1 слайд
Махатова А.Ш Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7. 3А бөлім:
С татистик а элементтері
Сабақтың тақырыбы : Жиілік полигоны
Оқу мақсаттары
7.4.4.6 таңдама нәтижесін жиілік алқабы түрінде көрсету;
7.4.4.7
кесте немесе жиіліктер алқабы түрінде берілген
статистикалық ақпаратты талдау;
Сабақ мақсаты
Барлық оқушылар :
Термин сөздердің қызметін ажыратады.
Варициалық қатарларды құрастырады
Көптеген оқушылар:
Полигон жиілігін анықтайды
Таңдау арқылы жиілік полигоны арқылы көрсетеді
Excel бағдарламасын қолданады
Кейбір оқушылар:
Жиілік кестесін сынық сызықтармен кескіндейді
Ойлау деңгейлері
білу түсіну қолдану Тілдік мақсат
Лексика және терминология :
-Полигон
-Жи ілік
-сынық сызық
-варицалық қатар
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
Буындары абсциссалары ......
сынық сызық абсолюттiк жиiлiктiң полигоны деп аталады.
Абсолюттiк жиiлiктi ң полигонын салу алгоритмi: ......
Салыстырмалы жиiлiктiң полигонын салу алгоритмi:......
Бағалау критерийі
- Кездейсоқ таңдауға варициалық қатар құрады
- Сандардың арифметикалық ортасын, модасын және
құлашын табады
- Салыстырмалы жиіліктің полигонын салу алгоритмін біледі
Мәліметті жиілік полигоны арқылы көрсетеді
Құндылықтар
Зайырлы қоғам және жоғары руханият
Пәнаралық байланыс
Информатика , физика, биология, экономика
АКТ қолдану Excel бағдарламасы
Осыған дейін меңгерілген білім
Варициалық қатар.Абсолютті жиілік және салыстырмалы
жиілік. Жиіліктер кестесі.
2 слайд
Саба қтың басы
5 минут Психологиялық ахуал туғызу
Көтеріңкі көңіл орнату үшін «Мен елімді сүйемін»
тренингін ұйымдастырамын.
«Миға шабуыл»
Мозайка әдісі бойынша топқа бөлу
Үй тапсырмасын тексеру («Серпілген сауал» әдісі) Кеспе кағаздары ереже
жазылған Сабақ барысы
Сабақтың кезеңдері Сабақта орындалатын іс-әрекеттер Оқыту ресурстары
Сабақтың ортасы
30 минут Жаңа сабақ
Ойлан-жұптас –топтас әдісі
Оқулықтағы мәтінді оқиды. Жұбымен
талқылайды.Топпен бірге бөліседі. Осы слайд
бойынша ұжымдық талдау жасаймыз.
Жиілік полигоны . Арифметикалық таңдамалы
орта. (анықтама)
Бекіту кезеңі.
Оқулықпен жұмыс . (Т)
Сергіту сәті.
Шығармашылық жұмыс (М)
Жеке жұмыс Қалыптастырушы бағалау Оқулық
Дидактикалық материал
слайд
Сабақтың соңы
5 минут Қорытындылау. «Элективті тест»
Кері байлыныс
«Рефлексиялық нысана» техникасы арқылы
оқушылар сабаққа қатысты кері байланыс
жасайды.
Үйге тапсырма беру
43.8 . 43.5-суретiнде сақтандыру компаниясы
қызметкерлерiнiң жасы бойынша топтар жиiлiк
полигоны берiлген.
3 слайд
Саралау – Сіз оқушыларға
қандай тәсілмен көмектесесіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай
тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін
қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз? Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау. Ақпараттық
– коммуникациялық
технологияларды қолдану
Оқушылардың сабаққа белсенді
қатысуын, араласып отыруын
қадағалап, белсенді оқушыларға
жеке қабілеттерін ескере отырып,
күрделі сұрақтар беріп отырамын Бағалау үшін қолданылған әдіс-
тәсілім: «Серпілген сауал»,
«Ойлан-жұптас-бөліс», «Элективті
тест» әдістері: өткен тақырыпты
сұрау арқылы бағаланды.
«Нысана» әдісімен әр оқушы өзін-
өзі бағалауға мүмкіндік береді. Әр
тапсырманың бағалау
дескрипторы болады. Және де
тапсырмалардың орындалу
барысында оқушыларды жетон
смайликтер арқылы бағалап
отырамын Техникалық қауіпсіздік
ережелерінің орындалуын
бақылауда ұстау.
Интербелсенді тақтамен жұмыс
жасалады, тапсырмаларды
орындаған кезде Excel
бағдарлаасын пайдаланады
Рефлексия
Жалпы бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)
1:
2:
Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын
тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде
келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз