1 слайд
Көбейткіштерге жіктеу әдісі арқылы
бір айнымалысы бар көпмүше
түбірлерін табу. Безу теоремасы. Горнер
схемасы.
2 слайд
Сабақтың мақсаты:
Көбейткіштерге жіктеу әдісі арқылы бір
айнымалысы бар көпмүшенің түбірлерін табу.
Есептер шы ғаруда Безу теоремасы мен оның
салдарын қолданады.
Симметриялық және біртекті көпмүшелер
үшін оның түбірлерін табуға әртүрлі
тәсілдерімен танысады.
Көпмүшенің түбірлерін табу үшін Горнер
схемасын қолданады.
3 слайд
Үй тапсырмасын тексеру
4 слайд
5 слайд
Ақыл қалпағы
6 слайд
«ХОФСТЕД» әдісі
1
көпмүшесі симметриялы көпмүше болады. Ия
2
көпмүшесі симметриялы көпмүше болады. Ия
3
Р(х) = көпмүшесінің
а= -3 болғандағы мәнін тап. 11
4
Р(х) = 3 көпмүшесінің
а= 2 болғандағы мәнін тап. 23
5
Р(х) = 2 көпмүшесінің бос мүшесін ата. 9
6
Р(х) = 2 көпмүшесінің үлкен коэффициентін ата. -10
7
Р(х) = 3 көпмүшесінің а = -2 болғандағы қалдықты тап. 93
8
Р(х) = - 3 көпмүшесінің а = -1 болғандағы қалдықты тап. 6
9
Р(х) = көпмүшесін х-1 бөлгендегі көбейткіштері
(х-1)(х-3)(х+4) болады. Ия
10
Р(х) = көпмүшесін х-2 екімүшесіне «бұрыштап бөлгенде»
бөлгендегі қалдық -1 болады. Ия
7 слайд
8 слайд
Сергіту сәті. Синквейн стратегиясы
( бес жолды өлең):
«Көпмүше» сөзіне
1. Зат есім
2. 2 сын есім
3. 3 етістік
4. 4 сөзден тұратын сөйлем
5. Синоним
9 слайд
Синквейн стратегиясы ( бес жолды өлең):
Синквейн француздың «бес» деген сөзінен шыққан,
яғни бес жолды өлең жазу әдісі.
- Бірінші жолда - тақырып бір сөзбен беріледі (зат
есім)
- Екінші жолда - тақырып екі сөзбен сипаттау (сын
есім)
- Үшінші жолда - тақырыпқа қатысты қимыл
атауынан үш сөз жазу. (етістік)
- Төртінші жолда - 4 сөзден тұратын бір сөйлем.
- Бесінші жолда - тақырып мәнін ашатын бір
синоним сөз.
10 слайд
«Каhoоt» бағдарламасы
бойынша
тест сұрақтарына жауап
береді.
11 слайд
12 слайд
Бірлескен жұмыста өзін-өзі бағалау
Сабақ барысында мен ... Ә рқашан Кейде Ешқашан
Жаңа идеяларды және бағыттарды ұсындым
Міндетін қойып, мақсатын анықтадым
Топтағы қатысушылардан көмек күттім
Бірлескен жұмысқа қатыстым
Сұрақтар қойдым , деректер іздедім , түсіндірме сұрадым
Дұрыс шешім таңдауда топқа көмектестім
Талдадым, тұжырымдадым
Іздедім және қателерді түзедім
Көмек көрсеттім , басқа жұмыстарға пікірімді айттым
Қ иындықтарды жеңдім , нәтиженің жетістігіне жеттім
Жалпы жұмысқа жауаптылық таныттым
Ә ртүрлі көзқарасты ұсына отырып , пікір таласты
ынталандырдым
13 слайд
Білім - теңіз. Біз алға жүзудеміз
14 слайд
Үйге тапсырама: ;
.
15 слайд
Американдық фантаст жазушы Ларри
Нивеннің сөзі: «Сіз математиканы
көршіңіздің мұны істеп жатқанын көру
арқылы үйрене алмайсыз!». Батыл
болыңыз, мақсат қойыңыз және оған
жетіңіз, қателесуден қорықпаңыз,
бірақ қателерді уақытында түзетіңіз, өз
ісіңізде табысты және сауатты
болыңыз!
16 слайд
Білімнің сырын ұғына,
Шығыңдар білім шыңына
Ұқыптылық пен зеректілік,
Жеткізеді сіздерді
Математика сырына-деп сабағымызды
аяқтаймыз. Сабақ үшін рахмет !
Барлықтарыңызға рахмет.
Сау болыңыздар!
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз