Қазақстан аумағын монғолдардың жаулап алуы.

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақстан аумағын монғолдардың жаулап алуы.

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас мамандарға
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Қазақстан Республикасында орта білім мазмұнын жаңарту шеңберінде «Қазақстан тархы» және «Құқық негіздері» пә

#1 слайд
Қазақстан Республикасында орта білім мазмұнын жаңарту шеңберінде «Қазақстан тархы» және «Құқық негіздері» пәндері бойынша педагог кадрлардың біліктілігін арттыру курсы. Ақтоғай ауданы «Ортадересін жалпы орта білім беретін мектеп» КММ Тарих пәнінің мұғалімі Ахметов Азамат Абдрахманович

1 слайд

Қазақстан Республикасында орта білім мазмұнын жаңарту шеңберінде «Қазақстан тархы» және «Құқық негіздері» пәндері бойынша педагог кадрлардың біліктілігін арттыру курсы. Ақтоғай ауданы «Ортадересін жалпы орта білім беретін мектеп» КММ Тарих пәнінің мұғалімі Ахметов Азамат Абдрахманович

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: XIII – XV ғасырдың I жартысын дағы Қазақстан Сабақтың тақыры

#2 слайд
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: XIII – XV ғасырдың I жартысын дағы Қазақстан Сабақтың тақырыбы : Қазақстан аумағын монғолдардың жаулап алуы. Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 6.3.1.6 – картаны қолдану арқылы XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердегі саяси үдерістерді түсіндіру 6.3.1.5 – Отырарды қорғаудағы қала халқының ерлігін сипаттау Сабақтың мақсаты Барлығы: Шыңғыс хан құрған маңғол мемлекетінің жаулаушылық жорықтары жайлы біледі. Көпшілігі: Отырар қаласының қорғаушыларының ерлігі туралы мәлімет алады. Кейбіреуі: Моңғол шапқыншылығынан көп зардап шеккен қазақ жерінің негізгі аймақтары анықтай алады. Бағалау критерийі: 1.Картаны қолдану арқылы XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердегі саяси үдерістерді түсінеді; 2.Отырарды қорғаудағы қала халқының ерлігін сипаттайды. Тілдік мақсаттар: «Яса» «Кешіктен» «Құрылтай» «Баруңғар»«Жоңғар» «Гол» Құңдылықтарға бағалау: Мәңгілік елдің 7 басты құндылығының бірі қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім тармағын басшылыққа ала отырып оқушыларды отансүйгіштікке өз отананының тарихын құрметтеуге тәрбиелеу.

2 слайд

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: XIII – XV ғасырдың I жартысын дағы Қазақстан Сабақтың тақырыбы : Қазақстан аумағын монғолдардың жаулап алуы. Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 6.3.1.6 – картаны қолдану арқылы XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердегі саяси үдерістерді түсіндіру 6.3.1.5 – Отырарды қорғаудағы қала халқының ерлігін сипаттау Сабақтың мақсаты Барлығы: Шыңғыс хан құрған маңғол мемлекетінің жаулаушылық жорықтары жайлы біледі. Көпшілігі: Отырар қаласының қорғаушыларының ерлігі туралы мәлімет алады. Кейбіреуі: Моңғол шапқыншылығынан көп зардап шеккен қазақ жерінің негізгі аймақтары анықтай алады. Бағалау критерийі: 1.Картаны қолдану арқылы XIII-XV ғасырлардағы мемлекеттердегі саяси үдерістерді түсінеді; 2.Отырарды қорғаудағы қала халқының ерлігін сипаттайды. Тілдік мақсаттар: «Яса» «Кешіктен» «Құрылтай» «Баруңғар»«Жоңғар» «Гол» Құңдылықтарға бағалау: Мәңгілік елдің 7 басты құндылығының бірі қоғамымыздағы ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім тармағын басшылыққа ала отырып оқушыларды отансүйгіштікке өз отананының тарихын құрметтеуге тәрбиелеу.

Сабақтың басы Өткен тақырыпты еске түсіру және жаңа тақырыптың мазмұның ашу мақсатында Отырар туралы қысқа бейнебаян көрсетемі

#3 слайд
Сабақтың басы Өткен тақырыпты еске түсіру және жаңа тақырыптың мазмұның ашу мақсатында Отырар туралы қысқа бейнебаян көрсетемін. Ойтолғау және белсеңділік ахуалын туыңдату мақсатыңда оқушыларға «Серпілген сауал» әдісі арқылы сұрақтар қоямын. «Мозайка» Реттілігін орналастыру. «Тест» Сәйкестендіру. ҚБ «Бағдаршам» оқушылардың түсінгендіктерін білу үшін. Қытай Ұлы Жібек жолы Шыңғыс хан Моңғолия Онон Біріктіріп Тайпасын Мелекетін1206 Құрды Тайпасын

3 слайд

Сабақтың басы Өткен тақырыпты еске түсіру және жаңа тақырыптың мазмұның ашу мақсатында Отырар туралы қысқа бейнебаян көрсетемін. Ойтолғау және белсеңділік ахуалын туыңдату мақсатыңда оқушыларға «Серпілген сауал» әдісі арқылы сұрақтар қоямын. «Мозайка» Реттілігін орналастыру. «Тест» Сәйкестендіру. ҚБ «Бағдаршам» оқушылардың түсінгендіктерін білу үшін. Қытай Ұлы Жібек жолы Шыңғыс хан Моңғолия Онон Біріктіріп Тайпасын Мелекетін1206 Құрды Тайпасын

Сабақтың ортасы Топпен жұмыс. Сұрақты тап және СТ

#4 слайд
Сабақтың ортасы Топпен жұмыс. Сұрақты тап және СТМС әдісі. 10 мәліметтен тұратын үлестірме парақша таратылады. «Саясат» «Тұлғалар» «Мерзім» «Салдар» Оқушылар мәтінмен және қосымша ақпараттармен жұмыс барысыңда осы мәліметтерге сай келетін сұрақтар нұсқасын жасайды. Қ\б «Жапондық бағалау»мақсаты: Жағымды көңіл күй орнату

4 слайд

Сабақтың ортасы Топпен жұмыс. Сұрақты тап және СТМС әдісі. 10 мәліметтен тұратын үлестірме парақша таратылады. «Саясат» «Тұлғалар» «Мерзім» «Салдар» Оқушылар мәтінмен және қосымша ақпараттармен жұмыс барысыңда осы мәліметтерге сай келетін сұрақтар нұсқасын жасайды. Қ\б «Жапондық бағалау»мақсаты: Жағымды көңіл күй орнату

Оқушыларды сергітіп олардың белсеңділігін нығайту мақсатыңда «Отырардың күйреуі» атты дастаннан үзінді жазылған өлен жолдарым

#5 слайд
Оқушыларды сергітіп олардың белсеңділігін нығайту мақсатыңда «Отырардың күйреуі» атты дастаннан үзінді жазылған өлен жолдарымен 3-топқа бөлемін. 1 –топ Хронология бойынша шежіре құрастыр. 2-топ Хронология бойынша орналастыр. Берілген даталарды байланыстыратын оқиғаларды баянда 1206.1218.1220.1155.1203-1204.1227. 3-топ Бұл географиялық аймақтардың бір-бірімен байланысын түсіндіріп картадан көрсету. Шыңғысхан.Есугей.Жошы.Шайбани Бату.Төле.Үгедей.Шағатай Бөржігін.Ежен Онон.Ертіс.Орал.Каспий.Отырар. АралХорезм Сырдария. Жетісу.Қашқария.Тарбағатай. Қырым.Кавказ.Қытай Мақсаты: бас бармақтарын көрсету арқылы ұғу деңгейлерін анықтау

5 слайд

Оқушыларды сергітіп олардың белсеңділігін нығайту мақсатыңда «Отырардың күйреуі» атты дастаннан үзінді жазылған өлен жолдарымен 3-топқа бөлемін. 1 –топ Хронология бойынша шежіре құрастыр. 2-топ Хронология бойынша орналастыр. Берілген даталарды байланыстыратын оқиғаларды баянда 1206.1218.1220.1155.1203-1204.1227. 3-топ Бұл географиялық аймақтардың бір-бірімен байланысын түсіндіріп картадан көрсету. Шыңғысхан.Есугей.Жошы.Шайбани Бату.Төле.Үгедей.Шағатай Бөржігін.Ежен Онон.Ертіс.Орал.Каспий.Отырар. АралХорезм Сырдария. Жетісу.Қашқария.Тарбағатай. Қырым.Кавказ.Қытай Мақсаты: бас бармақтарын көрсету арқылы ұғу деңгейлерін анықтау

Білемін Білгім келеді Білемін Сабақтың соңы

#6 слайд
Білемін Білгім келеді Білемін Сабақтың соңы БББ кестесі. Жаңа тақырыпты бекіту мақсатыңда және балалардың тақырыпты меңгеру деңгейін білу үшін Үй тапсырмасы: Ашық және жабық тест тапсырмаларын. дайындап әкелу. Атлас картасына ұлыстардың орналасуын түсіру. Саралауды іске асыру үшін сабақ жоспарымды жіктеу тармағы бойынша талаптары әр-түрлі оқушыларға арнап жасадым. Оқушылардың деңгейлеріне қарай тапсырмалар топтық жұмыс барысында байқалады. Көмек қажет ететін оқушыларға қолдау көрсету мақсатында диалог және сұрақ қою тәсілдерін еңгіздім. Бағалау оқушылардың белсенділігін көтеруді,оларды ынталандыруға бағытталған қалыптастырушы бағалау арқылы іске асырамын.

6 слайд

Білемін Білгім келеді Білемін Сабақтың соңы БББ кестесі. Жаңа тақырыпты бекіту мақсатыңда және балалардың тақырыпты меңгеру деңгейін білу үшін Үй тапсырмасы: Ашық және жабық тест тапсырмаларын. дайындап әкелу. Атлас картасына ұлыстардың орналасуын түсіру. Саралауды іске асыру үшін сабақ жоспарымды жіктеу тармағы бойынша талаптары әр-түрлі оқушыларға арнап жасадым. Оқушылардың деңгейлеріне қарай тапсырмалар топтық жұмыс барысында байқалады. Көмек қажет ететін оқушыларға қолдау көрсету мақсатында диалог және сұрақ қою тәсілдерін еңгіздім. Бағалау оқушылардың белсенділігін көтеруді,оларды ынталандыруға бағытталған қалыптастырушы бағалау арқылы іске асырамын.

Файл форматы:
pptx
25.11.2018
455
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі