Материалдар / Презентация Ұжымдағы өзара қарым-қатынас 7 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Презентация Ұжымдағы өзара қарым-қатынас 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға, студенттерге көмегі болар деген ойдамын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Ақпан 2019
1448
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
img_page_1
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материалдың қысқаша түсінігі
“ К.Төгісов атындағы орта мектебі” КММ 7-сынып “ Өзін-өзі тану” пәні мұғалімі Жаманкулова Г.Т.Сабақтың тақырыбы:

1 слайд
“ К.Төгісов атындағы орта мектебі” КММ 7-сынып “ Өзін-өзі тану” пәні мұғалімі Жаманкулова Г.Т.Сабақтың тақырыбы:

1 слайд

“ К.Төгісов атындағы орта мектебі” КММ 7-сынып “ Өзін-өзі тану” пәні мұғалімі Жаманкулова Г.Т.Сабақтың тақырыбы:

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: Ұжымдағы қарым-қатынастың адамгершілікке негізделуі керектігін ұғындыра отырып, сүйіспеншілік құндылығының

2 слайд
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: Ұжымдағы қарым-қатынастың адамгершілікке негізделуі керектігін ұғындыра отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. МІНДЕТТЕРІ: 1.Білімділік: оқушыларды ұжымдағы тұтастық, жауапкершілік, сүйіспеншілік құндылығына негіздеуге үйрету; 2. Дамытушылық: оқушыларды айналасындағыларға риясыз қарым-қатынас жасауға баулу; 3. Тәрбиелік: оқушыларды ізгілікке, мейірімділікке, риясыздыққа тәрбиелеу.

2 слайд

САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: Ұжымдағы қарым-қатынастың адамгершілікке негізделуі керектігін ұғындыра отырып, сүйіспеншілік құндылығының мәнін ашу. МІНДЕТТЕРІ: 1.Білімділік: оқушыларды ұжымдағы тұтастық, жауапкершілік, сүйіспеншілік құндылығына негіздеуге үйрету; 2. Дамытушылық: оқушыларды айналасындағыларға риясыз қарым-қатынас жасауға баулу; 3. Тәрбиелік: оқушыларды ізгілікке, мейірімділікке, риясыздыққа тәрбиелеу.

1. Ұйымдастыру кезеңі:  а) Сәлемдесу, түгендеу, топқа бөлу Мен саған........ тілеймін

3 слайд
1. Ұйымдастыру кезеңі:  а) Сәлемдесу, түгендеу, топқа бөлу Мен саған........ тілеймін

3 слайд

1. Ұйымдастыру кезеңі:  а) Сәлемдесу, түгендеу, топқа бөлу Мен саған........ тілеймін

1. Ұйымдастыру кезеңі:  ә) 5Т ережесін еске түсіру; 1. Тәртіп 2. Талап 3. Тыныштық 4. Татулық 5. Тазалық  б) Тыныштық сәті:

4 слайд
1. Ұйымдастыру кезеңі:  ә) 5Т ережесін еске түсіру; 1. Тәртіп 2. Талап 3. Тыныштық 4. Татулық 5. Тазалық  б) Тыныштық сәті: «Нұрға бөлену»

4 слайд

1. Ұйымдастыру кезеңі:  ә) 5Т ережесін еске түсіру; 1. Тәртіп 2. Талап 3. Тыныштық 4. Татулық 5. Тазалық  б) Тыныштық сәті: «Нұрға бөлену»

Марат Қабанбайдың «Айгүлдің әңгімесі» атты шығармасынан үзінді оқып келуге берілген. Талдау сұрақтары: 1. Айгүл мен әжесінің а

5 слайд
Марат Қабанбайдың «Айгүлдің әңгімесі» атты шығармасынан үзінді оқып келуге берілген. Талдау сұрақтары: 1. Айгүл мен әжесінің арасындағы сыйластықтың сыры неде? 2. Айгүл сыныбынан неліктен жылылықты сезіне алмады? Ол неге жалғызсырады? 3. Айгүлдің «Мен жер астындағы алтын, күміс емес, дос, туыс болуға татитын адамдарды іздеп жүрмін ғой», - деген сөзінен нені аңғаруға болады? Айгүлге қалай көмектесер едің? 4. Айгүл сыныптастарының арасынан нені іздеді деп ойлайсыңдар? 5. Айгүлдің «Адам бағаға қарап дос таңдайды екен-ау», - деген ойымен келісесіңдер ме? Неліктен? 6. Өзің оқитын сыныптағы өзара қарым-қатынас қандай? Оны қалай бағалайсың?

5 слайд

Марат Қабанбайдың «Айгүлдің әңгімесі» атты шығармасынан үзінді оқып келуге берілген. Талдау сұрақтары: 1. Айгүл мен әжесінің арасындағы сыйластықтың сыры неде? 2. Айгүл сыныбынан неліктен жылылықты сезіне алмады? Ол неге жалғызсырады? 3. Айгүлдің «Мен жер астындағы алтын, күміс емес, дос, туыс болуға татитын адамдарды іздеп жүрмін ғой», - деген сөзінен нені аңғаруға болады? Айгүлге қалай көмектесер едің? 4. Айгүл сыныптастарының арасынан нені іздеді деп ойлайсыңдар? 5. Айгүлдің «Адам бағаға қарап дос таңдайды екен-ау», - деген ойымен келісесіңдер ме? Неліктен? 6. Өзің оқитын сыныптағы өзара қарым-қатынас қандай? Оны қалай бағалайсың?

«Адам өміріндегі ең тамаша нәрсе – оның басқа адамдармен қарым- қатынасы». Авраам Линкольн.3. Дәйексөз.

6 слайд
«Адам өміріндегі ең тамаша нәрсе – оның басқа адамдармен қарым- қатынасы». Авраам Линкольн.3. Дәйексөз.

6 слайд

«Адам өміріндегі ең тамаша нәрсе – оның басқа адамдармен қарым- қатынасы». Авраам Линкольн.3. Дәйексөз.

4. Оқиғаларды әңгімелеу. Өз жүрегіңнің отын жақ. Сұрақтар: 1. Бұл әңгімеде не жөнінде айтылған? 2. Әңгімедегі жігіттің іс – әре

7 слайд
4. Оқиғаларды әңгімелеу. Өз жүрегіңнің отын жақ. Сұрақтар: 1. Бұл әңгімеде не жөнінде айтылған? 2. Әңгімедегі жігіттің іс – әрекетіне қандай баға бересіңдер? 3. Көршісі өзінің аңызын айту барысында нені түсіндіргісі келді? 4. Аңыз әңгімедегі жарық пен жылу нені сипаттайды? 5. Сіз сол жігіттің орнында болсаңыз қандай әрекет жасар едіңіз? 6. Бірінші болып қадам жасау үшін адамның бойында қандай ізгі қасиеттер болуы қажет?

7 слайд

4. Оқиғаларды әңгімелеу. Өз жүрегіңнің отын жақ. Сұрақтар: 1. Бұл әңгімеде не жөнінде айтылған? 2. Әңгімедегі жігіттің іс – әрекетіне қандай баға бересіңдер? 3. Көршісі өзінің аңызын айту барысында нені түсіндіргісі келді? 4. Аңыз әңгімедегі жарық пен жылу нені сипаттайды? 5. Сіз сол жігіттің орнында болсаңыз қандай әрекет жасар едіңіз? 6. Бірінші болып қадам жасау үшін адамның бойында қандай ізгі қасиеттер болуы қажет?

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.  1-тапсырма.  1-топ: Әдеби джем  2-топ: Сөзжұмбақ шешу  3-топ: Жағдаятты сахналау

8 слайд
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.  1-тапсырма.  1-топ: Әдеби джем  2-топ: Сөзжұмбақ шешу  3-топ: Жағдаятты сахналау

8 слайд

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.  1-тапсырма.  1-топ: Әдеби джем  2-топ: Сөзжұмбақ шешу  3-топ: Жағдаятты сахналау

1 2 3 4 5 6 7 85. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. 2-топ: Сөзжұмбақ шешу. 1 2 3 4 5 6 7 8

9 слайд
1 2 3 4 5 6 7 85. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. 2-топ: Сөзжұмбақ шешу. 1 2 3 4 5 6 7 8

9 слайд

1 2 3 4 5 6 7 85. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. 2-топ: Сөзжұмбақ шешу. 1 2 3 4 5 6 7 8

Көлденеңінен Тігінен 4. Қымбат бағалы тас 5. Көңілсіз, селқос 7. Жақсылық, адалдық 8. Жер астындағы байлық 1. Рақым, мейірім 2.

10 слайд
Көлденеңінен Тігінен 4. Қымбат бағалы тас 5. Көңілсіз, селқос 7. Жақсылық, адалдық 8. Жер астындағы байлық 1. Рақым, мейірім 2. Ақыл-ой, сана-сезім 3. Біреуге меншікті, еріксіздік 6. МазақКөлденеңінен Тігінен 4. Қымбат бағалы тас 5. Көңілсіз, селқос 7. Жақсылық, адалдық 8. Жер астындағы байлық 1. Рақым, мейірім 2. Ақыл-ой, сана-сезім 3. Біреуге меншікті, еріксіздік 6. Мазақ

10 слайд

Көлденеңінен Тігінен 4. Қымбат бағалы тас 5. Көңілсіз, селқос 7. Жақсылық, адалдық 8. Жер астындағы байлық 1. Рақым, мейірім 2. Ақыл-ой, сана-сезім 3. Біреуге меншікті, еріксіздік 6. МазақКөлденеңінен Тігінен 4. Қымбат бағалы тас 5. Көңілсіз, селқос 7. Жақсылық, адалдық 8. Жер астындағы байлық 1. Рақым, мейірім 2. Ақыл-ой, сана-сезім 3. Біреуге меншікті, еріксіздік 6. Мазақ

1-топ: «Әдеби джем». Ұжымдас әріптес тілегі (Ғабиден Қожахмет) Бір ұжымбыз, бір мақсатта бірлестік, Мамандармыз, болмайды істе б

11 слайд
1-топ: «Әдеби джем». Ұжымдас әріптес тілегі (Ғабиден Қожахмет) Бір ұжымбыз, бір мақсатта бірлестік, Мамандармыз, болмайды істе білместік. Бірімізге тілекшіміз бәріміз, Жүрмейді мұнда пендешілік, күндестік. Таныс мұнда барлығы да ал саған, Басқа ұжымды емессің сен аңсаған. Әрбір жылың осында өткен бағалы, Біледі соны осы жерде қанша адам. Шын тілекші саған бүгін екен ел, Жұмысыңда жетістікке жете бер. Биіктерден қол бұлғасын марапат, Еткен еңбек қашанда да өтелер. Әрбір күнің сеніміңді ақтасын, Аман болсын өз отаның - отбасың. Тәжірибең тың ойларға жетелеп, Бола берсін басыңда тек бақ басым.

11 слайд

1-топ: «Әдеби джем». Ұжымдас әріптес тілегі (Ғабиден Қожахмет) Бір ұжымбыз, бір мақсатта бірлестік, Мамандармыз, болмайды істе білместік. Бірімізге тілекшіміз бәріміз, Жүрмейді мұнда пендешілік, күндестік. Таныс мұнда барлығы да ал саған, Басқа ұжымды емессің сен аңсаған. Әрбір жылың осында өткен бағалы, Біледі соны осы жерде қанша адам. Шын тілекші саған бүгін екен ел, Жұмысыңда жетістікке жете бер. Биіктерден қол бұлғасын марапат, Еткен еңбек қашанда да өтелер. Әрбір күнің сеніміңді ақтасын, Аман болсын өз отаның - отбасың. Тәжірибең тың ойларға жетелеп, Бола берсін басыңда тек бақ басым.

1 2 3 4 5 6 7 8Сөзжұмбақтың шешуі. 1 Ш 2 П А А П Р 3 Б А 4 Ж А Қ Ұ Т А Ғ С 5 С А М А Р Қ А У Ы Т Т Б 6 Т А Ә Й Л 7 І З

12 слайд
1 2 3 4 5 6 7 8Сөзжұмбақтың шешуі. 1 Ш 2 П А А П Р 3 Б А 4 Ж А Қ Ұ Т А Ғ С 5 С А М А Р Қ А У Ы Т Т Б 6 Т А Ә Й Л 7 І З Г І Л І К Ы Е 8 К Ө М Б Е

12 слайд

1 2 3 4 5 6 7 8Сөзжұмбақтың шешуі. 1 Ш 2 П А А П Р 3 Б А 4 Ж А Қ Ұ Т А Ғ С 5 С А М А Р Қ А У Ы Т Т Б 6 Т А Ә Й Л 7 І З Г І Л І К Ы Е 8 К Ө М Б Е

6. Топпен ән айту. Көңілді күн. Теріп едік жемісін сезім бақтың Сыйластықтың алауын өзің жақтың. Сенің думан тойыңның әнін естіп

13 слайд
6. Топпен ән айту. Көңілді күн. Теріп едік жемісін сезім бақтың Сыйластықтың алауын өзің жақтың. Сенің думан тойыңның әнін естіп, Есігіңді шыдамай өзім қақтым. Қайырмасы: Бүгін қандай тамаша, Көңілді күн 3 Сені қуанышыңмен, құттықтаймын Бақытты бол, жан досым! Бір тамаша отырдың өмірге еніп Жүзің бал-бұл жадырап, көңілденіп. Есігіңнен мен кіріп келгенімде, Қуандың-ау балаша, мені көріп Қайырмасы:

13 слайд

6. Топпен ән айту. Көңілді күн. Теріп едік жемісін сезім бақтың Сыйластықтың алауын өзің жақтың. Сенің думан тойыңның әнін естіп, Есігіңді шыдамай өзім қақтым. Қайырмасы: Бүгін қандай тамаша, Көңілді күн 3 Сені қуанышыңмен, құттықтаймын Бақытты бол, жан досым! Бір тамаша отырдың өмірге еніп Жүзің бал-бұл жадырап, көңілденіп. Есігіңнен мен кіріп келгенімде, Қуандың-ау балаша, мені көріп Қайырмасы:

1. Оқулықтан 87-беттегі Мұқан Иманжановтың «Алғашқы айлар» повесінен үзінді оқып келу. 2

14 слайд
1. Оқулықтан 87-беттегі Мұқан Иманжановтың «Алғашқы айлар» повесінен үзінді оқып келу. 2. Ұжымдағы қарым-қатынас ережесін құрап келу7. Үй тапсырмасы.

14 слайд

1. Оқулықтан 87-беттегі Мұқан Иманжановтың «Алғашқы айлар» повесінен үзінді оқып келу. 2. Ұжымдағы қарым-қатынас ережесін құрап келу7. Үй тапсырмасы.

8. Сабақтың соңғы тыныштық сәті. Көзімізді жұмып, еркін отырайық. Бүгінгі сабақтан нені түсіндік, қандай әсер алдық, не үйренд

15 слайд
8. Сабақтың соңғы тыныштық сәті. Көзімізді жұмып, еркін отырайық. Бүгінгі сабақтан нені түсіндік, қандай әсер алдық, не үйрендік сол туралы ойланайық. Алған әсерлерімізді жүрегімізге салып, көкейімізге түйіп алайық. Ұжымда бір-бірімізді сыйлап жүрейік, қарым-қатынасымыз нығая берсін! Жайлап көздеріңді ашуға болады. Бүгінгі сабақ үшін сіздерге көп рахмет!

15 слайд

8. Сабақтың соңғы тыныштық сәті. Көзімізді жұмып, еркін отырайық. Бүгінгі сабақтан нені түсіндік, қандай әсер алдық, не үйрендік сол туралы ойланайық. Алған әсерлерімізді жүрегімізге салып, көкейімізге түйіп алайық. Ұжымда бір-бірімізді сыйлап жүрейік, қарым-қатынасымыз нығая берсін! Жайлап көздеріңді ашуға болады. Бүгінгі сабақ үшін сіздерге көп рахмет!

Сүйіспеншілік бастан, болмаса ауыздан шықпайды, ол жүректен шығады Соңы

16 слайд
Сүйіспеншілік бастан, болмаса ауыздан шықпайды, ол жүректен шығады Соңы

16 слайд

Сүйіспеншілік бастан, болмаса ауыздан шықпайды, ол жүректен шығады Соңы