Презентация сауат ашу 1сынып

#1 слайд
Пәні : Сауат ашу
Сыныбы 1
Бөлімі : Саяхат
Тақырыбы:
Әә дыбысы мен әрпіОқу мақсаты
1.2.9.1. Әріпті тану,ажырату
және дыбыспен сәйкестендіру.
1.2.1.2. Оқудың
түрлерін(буындап оқу,жиі
кездесетін сөздерді тұтас
оқу,түсініп оқу)
Сабақ мақсаты
Оқушылардың барлығы : Әріпті
танып,ажырата алады.
Оқушылардың көпшілігі: Сөздерді
оқып,буынға бөле алады.
Оқушылардың кейбіреуі: Жиі
кездесетін сөздерді тұтас
оқиды,түсініп оқиды
Бағалау критерийі
Оқушылар орындай алады.
Әріптерді таниды және ажырата
алады.Әріпті дыбыспен
сәйкестендіріп оқи алады. Құндылықтарға баулу
Жұптық,топтық,ұжымдық
тапсырмаларды орындау
барысында
ынтымықтастықта жұмыс
жасайды.Оқушыларды бір-
бірін
құрметтеуге,сыйластықта
болуға тәрбиелеу
Тілдік құзіреттілік
Әже-бабушка-
grantmother .
Әке-отец- father
Пәнаралық
байланыс
Музыка,көркем
еңбек
Бейнеу ауданы «Қарақұм орта мектебі»КММ
Бастауыш сынып мұғалімі Шегирова Жумабике
1 слайд
Пәні : Сауат ашу Сыныбы 1 Бөлімі : Саяхат Тақырыбы: Әә дыбысы мен әрпіОқу мақсаты 1.2.9.1. Әріпті тану,ажырату және дыбыспен сәйкестендіру. 1.2.1.2. Оқудың түрлерін(буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу,түсініп оқу) Сабақ мақсаты Оқушылардың барлығы : Әріпті танып,ажырата алады. Оқушылардың көпшілігі: Сөздерді оқып,буынға бөле алады. Оқушылардың кейбіреуі: Жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды,түсініп оқиды Бағалау критерийі Оқушылар орындай алады. Әріптерді таниды және ажырата алады.Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқи алады. Құндылықтарға баулу Жұптық,топтық,ұжымдық тапсырмаларды орындау барысында ынтымықтастықта жұмыс жасайды.Оқушыларды бір- бірін құрметтеуге,сыйластықта болуға тәрбиелеу Тілдік құзіреттілік Әже-бабушка- grantmother . Әке-отец- father Пәнаралық байланыс Музыка,көркем еңбек Бейнеу ауданы «Қарақұм орта мектебі»КММ Бастауыш сынып мұғалімі Шегирова Жумабике
#2 слайд
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың
басы Сабақтың
ортасы Сабақтың
соңы
Психологиялық ахуал
қалыптастыру.
Шаттық шеңбері
Қолымызды
қысайық,
Бестік баға алайық.
Басқа білім
толтырып,
Үйге қуанып
қайтайық.
«Миға шабуыл»
әдісімен жұмбақ
шешкізу арқылы
топқа бөлу.
1-топ.Мектеп
2-топ.Білім
3-топ.Кітап 1.«Үштік» әдісі-
БББ кестесімен жұмыс.
2.«Суретті жұмбақ»
әдісі.
3.»Ой қозғау» әдісі–
оқулықпен жұмыс.
4.Айтылым дағдысына
«Ашық сұрақ»әдісі
5.Жазылым дағдысы-
дәптермен жұмыс,жеке
жұмыс
6.Сергіту сәті -Көңілді
күн
7.Саралау
тапсырмалары
8.Мұғалім сыйы. Кері байланыс
«Бағдаршам»әдісі
Үйге тапсырмаБастауыш сыныпта мұғалімнің рөлі оқушылардың үлгерімін қадағалап және
есепке ала отырып,олар үшін «белсенділендіргіш»рөлін орындауға негізделеді.
Хетти,2009.
2 слайд
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Психологиялық ахуал қалыптастыру. Шаттық шеңбері Қолымызды қысайық, Бестік баға алайық. Басқа білім толтырып, Үйге қуанып қайтайық. «Миға шабуыл» әдісімен жұмбақ шешкізу арқылы топқа бөлу. 1-топ.Мектеп 2-топ.Білім 3-топ.Кітап 1.«Үштік» әдісі- БББ кестесімен жұмыс. 2.«Суретті жұмбақ» әдісі. 3.»Ой қозғау» әдісі– оқулықпен жұмыс. 4.Айтылым дағдысына «Ашық сұрақ»әдісі 5.Жазылым дағдысы- дәптермен жұмыс,жеке жұмыс 6.Сергіту сәті -Көңілді күн 7.Саралау тапсырмалары 8.Мұғалім сыйы. Кері байланыс «Бағдаршам»әдісі Үйге тапсырмаБастауыш сыныпта мұғалімнің рөлі оқушылардың үлгерімін қадағалап және есепке ала отырып,олар үшін «белсенділендіргіш»рөлін орындауға негізделеді. Хетти,2009.
#3 слайд
БЕЛСЕНДІ ОҚЫТУ ӘДІСТЕРІ
«Миға
шабуыл»
әдісі" «Үштік»
әдісі «Суретті
жұмбақ»
әдісі « Ой қозғау»
әдісі
Белсенді оқу
тапсырмаларын
бере отырып, «миға
шабуыл» әдісі
бойынша жұмбақ
шештіру арқылы
топтарға бөлу.
Дескриптор
Барлық білім алушы
жұмбақты түсінеді.
Жұмбақты шеше
алады.
ҚБ «Қол
шапалақ» ( Ойлан-жұптас-
талқыла)стратегия
сы арқылы өткен
сабақты естеріне
түсіреді.
БББ кестесі
Дескриптор
Дыбыстарды
ажыратады.
Өткенді еске
түсіреді.
ҚБ «Басбармақ» Суреттердің
бастапқы әріптерін
алу арқылы сөз
құрастыру бойынша
жаңа тақырыпты
ашу.
Топтық жұмыс
Дескриптор
Әтеш сөзіне
дыбыстық талдау
жасайды.
Әтешті сипаттай
алады.
Әтештің суретін
салады.
ҚБ «Бірін-б ірі
бағалау» Шашылған
буындарды
құрастыру арқылы
мәтін құрау.
Дескриптор
Оқушылар
буындап оқи
алады.
Мәтін құрай
алады.
ҚБ «Смайлик»Ми неғұрлым белсенді жұмыс істеген сайын ,оқу үдерісі соғұрлым
қарқынды жүзеге асады. Хетти (2014)
3 слайд
БЕЛСЕНДІ ОҚЫТУ ӘДІСТЕРІ «Миға шабуыл» әдісі" «Үштік» әдісі «Суретті жұмбақ» әдісі « Ой қозғау» әдісі Белсенді оқу тапсырмаларын бере отырып, «миға шабуыл» әдісі бойынша жұмбақ шештіру арқылы топтарға бөлу. Дескриптор Барлық білім алушы жұмбақты түсінеді. Жұмбақты шеше алады. ҚБ «Қол шапалақ» ( Ойлан-жұптас- талқыла)стратегия сы арқылы өткен сабақты естеріне түсіреді. БББ кестесі Дескриптор Дыбыстарды ажыратады. Өткенді еске түсіреді. ҚБ «Басбармақ» Суреттердің бастапқы әріптерін алу арқылы сөз құрастыру бойынша жаңа тақырыпты ашу. Топтық жұмыс Дескриптор Әтеш сөзіне дыбыстық талдау жасайды. Әтешті сипаттай алады. Әтештің суретін салады. ҚБ «Бірін-б ірі бағалау» Шашылған буындарды құрастыру арқылы мәтін құрау. Дескриптор Оқушылар буындап оқи алады. Мәтін құрай алады. ҚБ «Смайлик»Ми неғұрлым белсенді жұмыс істеген сайын ,оқу үдерісі соғұрлым қарқынды жүзеге асады. Хетти (2014)
#4 слайд
Саралау әдісі
С тобы
Ә дыбысынан
келетін сөздерді
жазу Б тобы
Ә дыбысын
қатыстырып
сөйлем құрау А тобы
Ә дыбысынан
келетін ребус
шешу.
Дескриптор
Ә дыбысынан
келетін сөздерді
жаза алады.
ҚБ
«Шапалақ» Дескриптор
Ә дыбысын
қатыстырып сөйлем
құрай алады.
ҚБ
«Басбармақ» Дескриптор
Ә дыбысынан
келетін ребус
шеше алады.
ҚБ
«Бір сөзбен»Саралап оқыту-білім
алушыны деңгейімен
мүмкіндігіне қарай
қажеттілігін
қанағаттандыру . Спиральды білім-
Д.Брунер оңайдан-
қиынға,қарапайымнан
-күрделіге,жеңілден-
ауырға .
4 слайд
Саралау әдісі С тобы Ә дыбысынан келетін сөздерді жазу Б тобы Ә дыбысын қатыстырып сөйлем құрау А тобы Ә дыбысынан келетін ребус шешу. Дескриптор Ә дыбысынан келетін сөздерді жаза алады. ҚБ «Шапалақ» Дескриптор Ә дыбысын қатыстырып сөйлем құрай алады. ҚБ «Басбармақ» Дескриптор Ә дыбысынан келетін ребус шеше алады. ҚБ «Бір сөзбен»Саралап оқыту-білім алушыны деңгейімен мүмкіндігіне қарай қажеттілігін қанағаттандыру . Спиральды білім- Д.Брунер оңайдан- қиынға,қарапайымнан -күрделіге,жеңілден- ауырға .
#5 слайд
Коммуникативтік төрт дағды
Айтылым
дағдысы-
ашық сұрақ
арқылы өз
ойларын
жеткізеді. Оқылым
дағдысы-
Оқулықтағы
мәтінді оқиды. Тыңдалым
дағдысы-
Бейне
жазбаны
тамашалай-
ды Жазылым
дағдысы
Дәптермен
жұмыс
5 слайд
Коммуникативтік төрт дағды Айтылым дағдысы- ашық сұрақ арқылы өз ойларын жеткізеді. Оқылым дағдысы- Оқулықтағы мәтінді оқиды. Тыңдалым дағдысы- Бейне жазбаны тамашалай- ды Жазылым дағдысы Дәптермен жұмыс
#6 слайд
Критериалды
бағалауБағалау критерийлері
Оқушылар орындай алады.
Әріптерді таниды және ажырата
алады.
Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп
оқи алады . Сабақ мақсатына жетуге негізделген
Жұптық жұмыс
Мақсаты:
Шашылған
буындарды
құрастыру арқылы
мәтін құрау.
Дескриптор:
Оқушылар буындап
оқи алады.
Мәтін құрай алады.
ҚБ Смайлик Бағалау критерийлері
негізінде оқушылар сабақ
мақсатына дескрипторлар
арқылы жетеді .
Кері байланыс
Білім алушылар бүгінгі
сабақтан алған
білімдерін
бағдаршамның көздеріне
орналастыру арқылы
өздерін бағалайды.
Бағдаршам әдісі
Орташа
Жақсы
Өте жақсыСабақта
қолшапалақ,смайлик,басбар-
мақ,бағдаршам әдістерін
қолдандым
6 слайд
Критериалды бағалауБағалау критерийлері Оқушылар орындай алады. Әріптерді таниды және ажырата алады. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқи алады . Сабақ мақсатына жетуге негізделген Жұптық жұмыс Мақсаты: Шашылған буындарды құрастыру арқылы мәтін құрау. Дескриптор: Оқушылар буындап оқи алады. Мәтін құрай алады. ҚБ Смайлик Бағалау критерийлері негізінде оқушылар сабақ мақсатына дескрипторлар арқылы жетеді . Кері байланыс Білім алушылар бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршамның көздеріне орналастыру арқылы өздерін бағалайды. Бағдаршам әдісі Орташа Жақсы Өте жақсыСабақта қолшапалақ,смайлик,басбар- мақ,бағдаршам әдістерін қолдандым
#7 слайд
Ықшам сабақты қорытындылау
Не қиын болды ?
Білім алушыларды
жалықтырмайтын,оларды
ынталандыратын әдістерді
таңдау.
Білдім
Білім мазмұнын жаңарту
бойынша мен көп нәрсе
үйрендім.Соның ішінде қысқа
мерзімді жоспар құруды және
оқу мақсатын негізге ала
отырып сабақ мақсаты
шығатынын білдім. Алдағы
уақытта
Жаңартылған
білім мазмұны
жүйесіндегі
әдіс-тәсілдерді
практика
жүзінде
қолданамын .
7 слайд
Ықшам сабақты қорытындылау Не қиын болды ? Білім алушыларды жалықтырмайтын,оларды ынталандыратын әдістерді таңдау. Білдім Білім мазмұнын жаңарту бойынша мен көп нәрсе үйрендім.Соның ішінде қысқа мерзімді жоспар құруды және оқу мақсатын негізге ала отырып сабақ мақсаты шығатынын білдім. Алдағы уақытта Жаңартылған білім мазмұны жүйесіндегі әдіс-тәсілдерді практика жүзінде қолданамын .
шағым қалдыра аласыз


