1 слайд
«Қазығұрт»№66 жалпы
орта мектебінің
мұғалімі:Буранбаева
Жулдыз СерикбаевнаПәні: Сауат ашу
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі: Дені саудың –
жаны сау!
Сабақ тақырыбы:
Заттың санын
білдіретін сөздер.
Оқу мақсаты
1.1.4.1* мәтіннің
мазмұнын
тақырыбы/иллюс
трация бойынша
болжау
1.2.5.1* мәтін/
иллюстрация
бойынша
(мұғалім
көмегімен)
сұрақтар қоя білу
және қойылған
сұраққа жауап
беру
1.3.10.1 заттың
атын, санын,
сынын, қимылын
білдіретін
сөздерді
ажырата алу
және орынды
қолдана білу Сабақ
мақсаттары Сабақ
мақсаттары
Сабақ
мақсаттары Барлық оқушылар: Мәтінің
мазмұнын тақырыбын
ажырата алады.
Көпшілігі: Мұғалімнің қойған
сұрақтарына жауап бере
алады.
Кейбір оқушылар: Мәтіннің
мазмұнын тақырыбы/иллюстрация
бойынша болжайды. Заттың атын,
санын, сынын, қимылын білдіретін
сөздерге сөйлем құрайды.
Бағалау критерилері
Мәтінге ат қоя алады
Заттың атауын, санын ажырата біледі
Мәтіннің тақырыбына қарай болжам жасайды және
толықтырады.
2 слайд
1-тапсырма "Белсенді оқыту"
тәсілі.
«Сұраққа жетіп ал» жұптық
жұмыс
Мақсаты
: Оқушының өз
бетінше жұмыс
жасау дағдысын
қалыптастыру,
сұрақ қою
дағдыларын
дамыту.
Нәтижесі :
Оқушылардың
сұрақ жауап
арқылы жазылым,
айтылым
дағдалары
қалыптасады . Мәтінді түсініп оқы.
Оқылым Жұпта
талқылаңыз және
түсіндіріңіз.
•
Мәтін не туралы
•
Мәтінге ат қой.
•
Өзің теннис ойнауды
ұнатасың ба
•
Бұл ойынның пайдасы
неде деп ойлайсың
•
Мәтіндегі жазылуы
қиын сөздерден сөздік
құрастыр
Дескриптор:
-сурет бойынша сөйлемдер құрастырады
-мәтінге ат қоя алады
-сынын, санын ажырата біледі 2-тапсырма. «Болжау» әдісі
Жеке жұмыс. Жазылым.
Мәтінмен
жұмыс
Мәтінді көшіріп
жаз. Заттың санын
білдіретін сөздерді
тап. Оларға сұрақ
қой.
Бақтияр Артаев он
бір жасынан бастап
бокспен
шұғылданады. Ол-
олимпиада
жеңімпазы. «Болжау»
әдісі
арқылы
оқушыларға
нұсқау беру
не істеу
керектігін
айтып,
тапсырманы
орындату.Дескриптор:
-мұғалімнін нұсқауымен жұмыс жасай алады
-заттың санын айта алады
-мәтінді көшіре алады.
-сөйлемдерге сұрақ қоя отырып ажырата біледі
3 слайд
3 тапсырма. “ Саралап оқыту” тәсілінің
«Диалог және қолдау көрсету» әдісі
бойынша оқушылардың деңгейіне қарай
тапсырмалар
Суреттерге мұқият қараңыз.
Заттың атауына санын қосып
айтыңыз.
Төмендегі кестені толтырыңыз.
Қанша? Не?
бір ...
... Қонжық
... Қуыршақ
алты ...
... Машина
... Көжек
.....
Дескриптор:
•
заттардың атауын санымен байланыстырып айтады;
•
заттың аты мен санын білдіретін сөздерді жазады.
заттың аты мен іс қимылын ажыратады Рефлексия
Оқушылар « Еркін микрофон » әдісі бойынша
сабаққа кері байланысты ауызша айту.
Кері байланыста оқушылар өз топтарының
жұмысымен бір басқа топтың да
жұмыстарын бағалады және ұсыныстарын
береді .
4 слайд
Ықшамсабақ
Ықшамсабағымда ұзақ мерзімді оқу жоспарына сүйене
отырып оқу мақсатым, таңдап алынатын оқу мақсатына
күрделенген сайын күрделенетіндігін спиральды түрде
жүргізілетінін сабақ барысында түсіндім. Тренер мен
әріптестерімнің кері байланыстыры бөлім мен
бөлімшелерді, сабақ мақсаты мен оқу мақсатын дұрыс
түсінбеуімде болған. Қазіргі қысқа мерзімді жоспарыма
сүйене отырып, кемшілігімді осы сабағымда жойдым.
Болашақта мен осы курс барысында танысқан әдіс-
тәсілдерімді қолданмын.
Көңіл қойып
тыңдағандарыңызға
РАХМЕТ!
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз