Жануарлардың қандай түрлері болады?
Жануарлардың қандай түрлері болады?

#1 слайд
Пәні: Жаратылыстану
Оқу мақсаты: 1.2.2.2.
Жабайы және үй
жануарларын ажырату Сабақтың тақырыбы:
Жануарлардың қандай түрлері болады?Сайрам ауданы Ақсукент ауылы №20 С.Сейфуллин
атындағы мектеп – гимназиясы
S
M
A
R
TБағалау критерийлері:
-Үй және жабайы жауарларды
таниды,атайды,төлдерін
ажыратады.
-Жабайы жануарлардың үй
жануарларынан
айырмашылығын біледі, қалай
күту керектігін айтады.
-Пайдасы мен зиянын анықтай
алады. Сабақтың мақсаты: Барлық
оқушылар: үй және жабайы
жануарларды таниды,
біледі,ажыратады.
Көптеген оқушылар: жабайы
жануарлардың үй
жануарларынан ерекшелігін
біледі.
Кейбір оқушылар: жабайы
жануарлар мен үй
жануарларының пайдасы мен
зиянын анықтай алады.
1 слайд
Пәні: Жаратылыстану Оқу мақсаты: 1.2.2.2. Жабайы және үй жануарларын ажырату Сабақтың тақырыбы: Жануарлардың қандай түрлері болады?Сайрам ауданы Ақсукент ауылы №20 С.Сейфуллин атындағы мектеп – гимназиясы S M A R TБағалау критерийлері: -Үй және жабайы жауарларды таниды,атайды,төлдерін ажыратады. -Жабайы жануарлардың үй жануарларынан айырмашылығын біледі, қалай күту керектігін айтады. -Пайдасы мен зиянын анықтай алады. Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: үй және жабайы жануарларды таниды, біледі,ажыратады. Көптеген оқушылар: жабайы жануарлардың үй жануарларынан ерекшелігін біледі. Кейбір оқушылар: жабайы жануарлар мен үй жануарларының пайдасы мен зиянын анықтай алады.
#2 слайд
Ынтымақтастық атмосферасын
«Ыстық алақан » әдісі
арқылы
жүргіземін
Жабайы және үй жануарларының
көмегімен екі топқа
топтастырамын
1 топ Үй жануарлары
2 топ Жабайы жануарлар
2 слайд
Ынтымақтастық атмосферасын «Ыстық алақан » әдісі арқылы жүргіземін Жабайы және үй жануарларының көмегімен екі топқа топтастырамын 1 топ Үй жануарлары 2 топ Жабайы жануарлар
#3 слайд
№ 1 тапсырма
Ұ.Ж «Суретпен
жұмыс» Оқушылар суретке қарап
суреттегі жануарларды атап
оларды салыстырып
айырмашылығын айтады. Қ.Б
№ 2 тапсырма
Т.Ж 1- топ «Не
қайда
мекендейді?»
Зерттеу әдісі
Т.Ж 2 – топ
«Сәйкестендір»
әдісі 1. Жануарлардың
мекенін табу.
2. Енелері мен төлдерін
көрсет Қ.Б
Сергіту сәті Жануарларды даусынан таны Белсенді оқу әдістері
3 слайд
№ 1 тапсырма Ұ.Ж «Суретпен жұмыс» Оқушылар суретке қарап суреттегі жануарларды атап оларды салыстырып айырмашылығын айтады. Қ.Б № 2 тапсырма Т.Ж 1- топ «Не қайда мекендейді?» Зерттеу әдісі Т.Ж 2 – топ «Сәйкестендір» әдісі 1. Жануарлардың мекенін табу. 2. Енелері мен төлдерін көрсет Қ.Б Сергіту сәті Жануарларды даусынан таны Белсенді оқу әдістері
#4 слайд
№ 3 тапсырма
Ұ.Ж
«Микрофон»
әдісі Оқушыларға өз
пікірлерін айтуға
мүмкіндік беріледі. Әр
түрлі жануарлардың
суреттері көрсетіледі. Қ.Б
№ 4 тапсырма
Саралау
тапсырма тәсілі
«Зерттейік»әдісі. Екі топқа бір тапсырма
беріледі.
Жануарлар туралы
алған білімдерін,
олардан өндірілетін
өнімдерді
Флипчатқа жинақтайды
Қ.Б
№ 5 тапсырма
«Өрмекшінің
торы» әдісі Жаңа сабақты
пысықтау
оқушылар өтілген
тақырып бойынша бір
біріне сұрақтар қояды. Қ.Б
4 слайд
№ 3 тапсырма Ұ.Ж «Микрофон» әдісі Оқушыларға өз пікірлерін айтуға мүмкіндік беріледі. Әр түрлі жануарлардың суреттері көрсетіледі. Қ.Б № 4 тапсырма Саралау тапсырма тәсілі «Зерттейік»әдісі. Екі топқа бір тапсырма беріледі. Жануарлар туралы алған білімдерін, олардан өндірілетін өнімдерді Флипчатқа жинақтайды Қ.Б № 5 тапсырма «Өрмекшінің торы» әдісі Жаңа сабақты пысықтау оқушылар өтілген тақырып бойынша бір біріне сұрақтар қояды. Қ.Б
#5 слайд
Кері байланыс:
“ Желкенді кеме”
әдісі
Кеменің желкенін егер
сабақ ұнаса барлық
тапсырманы орындауда
қиналмаса жасыл түспен,
Егер сабақта қиындықтар
кездессе сары түспен
Егер сабақ барысында
тапсырмалар қиын болып
мұғалімнің көмегі қажет
болса желкенді қызыл
түске бояды.
5 слайд
Кері байланыс: “ Желкенді кеме” әдісі Кеменің желкенін егер сабақ ұнаса барлық тапсырманы орындауда қиналмаса жасыл түспен, Егер сабақта қиындықтар кездессе сары түспен Егер сабақ барысында тапсырмалар қиын болып мұғалімнің көмегі қажет болса желкенді қызыл түске бояды.
#6 слайд
Ықшам сабақты жоспарлауда курста алған білімім,
әріптестер мен тренердің ұсынған кері байланыстары
қажеттілігіме жарады. Сабақ жоспарын құруда
тапсырмаларды нақты,өлшемді,қолжетімді, шынайы
мақсаттарға бағыттап үйрендім.Сабақ барысында
мұғалімнің не істейтініне емес,оқушының немен
айналысатынын басты назарда ұстау керектігін
білдім.Тиімді кері байланыс жасап
үйрендім.Тапсырманы зерделеу арқылы бағалау мен
дескриптор құрып дағдыландым. Жеке тәжірибеде
ықшамсабақты жоспарлау көзделген,белсенді оқыту
әдістемесін, тиімді оқытуды басты назарда ұстау
алдағы негізгі мақсат болып табылады. Курста алған
білімімді өз тәжірибемде қолданып, ұштастырамын.
«Жаңартылған білім –жаңа болашақтың кепілі»
6 слайд
Ықшам сабақты жоспарлауда курста алған білімім, әріптестер мен тренердің ұсынған кері байланыстары қажеттілігіме жарады. Сабақ жоспарын құруда тапсырмаларды нақты,өлшемді,қолжетімді, шынайы мақсаттарға бағыттап үйрендім.Сабақ барысында мұғалімнің не істейтініне емес,оқушының немен айналысатынын басты назарда ұстау керектігін білдім.Тиімді кері байланыс жасап үйрендім.Тапсырманы зерделеу арқылы бағалау мен дескриптор құрып дағдыландым. Жеке тәжірибеде ықшамсабақты жоспарлау көзделген,белсенді оқыту әдістемесін, тиімді оқытуды басты назарда ұстау алдағы негізгі мақсат болып табылады. Курста алған білімімді өз тәжірибемде қолданып, ұштастырамын. «Жаңартылған білім –жаңа болашақтың кепілі»
#7 слайд
Назарларыңызға
рахмет!!!
7 слайд
Назарларыңызға рахмет!!!
шағым қалдыра аласыз













