жыл мезгілдері

#1 слайд
2.1.4.1 - сөйлеу барысында
мақал-мәтелдерді ,
вербалды емес тілдік
құралдарды қолдану;
2.2.6.1 - кейіпкердің
сыртқы келбетін сипаттау,
мінез-құлқы мен іс-
әрекетін бағалау;
2.3.1.1 – мұғалім
көмегімен оқылған
шығарманы бөліктерге
бөліп, жоспар құру.
Оқушылардың бәрі: мәтінді
түсініп оқиды.
Оқушылардың көпшілігі: жыл
мезгілдерінің сипаттарына сай
көркем сөздерді қолдана алады.
Кейбір оқушылар: қосымша
дереккөздерді (ғаламторды,
анықтамалықтарды)
пайдаланып, сұраққа жауап
береді.
Сабақтың тақырыбы: «Жыл мезгілдері»
Құндылықтарды
дарыту:
Сабақтың мақсаты: Оқу мақсаттары:
Нақты сөйлеу арқылы,
тақырыпты түсінгенін
көрсете алады.
Жетістік критерийі:
Көркем еңбек,
жаратылыстану, қазақ тілі.
Пәнаралық байланыс:
Тілдік құзіреттілік:
Әлемдік білім беру
кеңістігінде бәсекеге
қабілетті болуға мүмкіндік
беретін академиялық білім.
Жеке және топта тиімді
жұмыс жасай алу.
Жыл мезгілдері-сезоны-
seasons
Қыс-зима-winter
Көктем-весна-spring
Жаз-лето-summer
Күз-осень-autumnҮштілділік
Тілдік мақсат:
1 слайд
2.1.4.1 - сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді , вербалды емес тілдік құралдарды қолдану; 2.2.6.1 - кейіпкердің сыртқы келбетін сипаттау, мінез-құлқы мен іс- әрекетін бағалау; 2.3.1.1 – мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру. Оқушылардың бәрі: мәтінді түсініп оқиды. Оқушылардың көпшілігі: жыл мезгілдерінің сипаттарына сай көркем сөздерді қолдана алады. Кейбір оқушылар: қосымша дереккөздерді (ғаламторды, анықтамалықтарды) пайдаланып, сұраққа жауап береді. Сабақтың тақырыбы: «Жыл мезгілдері» Құндылықтарды дарыту: Сабақтың мақсаты: Оқу мақсаттары: Нақты сөйлеу арқылы, тақырыпты түсінгенін көрсете алады. Жетістік критерийі: Көркем еңбек, жаратылыстану, қазақ тілі. Пәнаралық байланыс: Тілдік құзіреттілік: Әлемдік білім беру кеңістігінде бәсекеге қабілетті болуға мүмкіндік беретін академиялық білім. Жеке және топта тиімді жұмыс жасай алу. Жыл мезгілдері-сезоны- seasons Қыс-зима-winter Көктем-весна-spring Жаз-лето-summer Күз-осень-autumnҮштілділік Тілдік мақсат:
#2 слайд
С
а
б
а
қ
т
ы
ң
б
а
с
ы
С
а
б
а
қ
т
ы
ң
с
о
ң
ы
•
К
е
р
і
б
а
й
л
а
н
ы
с
•
Р
е
ф
л
е
к
с
и
я
•
Б
а
ғ
а
л
а
у
•
Ж
е
т
і
с
т
і
к
б
а
с
п
а
л
д
а
ғ
ы
•
П
с
и
х
о
л
о
г
и
я
л
ы
қ
д
а
й
ы
н
д
ы
қ
•
Қ
ы
з
ы
ғ
у
ш
ы
л
ы
ғ
ы
н
о
я
т
у
•
А
ш
ы
қ
с
ұ
р
а
қ
т
а
р
•
Т
о
п
қ
а
б
ө
л
у
•
О
й
с
е
р
г
е
к
:
«
Ә
л
и
м
е
н
А
я
ж
ы
л
м
е
з
г
і
л
д
е
р
і
т
у
р
а
л
ы
»
м
у
л
ь
ф
и
л
ь
м
«
С
а
қ
и
н
а
с
а
л
м
а
қ
»
о
й
ы
н
ы
(
М
и
ғ
а
ш
а
б
у
ы
л
)
•Ж
ұптық жұмыс
•Ж
еке жұмыс•Топтық жұмыс
•Сергіту сәті•Саралау
Сабақты
ң
ортасы
2 слайд
С а б а қ т ы ң б а с ы С а б а қ т ы ң с о ң ы • К е р і б а й л а н ы с • Р е ф л е к с и я • Б а ғ а л а у • Ж е т і с т і к б а с п а л д а ғ ы • П с и х о л о г и я л ы қ д а й ы н д ы қ • Қ ы з ы ғ у ш ы л ы ғ ы н о я т у • А ш ы қ с ұ р а қ т а р • Т о п қ а б ө л у • О й с е р г е к : « Ә л и м е н А я ж ы л м е з г і л д е р і т у р а л ы » м у л ь ф и л ь м « С а қ и н а с а л м а қ » о й ы н ы ( М и ғ а ш а б у ы л ) •Ж ұптық жұмыс •Ж еке жұмыс•Топтық жұмыс •Сергіту сәті•Саралау Сабақты ң ортасы
#3 слайд
Шаттық
шеңбері
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру.
Ұйымдастыру.
Ғылым – теңіз, білім – қайық.
Алтын алма, білім ал.
1-топ
Қыс
2-топ
Көктем
3-топ
Жаз
Психологиялық дайындық
Ашық сұрақ
Белсенді оқу әдістерін пайдаланып алдыңғы тақырыппен байланыстыру
мақсатында миға шабуыл әдістері бойынша сұрақтар қою.
- Ағашқа қандай күтім керек?
- Оны зиянды заттардан қорғау үшін не істеуіміз керек?
Ашық сұрақтарға жауап беру арқылы сөйлеу мен ойлау дағдылары жетіледі
және жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады.
4-топ
Күз
3 слайд
Шаттық шеңбері Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Ұйымдастыру. Ғылым – теңіз, білім – қайық. Алтын алма, білім ал. 1-топ Қыс 2-топ Көктем 3-топ Жаз Психологиялық дайындық Ашық сұрақ Белсенді оқу әдістерін пайдаланып алдыңғы тақырыппен байланыстыру мақсатында миға шабуыл әдістері бойынша сұрақтар қою. - Ағашқа қандай күтім керек? - Оны зиянды заттардан қорғау үшін не істеуіміз керек? Ашық сұрақтарға жауап беру арқылы сөйлеу мен ойлау дағдылары жетіледі және жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаты хабарланады. 4-топ Күз
#4 слайд
Жұптық жұмыс
“Ойлан-жұптас-
бөліс”(ХХІ ғасыр
ағды СТО)
Дескриптор:
Дескриптор:
Жыл
мезгілдерінің
ерекшеліктерін
айта алады.
Оқушылар жұп болып
түрлі геометриялық
фигуралардан өздеріне
ұнайтын мезгілді
құрастыру.
Постер қорғау
І топ: Қыс мезгілі
туралы
ІІ топ: Көктем мезгілі
ІІІ топ: Жаз мезгілі
ІҮ топ: Күз мезгілі
-Әр жыл мезгілдерінің
қандай ерекшеліктерін
білесіңдер?
( сұраққа жауап беру)
Жеке жұмыс
“Ойлан!”
Топтық жұмыс
Ой қозғау
Оқулықпен жұмыс
Мұғалімнің сыйы
Дескриптор:
Бейнежазбаны
көру арқылы
сұрақтарға жауап
бере алады.
Мәтінді оқу, сұрақ қою.
Дереккөздер. Шырша
ағашы
“Жыл мезгілдері”
бейнежазбасын көрсету
Сергіту сәті: “Көңілді күн”
Балалар геометриялық
фигураларды дұрыс таңдай
алады. Фигуралардың
өлшемін дұрыс қиып және
құрастыра алады.
Дескриптор:
Әр топ берілген
тапсырма
бойынша постер
қорғап, зерттей
алады.
4 слайд
Жұптық жұмыс “Ойлан-жұптас- бөліс”(ХХІ ғасыр ағды СТО) Дескриптор: Дескриптор: Жыл мезгілдерінің ерекшеліктерін айта алады. Оқушылар жұп болып түрлі геометриялық фигуралардан өздеріне ұнайтын мезгілді құрастыру. Постер қорғау І топ: Қыс мезгілі туралы ІІ топ: Көктем мезгілі ІІІ топ: Жаз мезгілі ІҮ топ: Күз мезгілі -Әр жыл мезгілдерінің қандай ерекшеліктерін білесіңдер? ( сұраққа жауап беру) Жеке жұмыс “Ойлан!” Топтық жұмыс Ой қозғау Оқулықпен жұмыс Мұғалімнің сыйы Дескриптор: Бейнежазбаны көру арқылы сұрақтарға жауап бере алады. Мәтінді оқу, сұрақ қою. Дереккөздер. Шырша ағашы “Жыл мезгілдері” бейнежазбасын көрсету Сергіту сәті: “Көңілді күн” Балалар геометриялық фигураларды дұрыс таңдай алады. Фигуралардың өлшемін дұрыс қиып және құрастыра алады. Дескриптор: Әр топ берілген тапсырма бойынша постер қорғап, зерттей алады.
#5 слайд
Оқыту сапасын арттыру мақсатындағы саралау
жаттығулары
Қыс мезгіліне
өлең шығару.
Күз
мезгізіне
сурет салу.
Көктем
мезгіліне
сөзжұмбақ
құрастыру.
Жаз мезгіліне
эссе жазу.
5 слайд
Оқыту сапасын арттыру мақсатындағы саралау жаттығулары Қыс мезгіліне өлең шығару. Күз мезгізіне сурет салу. Көктем мезгіліне сөзжұмбақ құрастыру. Жаз мезгіліне эссе жазу.
#6 слайд
Рефлексия
Бағалау
«Жетістік
баспалдағы»
Белсенді оқу мен жекелеген оқушылардың қажеттіліктерін анықтау үшін,
мұғалім «Сыныптағы ахуалды жақсы білуге тиіс» HATTIE 2012
Қорытынды бағамдау
Сабақтың барысында мұғалім
сыйына берілген тапсырмам
сәтті өтті. Тазалық әдісі
арқылы оқушылар өз
деңгейіне жазып салғаны да
табысты болды. Алдағы
уақытта сол деңгейлеріне
қарап отыру үшін және өз
ұсыныстарын білу үшін “Алты
қалпақ” әдісін алғым келеді.
6 слайд
Рефлексия Бағалау «Жетістік баспалдағы» Белсенді оқу мен жекелеген оқушылардың қажеттіліктерін анықтау үшін, мұғалім «Сыныптағы ахуалды жақсы білуге тиіс» HATTIE 2012 Қорытынды бағамдау Сабақтың барысында мұғалім сыйына берілген тапсырмам сәтті өтті. Тазалық әдісі арқылы оқушылар өз деңгейіне жазып салғаны да табысты болды. Алдағы уақытта сол деңгейлеріне қарап отыру үшін және өз ұсыныстарын білу үшін “Алты қалпақ” әдісін алғым келеді.
шағым қалдыра аласыз













