Презентация Мүсіндеу "Бұйра қошақан" МАД сыныбы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Атырау облысы, Мақат ауданы
№ 2 бастауыш мектебінің
мектепалды даярлық тобының
тәрбиешісі
Бердиева Ляззат Куанышкалиевна
Білім беру саласы: Шығармашылық
Бөлімі: Мүсіндеу
ҰОҚ тақырыбы: Бұйра қошақан
Оқу мақсаты:
Дененің қарапайым
пропорцияларын
есепке ала отырып,
қозғалыстағы
жануардың
қарапайым
фигурасын мүсіндеу. Смарт мақсаты:
Қошақанды мүсіндей
алады . Дағды:
•
Қарапайым үйлесімділікті
сақтай отырып, адам мен
жануардың пішінін
мүсіндей алады;
•
Түрлі техникалық
құралдарды өз бетінше
қолдана алады,
жұмыстарды жаңа
бөліктермен толықтырады
және әсемдей алады.
1 слайд
Атырау облысы, Мақат ауданы № 2 бастауыш мектебінің мектепалды даярлық тобының тәрбиешісі Бердиева Ляззат Куанышкалиевна Білім беру саласы: Шығармашылық Бөлімі: Мүсіндеу ҰОҚ тақырыбы: Бұйра қошақан Оқу мақсаты: Дененің қарапайым пропорцияларын есепке ала отырып, қозғалыстағы жануардың қарапайым фигурасын мүсіндеу. Смарт мақсаты: Қошақанды мүсіндей алады . Дағды: • Қарапайым үйлесімділікті сақтай отырып, адам мен жануардың пішінін мүсіндей алады; • Түрлі техникалық құралдарды өз бетінше қолдана алады, жұмыстарды жаңа бөліктермен толықтырады және әсемдей алады.
2 слайд
Оқу қызметіне тарту әдістері
Шаттық шеңбері
Күлімде, күн, күлімде,
Күлсін барлық бала шат!
Берекелі бүгіндей,
Бейбіт болсын болашақ!
Интерактивті тақта арқылы балаларға
қошақан туралы видеоролик көрсету
(тақырыпты ашу мақсатында)
( https://www.youtube.com/watch?v=_OeKhEWUMLM )
Сұрақ-жауап әдісі (“Бала үні” ескеріледі)
-
Видео не туралы?
-
Қошақан туралы не білесіңдер?
-
Біз бүгін нені мүсіндейміз деп
ойлайсыңдар?Топқа бөлу (“Бала үні” ескеріледі)
Балалар үстел үстінен карточкалар таңдау
арқылы, үш түрлі түсті қошақандар
тобына бөлінеді.
1 топ- «Қара қошақан» тобы.
2 топ- «Қоңыр қошақан» тобы.
3 топ- «Ақ қошақан» тобы.
Саусақ жаттығуы
Төлдер
Ботақан – түйенің баласы,
Көздері мөп-мөлдір қарашы.
Жылқының баласы – құлыншақ ,
Кекілі секілді тұлымшақ.
Бұзау ғой сиырдың тұқымы,
Томпайған мүйіздің тұқылы.
Қошақан – қойдың бұл қоңыры,
Төлдердің ішінде момыны.
Ешкінің еркесі – лағы,
Сүйкімді қалқиған құлағы.
Барлығы төрт түлік құнары,
Санашы қанша төл шығады?
2 слайд
Оқу қызметіне тарту әдістері Шаттық шеңбері Күлімде, күн, күлімде, Күлсін барлық бала шат! Берекелі бүгіндей, Бейбіт болсын болашақ! Интерактивті тақта арқылы балаларға қошақан туралы видеоролик көрсету (тақырыпты ашу мақсатында) ( https://www.youtube.com/watch?v=_OeKhEWUMLM ) Сұрақ-жауап әдісі (“Бала үні” ескеріледі) - Видео не туралы? - Қошақан туралы не білесіңдер? - Біз бүгін нені мүсіндейміз деп ойлайсыңдар?Топқа бөлу (“Бала үні” ескеріледі) Балалар үстел үстінен карточкалар таңдау арқылы, үш түрлі түсті қошақандар тобына бөлінеді. 1 топ- «Қара қошақан» тобы. 2 топ- «Қоңыр қошақан» тобы. 3 топ- «Ақ қошақан» тобы. Саусақ жаттығуы Төлдер Ботақан – түйенің баласы, Көздері мөп-мөлдір қарашы. Жылқының баласы – құлыншақ , Кекілі секілді тұлымшақ. Бұзау ғой сиырдың тұқымы, Томпайған мүйіздің тұқылы. Қошақан – қойдың бұл қоңыры, Төлдердің ішінде момыны. Ешкінің еркесі – лағы, Сүйкімді қалқиған құлағы. Барлығы төрт түлік құнары, Санашы қанша төл шығады?
3 слайд
Саралау әдістері
Жұптық жұмыс
Балалар достарымен жұптасады да,
мүсіндеген қошақандарын сипаттайды.
(4К моделінің коммуникативтілік,
креативтілік бөліктері көрінеді.)
Қиналған жұпқа жетелеуші сұрақтар арқылы
саралау жұмыстары жүргізіледі. Жеке жұмыс
Балалар ермексазды пайдаланып
қошақанды мүсіндейді.
Жұмыс барысында қиналған балаға
өнім арқылы саралау жұмысын
жүргізіледі. Бағыт-бағдар беріледі.
Топтық жұмыс
«Қошақаным менің» атты әңгіме құрайды.
Әңгіме 3-4 сөйлемнен тұрады.Топпен ақылдасып әңгіме құрастырылған
соң әр топтан бір оқушы шығып, әңгімелейді.
(4К моделі: коммуникативтілік, креативтілік, сыни ойлау, командалық
жұмыс көрінеді)
Топ арасында жүріп қиналған топқа өнім процесі арқылы саралау
жұмыстары жүргізіледі.
3 слайд
Саралау әдістері Жұптық жұмыс Балалар достарымен жұптасады да, мүсіндеген қошақандарын сипаттайды. (4К моделінің коммуникативтілік, креативтілік бөліктері көрінеді.) Қиналған жұпқа жетелеуші сұрақтар арқылы саралау жұмыстары жүргізіледі. Жеке жұмыс Балалар ермексазды пайдаланып қошақанды мүсіндейді. Жұмыс барысында қиналған балаға өнім арқылы саралау жұмысын жүргізіледі. Бағыт-бағдар беріледі. Топтық жұмыс «Қошақаным менің» атты әңгіме құрайды. Әңгіме 3-4 сөйлемнен тұрады.Топпен ақылдасып әңгіме құрастырылған соң әр топтан бір оқушы шығып, әңгімелейді. (4К моделі: коммуникативтілік, креативтілік, сыни ойлау, командалық жұмыс көрінеді) Топ арасында жүріп қиналған топқа өнім процесі арқылы саралау жұмыстары жүргізіледі.
4 слайд
Бақылау формасы
Тақырып бойынша бақылау парағын жүргіземін.
Жазба жүргізу әдісі қолданылады
“ Бүгін мен...” әдісі
Балалар төмендегі сөздерге
сәйкес карточкаларды ҰОҚ
барысындағы мінез-
құлықтарына сай таңдайды
және неліктен таңдағандарын
айтып береді.
*Дербес
*Көпшіл
*Қамқоршы
*Жауапкершілікті
*Білгір Рефлексиялық бағалау
Жасалынған жұмыстар көрмеге
қойылады, бағалау от шашу арқылы
өтеді. Кері байланыс жүргізіледі.
4 слайд
Бақылау формасы Тақырып бойынша бақылау парағын жүргіземін. Жазба жүргізу әдісі қолданылады “ Бүгін мен...” әдісі Балалар төмендегі сөздерге сәйкес карточкаларды ҰОҚ барысындағы мінез- құлықтарына сай таңдайды және неліктен таңдағандарын айтып береді. *Дербес *Көпшіл *Қамқоршы *Жауапкершілікті *Білгір Рефлексиялық бағалау Жасалынған жұмыстар көрмеге қойылады, бағалау от шашу арқылы өтеді. Кері байланыс жүргізіледі.
5 слайд
ҰОҚ жоспарлау бойынша қорытындылау
Менің жоспарлаған ұйымдастырылған оқу қызметіме тренер
және әріптестерімнен келесі кері байланыс берілді. Тапсырма
орындау кезінде балаларды ынталандыру ретінде смайлик,
жұлдызша арқылы бағалауға және бағдарламаның түйінді
идеясы 4К моделінің бөлімдерінің қолданылуына ықпал етуге
ұсыныс жасады. Тренер тиімді бақылау баланың жан-жақты
дамытуға көмектесетінін айтып, бақылау әдістерін кеңінен
қолдануды ұсынды.
Алдағы жоспарымда берілген ұсыныстарды ескеріп, оларды
енгізетін боламын. Балаларды жан-жақты дамыту үшін, “Бала
үнін”, 4К моделін, бақылау, саралау әдістерін ұйымдастырылған
оқу қызметін жоспарлағанда қолданамын.
5 слайд
ҰОҚ жоспарлау бойынша қорытындылау Менің жоспарлаған ұйымдастырылған оқу қызметіме тренер және әріптестерімнен келесі кері байланыс берілді. Тапсырма орындау кезінде балаларды ынталандыру ретінде смайлик, жұлдызша арқылы бағалауға және бағдарламаның түйінді идеясы 4К моделінің бөлімдерінің қолданылуына ықпал етуге ұсыныс жасады. Тренер тиімді бақылау баланың жан-жақты дамытуға көмектесетінін айтып, бақылау әдістерін кеңінен қолдануды ұсынды. Алдағы жоспарымда берілген ұсыныстарды ескеріп, оларды енгізетін боламын. Балаларды жан-жақты дамыту үшін, “Бала үнін”, 4К моделін, бақылау, саралау әдістерін ұйымдастырылған оқу қызметін жоспарлағанда қолданамын.