Жаңартылған бағдарлама
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
5-күн
Ықшамсабақ
1 слайд
5-күн Ықшамсабақ
2 слайд
5-күнге шолу
•1-сабақ. Ықшамсабаққа дайындық.
•2-сабақ. Ықшамсабақ (1).
•3-сабақ. Ықшамсабақ (2).
•4-сабақ. Біліктілікті арттыру курсына шолу
2 слайд
5-күнге шолу •1-сабақ. Ықшамсабаққа дайындық. •2-сабақ. Ықшамсабақ (1). •3-сабақ. Ықшамсабақ (2). •4-сабақ. Біліктілікті арттыру курсына шолу
3 слайд
5-күн, 1-сабақ. Ықшамсабаққа дайындық:
Сабақ мақсаттары
•1-сынып оқушыларына лайықты арнайы оқу
мақсаттарымен байланысты жаттығуларды
жоспарлау
•Ықшамсабаққа арнап оқу материалдарын
әзірлеп, қажетті оқу ортасын қалыптастыру
3 слайд
5-күн, 1-сабақ. Ықшамсабаққа дайындық: Сабақ мақсаттары •1-сынып оқушыларына лайықты арнайы оқу мақсаттарымен байланысты жаттығуларды жоспарлау •Ықшамсабаққа арнап оқу материалдарын әзірлеп, қажетті оқу ортасын қалыптастыру
4 слайд
5-күн, 1-сабақ. Тиімді оқытуға шолу
Бүкіл топ
Тиімді оқытуға тән сипаттамалар қандай?
4 слайд
5-күн, 1-сабақ. Тиімді оқытуға шолу Бүкіл топ Тиімді оқытуға тән сипаттамалар қандай?
5 слайд
5-күн, 1-сабақ. Ықшамсабақ деген не?
Ықшамсабаққа жаттығуды өткізушілер және оған кері
байланыс ұсынушылар барлығы қатысады.
Әрқайсысына мұғалім болып оқытуға, оқушы рөлін
орындауға және бақылаушы болуға кезек беріліп,
•«Мұғалімнің» оқыту қабілеті;
•«Оқушының» жаттығуды орындап, кері байланыс
ұсыну қабілеті;
•«Бақылаушының» ескертпелерін жазып, кері байланыс
ұсыну қабілеті қадағаланады.
5 слайд
5-күн, 1-сабақ. Ықшамсабақ деген не? Ықшамсабаққа жаттығуды өткізушілер және оған кері байланыс ұсынушылар барлығы қатысады. Әрқайсысына мұғалім болып оқытуға, оқушы рөлін орындауға және бақылаушы болуға кезек беріліп, •«Мұғалімнің» оқыту қабілеті; •«Оқушының» жаттығуды орындап, кері байланыс ұсыну қабілеті; •«Бақылаушының» ескертпелерін жазып, кері байланыс ұсыну қабілеті қадағаланады.
6 слайд
5-күн 1-сабақ. Ықшамсабақға дайындық
Жеке жұмыс
Ықшамсабаққа дайын екеніңізге көз жеткізіңіз:
•Сабақ жоспарыңызда 4-күн 4-сабақтағы «Тренерге
сұрақ қойыңыз" жаттығуы назарға алынғанына көз
жеткізіңіз?
•Берілген уақытта сабақтың қай бөлімін өткізетініңізді
білесіз бе?
•Жаңартылған білім беру бағдарламасындағы тиімді
оқыту стратегияларын кіргіздіңіз бе?
•Пән бойынша теориялық біліміңіз мықты екенін
көрсетесіз бе?
•Барлық ресурстарыңыз дайын ба?
6 слайд
5-күн 1-сабақ. Ықшамсабақға дайындық Жеке жұмыс Ықшамсабаққа дайын екеніңізге көз жеткізіңіз: •Сабақ жоспарыңызда 4-күн 4-сабақтағы «Тренерге сұрақ қойыңыз" жаттығуы назарға алынғанына көз жеткізіңіз? •Берілген уақытта сабақтың қай бөлімін өткізетініңізді білесіз бе? •Жаңартылған білім беру бағдарламасындағы тиімді оқыту стратегияларын кіргіздіңіз бе? •Пән бойынша теориялық біліміңіз мықты екенін көрсетесіз бе? •Барлық ресурстарыңыз дайын ба?
7 слайд
5-күн, 2 және 3-сабақтар. Ықшамсабақ:
Сабақ мақсаттары
•1-сынып оқушыларына лайықты нақты оқу
мақсатымен байланысты жаттығу орындау.
•Пән бойынша педагогикалық білімі мен оқыту
дағдыларының деңгейі мен тиімділігі туралы
ойлану және оларды дамытудың тәжірибелік
стратегияларын анықтау.
•Тыңдаушылардың пән бойынша педагогикалық
білімін бағамдау.
7 слайд
5-күн, 2 және 3-сабақтар. Ықшамсабақ: Сабақ мақсаттары •1-сынып оқушыларына лайықты нақты оқу мақсатымен байланысты жаттығу орындау. •Пән бойынша педагогикалық білімі мен оқыту дағдыларының деңгейі мен тиімділігі туралы ойлану және оларды дамытудың тәжірибелік стратегияларын анықтау. •Тыңдаушылардың пән бойынша педагогикалық білімін бағамдау.
8 слайд
1-адам 2-адам 3-адам 4-адам
Ықшамсабақ 1 Мұғалім Оқушы Оқушы Бақылаушы
Ықшамсабақ 2 Бақылаушы Мұғалім Оқушы Оқушы
Ықшамсабақ 3 Оқушы Бақылаушы Мұғалім Оқушы
Ықшамсабақ 4 Оқушы Оқушы Бақылаушы Мұғалім
Тыңдаушылардың әрқайсысына мұғалім болып оқытуға, оқушы рөлін
орындауға және бақылаушы болуға кезек беріледі.
5-күн, 2-3-сабақтар.
Ықшамсабақтың құрылымы
Әр ықшамсабақ 30 минутқа созылады:
•15 минут – оқыту;
•15 минут – талқылау.
8 слайд
1-адам 2-адам 3-адам 4-адам Ықшамсабақ 1 Мұғалім Оқушы Оқушы Бақылаушы Ықшамсабақ 2 Бақылаушы Мұғалім Оқушы Оқушы Ықшамсабақ 3 Оқушы Бақылаушы Мұғалім Оқушы Ықшамсабақ 4 Оқушы Оқушы Бақылаушы Мұғалім Тыңдаушылардың әрқайсысына мұғалім болып оқытуға, оқушы рөлін орындауға және бақылаушы болуға кезек беріледі. 5-күн, 2-3-сабақтар. Ықшамсабақтың құрылымы Әр ықшамсабақ 30 минутқа созылады: •15 минут – оқыту; •15 минут – талқылау.
9 слайд
Оқыту мен оқудың тиімділігіне қатысты кері байланыс
беріледі:
белсенді оқу;
қатерлер;
саралау;
ресурстармен
қамтамасыз етілу;
ұйымдастыру;
қалыптастырушы бағалау;
мұғалімнің модельдеуі;
уақыттың сақталуы;
рөлдерін ауыстыруы;
пәнаралық байланыс.
5-күн, 2-3-сабақтар.
Ықшамсабақ бойынша кері байланыс
9 слайд
Оқыту мен оқудың тиімділігіне қатысты кері байланыс беріледі: белсенді оқу; қатерлер; саралау; ресурстармен қамтамасыз етілу; ұйымдастыру; қалыптастырушы бағалау; мұғалімнің модельдеуі; уақыттың сақталуы; рөлдерін ауыстыруы; пәнаралық байланыс. 5-күн, 2-3-сабақтар. Ықшамсабақ бойынша кері байланыс
10 слайд
5-күн, 3-сабақ. Өзін-өзі бағамдау
Жеке жұмыс
•Тыңдаушылар үлестірме материалды пайдалана отырып,
өзінің пән бойынша педагогикалық білімін бағамдайды.
•Болашақта пән бойынша педагогикалық білімі мен оқыту
дағдыларын дамытуды жалғастыратын үш әдісті
анықтайды.
•Олар өздерінің басқа саладағы қабілеттерін де бағамдай
алады.
Оқушылардың өзін-өзі бағамдауды пайдалануының пайдасы
қандай?
10 слайд
5-күн, 3-сабақ. Өзін-өзі бағамдау Жеке жұмыс •Тыңдаушылар үлестірме материалды пайдалана отырып, өзінің пән бойынша педагогикалық білімін бағамдайды. •Болашақта пән бойынша педагогикалық білімі мен оқыту дағдыларын дамытуды жалғастыратын үш әдісті анықтайды. •Олар өздерінің басқа саладағы қабілеттерін де бағамдай алады. Оқушылардың өзін-өзі бағамдауды пайдалануының пайдасы қандай?
11 слайд
5-күн, 4-сабақ. Біліктілікті арттыру
курсына шолу
Біліктілікті арттыру курсын шолу және бағамдау,
мұғалімдердің бағамдау тәжірибесін оқудың
дамуға бағытталған бір бөлігі ретінде түсінуі.
•Кездесетін проблемаларды қалай анықтау,
олардан не күтуге болатыны және оны шешу
жолдарын анықтау.
11 слайд
5-күн, 4-сабақ. Біліктілікті арттыру курсына шолу Біліктілікті арттыру курсын шолу және бағамдау, мұғалімдердің бағамдау тәжірибесін оқудың дамуға бағытталған бір бөлігі ретінде түсінуі. •Кездесетін проблемаларды қалай анықтау, олардан не күтуге болатыны және оны шешу жолдарын анықтау.
12 слайд
5-күн, 4-сабақ. Біліктілікті арттыру
курсына шолу
Тыңдаушының өзіндік рефлексия сұрақтары:
•Біліктілікті арттыру курсынан кейін жаңартылған білім беру
бағдарламасы бойынша сабақ беруге дайындық
тұрғысынан қазір қандай жағдайдасыз?
•Сіз не үйрендіңіз?
•Оқытудың қандай салаларында өзіңізді сенімді сезіндіңіз?
•Сіз үшін не қиындық тудырды?
•Мұны қалай шешуге болады?
•Сіздің қандай да бір сұрағыңыз бар ма?
12 слайд
5-күн, 4-сабақ. Біліктілікті арттыру курсына шолу Тыңдаушының өзіндік рефлексия сұрақтары: •Біліктілікті арттыру курсынан кейін жаңартылған білім беру бағдарламасы бойынша сабақ беруге дайындық тұрғысынан қазір қандай жағдайдасыз? •Сіз не үйрендіңіз? •Оқытудың қандай салаларында өзіңізді сенімді сезіндіңіз? •Сіз үшін не қиындық тудырды? •Мұны қалай шешуге болады? •Сіздің қандай да бір сұрағыңыз бар ма?
13 слайд
5-күн, 4-сабақ. Біліктілікті арттыру
курсына шолу
Топтық рефлексия
Сіз не үйрендіңіз?
•Оқытудың қандай салаларында өзіңізді сенімді сезіндіңіз?
•Сізге не қиындық туғызды?
•Мұны қалай шешуге болады?
•Мұғалімдер бір-біріне қалай қолдау көрсете алады?
13 слайд
5-күн, 4-сабақ. Біліктілікті арттыру курсына шолу Топтық рефлексия Сіз не үйрендіңіз? •Оқытудың қандай салаларында өзіңізді сенімді сезіндіңіз? •Сізге не қиындық туғызды? •Мұны қалай шешуге болады? •Мұғалімдер бір-біріне қалай қолдау көрсете алады?
14 слайд
Қосымша оқуға ұсынылатын материал
5-күн. Қосымша оқу. 1-үлестірме материал.
Ықшамсабақ барысында кездесетін проблемалар.
MacDonald, R., Hargreaves, D.J. and Miell, D. (eds.)
(2002) Music Identities [Музыканың түпнұсқалылығы].
Oxford University Press. Chapter 3 – Musical Identities
and the School Environment
14 слайд
Қосымша оқуға ұсынылатын материал 5-күн. Қосымша оқу. 1-үлестірме материал. Ықшамсабақ барысында кездесетін проблемалар. MacDonald, R., Hargreaves, D.J. and Miell, D. (eds.) (2002) Music Identities [Музыканың түпнұсқалылығы]. Oxford University Press. Chapter 3 – Musical Identities and the School Environment