Жай бөлшектерге амалдар қолдану: көбейту және бөлу
Жай бөлшектерге амалдар қолдану: көбейту және бөлу

#1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді және
аралас сандарды бөлу
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:
5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді
орындау;
Сабақтың мақсаты:
- Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді
орындайды;
- Аралас сандарды бөлу ережесін біледі, есеп шығаруда
қолданады.
1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлу Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: 5.1.2.23 жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындау; Сабақтың мақсаты: - Жай бөлшектерді бөлу алгоритмін біледі және бөлуді орындайды; - Аралас сандарды бөлу ережесін біледі, есеп шығаруда қолданады.
#2 слайд
Ұйымдастыру бөлімі:
•Платформа арқылы топқа бөлінеді.
•Үй тапсырмасын тексеру. Тақтадан жауабын
сәйкестендіреді
•Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру;
2 слайд
Ұйымдастыру бөлімі: •Платформа арқылы топқа бөлінеді. •Үй тапсырмасын тексеру. Тақтадан жауабын сәйкестендіреді •Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру;
#3 слайд
Үй тапсырмасы:
№614
1)
2)
№615
3 слайд
Үй тапсырмасы: №614 1) 2) №615
#4 слайд
Миға шабуыл:
1. Жай жөлшекті жай бөлшекке көбейтуді қалай
орындаймыз?
2. Натурал санды жай бөлшекке қалай көбейтеміз?
3. Аралас сандар қалай көбейтіледі?
4. Өзара кері сандар деп қандай сандарды атайды?
5. Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлуді қалай
орындаймыз?
6. Аралас санды аралас санға бөлу қалай
орындалады?
4 слайд
Миға шабуыл: 1. Жай жөлшекті жай бөлшекке көбейтуді қалай орындаймыз? 2. Натурал санды жай бөлшекке қалай көбейтеміз? 3. Аралас сандар қалай көбейтіледі? 4. Өзара кері сандар деп қандай сандарды атайды? 5. Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлуді қалай орындаймыз? 6. Аралас санды аралас санға бөлу қалай орындалады?
#5 слайд
«Практикалық тапсырма» Жеке тапсырма
№617 Амалдарды орындаңдар.
1) ( 3) (
2) ( 4)
№ 619
1) Квадраттың периметрі 18 см. Квадраттың қабырғасы неше сантиметр.?
2) Кубтың барлық қырларының қосындысы 69 см. Кубтың қыры неше см?
Дескрипторы:
* жақшаларды орындайды; -/1
* жай бөлшектерді бөлуді
орындайды; -/1
* мәнін табады; -/1 3б
Дескрипторы:
* формуланы анықтайды; -/1
* аралас санды натурал санға бөлуді
орындайды; -/1
* мәнін табады; -/1 3б
5 слайд
«Практикалық тапсырма» Жеке тапсырма №617 Амалдарды орындаңдар. 1) ( 3) ( 2) ( 4) № 619 1) Квадраттың периметрі 18 см. Квадраттың қабырғасы неше сантиметр.? 2) Кубтың барлық қырларының қосындысы 69 см. Кубтың қыры неше см? Дескрипторы: * жақшаларды орындайды; -/1 * жай бөлшектерді бөлуді орындайды; -/1 * мәнін табады; -/1 3б Дескрипторы: * формуланы анықтайды; -/1 * аралас санды натурал санға бөлуді орындайды; -/1 * мәнін табады; -/1 3б
#6 слайд
Жұптық жұмыс. «Бал жинау» әдісі арқылы оқушыларға
жұптық тапсырмаларды ұсынамын.
Дескрипторы:
* жай бөлшекті жай бөлшекке, жай
бөлшекті натурал санға, натурал
санды жай бөлшекке бөлуді
орындайды; -/1
*мәнін табады. -/1 2б
6 слайд
Жұптық жұмыс. «Бал жинау» әдісі арқылы оқушыларға жұптық тапсырмаларды ұсынамын. Дескрипторы: * жай бөлшекті жай бөлшекке, жай бөлшекті натурал санға, натурал санды жай бөлшекке бөлуді орындайды; -/1 *мәнін табады. -/1 2б
#7 слайд
Топтық жұмыс «Зерттеуші» әдісі
«Қазақ елі» монументі
жылы ашылды.
Монументтің биіктігі
ал кешеннің жалпы аумағы
І. Бәйтерек неше бөліктен
тұрады?
Бәйтерек кешеніне «Гран-
при» белгісі қашан берілді?
II. Бәйтеректің биіктігі-
III. «Бәйтерек» күмбезінің
салмағы:
Дескрипторы:
* жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындайды; -/1
* мәнін табады. -/1 2б
7 слайд
Топтық жұмыс «Зерттеуші» әдісі «Қазақ елі» монументі жылы ашылды. Монументтің биіктігі ал кешеннің жалпы аумағы І. Бәйтерек неше бөліктен тұрады? Бәйтерек кешеніне «Гран- при» белгісі қашан берілді? II. Бәйтеректің биіктігі- III. «Бәйтерек» күмбезінің салмағы: Дескрипторы: * жай бөлшектерді және аралас сандарды бөлуді орындайды; -/1 * мәнін табады. -/1 2б
#8 слайд
Сабақты бекіту
https://learningapps.org/view38210364
8 слайд
Сабақты бекіту https://learningapps.org/view38210364
#9 слайд
Рефлексия. Үй тапсырмасы
•Үй тапсырмасы №618
•Кері байланыс «ЖИ»әдісі арқылы жүзеге асады.
9 слайд
Рефлексия. Үй тапсырмасы •Үй тапсырмасы №618 •Кері байланыс «ЖИ»әдісі арқылы жүзеге асады.
#10 слайд
10 слайд
шағым қалдыра аласыз













