сан дегеніміз не ?
Жай бөлшекті қосу және азайтуды
орындау ережесі дегеніміз не?Сабақтың басы
Оқушылармен сәлемдесу
Оқушыларды топқа бөлу
Оқушыларды стикелер арқылы
топтарға бөлу.
1-топ Дұрыс бөлшек.
2-топ Бұрыс бөлшек.
3-топ Аралас сандар
Сабақтың ортасы «Ой қозғау» қайталау сұрақтары
Жай бөлшек дегеніміз не?
Аралас сан дегеніміз не ?
Жай бөлшекті қосу және азайтуды
орындау ережесі дегеніміз не? Сабақтың басы Сабақтың ортасы
4 слайд
«Ой қозғау» қайталау сұрақтары Жай бөлшек дегеніміз не? Аралас сан дегеніміз не ? Жай бөлшекті қосу және азайтуды орындау ережесі дегеніміз не?Сабақтың басы Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды топқа бөлу Оқушыларды стикелер арқылы топтарға бөлу. 1-топ Дұрыс бөлшек. 2-топ Бұрыс бөлшек. 3-топ Аралас сандар Сабақтың ортасы «Ой қозғау» қайталау сұрақтары Жай бөлшек дегеніміз не? Аралас сан дегеніміз не ? Жай бөлшекті қосу және азайтуды орындау ережесі дегеніміз не? Сабақтың басы Сабақтың ортасы
5 слайд
Белсенді оқыту
әдістері
5 слайд
Белсенді оқыту әдістері
6 слайд
14:56:33 Дискриптор Балл
Есепті шарты бойынша
орындады 1
Жауабын белгіледі 1Дескриптор Балл
Есепті шарты бойынша
орындады 1
Жауабын белгіледі 1
Дескриптор Балл
Есепті шарты бойынша
орындады 1
Жауабын белгіледі 1
6 слайд
14:56:33 Дискриптор Балл Есепті шарты бойынша орындады 1 Жауабын белгіледі 1Дескриптор Балл Есепті шарты бойынша орындады 1 Жауабын белгіледі 1 Дескриптор Балл Есепті шарты бойынша орындады 1 Жауабын белгіледі 1
7 слайд
“ Кел сөйлесейік” жұптық жұмыс.
Әр топқа саралауға тапсырма беремін (оқулықтан)№1077
Топқа берілген Дескриптор Бал
л
1. Бүтін бөлігі мен бөлшек
бөлігін ажырата алады.
2. Бөлшектерді көбейте алады. 1
1
Топқа берілген
Дескриптор Балл
1. Бүтін бөлігі мен бөлшек
бөлігін ажырата алады.
2. Тиімді тәсілмен есептейді.
3. Есепті шығара алады. 1
1
1
7 слайд
“ Кел сөйлесейік” жұптық жұмыс. Әр топқа саралауға тапсырма беремін (оқулықтан)№1077 Топқа берілген Дескриптор Бал л 1. Бүтін бөлігі мен бөлшек бөлігін ажырата алады. 2. Бөлшектерді көбейте алады. 1 1 Топқа берілген Дескриптор Балл 1. Бүтін бөлігі мен бөлшек бөлігін ажырата алады. 2. Тиімді тәсілмен есептейді. 3. Есепті шығара алады. 1 1 1
8 слайд
“ Кел сөйлесейік” жұптық жұмыс.
Дискриптор Балл
Есептің шарты бойынша орындады
Жауабын белгіледі 1
1№ 1081
Топтарға саралауға байланысты тапсырма
беремін, тиімді тәсілмен есептейді.
8 слайд
“ Кел сөйлесейік” жұптық жұмыс. Дискриптор Балл Есептің шарты бойынша орындады Жауабын белгіледі 1 1№ 1081 Топтарға саралауға байланысты тапсырма беремін, тиімді тәсілмен есептейді.
9 слайд
“ Кел сөйлесейік” жұптық жұмыс.
Дескриптор:
Дескриптор Балл
Есепке шарт құра білді
Жауабын дұрыс белгіледі 1
1 Балада 4 алма, 4 жарты алма және
жарты алманың жартысының 4- еуі
бар. Балада неше алма бар?
9 слайд
“ Кел сөйлесейік” жұптық жұмыс. Дескриптор: Дескриптор Балл Есепке шарт құра білді Жауабын дұрыс белгіледі 1 1 Балада 4 алма, 4 жарты алма және жарты алманың жартысының 4- еуі бар. Балада неше алма бар?
10 слайд
Кері байланыс
Сабақтың мақсатына жеттік пе?
Сабақта ең маңызды не болды?
Жай бөлшектерге есептер құрастыру
Топтар бір – біріне баға берді.
Смайликтер арқылы Сабақтың соңы
10 слайд
Кері байланыс Сабақтың мақсатына жеттік пе? Сабақта ең маңызды не болды? Жай бөлшектерге есептер құрастыру Топтар бір – біріне баға берді. Смайликтер арқылы Сабақтың соңы
11 слайд
Үйге тапсырма
№ 1279(5,6,7,8)
№ 1280
11 слайд
Үйге тапсырма № 1279(5,6,7,8) № 1280
12 слайд
Болат қарбызды тең 5
бөлікке бөлді. Оның 3 бөлігін
ыдысқа салып, 1 бөлігін жеді.
Ыдыста қарбыздың неше бөлігі
қалды?5
2
5
1
5
3
Сабақ барысында қалыптастырушы
бағалауды жүзеге асырамын. Ол үшін
берілген әрбір тапсырманы бағалау
критеримен дескрипторлар құрастырып,
жинаған балдарды санаймын, оқушыларға
смайлитермен отырамын. Болат қарбызды тең 5
бөлікке бөлді. Оның 3 бөлігін
ыдысқа салып, 1 бөлігін жеді.
Ыдыста қарбыздың неше бөлігі
қалды?
12 слайд
Болат қарбызды тең 5 бөлікке бөлді. Оның 3 бөлігін ыдысқа салып, 1 бөлігін жеді. Ыдыста қарбыздың неше бөлігі қалды?5 2 5 1 5 3 Сабақ барысында қалыптастырушы бағалауды жүзеге асырамын. Ол үшін берілген әрбір тапсырманы бағалау критеримен дескрипторлар құрастырып, жинаған балдарды санаймын, оқушыларға смайлитермен отырамын. Болат қарбызды тең 5 бөлікке бөлді. Оның 3 бөлігін ыдысқа салып, 1 бөлігін жеді. Ыдыста қарбыздың неше бөлігі қалды?