презентация Көз.8
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сынып: 8 Мұғалімнің аты-жөні: Жумагулова Умитжан Биляловна Оқушы
саны: 2 0 Аудан ( қала): Абай обылыс,Үржар ауданы, Алтыншоқы ауылы ЕБҚ оқушы :
(психиалық дамуы тежелген бала) Мектеп атауы: “Алтыншоқы орта мектеп-бақшасы”КММ
Сабақ тақырыбы: Көз-оптикалық жүйе, көздің көру кемшіліктері және
оларды түзету әдістері.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты : Оқу
бағдарламасының бөлімі: 8.5.1.15 Көздің алыстан көргіштігі мен жақыннан көргіштігін түзетуді сипаттау .
Ойлау дағдыларының деңгейі: Түсіну, қолдану, талдау. Көздің алыстан көргіштігі мен жақыннан көргіштігін түзетуді
сипаттайды.Сабақтың мақсаты:
ЕБҚ: Көздің құрлысына сүйене, алыстан және жақыннан
көргіштікті сипаттайды
1 слайд
Сынып: 8 Мұғалімнің аты-жөні: Жумагулова Умитжан Биляловна Оқушы саны: 2 0 Аудан ( қала): Абай обылыс,Үржар ауданы, Алтыншоқы ауылы ЕБҚ оқушы : (психиалық дамуы тежелген бала) Мектеп атауы: “Алтыншоқы орта мектеп-бақшасы”КММ Сабақ тақырыбы: Көз-оптикалық жүйе, көздің көру кемшіліктері және оларды түзету әдістері. Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты : Оқу бағдарламасының бөлімі: 8.5.1.15 Көздің алыстан көргіштігі мен жақыннан көргіштігін түзетуді сипаттау . Ойлау дағдыларының деңгейі: Түсіну, қолдану, талдау. Көздің алыстан көргіштігі мен жақыннан көргіштігін түзетуді сипаттайды.Сабақтың мақсаты: ЕБҚ: Көздің құрлысына сүйене, алыстан және жақыннан көргіштікті сипаттайды
2 слайд
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
Үй тапсырмасын
«Досы ң ды сына»
әдісі арқылы
тексеру Жа ң а сабақты оқушыларға видио
көрсете отырып түсіндіремін.
https :// youtu.be / RN2ey_etT-c
Оқушылар видионы көре отырып,
көз бөліктерін түсініп.
Қандай жағдайда көздің
жақыннан, алыстан көргіштігін
“Еркін талқылау ” әдісін
қолданып талқылайды.
ЕББҚО:
оқушылармен бірге көздің
құрлысын түсінеді, ойын еркін
айтады. Оқушылар өздерін
« Үш шапалақ » әдісі
арқылы бағалайды.Қызығушылықты ояту.
Жаңа сабақ /10-13мин
Ұйымдастыру кезеңі /
5-7 мин Бағалау
2 слайд
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Үй тапсырмасын «Досы ң ды сына» әдісі арқылы тексеру Жа ң а сабақты оқушыларға видио көрсете отырып түсіндіремін. https :// youtu.be / RN2ey_etT-c Оқушылар видионы көре отырып, көз бөліктерін түсініп. Қандай жағдайда көздің жақыннан, алыстан көргіштігін “Еркін талқылау ” әдісін қолданып талқылайды. ЕББҚО: оқушылармен бірге көздің құрлысын түсінеді, ойын еркін айтады. Оқушылар өздерін « Үш шапалақ » әдісі арқылы бағалайды.Қызығушылықты ояту. Жаңа сабақ /10-13мин Ұйымдастыру кезеңі / 5-7 мин Бағалау
3 слайд
Топты қ жұмыс 1-тапсырма
Омар атасы мен қарындасының көздерінің
нашар көретінін байқап. Оларға көзілдірік сатып
алуды шешті. Қарындасымен телефон арқылы
сөйлесіп, қарындасы оған көзінен 30 см
арақашықтыққа қойып жақсы оқитындығын
айтты. Ал атасына оптикалық күші 0,5 дптр
көзілдірік алды.
1-суретті пайдаланып атасының көзінің
ақауын анықтаңыз.
2-сурет арқылы қарындасының
көзінің ақауын анықтаңыз.
Әр жағдай үшін көзілдірік
линзасының фокус аралығын
табыңыз.Оптикалық күшін есептеңіз
I- топ тапсырмасы
1-сурет. Атасының көз
ақауы
Атасының көзінің ақауын
сипаттайды.
Атасының көзілдірігінің
фокус аралығын табады.
II- топ тапсырмасы
2-сурет.қарындасының көз
ақауы
Қарындасының көзінің
ақауын сипаттайды.
Қарындасының көзілдірігінің
оптикалық күшін табады. Дескриптор:
1.Суреттен атасының көзінің ақауын
сипаттайды.
2.Қарындасының көзінің ақауын
сипаттайды.
3. Атасының көзілдірігінің оптикалық
күшін дұрыс белгілейді.
4.Атасының көзінің фокус аралығын
табады.
5.Қарындасының көру қашықтығын
белгілейді.
6.Қарындасының көзінің оптикалық
күшін табады.
1-тапсырма. / 10-12 мин
Орындалынған
тапсырманы
“Бумеранг” тәсілін
қолданып келесі топ
дескриптор арқылы
бағалайды.
3 слайд
Топты қ жұмыс 1-тапсырма Омар атасы мен қарындасының көздерінің нашар көретінін байқап. Оларға көзілдірік сатып алуды шешті. Қарындасымен телефон арқылы сөйлесіп, қарындасы оған көзінен 30 см арақашықтыққа қойып жақсы оқитындығын айтты. Ал атасына оптикалық күші 0,5 дптр көзілдірік алды. 1-суретті пайдаланып атасының көзінің ақауын анықтаңыз. 2-сурет арқылы қарындасының көзінің ақауын анықтаңыз. Әр жағдай үшін көзілдірік линзасының фокус аралығын табыңыз.Оптикалық күшін есептеңіз I- топ тапсырмасы 1-сурет. Атасының көз ақауы Атасының көзінің ақауын сипаттайды. Атасының көзілдірігінің фокус аралығын табады. II- топ тапсырмасы 2-сурет.қарындасының көз ақауы Қарындасының көзінің ақауын сипаттайды. Қарындасының көзілдірігінің оптикалық күшін табады. Дескриптор: 1.Суреттен атасының көзінің ақауын сипаттайды. 2.Қарындасының көзінің ақауын сипаттайды. 3. Атасының көзілдірігінің оптикалық күшін дұрыс белгілейді. 4.Атасының көзінің фокус аралығын табады. 5.Қарындасының көру қашықтығын белгілейді. 6.Қарындасының көзінің оптикалық күшін табады. 1-тапсырма. / 10-12 мин Орындалынған тапсырманы “Бумеранг” тәсілін қолданып келесі топ дескриптор арқылы бағалайды.
4 слайд
Топтық жұмыс
•
Топтың жұмысын «Б ас бармақ » әдісі
арқылы бағалайдыКөрсетілім: htts : // youtu.be / 5tIND4XhFE
«Жетілдірілген
көзілдірік тер.Жасанды жолмен операция
жасау»
2-тапсырма:
Жетілдірілген көзілдіріктер.
Жасанды жолмен операция жасау бейне
фильмі арқылы мамандықтың қандай
түрлері,физикалық қандай заңдылықтары
қолданылғанын түсіндіріңіздер. Дескриптор:
- Физика заңдылықтары арқылы
жасанды көзілдіріктің жұмыс істеуін
түсіндіреді.
2-тапсырма /8-10 мин
4 слайд
Топтық жұмыс • Топтың жұмысын «Б ас бармақ » әдісі арқылы бағалайдыКөрсетілім: htts : // youtu.be / 5tIND4XhFE «Жетілдірілген көзілдірік тер.Жасанды жолмен операция жасау» 2-тапсырма: Жетілдірілген көзілдіріктер. Жасанды жолмен операция жасау бейне фильмі арқылы мамандықтың қандай түрлері,физикалық қандай заңдылықтары қолданылғанын түсіндіріңіздер. Дескриптор: - Физика заңдылықтары арқылы жасанды көзілдіріктің жұмыс істеуін түсіндіреді. 2-тапсырма /8-10 мин
5 слайд
•
Сабақтың соңы
Сабақтың соңы /3-4 минҮйге тапсырма:
Көз-оптикалық жүйе.260 беттегі тапсырма. Физика оқулығы 8-сынып
“Білім қоржыны”әдісі арқылы рефлексия жүргізіледі.
Әр топтан 2 оқушы сабақ туралы пікірін айтады.
5 слайд
• Сабақтың соңы Сабақтың соңы /3-4 минҮйге тапсырма: Көз-оптикалық жүйе.260 беттегі тапсырма. Физика оқулығы 8-сынып “Білім қоржыны”әдісі арқылы рефлексия жүргізіледі. Әр топтан 2 оқушы сабақ туралы пікірін айтады.