Материалдар / Ондық бөлшектер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ондық бөлшектер

Материал туралы қысқаша түсінік
Деңгейлеп оқыту арқылы оқушылардың есептерді шығарудағы логикалық ойлау қабілеттерін, есте сақтау және зейін қою қабілеттерін дамыту. Практикалық дағдыларын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
07 Маусым 2019
293
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектер Сабақтың мақсаты : 1. Деңгейлеп оқыту арқылы оқушылардың есептерді шығарудағы логикалық о

1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектер Сабақтың мақсаты : 1. Деңгейлеп оқыту арқылы оқушылардың есептерді шығарудағы логикалық ойлау қабілеттерін, есте сақтау және зейін қою қабілеттерін дамыту . Практикалық дағдыларын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру. 2. Оқушылардың теориялық білімін практикалық шеберлікпен ұштастыру.Ұйымшылдыққа,жинақылыққа,еңбекқорлыққа баулу. 3. Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру. Сабақтың әдісі : Деңгейлеп саралап оқыту Сабақ түрі: Саяхат сабағы Сабақтың көрнекілігі : интерактивті тақта, топшамалар,суреттер

1 слайд

Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектер Сабақтың мақсаты : 1. Деңгейлеп оқыту арқылы оқушылардың есептерді шығарудағы логикалық ойлау қабілеттерін, есте сақтау және зейін қою қабілеттерін дамыту . Практикалық дағдыларын қалыптастыру, пәнге деген қызығушылығын арттыру. 2. Оқушылардың теориялық білімін практикалық шеберлікпен ұштастыру.Ұйымшылдыққа,жинақылыққа,еңбекқорлыққа баулу. 3. Оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, өз бетінше жұмыс жасауға дағдыландыру. Сабақтың әдісі : Деңгейлеп саралап оқыту Сабақ түрі: Саяхат сабағы Сабақтың көрнекілігі : интерактивті тақта, топшамалар,суреттер

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру 2. Үй тапсырмасын тексеру 3. “ Бәйтерекке” саяхат (жаңа

2 слайд
Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру 2. Үй тапсырмасын тексеру 3. “ Бәйтерекке” саяхат (жаңа сабақ) 4. “ Ақ Ордаға” саяхат (оқулықпен жұмыс) 5. “ Хан шатыры” сауда ойын-сауық орталығына саяхат (деңгейлік тапсырмалар) 6. “Думан” ойын-сауық орталығына саяхат (тест тапсырмаларын шешу) 7. “Нұр-Астана” мешітіне саяхат (сөзжұмбақ шешу) 8. Үйге тапсырма 9. Қорытынды бағалау

2 слайд

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру 2. Үй тапсырмасын тексеру 3. “ Бәйтерекке” саяхат (жаңа сабақ) 4. “ Ақ Ордаға” саяхат (оқулықпен жұмыс) 5. “ Хан шатыры” сауда ойын-сауық орталығына саяхат (деңгейлік тапсырмалар) 6. “Думан” ойын-сауық орталығына саяхат (тест тапсырмаларын шешу) 7. “Нұр-Астана” мешітіне саяхат (сөзжұмбақ шешу) 8. Үйге тапсырма 9. Қорытынды бағалау

3 слайд

3 слайд

4 слайд

4 слайд

Ондық бөлшектерді оқу327, 18 1000 327 18 39, 15 100 39 15 9, 0 10 9    Мысал: Бөлімдері 10,100,1000 және т.с.с б

5 слайд
Ондық бөлшектерді оқу327, 18 1000 327 18 39, 15 100 39 15 9, 0 10 9    Мысал: Бөлімдері 10,100,1000 және т.с.с болатын бөлшек түрінде жазуға болады.

5 слайд

Ондық бөлшектерді оқу327, 18 1000 327 18 39, 15 100 39 15 9, 0 10 9    Мысал: Бөлімдері 10,100,1000 және т.с.с болатын бөлшек түрінде жазуға болады.

Ондық бөлшектің оқылуы3, 5 10 3 5  10 7 оннан жеті 0,7-нөл бүтін оннан жетісандарының оқылуы:

6 слайд
Ондық бөлшектің оқылуы3, 5 10 3 5  10 7 оннан жеті 0,7-нөл бүтін оннан жетісандарының оқылуы: бес бүтін оннан үш

6 слайд

Ондық бөлшектің оқылуы3, 5 10 3 5  10 7 оннан жеті 0,7-нөл бүтін оннан жетісандарының оқылуы: бес бүтін оннан үш

Жай бөлшекті немесе аралас санды ондық бөлшек түрінде жазу үшін: 1. Керек жағдайда бөлшектің алымындағы цифрлар саны мен бөлі

7 слайд
Жай бөлшекті немесе аралас санды ондық бөлшек түрінде жазу үшін: 1. Керек жағдайда бөлшектің алымындағы цифрлар саны мен бөліміндегі нөлдер санын теңестіру 2. Бүтін бөлігін жазу 3. Бүтін бөлігін бөлшек бөлігінен айыру үшін үтір қою 4. Бөлшек бөлігінің алымын үтірден кейін жазу

7 слайд

Жай бөлшекті немесе аралас санды ондық бөлшек түрінде жазу үшін: 1. Керек жағдайда бөлшектің алымындағы цифрлар саны мен бөліміндегі нөлдер санын теңестіру 2. Бүтін бөлігін жазу 3. Бүтін бөлігін бөлшек бөлігінен айыру үшін үтір қою 4. Бөлшек бөлігінің алымын үтірден кейін жазу

Мысалы02, 14 100 02 14 100 2 14 007, 0 1000 007 1000 7    

8 слайд
Мысалы02, 14 100 02 14 100 2 14 007, 0 1000 007 1000 7    

8 слайд

Мысалы02, 14 100 02 14 100 2 14 007, 0 1000 007 1000 7    

1 = 13 0 10 

9 слайд
1 = 13 0 10 

9 слайд

1 = 13 0 10 

10 слайд

10 слайд

«Білім - басты мұрат »

11 слайд
«Білім - басты мұрат »

11 слайд

«Білім - басты мұрат »

12 слайд

12 слайд

Деңгейлік тапсырмалар10000 93 10 7 5 10 5 В деңгейі А деңгейі С деңгейі 1000 3329 100 1115 10 73 20 13 5 3

13 слайд
Деңгейлік тапсырмалар10000 93 10 7 5 10 5 В деңгейі А деңгейі С деңгейі 1000 3329 100 1115 10 73 20 13 5 3

13 слайд

Деңгейлік тапсырмалар10000 93 10 7 5 10 5 В деңгейі А деңгейі С деңгейі 1000 3329 100 1115 10 73 20 13 5 3

14 слайд

14 слайд

Кім жүйрік 1. 2. 3. 4. 5. “ Білім- таусылмайтын кен”Бір бүтін оннан бес Н

15 слайд
Кім жүйрік 1. 2. 3. 4. 5. “ Білім- таусылмайтын кен”Бір бүтін оннан бес Нөл бүтін жүзден жиырма бес бес бүтін жүзден бес Бес бүтін жүз мыңнан он сегіз Төрт бүтін жүз мыңнан он сегіз

15 слайд

Кім жүйрік 1. 2. 3. 4. 5. “ Білім- таусылмайтын кен”Бір бүтін оннан бес Нөл бүтін жүзден жиырма бес бес бүтін жүзден бес Бес бүтін жүз мыңнан он сегіз Төрт бүтін жүз мыңнан он сегіз

Жауаптары 1. 1,5 2. 0,25 3. 5,05 4. 5,00018 5. 4,05

16 слайд
Жауаптары 1. 1,5 2. 0,25 3. 5,05 4. 5,00018 5. 4,05

16 слайд

Жауаптары 1. 1,5 2. 0,25 3. 5,05 4. 5,00018 5. 4,05

Нұр-Астана”мешітіне саяхат

17 слайд
Нұр-Астана”мешітіне саяхат

17 слайд

Нұр-Астана”мешітіне саяхат

1 2 3 4 5 6Сөзжұмбақ 1. Екі жағы тұйықталған сәуле 2. 1;2;3;...1000... қандай сандарға жатады 3. 2,5;3,8;4,2....қандай сандарға

18 слайд
1 2 3 4 5 6Сөзжұмбақ 1. Екі жағы тұйықталған сәуле 2. 1;2;3;...1000... қандай сандарға жатады 3. 2,5;3,8;4,2....қандай сандарға жатады 4. Q қандай сандар жиыны 5. Оң санға қарама-қарсы сан қалай аталады 6. 2012 жыл,яғни биылғы жыл қандай жыл болып саналады

18 слайд

1 2 3 4 5 6Сөзжұмбақ 1. Екі жағы тұйықталған сәуле 2. 1;2;3;...1000... қандай сандарға жатады 3. 2,5;3,8;4,2....қандай сандарға жатады 4. Q қандай сандар жиыны 5. Оң санға қарама-қарсы сан қалай аталады 6. 2012 жыл,яғни биылғы жыл қандай жыл болып саналады

19 слайд

19 слайд