Неліктен әр жануардың қорегі әртүрлі болады?

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Неліктен әр жануардың қорегі әртүрлі болады?

Материал туралы қысқаша түсінік
Жануарлар жайында түсіндіру.Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіру;
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Бөлім: Жануарлар Сабақтың тақырыбы: Неліктен әр жануардың қорегі әртүрлі болады? Сабақтың мақсаты: 4.2.2.3 Өсімдікқоректі жән

#1 слайд
Бөлім: Жануарлар Сабақтың тақырыбы: Неліктен әр жануардың қорегі әртүрлі болады? Сабақтың мақсаты: 4.2.2.3 Өсімдікқоректі және жыртқыш жануарларды ажырату 4.2.2.7 Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіру;

1 слайд

Бөлім: Жануарлар Сабақтың тақырыбы: Неліктен әр жануардың қорегі әртүрлі болады? Сабақтың мақсаты: 4.2.2.3 Өсімдікқоректі және жыртқыш жануарларды ажырату 4.2.2.7 Жойылу шегінде тұрған жануарларға мысал келтіру;

Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері Қайырлы күн досым, Қайырлы күн болсын! Жеті күннің әр күні, Сәттілікке толсын.

#2 слайд
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері Қайырлы күн досым,    Қайырлы күн болсын!    Жеті күннің әр күні,      Сәттілікке толсын.       Біздің алар бағамыз,      Кілең бестік болсын. Психологиялық ахуалды жақсарту «Біз қандаймыз?» Топ оқушылары бір-біріне жақсы сөздер айтады.

2 слайд

Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері Қайырлы күн досым,    Қайырлы күн болсын!    Жеті күннің әр күні,      Сәттілікке толсын.       Біздің алар бағамыз,      Кілең бестік болсын. Психологиялық ахуалды жақсарту «Біз қандаймыз?» Топ оқушылары бір-біріне жақсы сөздер айтады.

Жаңа сабақ Шульман ілімі «бас, қол, жүрек»

#3 слайд
Жаңа сабақ Шульман ілімі «бас, қол, жүрек»

3 слайд

Жаңа сабақ Шульман ілімі «бас, қол, жүрек»

Топқа бірігу І топ – Үй жануарлары ІІ топ - Құстар ІІІ топ-Жабайы жануарлар

#4 слайд
Топқа бірігу І топ – Үй жануарлары ІІ топ - Құстар ІІІ топ-Жабайы жануарлар

4 слайд

Топқа бірігу І топ – Үй жануарлары ІІ топ - Құстар ІІІ топ-Жабайы жануарлар

Өткенді пысықтау -Бунақденелілер деген не? -Неге бунақденелілер деп атаған? -Мысал келтір. -Көбелектің даму кезеңін көрсету.

#5 слайд
Өткенді пысықтау -Бунақденелілер деген не? -Неге бунақденелілер деп атаған? -Мысал келтір. -Көбелектің даму кезеңін көрсету.

5 слайд

Өткенді пысықтау -Бунақденелілер деген не? -Неге бунақденелілер деп атаған? -Мысал келтір. -Көбелектің даму кезеңін көрсету.

Тақырыпты ашу 1.Тапсырма Теректің «тұрғындары» Суретке қара. Теректің «тұрғындарын» атап шық. 1.Бұл жануарлардың әрқайсысы нем

#6 слайд
Тақырыпты ашу 1.Тапсырма Теректің «тұрғындары» Суретке қара. Теректің «тұрғындарын» атап шық. 1.Бұл жануарлардың әрқайсысы немен қоректенеді? 2.Әр жануардың қорегінің әртүрлі болуының себебі неде деп ойлайсың? Жануарлардың қорегі 3. Жер бетіндегі жануарлардың бәрі бірдей қорекпен қоректенсе, не болатынын елестете аласың ба? Онда барлық жануарға қорек жетер ме еді?

6 слайд

Тақырыпты ашу 1.Тапсырма Теректің «тұрғындары» Суретке қара. Теректің «тұрғындарын» атап шық. 1.Бұл жануарлардың әрқайсысы немен қоректенеді? 2.Әр жануардың қорегінің әртүрлі болуының себебі неде деп ойлайсың? Жануарлардың қорегі 3. Жер бетіндегі жануарлардың бәрі бірдей қорекпен қоректенсе, не болатынын елестете аласың ба? Онда барлық жануарға қорек жетер ме еді?

Жауабы: Бұл жағдайда тірі ағзалар қорек тапшылығынан жойылып кетер еді. Табиғатта әрқашан белгілі бір тепе-теңдік сақталады. Ж

#7 слайд
Жауабы: Бұл жағдайда тірі ағзалар қорек тапшылығынан жойылып кетер еді. Табиғатта әрқашан белгілі бір тепе-теңдік сақталады. Жануарлардың әрқайсысы әртүрлі қоректенеді. Мысалы, даланы мекендейтін тышқан өсімдік дәнін, ал суыр шөпті қорек етеді. Өз кезегінде жылан тышқанды, ал сұңқар суырды жейді. Яғни жануарлар белгілі бір қорек түріне бейімделеді. Қоректену арқылы олар өз тіршілігін сақтап қалады

7 слайд

Жауабы: Бұл жағдайда тірі ағзалар қорек тапшылығынан жойылып кетер еді. Табиғатта әрқашан белгілі бір тепе-теңдік сақталады. Жануарлардың әрқайсысы әртүрлі қоректенеді. Мысалы, даланы мекендейтін тышқан өсімдік дәнін, ал суыр шөпті қорек етеді. Өз кезегінде жылан тышқанды, ал сұңқар суырды жейді. Яғни жануарлар белгілі бір қорек түріне бейімделеді. Қоректену арқылы олар өз тіршілігін сақтап қалады

Топтық тапсырма: 1- топ: Жыртқыш аңдар мен өсімдік қоректі жануарлардың суреттерін бөлек-бөлек жина. 2- топ:«Өсімдік қоректі

#8 слайд
Топтық тапсырма: 1- топ: Жыртқыш аңдар мен өсімдік қоректі жануарлардың суреттерін бөлек-бөлек жина.   2- топ:«Өсімдік қоректі жануарлар» тақырыбына топтастыру жаса. 3- топ: Зертте. Зерттеу жүргізуге арналған нұсқаулық 1. Жылқы мен сілеусін суреттерін зерделейді, бейімделушіліктерін анықтайды: тісін, тырнағын салыстырады. 2. Нәтижелерді тіркейді. 3. Қорытынды жасайды.

8 слайд

Топтық тапсырма: 1- топ: Жыртқыш аңдар мен өсімдік қоректі жануарлардың суреттерін бөлек-бөлек жина.   2- топ:«Өсімдік қоректі жануарлар» тақырыбына топтастыру жаса. 3- топ: Зертте. Зерттеу жүргізуге арналған нұсқаулық 1. Жылқы мен сілеусін суреттерін зерделейді, бейімделушіліктерін анықтайды: тісін, тырнағын салыстырады. 2. Нәтижелерді тіркейді. 3. Қорытынды жасайды.

Сергіту сәті «Мұғалім-ол біздің» әні Оқушылар хормен орындайды.

#9 слайд
Сергіту сәті «Мұғалім-ол біздің» әні Оқушылар хормен орындайды.

9 слайд

Сергіту сәті «Мұғалім-ол біздің» әні Оқушылар хормен орындайды.

Сен білесің бе? Жыртқыштар мен өсімдік қоректілердің көру қабілеті бір- бірінен ерекшеленеді. Жыртқыштар қараңғыда жақсы көреді,

#10 слайд
Сен білесің бе? Жыртқыштар мен өсімдік қоректілердің көру қабілеті бір- бірінен ерекшеленеді. Жыртқыштар қараңғыда жақсы көреді, өсімдікқоректілерде мұндай қабілет жоқ.Жыртқыштар түстерді ажырата алмайды, бірақ көзге көрінер-көрінбес қимылды байқап қояды.Ал өсімдікқоректілер түстерді жақсы ажыратады, соның арқасында жеуге жарамды қорегін тауып жейді.

10 слайд

Сен білесің бе? Жыртқыштар мен өсімдік қоректілердің көру қабілеті бір- бірінен ерекшеленеді. Жыртқыштар қараңғыда жақсы көреді, өсімдікқоректілерде мұндай қабілет жоқ.Жыртқыштар түстерді ажырата алмайды, бірақ көзге көрінер-көрінбес қимылды байқап қояды.Ал өсімдікқоректілер түстерді жақсы ажыратады, соның арқасында жеуге жарамды қорегін тауып жейді.

Ойлан Өсімдікпен де, етпенде қоректене алатын жануарлар бола ма?

#11 слайд
Ойлан Өсімдікпен де, етпенде қоректене алатын жануарлар бола ма?

11 слайд

Ойлан Өсімдікпен де, етпенде қоректене алатын жануарлар бола ма?

Дәптермен жұмыс

#12 слайд
Дәптермен жұмыс

12 слайд

Дәптермен жұмыс

Кері байланыс Бүгін мен білдім ……….. Маған қызықты болды ………….. Қиын болды……………….

#13 слайд
Кері байланыс Бүгін мен білдім ……….. Маған қызықты болды ………….. Қиын болды………………. Мен түсіндім………………. Енді менің қолымнан келеді…………….. Мен үйрендім………….. Мені таң қалдырды…………. Мен жасап көремін……………

13 слайд

Кері байланыс Бүгін мен білдім ……….. Маған қызықты болды ………….. Қиын болды………………. Мен түсіндім………………. Енді менің қолымнан келеді…………….. Мен үйрендім………….. Мені таң қалдырды…………. Мен жасап көремін……………

Файл форматы:
pptx
30.12.2024
442
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі