Презентация Адам жауапкершілігі 12 сабақ

#1 слайд
Сабақтың тақырыбы :
Адам жауапкершілігі
7сынып
Пән мұғалімі: КалиаждароваБ.О
Алматы облысы
Еңбекшіқазақ ауданы, Нұра ауылы
О.Жандосов атындағы орта мектеп- интернат КММ
1 слайд
Сабақтың тақырыбы : Адам жауапкершілігі 7сынып Пән мұғалімі: КалиаждароваБ.О Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданы, Нұра ауылы О.Жандосов атындағы орта мектеп- интернат КММ
#2 слайд
Құндылық: Дұрыс әрекет құндылығы
Қасиеттер: өзін-өзі басқара білу,
жауапкершілік, ойдың, сөздің және
істің бірлігі
2 слайд
Құндылық: Дұрыс әрекет құндылығы Қасиеттер: өзін-өзі басқара білу, жауапкершілік, ойдың, сөздің және істің бірлігі
#3 слайд
Сабақтың мақсаты:
жауапкершілік туралы түсінік бере
отырып,дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу
және сыни тұрғыда ойлауға үйрету
Сабақтың міндеттері:
- ойдың, сөздің және істің бірлігі жауаптылықты
нығайтатындығын ұқтыру;
- өзін –өзі басқара білу
қабілетін дамыту; -
ойы,ісі,сөзіне жауапкершілікпен қарауға
тәрбиелеу
3 слайд
Сабақтың мақсаты: жауапкершілік туралы түсінік бере отырып,дұрыс әрекет құндылығының мәнін ашу және сыни тұрғыда ойлауға үйрету Сабақтың міндеттері: - ойдың, сөздің және істің бірлігі жауаптылықты нығайтатындығын ұқтыру; - өзін –өзі басқара білу қабілетін дамыту; - ойы,ісі,сөзіне жауапкершілікпен қарауға тәрбиелеу
#4 слайд
Сабақтың барысы:
1 . Ұйымдастыру кезеңі: 5Т ережесі
Тыныштық сәті:
Жағымды күйге ену « Нұрға бөлену»
Шопен Музыка для души
4 слайд
Сабақтың барысы: 1 . Ұйымдастыру кезеңі: 5Т ережесі Тыныштық сәті: Жағымды күйге ену « Нұрға бөлену» Шопен Музыка для души
#5 слайд
2. Үй тапсырмасын тексеру .
«Нағыз ұстаз» аңыз әңгіме бойынша сұрақтар:
Ұстаздың қай әрекетінен жауапкершілікті байқауға
болады?
Дәрігер кеңесіне құлақ аспаған бала,ұстаздың
кеңесін неліктен ерекше сеніммен қабылдады?
Анасының ұстазды бірден түсінбеген себебі неде?
Өз өмірлеріңде осыған ұқсас,есіңе үнемі алып
жүретін ұстаз кеңесі жайлы айтып бере аласың ба?
Осы мәтіннен қандай ой түюге болады?
5 слайд
2. Үй тапсырмасын тексеру . «Нағыз ұстаз» аңыз әңгіме бойынша сұрақтар: Ұстаздың қай әрекетінен жауапкершілікті байқауға болады? Дәрігер кеңесіне құлақ аспаған бала,ұстаздың кеңесін неліктен ерекше сеніммен қабылдады? Анасының ұстазды бірден түсінбеген себебі неде? Өз өмірлеріңде осыған ұқсас,есіңе үнемі алып жүретін ұстаз кеңесі жайлы айтып бере аласың ба? Осы мәтіннен қандай ой түюге болады?
#6 слайд
3. Дәйексөз
«Өз өміріңізге жауапкершілікті алу-діттеген
мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу
дегенді білдіреді»
Стив Павлина
Америкалық блогер,«Адамның тұлға ретінде
өсіп- дамуы» атты кітаптың ,бірнеше
тренингтердің авторы
Туған жылы :14.04.1971ж
Туған жері : Санта-Моника, Калифорния штаты,
АҚШ
(Дәйексөзді бір рет ұлдар,бір рет қыздар дауыстап
айтады.Барлығы дауыстап айтады)
Дәйексөздің мағынасын қалай түсінеміз?
6 слайд
3. Дәйексөз «Өз өміріңізге жауапкершілікті алу-діттеген мақсатқа қол жеткізу үшін бәріне де дайын болу дегенді білдіреді» Стив Павлина Америкалық блогер,«Адамның тұлға ретінде өсіп- дамуы» атты кітаптың ,бірнеше тренингтердің авторы Туған жылы :14.04.1971ж Туған жері : Санта-Моника, Калифорния штаты, АҚШ (Дәйексөзді бір рет ұлдар,бір рет қыздар дауыстап айтады.Барлығы дауыстап айтады) Дәйексөздің мағынасын қалай түсінеміз?
#7 слайд
4. Әңгімелесу .
Шын сөзім
https ://youtu.be/CDT0PkrW-Xc
( Бейнелі -монтажды әңгіме)
Баланың саябақта кештетіп жалғыз қалуының басқа
ойыншылар үшін маңызы болды ма?
Баланың үйіне қайта алмауына не себеп болды?
Баланың бойында қандай құнды , үлгі болатындай
қасиет байқадыңдар?
Сендер осындай жағдайға тап болатын болсаңдар
қандай шешім қабылдар едіңіздер?
Осыған ұқсайтын өз басыңнан өткен,құнды
қасиеттеріңнің жарыққа шығуына себеп болған мысал
оқиға болса айтып беріңдер?
7 слайд
4. Әңгімелесу . Шын сөзім https ://youtu.be/CDT0PkrW-Xc ( Бейнелі -монтажды әңгіме) Баланың саябақта кештетіп жалғыз қалуының басқа ойыншылар үшін маңызы болды ма? Баланың үйіне қайта алмауына не себеп болды? Баланың бойында қандай құнды , үлгі болатындай қасиет байқадыңдар? Сендер осындай жағдайға тап болатын болсаңдар қандай шешім қабылдар едіңіздер? Осыған ұқсайтын өз басыңнан өткен,құнды қасиеттеріңнің жарыққа шығуына себеп болған мысал оқиға болса айтып беріңдер?
#8 слайд
5. Шығармашылық жұмыс
1-топ: Сахналау Атасынан немересі:
Адам
бақытты болып, армандаған мақсат-мұратына жету үшін не
істеу керек ? – деп сұрады.
Атасы:- Әрқашан , қай
жерде болмасын ойыңа, ниетіңе, ісіңе, сөзіңе жауапкершілікпен
қара, - деді сабырлы кейіппен.
Немересі: - Сонда бақытқа жетудің жолы осы- ақ па ? – деді.
Әрине, балам.
Жауапкершілік – өмірге, іс-әрекетке ар-ұятпен, аса
ұқыптылықпен қарау. Ондай адам ешкімге ойымен, сөзімен,
ісімен қиянат жасамайды. Барлығына байыппен қарайды. Ал
жауапсыздық – неге болса да немқұрайды қаратып, ұятқа
қалдырады, - деп жауап берді атасы.
- Сендер қалай түсіндірер едіңдер?
- Өздерің адам бақытын жауапкершілікпен байланыста
қарай аласыңдар ма?
8 слайд
5. Шығармашылық жұмыс 1-топ: Сахналау Атасынан немересі: Адам бақытты болып, армандаған мақсат-мұратына жету үшін не істеу керек ? – деп сұрады. Атасы:- Әрқашан , қай жерде болмасын ойыңа, ниетіңе, ісіңе, сөзіңе жауапкершілікпен қара, - деді сабырлы кейіппен. Немересі: - Сонда бақытқа жетудің жолы осы- ақ па ? – деді. Әрине, балам. Жауапкершілік – өмірге, іс-әрекетке ар-ұятпен, аса ұқыптылықпен қарау. Ондай адам ешкімге ойымен, сөзімен, ісімен қиянат жасамайды. Барлығына байыппен қарайды. Ал жауапсыздық – неге болса да немқұрайды қаратып, ұятқа қалдырады, - деп жауап берді атасы. - Сендер қалай түсіндірер едіңдер? - Өздерің адам бақытын жауапкершілікпен байланыста қарай аласыңдар ма?
#9 слайд
2-топ: Бейнелі тапсырма «Бәрі сенің
қолыңда » аңыз әңгімені талдау.
https://youtu.be/LCMMwsNj17w
3-топ: Кластер : Жауапкершілігі жоғары
адам бойындағы қасиеттерді топтастыру.
9 слайд
2-топ: Бейнелі тапсырма «Бәрі сенің қолыңда » аңыз әңгімені талдау. https://youtu.be/LCMMwsNj17w 3-топ: Кластер : Жауапкершілігі жоғары адам бойындағы қасиеттерді топтастыру.
#10 слайд
.6. Топпен ән айту
СЫЙЛАСТЫҚ
Әні мен сөзі: ЗАТТЫБЕК КӨПБОСЫНҰЛЫ
Аялайықшы алтындай осы уақытты
Бағалайықшы басымыздағы бақытты
Бәрі де өтер өтпейтін жалғыз сыйластық
Ауыртпайықшы жүректегі нұр жақұтты
Қайырмасы
Өте шығатын бес күндік мынау жалғанда
Жанымды ұғып жақсы көретін жан барда
Аялайықшы ағайын дос пен бауырды
Барайық бірге арайлы асыл арманға
Аялайықшы ағайын дос пен бауырды
Барайық бірге арайлы асыл арманға
Дүние шіркін дөңгелек келіп кетеді
Тарылмаса екен пейілдің жұмақ мекені
Кешірім ізет мейірім сыйса көңілге
Бәрімізге де бұйырған ырыс жетеді
Қайырмасы
10 слайд
.6. Топпен ән айту СЫЙЛАСТЫҚ Әні мен сөзі: ЗАТТЫБЕК КӨПБОСЫНҰЛЫ Аялайықшы алтындай осы уақытты Бағалайықшы басымыздағы бақытты Бәрі де өтер өтпейтін жалғыз сыйластық Ауыртпайықшы жүректегі нұр жақұтты Қайырмасы Өте шығатын бес күндік мынау жалғанда Жанымды ұғып жақсы көретін жан барда Аялайықшы ағайын дос пен бауырды Барайық бірге арайлы асыл арманға Аялайықшы ағайын дос пен бауырды Барайық бірге арайлы асыл арманға Дүние шіркін дөңгелек келіп кетеді Тарылмаса екен пейілдің жұмақ мекені Кешірім ізет мейірім сыйса көңілге Бәрімізге де бұйырған ырыс жетеді Қайырмасы
#11 слайд
7. Үй тапсырмасы.
1.«Шектен шықпа » мәтінді оқып,
талдау сұрақтар дайындау
2.Құпия тапсырма
8.Кері байланыс: «Құндылықтар спектрі»
Жауапкершілік
Қажет Қажет емес
11 слайд
7. Үй тапсырмасы. 1.«Шектен шықпа » мәтінді оқып, талдау сұрақтар дайындау 2.Құпия тапсырма 8.Кері байланыс: «Құндылықтар спектрі» Жауапкершілік Қажет Қажет емес
#12 слайд
12 слайд
шағым қалдыра аласыз


