Қысқа мерзімді жоспар презентациясы «Бүтін көрсеткішті дәреже! 7 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Павлодар қаласының №25 жалпы орта білім беру
мектебінің математика пәнінің мұғалімі
Жумабаев Серик Хамзинович
Қысқа мерзімді жоспар
1 слайд
Павлодар қаласының №25 жалпы орта білім беру мектебінің математика пәнінің мұғалімі Жумабаев Серик Хамзинович Қысқа мерзімді жоспар
2 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 7.1.2.5
Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін
білу;
Сабақтың мақсаты:
Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін
білу және қолдану
Тілдік мақсаттар:
Алгебралық өрнектің анықтамасын, дәрежелердің қасиеттерін
айта алады;
Пәнге қатысты лексика мен терминология : алгебралық
өрнек; ықшамдау ; квадраттау ; кубтау ; дәрежеге шығару. Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
7.1.А.«Бүтін көрсеткішті дәреже»
2 слайд
Сабақтың тақырыбы: Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: 7.1.2.5 Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін білу; Сабақтың мақсаты: Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін білу және қолдану Тілдік мақсаттар: Алгебралық өрнектің анықтамасын, дәрежелердің қасиеттерін айта алады; Пәнге қатысты лексика мен терминология : алгебралық өрнек; ықшамдау ; квадраттау ; кубтау ; дәрежеге шығару. Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 7.1.А.«Бүтін көрсеткішті дәреже»
3 слайд
Бағалау критерийі:
Білім алушы:
Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің
қасиеттерін біледі және қолданады
- Дәреженің қасиеттерін қолданып,өрнекті ықшамдайды
Белсенді тәсілдер :
1.Мәселелік – ізденіс
2.Джигсо.
3.Диалог және қолдау көрсету.
4.Миға шабуы
Бағалау: -бас бармақ, смайликтер, өзін-өзі бағалау, өзара
бағалау
3 слайд
Бағалау критерийі: Білім алушы: Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін біледі және қолданады - Дәреженің қасиеттерін қолданып,өрнекті ықшамдайды Белсенді тәсілдер : 1.Мәселелік – ізденіс 2.Джигсо. 3.Диалог және қолдау көрсету. 4.Миға шабуы Бағалау: -бас бармақ, смайликтер, өзін-өзі бағалау, өзара бағалау
4 слайд
Құндылықтарға баулу:
«Жалпы бірдей еңбек қоғамы»-бұл тұлғаның жалпы
мәдениетінің, жауапкершілігінің дамып қалыптасуына,
өзгелердің ой пікірмен санасуына септігін тигізеді.
Пәнаралық байланыс:
Физика пәнымен байланыс бар екенің 3 тапсырмада
байқауға болады.
Темір жылу мөлшерін анықтағанда , дәрежелерді
көбейту қасиетін қолданады.
Алдыңғы білім:
Санды өрнектердің мәндерін табуда бутін көрсеткішті
дәреже қасиеттерін қолдану
4 слайд
Құндылықтарға баулу: «Жалпы бірдей еңбек қоғамы»-бұл тұлғаның жалпы мәдениетінің, жауапкершілігінің дамып қалыптасуына, өзгелердің ой пікірмен санасуына септігін тигізеді. Пәнаралық байланыс: Физика пәнымен байланыс бар екенің 3 тапсырмада байқауға болады. Темір жылу мөлшерін анықтағанда , дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады. Алдыңғы білім: Санды өрнектердің мәндерін табуда бутін көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолдану
5 слайд
І Ұйымдастыру кезеңі:
Сыныпта жағымды психологиялық жағдай орнату. «Сиқырлы таяқша» ойынын ойнату. Балалар
дөңгелене тұрып, сиқырлы таяқшаны бір – біріне көрсетіп, сол баланың жақсы қасиеттерін айтады. . Сол
арада мұғалім қолдарына қызыл, көк, жасыл, сары смайликтер жабыстырып шығады. Қолдарыңдағы
смайликтер арқылы сынып төрт топқа бөлініп, орындарына жайғасады.
ІІ Оқушылар білімін өзектендіру. 1)
Тексеру: («+» дұрыс немесе «-» дұрыс еместігін көрсету.)
Жұптағы жұмысты (өзара бағалау)
Дескриптор-1 Білім алушы
- бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін анықтайды
- дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады.
Сабақ барысы5 2 3
х х х
6 2 3
х х х
5 слайд
І Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта жағымды психологиялық жағдай орнату. «Сиқырлы таяқша» ойынын ойнату. Балалар дөңгелене тұрып, сиқырлы таяқшаны бір – біріне көрсетіп, сол баланың жақсы қасиеттерін айтады. . Сол арада мұғалім қолдарына қызыл, көк, жасыл, сары смайликтер жабыстырып шығады. Қолдарыңдағы смайликтер арқылы сынып төрт топқа бөлініп, орындарына жайғасады. ІІ Оқушылар білімін өзектендіру. 1) Тексеру: («+» дұрыс немесе «-» дұрыс еместігін көрсету.) Жұптағы жұмысты (өзара бағалау) Дескриптор-1 Білім алушы - бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін анықтайды - дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады. Сабақ барысы5 2 3 х х х 6 2 3 х х х
6 слайд
2)27 9 18
: х х х
9 9 1 8
: х х х
Дескриптор-2
- бүтін көрсеткішті дәреженің
қасиеттерін анықтайды
-дәрежелерді бөлу қасиетін
қолданады.
3)
12 3 4
х х
7 3 4
х х
Дескриптор-3
- бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін
анықтайды
-дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады;
6 слайд
2)27 9 18 : х х х 9 9 1 8 : х х х Дескриптор-2 - бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін анықтайды -дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады. 3) 12 3 4 х х 7 3 4 х х Дескриптор-3 - бүтін көрсеткішті дәреженің қасиеттерін анықтайды -дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады;
7 слайд
ІІІ Жаңа тақырыпты түсіндіру.
алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің
қасиеттерін анықтайды.
Мұғалім :n
n
а
а
1
3
2 1
6 2
2 5
3
6 12
а
в х
в а
х
В )
Дескриптор: в) Білім алушы
-берілген ережені қолданады
-бөлшектерді бөлу ережесін қолданады;
-дәрежені дәрежеге шығару қасиетін
қолданады;
- дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады;
-дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады.
n
n
а
а
1
Саралау әдістері:
Тапсырма 2.
Топтар денгейлері
әртүрлі оқ-дан
құрылған.
Күрделігіне қарай
алға ілгерілеп
отырып
тапсырмалар
беріледі.
7 слайд
ІІІ Жаңа тақырыпты түсіндіру. алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін анықтайды. Мұғалім :n n а а 1 3 2 1 6 2 2 5 3 6 12 а в х в а х В ) Дескриптор: в) Білім алушы -берілген ережені қолданады -бөлшектерді бөлу ережесін қолданады; -дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады; - дәрежелерді көбейту қасиетін қолданады; -дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады. n n а а 1 Саралау әдістері: Тапсырма 2. Топтар денгейлері әртүрлі оқ-дан құрылған. Күрделігіне қарай алға ілгерілеп отырып тапсырмалар беріледі.
8 слайд
Рефлексия
мен не білемін?
менің не білгім келеді?
мен не білдім?
БББ кестесін толтырту.
8 слайд
Рефлексия мен не білемін? менің не білгім келеді? мен не білдім? БББ кестесін толтырту.