"Математика түріндегі көбейту"

Тақырып бойынша 11 материал табылды

"Математика түріндегі көбейту"

Материал туралы қысқаша түсінік
Әдіс алмасу үшін жас мамандарға көмек
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
А ш ы қ с а б а қ“ Достық” бастауыш мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесіА ш ы қ с а б а қ “ Достық” бастауыш мектебі к

#1 слайд
А ш ы қ с а б а қ“ Достық” бастауыш мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесіА ш ы қ с а б а қ “ Достық” бастауыш мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі

1 слайд

А ш ы қ с а б а қ“ Достық” бастауыш мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесіА ш ы қ с а б а қ “ Достық” бастауыш мектебі коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Пәні: Математика 3 « Ғ » - сыныпБастауыш сынып мұғалімі: Аширбекова ЗульфияТақырыбы: 36х2; 360х2; 36х20 түріндегі көбейту

#2 слайд
Пәні: Математика 3 « Ғ » - сыныпБастауыш сынып мұғалімі: Аширбекова ЗульфияТақырыбы: 36х2; 360х2; 36х20 түріндегі көбейту

2 слайд

Пәні: Математика 3 « Ғ » - сыныпБастауыш сынып мұғалімі: Аширбекова ЗульфияТақырыбы: 36х2; 360х2; 36х20 түріндегі көбейту

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Көбейтудің көрсетілген түрін орындау тәсілдерін үйренуге, теңдеулерді шешуге үйрету.

#3 слайд
Сабақтың мақсаты: Білімділік: Көбейтудің көрсетілген түрін орындау тәсілдерін үйренуге, теңдеулерді шешуге үйрету. Оқушылардың білімін тиянақтау, есептер шығару дағдыларын меңгерту. Дамытушылық: Жылдам ойлауға, тапқырлық пен өз бетінше жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру. Уақытты үнемді пайдалануға үйрету. Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, достыққа, тиянақты болуға тәрбиелеу. Адамгершілікке, мейірімділікке үйрету.

3 слайд

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Көбейтудің көрсетілген түрін орындау тәсілдерін үйренуге, теңдеулерді шешуге үйрету. Оқушылардың білімін тиянақтау, есептер шығару дағдыларын меңгерту. Дамытушылық: Жылдам ойлауға, тапқырлық пен өз бетінше жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру. Уақытты үнемді пайдалануға үйрету. Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, достыққа, тиянақты болуға тәрбиелеу. Адамгершілікке, мейірімділікке үйрету.

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: 1)Оқушыларды түгелдеу, 2) Зейінін сабаққа аудару. 3)Оқу құралдарын дайындау. 4 )Психология

#4 слайд
Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: 1)Оқушыларды түгелдеу, 2) Зейінін сабаққа аудару. 3)Оқу құралдарын дайындау. 4 )Психологиялық дайындық.Сабақтың типі: Жаңа сабақты игерту. Сабақтың түрі: Саяхат сабақ Сабақтың әдіс – тәсілі: Сын тұрғысынан ойлауды дамыту Көрнекілігі: Слайд, оқулық, кесте, сызбалар. Пән аралық байланысы: әдебиеттік оқу, дене тәрбиесі

4 слайд

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: 1)Оқушыларды түгелдеу, 2) Зейінін сабаққа аудару. 3)Оқу құралдарын дайындау. 4 )Психологиялық дайындық.Сабақтың типі: Жаңа сабақты игерту. Сабақтың түрі: Саяхат сабақ Сабақтың әдіс – тәсілі: Сын тұрғысынан ойлауды дамыту Көрнекілігі: Слайд, оқулық, кесте, сызбалар. Пән аралық байланысы: әдебиеттік оқу, дене тәрбиесі

Есептерді шығарып, Сабақты ұғып алайық. Төрт амалды тез ұғып, “ Бестік” баға алайық

#5 слайд
Есептерді шығарып, Сабақты ұғып алайық. Төрт амалды тез ұғып, “ Бестік” баға алайық

5 слайд

Есептерді шығарып, Сабақты ұғып алайық. Төрт амалды тез ұғып, “ Бестік” баға алайық

#6 слайд

6 слайд

1. 1-10 ға дейін үш тілде сана 2. Қосудың компоненттерін атау. 3. Азайтудың компоненттерін атаңдар. 4. Толық ондықтармен сана 5

#7 слайд
1. 1-10 ға дейін үш тілде сана 2. Қосудың компоненттерін атау. 3. Азайтудың компоненттерін атаңдар. 4. Толық ондықтармен сана 5. Тақ сандарды ата. 6. Жұп сандарды ата .

7 слайд

1. 1-10 ға дейін үш тілде сана 2. Қосудың компоненттерін атау. 3. Азайтудың компоненттерін атаңдар. 4. Толық ондықтармен сана 5. Тақ сандарды ата. 6. Жұп сандарды ата .

#8 слайд

8 слайд

36х2; 1. Торда 12 құс отыр. Оның 11-нен басқасы ұшып кетті? Торда қанша құс қалды? 360х2; 36х20 түріндегі көбейту2. 2 адам

#9 слайд
36х2; 1. Торда 12 құс отыр. Оның 11-нен басқасы ұшып кетті? Торда қанша құс қалды? 360х2; 36х20 түріндегі көбейту2. 2 адам шахматты 2 сағатта ойнаса, 1 адам неше сағат ойнайды?  3. Төрт бұрыштан 1 бұрышын алып (қиып) тастасақ неше бұрыш қалады. 4. Көбінесе ай 30 не 31 санмен аяқталады. Ал қай айда 28 деген сан бар?

9 слайд

36х2; 1. Торда 12 құс отыр. Оның 11-нен басқасы ұшып кетті? Торда қанша құс қалды? 360х2; 36х20 түріндегі көбейту2. 2 адам шахматты 2 сағатта ойнаса, 1 адам неше сағат ойнайды?  3. Төрт бұрыштан 1 бұрышын алып (қиып) тастасақ неше бұрыш қалады. 4. Көбінесе ай 30 не 31 санмен аяқталады. Ал қай айда 28 деген сан бар?

Көбейткіш 20+5 200+40 3 4 Көбейткіш 4 2 300+10 30+6 Көбейтіндінің мәні 100 480 930 144 100 480 930 144

#10 слайд
Көбейткіш 20+5 200+40 3 4 Көбейткіш 4 2 300+10 30+6 Көбейтіндінің мәні 100 480 930 144 100 480 930 144

10 слайд

Көбейткіш 20+5 200+40 3 4 Көбейткіш 4 2 300+10 30+6 Көбейтіндінің мәні 100 480 930 144 100 480 930 144

36х2; 360х2; 36х20 түріндегі көбейту (30+ 6 )х2 = 30х2+ 6 х2 = (300+ 60 )х2 = 300х2+ 60 х2 =72 720 (30+ 6 )х20 = 30х20+ 6 х20 =

#11 слайд
36х2; 360х2; 36х20 түріндегі көбейту (30+ 6 )х2 = 30х2+ 6 х2 = (300+ 60 )х2 = 300х2+ 60 х2 =72 720 (30+ 6 )х20 = 30х20+ 6 х20 = 720 3 6 х2 = 30х2+ 6 х2 = 72 3 60 х2 = 3 6 х20 = 300х2+ 60 х2= 720 720 30х20+ 6 х20=(30+ 6 )х2 = 30х2+ 6 х2 = (300+ 60 )х2 = 300х2+ 60 х2 = 72 720 (30+ 6 )х20 = 30х20+ 6 х20 = 720 3 6 х2 = 30х2+ 6 х2 = 72 3 60 х2 = 3 6 х20 = 300х2+ 60 х2= 720 720 30х20+ 6 х20=

11 слайд

36х2; 360х2; 36х20 түріндегі көбейту (30+ 6 )х2 = 30х2+ 6 х2 = (300+ 60 )х2 = 300х2+ 60 х2 =72 720 (30+ 6 )х20 = 30х20+ 6 х20 = 720 3 6 х2 = 30х2+ 6 х2 = 72 3 60 х2 = 3 6 х20 = 300х2+ 60 х2= 720 720 30х20+ 6 х20=(30+ 6 )х2 = 30х2+ 6 х2 = (300+ 60 )х2 = 300х2+ 60 х2 = 72 720 (30+ 6 )х20 = 30х20+ 6 х20 = 720 3 6 х2 = 30х2+ 6 х2 = 72 3 60 х2 = 3 6 х20 = 300х2+ 60 х2= 720 720 30х20+ 6 х20=

Шаңғы жарысы Шығармашылық жұмыс 23х3 = 69 49х2 = 98 17х40 = 680 5х120 = 600 38х20 = 760 47х2 = 94 120х3 = 360 350х2 = 700І топ

#12 слайд
Шаңғы жарысы Шығармашылық жұмыс 23х3 = 69 49х2 = 98 17х40 = 680 5х120 = 600 38х20 = 760 47х2 = 94 120х3 = 360 350х2 = 700І топ ІІ топ23х3 = 69 49х2 = 98 17х40 = 680 5х120 = 600 38х20 = 760 47х2 = 94 120х3 = 360 350х2 = 700

12 слайд

Шаңғы жарысы Шығармашылық жұмыс 23х3 = 69 49х2 = 98 17х40 = 680 5х120 = 600 38х20 = 760 47х2 = 94 120х3 = 360 350х2 = 700І топ ІІ топ23х3 = 69 49х2 = 98 17х40 = 680 5х120 = 600 38х20 = 760 47х2 = 94 120х3 = 360 350х2 = 700

Сергіту сәті [000293]_1.mp4

#13 слайд
Сергіту сәті [000293]_1.mp4

13 слайд

Сергіту сәті [000293]_1.mp4

#14 слайд

14 слайд

#15 слайд

15 слайд

ә) Ұста бір күнде 8 үлкен және 4 кішкене таға қақты. 30 күнде (бір айда) ол қанша таға қағады? Бір күнде -8 үлкен, 4 кіші тағ

#16 слайд
ә) Ұста бір күнде 8 үлкен және 4 кішкене таға қақты. 30 күнде (бір айда) ол қанша таға қағады? Бір күнде -8 үлкен, 4 кіші таға 30 күнде -? таға Ш: 8+4х30=360 Ж: бір айда -360 таға

16 слайд

ә) Ұста бір күнде 8 үлкен және 4 кішкене таға қақты. 30 күнде (бір айда) ол қанша таға қағады? Бір күнде -8 үлкен, 4 кіші таға 30 күнде -? таға Ш: 8+4х30=360 Ж: бір айда -360 таға

І топ а)Кесіндінің ұзындығы 9 см. Осы кесіндінің үштен бір бөлігіне тең кесіндінің ұзындығы неше болады? ІІ топ ә)Берілгенге ке

#17 слайд
І топ а)Кесіндінің ұзындығы 9 см. Осы кесіндінің үштен бір бөлігіне тең кесіндінің ұзындығы неше болады? ІІ топ ә)Берілгенге кері есеп құрастыр және шығар.Кесіндіні сызып, есепті шығар. 9см :3 = 3 см 3см х3 = 9 см

17 слайд

І топ а)Кесіндінің ұзындығы 9 см. Осы кесіндінің үштен бір бөлігіне тең кесіндінің ұзындығы неше болады? ІІ топ ә)Берілгенге кері есеп құрастыр және шығар.Кесіндіні сызып, есепті шығар. 9см :3 = 3 см 3см х3 = 9 см

Үш дос нөмірі 34, 36 және 38 – үйлерде тұрады. Олардың шаштары: қоңыр, сары, қара түсті. Сары шашты бала нөмірі 4-ке бөліне

#18 слайд
Үш дос нөмірі 34, 36 және 38 – үйлерде тұрады. Олардың шаштары: қоңыр, сары, қара түсті. Сары шашты бала нөмірі 4-ке бөлінетін үйде тұрады. Ал қоңыр шашты баланың үйінің нөміріндегі цифрлардың қосындысы – 11 саны болады. Қара шашты баланың тұратын үйдің нөмірі қандай? 38 36 3438 36 34

18 слайд

Үш дос нөмірі 34, 36 және 38 – үйлерде тұрады. Олардың шаштары: қоңыр, сары, қара түсті. Сары шашты бала нөмірі 4-ке бөлінетін үйде тұрады. Ал қоңыр шашты баланың үйінің нөміріндегі цифрлардың қосындысы – 11 саны болады. Қара шашты баланың тұратын үйдің нөмірі қандай? 38 36 3438 36 34

32х2 900-653 640:8 450-350 120+253 300х2 900:3 45х3Үйге тапсырма 6 – тапсырма 33 – бет Бағалау

#19 слайд
32х2 900-653 640:8 450-350 120+253 300х2 900:3 45х3Үйге тапсырма 6 – тапсырма 33 – бет Бағалау

19 слайд

32х2 900-653 640:8 450-350 120+253 300х2 900:3 45х3Үйге тапсырма 6 – тапсырма 33 – бет Бағалау

#20 слайд

20 слайд

Файл форматы:
ppt
16.03.2019
466
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі