М. Ауезов мақала
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Қарағанды облысы,Абай
ауданы,Топар кенті Абай
атындағы мектептің бастауыш
сынып мұғалімі:Құрманхан
Гүлбәршін
1 слайд
Қарағанды облысы,Абай ауданы,Топар кенті Абай атындағы мектептің бастауыш сынып мұғалімі:Құрманхан Гүлбәршін
2 слайд
Сыныпқа жағымды
атмосфера қалыптастыру
•
Өнеріміз өрге жүзер өнерде,
•
Білімдіміз ойда оқу біздерде.
•
Мақсатымыз өнерлі боп жақсы
оқу,
•
Өнер, білім тең таразы біздерге
2 слайд
Сыныпқа жағымды атмосфера қалыптастыру • Өнеріміз өрге жүзер өнерде, • Білімдіміз ойда оқу біздерде. • Мақсатымыз өнерлі боп жақсы оқу, • Өнер, білім тең таразы біздерге
3 слайд
Үй тапсырмасы Өткенге шолу
“ Ой қозғау”
АКТ-ны қолдану
Шоқан Уалиханов (1835-1865)
Туған жері: Қостанай облысы
Сарыкөл ауданындағы Күнтимес
ордасы
Қызметі: шығыстанушы, тарихшы,
фольклоршы, этнограф, географ, ағартушы
3 слайд
Үй тапсырмасы Өткенге шолу “ Ой қозғау” АКТ-ны қолдану Шоқан Уалиханов (1835-1865) Туған жері: Қостанай облысы Сарыкөл ауданындағы Күнтимес ордасы Қызметі: шығыстанушы, тарихшы, фольклоршы, этнограф, географ, ағартушы
4 слайд
Сабақтың барысы :
•
I .Ұйымдастыру кезеңі
•
1 .Үй тапсырмасын сұрау
•
II .Ой тастау
•
III .Қызығушылықты ояту
•
IV .Мағынаны тану
•
1 .Сергіту сәті
•
2 .Ой қозғау
•
V .Бағалау
•
VI .Кері байланыс. Үй тапсырмасы
4 слайд
Сабақтың барысы : • I .Ұйымдастыру кезеңі • 1 .Үй тапсырмасын сұрау • II .Ой тастау • III .Қызығушылықты ояту • IV .Мағынаны тану • 1 .Сергіту сәті • 2 .Ой қозғау • V .Бағалау • VI .Кері байланыс. Үй тапсырмасы
5 слайд
“ Ой тастау”
5 слайд
“ Ой тастау”
6 слайд
6 слайд
7 слайд
7 слайд
8 слайд
Мақсаты:Мақсаты:
•
Мәтіндегі кейіпкердің балалық шағына үңіле Мәтіндегі кейіпкердің балалық шағына үңіле
отырып, мәтіннен негізгі ойды анықтайдыотырып, мәтіннен негізгі ойды анықтайды
Оқыту нәтижелері:Оқыту нәтижелері:
Мәтіннің негізгі идеясын түсініп, нақты өз Мәтіннің негізгі идеясын түсініп, нақты өз
сөздерімен баяндайды, сипаттайды, суреттейді,сөздерімен баяндайды, сипаттайды, суреттейді,
Сыни тұрғыдан ойлау дағдылары қалыптасадыСыни тұрғыдан ойлау дағдылары қалыптасады
Сөйлеу мәнерін,өз ойларын жазбаша және Сөйлеу мәнерін,өз ойларын жазбаша және
ауызша түрде жеткізе біледіауызша түрде жеткізе біледі
8 слайд
Мақсаты:Мақсаты: • Мәтіндегі кейіпкердің балалық шағына үңіле Мәтіндегі кейіпкердің балалық шағына үңіле отырып, мәтіннен негізгі ойды анықтайдыотырып, мәтіннен негізгі ойды анықтайды Оқыту нәтижелері:Оқыту нәтижелері: Мәтіннің негізгі идеясын түсініп, нақты өз Мәтіннің негізгі идеясын түсініп, нақты өз сөздерімен баяндайды, сипаттайды, суреттейді,сөздерімен баяндайды, сипаттайды, суреттейді, Сыни тұрғыдан ойлау дағдылары қалыптасадыСыни тұрғыдан ойлау дағдылары қалыптасады Сөйлеу мәнерін,өз ойларын жазбаша және Сөйлеу мәнерін,өз ойларын жазбаша және ауызша түрде жеткізе біледіауызша түрде жеткізе біледі
9 слайд
Ой шақыру
Мұхтар Әуезов
(1897 - 1961)
Ұлы жазушы, драматург,
ғұлама ғалым, педагог,
қоғам қайраткері
Топқа бөлу
1-құлыншақтар
2-ботақандар
3-бұзауқандар
4-қошақандар
9 слайд
Ой шақыру Мұхтар Әуезов (1897 - 1961) Ұлы жазушы, драматург, ғұлама ғалым, педагог, қоғам қайраткері Топқа бөлу 1-құлыншақтар 2-ботақандар 3-бұзауқандар 4-қошақандар
10 слайд
Мағынаны тану
Мәтінмен жұмыс
•
“ Құлыншақтар” тобы.
121 б. Көктем ... 123 б. ...түсірді.
•
“ Ботақандар” тобы.
123 б. Киіз үйден ... 123 б. ...Мағауияға.
•
“ Қошақандар” тобы .
123 б. Бұрын ... 124 б. ...басты.
•
“ Бұзауқандар“ тобы.
124 б. Жиналғандар ... 125 б. ...ашты.
10 слайд
Мағынаны тану Мәтінмен жұмыс • “ Құлыншақтар” тобы. 121 б. Көктем ... 123 б. ...түсірді. • “ Ботақандар” тобы. 123 б. Киіз үйден ... 123 б. ...Мағауияға. • “ Қошақандар” тобы . 123 б. Бұрын ... 124 б. ...басты. • “ Бұзауқандар“ тобы. 124 б. Жиналғандар ... 125 б. ...ашты.
11 слайд
Сөздік жұмысы
Тастүлек – төрт жастағы бүркіт.
Қаусырыну – киімнің екі бойын бір-
біріне айқастыра қымтау.
Мініс ат – мінуге жарайтын ат.
Желбегей – жеңін кимей, жамыла салған
сырт киім.
11 слайд
Сөздік жұмысы Тастүлек – төрт жастағы бүркіт. Қаусырыну – киімнің екі бойын бір- біріне айқастыра қымтау. Мініс ат – мінуге жарайтын ат. Желбегей – жеңін кимей, жамыла салған сырт киім.
12 слайд
Топ оқушылары: Шағын эссе жазып
оны әр топтан бір оқушы шығып “Ыстық
орындық”стратегиясы арқылы оқып беру.
12 слайд
Топ оқушылары: Шағын эссе жазып оны әр топтан бір оқушы шығып “Ыстық орындық”стратегиясы арқылы оқып беру.
13 слайд
•
“ Құлыншақтар” тобы.
Мәтін бойынша сурет сал
•
“ Ботақандар” тобы.
Бала Мұхтарға сипаттама бер
•
“ Қошақандар” тобы .
Төмендегі тірек сөздер арқылы әңгіме құрастыр
Абай ауылы, Әуез, жазушы, еңбек, данышпан
•
“ Бұзауқандар“ тобы.
Мақал-мәтелдерді жалғастыр
1. Еңбек етсең ерінбей, ...
2. Жақсының сөзі ақыл шақырады, ...
3.Жақсыдан үйрен, ...
13 слайд
• “ Құлыншақтар” тобы. Мәтін бойынша сурет сал • “ Ботақандар” тобы. Бала Мұхтарға сипаттама бер • “ Қошақандар” тобы . Төмендегі тірек сөздер арқылы әңгіме құрастыр Абай ауылы, Әуез, жазушы, еңбек, данышпан • “ Бұзауқандар“ тобы. Мақал-мәтелдерді жалғастыр 1. Еңбек етсең ерінбей, ... 2. Жақсының сөзі ақыл шақырады, ... 3.Жақсыдан үйрен, ...
14 слайд
Қорытынды:
14 слайд
Қорытынды:
15 слайд
Оқушылар өзін-өзі бағалайды .
” Екі жұлдыз ,бір тілек” арқылы өз
тілектерін ,ұсыныстарын жазады.
Кері байланысқа сабақта не ұнады, нені түсінбеді,
келесі сабақта не істеу керек екені жайлы стикерге
жазып жапсырады.
15 слайд
Оқушылар өзін-өзі бағалайды . ” Екі жұлдыз ,бір тілек” арқылы өз тілектерін ,ұсыныстарын жазады. Кері байланысқа сабақта не ұнады, нені түсінбеді, келесі сабақта не істеу керек екені жайлы стикерге жазып жапсырады.
16 слайд
Үйге тапсырма:
Мәтінді оқу, мазмұндау
М.Әуезов туралы мәлімет жинау
16 слайд
Үйге тапсырма: Мәтінді оқу, мазмұндау М.Әуезов туралы мәлімет жинау