Р дыбысын машықтандыру .
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
№16 « Т.БИГЕЛДИНОВ АТЫНДАҒЫ ЖАЛПЫ ОРТА МЕКТЕП» КММ ІШІНЕН
АШЫЛҒАН ИНКЛЮЗИВТІ БІЛІМ БЕРУГЕ АРНАЛҒАН РЕСУРСТЫҚ ОРТАЛЫҚ
Сабақ тақырыбы:
«Р» дыбысын буында, сөздерде машықтандыру.
Сабақ мақсаты:
Білімділік:
1. «Р» дыбысының айтылуы мен артикуляциясын
нақтылау.
2. «Р» дыбысын буында,сөзде,сөйлемде сұрақтарға жауап беру
арқылы анық айтуға үйрету .
Дамытушылық:
1.Оқушының дұрыс тыныс алуын , сөйлеу мүшелерінің қимыл-қозғалысын дамыту.
2. Фонематикалық есту қабілетін дамыту.
3.Ойын арқылы ойлау,есте сақтау қабілеттерін жетілдіру.
Түзетушілік:
1. «Р» дыбысын өз бетімен дұрыс айта алуға үйрету.
Тәрбиелік : Ұстазды мұқият тыңдауға дағдыландыру,қойылған
сұраққа толық жауап беруге баулу. Тиянақтылыққа,ұқыптылыққа
тәрбиелеу.
Көрнекі құралдар: «Р» дыбысының артикуляциялық кескіні,айна, мақта, үрмелі заттар,пернетақта.
1 слайд
№16 « Т.БИГЕЛДИНОВ АТЫНДАҒЫ ЖАЛПЫ ОРТА МЕКТЕП» КММ ІШІНЕН АШЫЛҒАН ИНКЛЮЗИВТІ БІЛІМ БЕРУГЕ АРНАЛҒАН РЕСУРСТЫҚ ОРТАЛЫҚ Сабақ тақырыбы: «Р» дыбысын буында, сөздерде машықтандыру. Сабақ мақсаты: Білімділік: 1. «Р» дыбысының айтылуы мен артикуляциясын нақтылау. 2. «Р» дыбысын буында,сөзде,сөйлемде сұрақтарға жауап беру арқылы анық айтуға үйрету . Дамытушылық: 1.Оқушының дұрыс тыныс алуын , сөйлеу мүшелерінің қимыл-қозғалысын дамыту. 2. Фонематикалық есту қабілетін дамыту. 3.Ойын арқылы ойлау,есте сақтау қабілеттерін жетілдіру. Түзетушілік: 1. «Р» дыбысын өз бетімен дұрыс айта алуға үйрету. Тәрбиелік : Ұстазды мұқият тыңдауға дағдыландыру,қойылған сұраққа толық жауап беруге баулу. Тиянақтылыққа,ұқыптылыққа тәрбиелеу. Көрнекі құралдар: «Р» дыбысының артикуляциялық кескіні,айна, мақта, үрмелі заттар,пернетақта.
2 слайд
I.Ұйымдастыру кезеңі:
-Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау.
II. Негізгі бөлім:
Өткен сабақты қайталау. «Р» дыбысының орналасуы.
-Жоғарғы, төменгі тістер арасы алшақ келеді;
-Тілдің ұшы альвеоларға қарай жоғары көтеріледі,
-тілдің өзі қатыңқы, арқа тұсы көтеріңкі, тіл мен таңдай арасында ауа толқыны еркін өтеді;
-Тілдің шет жақтары азу тістерге жабысып тұрады;
-Дауыс шымылдықтары қатайып, бір-біріне жақындап, діріл арқылы дыбыс шығарады;
2 слайд
I.Ұйымдастыру кезеңі: -Сәлемдесу, оқушылардың көңіл-күйін сұрау. II. Негізгі бөлім: Өткен сабақты қайталау. «Р» дыбысының орналасуы. -Жоғарғы, төменгі тістер арасы алшақ келеді; -Тілдің ұшы альвеоларға қарай жоғары көтеріледі, -тілдің өзі қатыңқы, арқа тұсы көтеріңкі, тіл мен таңдай арасында ауа толқыны еркін өтеді; -Тілдің шет жақтары азу тістерге жабысып тұрады; -Дауыс шымылдықтары қатайып, бір-біріне жақындап, діріл арқылы дыбыс шығарады;
3 слайд
ТЫНЫС АЛУ ЖАТТЫҒУЛАРЫ
«Ақ мақтаны үрле»
3 слайд
ТЫНЫС АЛУ ЖАТТЫҒУЛАРЫ «Ақ мақтаны үрле»
4 слайд
1-ТАПСЫРМА .
Мына буындарды дұрыс оқы .
-Ра-ра-ра-ара
-ор-ор-ор-тор
-ру-ру-ру-қару
-ур-ур-ур-ура
-ро-ро-ро-рома
4 слайд
1-ТАПСЫРМА . Мына буындарды дұрыс оқы . -Ра-ра-ра-ара -ор-ор-ор-тор -ру-ру-ру-қару -ур-ур-ур-ура -ро-ро-ро-рома
5 слайд
2-ТАПСЫРМА
Қиылған суретті
құрастыр
5 слайд
2-ТАПСЫРМА Қиылған суретті құрастыр
6 слайд
6 слайд
7 слайд
7 слайд
8 слайд
8 слайд
9 слайд
9 слайд
10 слайд
10 слайд
11 слайд
11 слайд
12 слайд
3-ТАПСЫРМА.
Суреттерді қатыстыра отырып сөйлем құра.
-Раушан Рауанға тәтті берді.
-Мен досыма сыйладым.
-Рамазан бақшадан піскен әкелді.
12 слайд
3-ТАПСЫРМА. Суреттерді қатыстыра отырып сөйлем құра. -Раушан Рауанға тәтті берді. -Мен досыма сыйладым. -Рамазан бақшадан піскен әкелді.
13 слайд
4-ТАПСЫРМА
Тіл ұстарту . Өлеңді оқы.
Ро-ро-ро-Робот келді ғарыштан,
Ас-ас-ас-Аспандағы Марстан.
Ро-ро –ро-Роботпен біз таныстық,
Са-са-са-Саяхатқа шақырдық .
13 слайд
4-ТАПСЫРМА Тіл ұстарту . Өлеңді оқы. Ро-ро-ро-Робот келді ғарыштан, Ас-ас-ас-Аспандағы Марстан. Ро-ро –ро-Роботпен біз таныстық, Са-са-са-Саяхатқа шақырдық .
14 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!
14 слайд
НАЗАРЛАРЫҢЫЗҒА РАҚМЕТ!