Менің отбасым. Ққ дыбысы мен әрпі
Менің отбасым. Ққ дыбысы мен әрпі

#1 слайд
Екібастұз қаласы, Солнечный кентінің №16 мектеп
бастауыш сынып мұғалімі: Тауданбек Жансерік.
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым. Ққ дыбысы мен
әрпі
Оқу мақсаты: 1.1.4.1 Мәтіннің
мазмұнын тақырыбы
немесе оның
иллюстрациясы бойынша
болжау.
1.2.1.2 Оқудың түрлерін
(буындап оқу, жиі
кездесетін сөздерді тұтас
оқу, түсініп оқу) қолдану.
Тренер: Альмагамбетов Кайржан Сагинтаевич
1 слайд
Екібастұз қаласы, Солнечный кентінің №16 мектеп бастауыш сынып мұғалімі: Тауданбек Жансерік. Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым. Ққ дыбысы мен әрпі Оқу мақсаты: 1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану. Тренер: Альмагамбетов Кайржан Сагинтаевич
#2 слайд
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар: мәтіннің
мазмұнын тақырыбын ашады, оқудың
түрлерін қолданады.
Көптеген оқушылыр: мәтінің
мазмұнын тақырыбын анықтайды,
сөздерді тұтас оқиды.
Кейбір оқушылар: мәтін бойынша
сұрақ құрастыра алады, мәтінмен
иллюстрацияны сәйкестендіреді.
2 слайд
Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: мәтіннің мазмұнын тақырыбын ашады, оқудың түрлерін қолданады. Көптеген оқушылыр: мәтінің мазмұнын тақырыбын анықтайды, сөздерді тұтас оқиды. Кейбір оқушылар: мәтін бойынша сұрақ құрастыра алады, мәтінмен иллюстрацияны сәйкестендіреді.
#3 слайд
Белсенді оқу әдістері.
«Жұбыңды тап»
әдісі.Топтастыру
«Ойлан – жұптас –
бөліс» әдісі.
«Қар кесегі»
әдісі.
«Ә
р ад
ам
әрқай
сы
н
оқы
тад
ы
» әд
ісі.
“Екі жұлдыз,
бір тілек” әдісі.
“Елшілер”
әдісі.
3 слайд
Белсенді оқу әдістері. «Жұбыңды тап» әдісі.Топтастыру «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі. «Қар кесегі» әдісі. «Ә р ад ам әрқай сы н оқы тад ы » әд ісі. “Екі жұлдыз, бір тілек” әдісі. “Елшілер” әдісі.
#4 слайд
“Қар кесегі” әдісі
1.Тапсырма
Суретке мұқият қараңыз. Тақырыбы бойынша әңгіме
құрастырыңыз. Оқиға немен аяқталуы мүмкін?
Бағалау критерийі Дескриптор:
- Тақырып арқылы мәтіннің
не туралы болуы мүмкін
екендігін айтады.
-Иллюстрация бойынша
мәтіннің мазмұнын болжап
әңгімелейді.
- берілген тақырыпқа
қатысты әңгіме
құрастырады.
-суретке сүйеніп, оқиғаның
соңын болжайды.
өз ойын жүйелі жеткізеді.
4 слайд
“Қар кесегі” әдісі 1.Тапсырма Суретке мұқият қараңыз. Тақырыбы бойынша әңгіме құрастырыңыз. Оқиға немен аяқталуы мүмкін? Бағалау критерийі Дескриптор: - Тақырып арқылы мәтіннің не туралы болуы мүмкін екендігін айтады. -Иллюстрация бойынша мәтіннің мазмұнын болжап әңгімелейді. - берілген тақырыпқа қатысты әңгіме құрастырады. -суретке сүйеніп, оқиғаның соңын болжайды. өз ойын жүйелі жеткізеді.
#5 слайд
“ Әр адам әрқайсысын оқытады” әдісі
2. Тапсырма
Сөздер мен суреттерді байланыстыра отырып,
мәтінді дауыстап оқыңыз.
Бағалау критерийі Дескриптор:
- Буындап немесе тұтас
сөздермен оқиды.
- Түсініп оқиды.
- сурет пен сөзді дұрыс
байланыстырады:
- сөйлемдерді буындап
немесе тұтас сөздермен
оқиды:
5 слайд
“ Әр адам әрқайсысын оқытады” әдісі 2. Тапсырма Сөздер мен суреттерді байланыстыра отырып, мәтінді дауыстап оқыңыз. Бағалау критерийі Дескриптор: - Буындап немесе тұтас сөздермен оқиды. - Түсініп оқиды. - сурет пен сөзді дұрыс байланыстырады: - сөйлемдерді буындап немесе тұтас сөздермен оқиды:
#6 слайд
Саралау әдістері.
А деңгейлі. оқушы
Мәтін бойынша сұрақ құрастыр.
Мәтінмен иллюстрацияны сәйкестендір
Дескриптор:
- Мәтін бойынша сұрақ құрастырады.
- Мәтінмен иллюстрацияны сәйкестендіреді.
С деңгейлі. оқушы
Мәтіндегі суреттердің атын ата.
Дескриптор:
- Мәтіндегі суреттердің атауын дұрыс атайды.
6 слайд
Саралау әдістері. А деңгейлі. оқушы Мәтін бойынша сұрақ құрастыр. Мәтінмен иллюстрацияны сәйкестендір Дескриптор: - Мәтін бойынша сұрақ құрастырады. - Мәтінмен иллюстрацияны сәйкестендіреді. С деңгейлі. оқушы Мәтіндегі суреттердің атын ата. Дескриптор: - Мәтіндегі суреттердің атауын дұрыс атайды.
#7 слайд
Критериалды бағалау
Қалыптастырушы бағалау
7 слайд
Критериалды бағалау Қалыптастырушы бағалау
#8 слайд
Ықшам
сабақты
жоспарлауда
Ықшамсабақтың жоспарын жоспарлауда сабақ
мақсатына жету үшін оқытудың белсенді оқу
тәсілдерін қолдануыма сабақ барысында жасап,
қорғаған сабақ жоспары ықпал етті. Себебі, қай
әдісті сабақтың қай кезеңінде тиімді қолдануға
болатынын анықтап алдым.
Тренер
Ықшамсабақты жоспарлау барысында тренердің кері
байланысын ескере отырып, сабақтың бағалау
кезеңінде кейіпкерге хат жазу үшін «РАФТ» әдісін
тиімді деп санап, қолдандым. Себебі, оқушылар осы
әдіс арқылы өз ойларын жүйелі әрі еркін білдіре
алады.
Әріптестер
Ықшамсабақты жоспарлауда әріптестерімнің
қолданған «Елшілер» әдісін тиімді екеніне көз
жеткізіп, өз сабағымды жоспарлау барысында осы
әдісті мәтін мазмұнын меңгерту үшін қолдандым.
Неге десеңіз, аталмыш әдіс арқылы уақытты тиімді
қоданып, көлемді мәтінді оқушыларға толық
меңгертуге өз ықпалын тигізеді.
8 слайд
Ықшам сабақты жоспарлауда Ықшамсабақтың жоспарын жоспарлауда сабақ мақсатына жету үшін оқытудың белсенді оқу тәсілдерін қолдануыма сабақ барысында жасап, қорғаған сабақ жоспары ықпал етті. Себебі, қай әдісті сабақтың қай кезеңінде тиімді қолдануға болатынын анықтап алдым. Тренер Ықшамсабақты жоспарлау барысында тренердің кері байланысын ескере отырып, сабақтың бағалау кезеңінде кейіпкерге хат жазу үшін «РАФТ» әдісін тиімді деп санап, қолдандым. Себебі, оқушылар осы әдіс арқылы өз ойларын жүйелі әрі еркін білдіре алады. Әріптестер Ықшамсабақты жоспарлауда әріптестерімнің қолданған «Елшілер» әдісін тиімді екеніне көз жеткізіп, өз сабағымды жоспарлау барысында осы әдісті мәтін мазмұнын меңгерту үшін қолдандым. Неге десеңіз, аталмыш әдіс арқылы уақытты тиімді қоданып, көлемді мәтінді оқушыларға толық меңгертуге өз ықпалын тигізеді.
#9 слайд
Менің түсінгенім
-оқушыларды белсенеді әдіс –тәсілдер
арқылы ынталандыру;
-оқушыларға ынталандыру үшін қолдау
көрсету;
-сабақ барысында берілетін материалдарды
дайын күйінде емес, өздері зерттеп
шешетіндей беру;
-саралап оқытуға басты назар аудару;
Жаңартылған оқу
бағдарламасында қандай
ерекшеліктерді байқадым? Пән
мазмұнын жобалаудың спиральдік
ұстанымы; Оқу дағдыларының
деңгейінде негізделген Блум
таксономиясы; пәнішілік
байланысты барынша ескеру;білім
сапасының пәндері арасында,
пәнаралық «ортақ тақырыптың»
болуы;
-бөлімдер мен ұсынылған тақырып
мазмұнын уақыт талабына сай
болуы;
- Оқу үдерісінен ҰМЖ,ОМЖ,ҚМЖ
түрінде келуі;
Ненің маңыздылығын білдім
- оқу бағдарламасына өзгеріс еңуін;
-оқушының бойында қалыптастыратын
құндылықтар мен дағдылар;
-оқушы алған білімн есте
сақтап,ұғынып,түсіну және оны қолдана
білу тиіс;
Оқу бағдарламасының үйлесімділігінің
болуын;
Менің болашақта жасайтын
қадамым. Танымал, жақын нәрседен
бастаймын; Оқушыларды
ынталандыру үшін қолдау көрсетемін;
Сабақ барысында белсенді оқу әдіс-
тәсілдерін тиімді пайдаланамын;
Саралап оқыту оқушылардың
танымдық деңгейлерінің
әртүрлілігінің басты назарда
ұстаймын;Өзін және сыныптас
достарын әділ бағалауға үйретемін;
9 слайд
Менің түсінгенім -оқушыларды белсенеді әдіс –тәсілдер арқылы ынталандыру; -оқушыларға ынталандыру үшін қолдау көрсету; -сабақ барысында берілетін материалдарды дайын күйінде емес, өздері зерттеп шешетіндей беру; -саралап оқытуға басты назар аудару; Жаңартылған оқу бағдарламасында қандай ерекшеліктерді байқадым? Пән мазмұнын жобалаудың спиральдік ұстанымы; Оқу дағдыларының деңгейінде негізделген Блум таксономиясы; пәнішілік байланысты барынша ескеру;білім сапасының пәндері арасында, пәнаралық «ортақ тақырыптың» болуы; -бөлімдер мен ұсынылған тақырып мазмұнын уақыт талабына сай болуы; - Оқу үдерісінен ҰМЖ,ОМЖ,ҚМЖ түрінде келуі; Ненің маңыздылығын білдім - оқу бағдарламасына өзгеріс еңуін; -оқушының бойында қалыптастыратын құндылықтар мен дағдылар; -оқушы алған білімн есте сақтап,ұғынып,түсіну және оны қолдана білу тиіс; Оқу бағдарламасының үйлесімділігінің болуын; Менің болашақта жасайтын қадамым. Танымал, жақын нәрседен бастаймын; Оқушыларды ынталандыру үшін қолдау көрсетемін; Сабақ барысында белсенді оқу әдіс- тәсілдерін тиімді пайдаланамын; Саралап оқыту оқушылардың танымдық деңгейлерінің әртүрлілігінің басты назарда ұстаймын;Өзін және сыныптас достарын әділ бағалауға үйретемін;
#10 слайд
Назарларыңызға рахмет!
10 слайд
Назарларыңызға рахмет!
шағым қалдыра аласыз













