Презентация. Мектепке саяхат
Презентация. Мектепке саяхат

#1 слайд
* йыОсы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
Сабақ мақсаттары
Бағалау критерийлері 1.1.2.2 мектептегі функционалдық
аймақтардың орналасқан жерін анықтау
Барлық оқушылар:
Мектепте қандай
бөлмелердің
болатынын,
олардың неге
арналғанын
біледі. Көптеген
оқушылар:
Мектеп
бөлмелерінің
ерекшелігін
анықтайды,
орналасқан жерін
табады Кейбір оқушылар:
Мектептегі
бөлмелерді
неліктен бұлай
орналасуын
түсіндіреді, сызба
арқылы көрсетеді
Мектептегі функционалдық аймақтарды атайды.
Функционалдық аймақтардың орнын анықтайды. Пән:Дүниетану. 1 сынып
Ұзақ мерзімді жоспар: 2-бөлім Менің мектебім
Сабақтың тақырыбы: Мектепке саяхатНайманбаева Гульнар Ертаевна
№12 орта мектептің
Бастауыш сынып мұғалімі
SMART- мақсаттың 5 критерийлері бойынша нақтылық, олшемді, шынайы, қолжетімді,
уакыт бойынша сабак максатын құрастырдым
1 слайд
* йыОсы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары Сабақ мақсаттары Бағалау критерийлері 1.1.2.2 мектептегі функционалдық аймақтардың орналасқан жерін анықтау Барлық оқушылар: Мектепте қандай бөлмелердің болатынын, олардың неге арналғанын біледі. Көптеген оқушылар: Мектеп бөлмелерінің ерекшелігін анықтайды, орналасқан жерін табады Кейбір оқушылар: Мектептегі бөлмелерді неліктен бұлай орналасуын түсіндіреді, сызба арқылы көрсетеді Мектептегі функционалдық аймақтарды атайды. Функционалдық аймақтардың орнын анықтайды. Пән:Дүниетану. 1 сынып Ұзақ мерзімді жоспар: 2-бөлім Менің мектебім Сабақтың тақырыбы: Мектепке саяхатНайманбаева Гульнар Ертаевна №12 орта мектептің Бастауыш сынып мұғалімі SMART- мақсаттың 5 критерийлері бойынша нақтылық, олшемді, шынайы, қолжетімді, уакыт бойынша сабак максатын құрастырдым
#2 слайд
Аңдатпа парағы.
*Орналасқан орны
*Кім жұмыс істейді?
*Қызметі қандай?
*Нелер бар? Белсенді оқу әдістері
(Сабақ мақсатына жету үшін белсенді оқу әдістерін колданамын. Белсенді оқу әдістері сабақтың он
бойында ұжымдық,топтық,жұптық жұмыстарын да жүреді)
Аңдатпа парағы.
*Орналасқан орны
*Кім жұмыс істейді?
*Қызметі қандай?
*Нелер бар?
(Мектеп сызбасы,
фотоаппарат) (ТЖ) Мектепке саяхат
(Ұ) “ Ой қозғау” әдісі
Суретпен жұмыс.
* Өзіңді суреттегі мектепте
жүрмін деп елестет.
*Суретте қандай бөлмелер
көрсетілген?
*Олар не үшін керек?
«сол жақта», «оң жақта»,
«ортасында», «төменгі
жақта», «жоғары жақта»,
«бірінші, екінші, үшінші
қабаттарда», «жанында»
сөздерін дұрыс қолдануын
қадағалау. топтық жұмыс: «Кел зерттейік» әдісі
Дайын суреттер беру арқылы постермен жұмыс жасау.
Қабырғаға дайындалған постер ілінеді. «Галереяға
саяхат» –топтар кабинет ішінде қозғалысқа түседі,
қабырға газеттерін қарайды, сараптайды, талдайды.
Галереяға саяхат аяқталған соң, топтар жұмыстарға
шолу жасап, өз қабырға газеттеріне айтылған
сыныптастарының пікірін сараптайды, талқылайды,
сұрақтарға жауап береді және қорытынды жасайды.Ширату жаттығулары
(Іс-әрекетпен көрсету)
Мектеп. Асхана. Дәріхана. Жж «Көршіңмен ақылдас»
Сыныпты жұптарға
біріктіру. Әр жұп мектепке
келушілерге көрсеткілері
келетін бір ерекше орын
туралы айту. (Акт зал,
спорт зал, директор
кабинеті, мұғалімдер
бөлмесі, мектеп мұражайы
суреттері беріледі.)
2 слайд
Аңдатпа парағы. *Орналасқан орны *Кім жұмыс істейді? *Қызметі қандай? *Нелер бар? Белсенді оқу әдістері (Сабақ мақсатына жету үшін белсенді оқу әдістерін колданамын. Белсенді оқу әдістері сабақтың он бойында ұжымдық,топтық,жұптық жұмыстарын да жүреді) Аңдатпа парағы. *Орналасқан орны *Кім жұмыс істейді? *Қызметі қандай? *Нелер бар? (Мектеп сызбасы, фотоаппарат) (ТЖ) Мектепке саяхат (Ұ) “ Ой қозғау” әдісі Суретпен жұмыс. * Өзіңді суреттегі мектепте жүрмін деп елестет. *Суретте қандай бөлмелер көрсетілген? *Олар не үшін керек? «сол жақта», «оң жақта», «ортасында», «төменгі жақта», «жоғары жақта», «бірінші, екінші, үшінші қабаттарда», «жанында» сөздерін дұрыс қолдануын қадағалау. топтық жұмыс: «Кел зерттейік» әдісі Дайын суреттер беру арқылы постермен жұмыс жасау. Қабырғаға дайындалған постер ілінеді. «Галереяға саяхат» –топтар кабинет ішінде қозғалысқа түседі, қабырға газеттерін қарайды, сараптайды, талдайды. Галереяға саяхат аяқталған соң, топтар жұмыстарға шолу жасап, өз қабырға газеттеріне айтылған сыныптастарының пікірін сараптайды, талқылайды, сұрақтарға жауап береді және қорытынды жасайды.Ширату жаттығулары (Іс-әрекетпен көрсету) Мектеп. Асхана. Дәріхана. Жж «Көршіңмен ақылдас» Сыныпты жұптарға біріктіру. Әр жұп мектепке келушілерге көрсеткілері келетін бір ерекше орын туралы айту. (Акт зал, спорт зал, директор кабинеті, мұғалімдер бөлмесі, мектеп мұражайы суреттері беріледі.)
#3 слайд
Жұптық жұмыс. « Көршіңмен ақылдас »
Әр жұп мектепке келушілерге көрсеткілері
келетін бір ерекше орын туралы айту. (Акт
зал, спорт зал, директор кабинеті, мұғалімдер
бөлмесі, мектеп мұражайы суреттері беріледі.)
Диалог және қолдау арқылы саралау Ұжымдық жұмыс
«Ой қозғау» Суретпен жұмыс.
Суретте қандай бөлмелер
белгіленген? Олар не үшін керек?
Суретте көрсетілген
бөлмелердің неліктен бұлай
орналасқан? Деген сұрактарға
әр оқушы өз деңгейінде жауап
береді
Сұрақтар арқылы саралау Барлық оқушылар:
Суретте көрсетілген бөлмелердің мектепте
болатынын, олардың неге арналғанын біледі.
Көптеген оқушылар:
Суретте көрсетілген бөлмелердің атқаратын қызметін
айтады .
Кейбір оқушылар:
Суретте көрсетілген бөлмелердің неліктен бұлай
орналасуын түсіндіреді.
Қалыптастырушы бағалауға
арналған тапсырманы барлық
оқушылардан бұрын орындағын
қабілеті жоғары оқушыға
сараланған тапсырма беріледі
Сараланған тапсырма
Мектептегі бөлмелерді неліктен
бұлай орналасуын түсіндіреді, сызба
арқылы көрсетеді
Қарқын арқылы саралау
Топтық жұмыс . “Кел,зерттейік!”
әдісі. Аңдатпа парағы арқылы постер
дайындау .
Ресус арқылы саралау Саралау әдісі
(Оқушылардың қабілеттерін есепке ала отырып,қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында саралау тапсырмаларын
құрастырдым.Саралаудың 7 тәсілі бар.Саралау тәсілі әрбір оқушыға мақсаттарға жетуге ықпал жасайды. Саралау бүкіл
сабақтың кезеңінде жүреді.)
3 слайд
Жұптық жұмыс. « Көршіңмен ақылдас » Әр жұп мектепке келушілерге көрсеткілері келетін бір ерекше орын туралы айту. (Акт зал, спорт зал, директор кабинеті, мұғалімдер бөлмесі, мектеп мұражайы суреттері беріледі.) Диалог және қолдау арқылы саралау Ұжымдық жұмыс «Ой қозғау» Суретпен жұмыс. Суретте қандай бөлмелер белгіленген? Олар не үшін керек? Суретте көрсетілген бөлмелердің неліктен бұлай орналасқан? Деген сұрактарға әр оқушы өз деңгейінде жауап береді Сұрақтар арқылы саралау Барлық оқушылар: Суретте көрсетілген бөлмелердің мектепте болатынын, олардың неге арналғанын біледі. Көптеген оқушылар: Суретте көрсетілген бөлмелердің атқаратын қызметін айтады . Кейбір оқушылар: Суретте көрсетілген бөлмелердің неліктен бұлай орналасуын түсіндіреді. Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырманы барлық оқушылардан бұрын орындағын қабілеті жоғары оқушыға сараланған тапсырма беріледі Сараланған тапсырма Мектептегі бөлмелерді неліктен бұлай орналасуын түсіндіреді, сызба арқылы көрсетеді Қарқын арқылы саралау Топтық жұмыс . “Кел,зерттейік!” әдісі. Аңдатпа парағы арқылы постер дайындау . Ресус арқылы саралау Саралау әдісі (Оқушылардың қабілеттерін есепке ала отырып,қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында саралау тапсырмаларын құрастырдым.Саралаудың 7 тәсілі бар.Саралау тәсілі әрбір оқушыға мақсаттарға жетуге ықпал жасайды. Саралау бүкіл сабақтың кезеңінде жүреді.)
#4 слайд
Критериалды бағалау
(Жаңа оқыту мазмұнында мақсатқа жету жолдары критериалды бағалау арқылы жүзеге асады.
Критериалды бағалаудың екі түрі болады. Қалыптастырушы бағалау және жиынтық бағалау)
Оқушылардың оқу мақсатына жеткен,жетпегендігін білу максатында қалыптастырушы бағалау
тапсырмасын жоспарладым.
Ойлау дағдыларының
деңгейі: Білу және түсіну
ҚолдануОқу мақсаты
1.1.2.2
мектептегі
функционалдық
аймақтардың орналасқан
жерін анықтау
Бағалау критерийі
•
Мектептегі функционалдық
аймақтардың орналасқан жерін
атайды.
•
Функционалдық аймақтардың
орнын анықтайды. Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма
1- тапсырма
. , ,
Суретке мұқият қараңыз Сынып бөлмелері кітапхана
, , ,
асхана дәрігердің бөлмесі спорт залы көпшілік залы
?
қай қабатта орналасқан Сіздің мектебіңізде бұл аймақтар
қайда орналасқан? Сурет салыңыз.
Дескриптор: Білім алушы
Сурет бойынша мектептегі арнайы аймақтарды атайды;
- өз мектебіндегі функционалдық аймақтардың орнын анықтайды.
2-тапсырма
Суреттерге мұқият қараңыз. Мектептегі бұл орындар қалай аталады?
Сіздің мектебіңізде бұл орындар қай жерде орналасқан?
Дескриптор: Білім алушы
Суретте бейнеленген мектептегі арнаулы орындарды атайды;
- арнаулы орындардың өз мектебіндегі орнын сипаттайды.
“ Мадақтау сөздері”,
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс»,
«Бас бармақ» арқылы бағалау
Рефлексия: Бағдаршам әдісі
4 слайд
Критериалды бағалау (Жаңа оқыту мазмұнында мақсатқа жету жолдары критериалды бағалау арқылы жүзеге асады. Критериалды бағалаудың екі түрі болады. Қалыптастырушы бағалау және жиынтық бағалау) Оқушылардың оқу мақсатына жеткен,жетпегендігін білу максатында қалыптастырушы бағалау тапсырмасын жоспарладым. Ойлау дағдыларының деңгейі: Білу және түсіну ҚолдануОқу мақсаты 1.1.2.2 мектептегі функционалдық аймақтардың орналасқан жерін анықтау Бағалау критерийі • Мектептегі функционалдық аймақтардың орналасқан жерін атайды. • Функционалдық аймақтардың орнын анықтайды. Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырма 1- тапсырма . , , Суретке мұқият қараңыз Сынып бөлмелері кітапхана , , , асхана дәрігердің бөлмесі спорт залы көпшілік залы ? қай қабатта орналасқан Сіздің мектебіңізде бұл аймақтар қайда орналасқан? Сурет салыңыз. Дескриптор: Білім алушы Сурет бойынша мектептегі арнайы аймақтарды атайды; - өз мектебіндегі функционалдық аймақтардың орнын анықтайды. 2-тапсырма Суреттерге мұқият қараңыз. Мектептегі бұл орындар қалай аталады? Сіздің мектебіңізде бұл орындар қай жерде орналасқан? Дескриптор: Білім алушы Суретте бейнеленген мектептегі арнаулы орындарды атайды; - арнаулы орындардың өз мектебіндегі орнын сипаттайды. “ Мадақтау сөздері”, «Екі жұлдыз, бір ұсыныс», «Бас бармақ» арқылы бағалау Рефлексия: Бағдаршам әдісі
#5 слайд
Ықшамсабақтың сабақты
жоспарлауға ықпалы туралы
қорытындыларым
-
Әріптестер арасында ықшамсабақ өту кезінде сабақтың мақсатын
анықтап алуды, оны оқу мақсатына сай құруды үйрендім.
- Тренердің кері байланысы арқылы жүргізілген ықшамсабақ
барысында сабақта белсенді оқу әдістерін және саралау әдістерін
пайдалануды үйрендім.
- Сабақты жоспарлауда тренердің кері байланысынан түйгенім: оқу
мақсатына бағытталған белсенді оқу мен саралау әдістерін өз
сабағымда қолданамын.
- Оқу мақсатына сәйкес қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын
дайындаудың маңыздылығын түсіндім.
Болашақта ҚМЖ жоспарлауда оқушы үшін тиімді әдістерді
таңдай отырып, қызықты, әрі белсенді тапсырмаларды қолданамын
деген ойдамын.Ол үшін көп ізденісте жүріп,семинар сабақтарда
тәжірбие алмасып, smk.edu.kz , bilimland.kz сайттарын пайдаланып
білімімді жетілдіріп жүремін!
5 слайд
Ықшамсабақтың сабақты жоспарлауға ықпалы туралы қорытындыларым - Әріптестер арасында ықшамсабақ өту кезінде сабақтың мақсатын анықтап алуды, оны оқу мақсатына сай құруды үйрендім. - Тренердің кері байланысы арқылы жүргізілген ықшамсабақ барысында сабақта белсенді оқу әдістерін және саралау әдістерін пайдалануды үйрендім. - Сабақты жоспарлауда тренердің кері байланысынан түйгенім: оқу мақсатына бағытталған белсенді оқу мен саралау әдістерін өз сабағымда қолданамын. - Оқу мақсатына сәйкес қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын дайындаудың маңыздылығын түсіндім. Болашақта ҚМЖ жоспарлауда оқушы үшін тиімді әдістерді таңдай отырып, қызықты, әрі белсенді тапсырмаларды қолданамын деген ойдамын.Ол үшін көп ізденісте жүріп,семинар сабақтарда тәжірбие алмасып, smk.edu.kz , bilimland.kz сайттарын пайдаланып білімімді жетілдіріп жүремін!
шағым қалдыра аласыз













