Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру
Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру

#1 слайд
Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру
Оқу мақсаты: 6.2.2.3 . Растрлық және векторлық графика
артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау
Барлығы:
Р астрлық және
векторлық графиканың
ұқсастықтары мен
артықшылықтарымен,
кемшіліктерімен
танысады Көпшілігі:
Растрлық графика мен
векторлық графика
ажырата алу
мүмкіндіктерімен
танысады Кейбірі:
Растрлық графика мен
векторлық графиканың
ұқсастықтары мен
айырмашылықтарын,
артылықшылықтары мен
кемшіліктерін ескере
отырып, практика жүзінде
қолдана алады.Сабақтың мақсаттары: Информатика пәні мұғалімі: Умирбекова С.
Сабақтың
тақырыбы:
1 слайд
Растрлық және векторлық бейнелерді салыстыру Оқу мақсаты: 6.2.2.3 . Растрлық және векторлық графика артықшылықтары мен кемшіліктерін бағалау Барлығы: Р астрлық және векторлық графиканың ұқсастықтары мен артықшылықтарымен, кемшіліктерімен танысады Көпшілігі: Растрлық графика мен векторлық графика ажырата алу мүмкіндіктерімен танысады Кейбірі: Растрлық графика мен векторлық графиканың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын, артылықшылықтары мен кемшіліктерін ескере отырып, практика жүзінде қолдана алады.Сабақтың мақсаттары: Информатика пәні мұғалімі: Умирбекова С. Сабақтың тақырыбы:
#2 слайд
Бағалау
критерийлері
Сабақ барысы Шаттық шеңбері» т ренингі
түрлі түсті стикер арқылы 2 топқа бөлінеді, бір-біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді.
Көк түстілер Салем! деп екі қолдарын жоғары көтеріп амандасады.
Қызыл түстілер қолдарын кеуделеріне қойып басын иеді
3. Kahoot арқылы өткен тақырыпты пысықтау
Жаңа сабақ Миға шабуыл. Жетелеуші сұрақтар қою арқылы
оқушылардың жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын
ашуға жетелеймін. Талқылауға арналған сұрақтармен
түсіну дәрежесін қалыптастырамын. Тілдік мақсат Пәндік лексика және терминология
Растрлық кескін, векторлық кескін,айырмашылық ұқсастық артықшылық
өнімдерін қолданады. Растрлық кескін мен векторлық кескінді ажырата
білу жолдарымен танысады.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: векторлық
кескіндерді растрлық кескіндерден айыра білу жолдарын пайдаланады. Растрлық графика мен векторлық графиканың ұқсастықтары мен
айырмашылықтарын біледі және олармен жұмыс істей алады.
Практика жүзінде растрлық және векторлық кескінді құрып, оларды
ажырата алады.
Растрлық графика мен векторлық графиканың артықшылығын
біледі және олармен жұмыс істей алады.
2 слайд
Бағалау критерийлері Сабақ барысы Шаттық шеңбері» т ренингі түрлі түсті стикер арқылы 2 топқа бөлінеді, бір-біріне бүгінгі күнге сәттілік тілейді. Көк түстілер Салем! деп екі қолдарын жоғары көтеріп амандасады. Қызыл түстілер қолдарын кеуделеріне қойып басын иеді 3. Kahoot арқылы өткен тақырыпты пысықтау Жаңа сабақ Миға шабуыл. Жетелеуші сұрақтар қою арқылы оқушылардың жаңа сабақтың тақырыбын, мақсатын ашуға жетелеймін. Талқылауға арналған сұрақтармен түсіну дәрежесін қалыптастырамын. Тілдік мақсат Пәндік лексика және терминология Растрлық кескін, векторлық кескін,айырмашылық ұқсастық артықшылық өнімдерін қолданады. Растрлық кескін мен векторлық кескінді ажырата білу жолдарымен танысады. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: векторлық кескіндерді растрлық кескіндерден айыра білу жолдарын пайдаланады. Растрлық графика мен векторлық графиканың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын біледі және олармен жұмыс істей алады. Практика жүзінде растрлық және векторлық кескінді құрып, оларды ажырата алады. Растрлық графика мен векторлық графиканың артықшылығын біледі және олармен жұмыс істей алады.
#3 слайд
Топтық жұмыс. «Жигсо» әдісі
Мақсаты: Жаңа білімді
меңгеру,түсіну, білу.
Нұсқау: бөлініп берілген
тақырыптағы тараушаларға топпен
ақылдаса отырып дайындалады,
білгенімен бөліседі және постер
қорғайды.Белсенді оқыту
әдісі
Белсенді оқу білім, дағды
және көзқарас деп
аталатын оқудың негізгі
үш саласын қамтып,
оқудың бұл
таксономиясын «оқу
үдерісінің мақсаты»
(Блум, 1956) деп санауға
болады.
3 слайд
Топтық жұмыс. «Жигсо» әдісі Мақсаты: Жаңа білімді меңгеру,түсіну, білу. Нұсқау: бөлініп берілген тақырыптағы тараушаларға топпен ақылдаса отырып дайындалады, білгенімен бөліседі және постер қорғайды.Белсенді оқыту әдісі Белсенді оқу білім, дағды және көзқарас деп аталатын оқудың негізгі үш саласын қамтып, оқудың бұл таксономиясын «оқу үдерісінің мақсаты» (Блум, 1956) деп санауға болады.
#4 слайд
Тапсырмалар 1-тапсырма Топтық жұмыс
2-тапсырма Жеке жұмысСаралау әдістері Оқушыларды бір біріне үйрету мақсатында
топтық жұмысты ұйымдастырдым.
Оқушылардың қажеттілігіне орай деңгейлік
тапсырмалар ұйымдастырдым .
Саралау әдістері
Оқушылардың шығармашылық және
сын тұрғысынан ойлау дағдыларын
дамытуға, оқуға ынталандырудың
басқа да амалдарын табуға мүмкіндік
беретін, жеке тұлғалық
шығармашылықты дамытуға септігін
тигізетін-саралау әдістері.
Саралау мақсаты:
- əрбір оқушыны оның мүмкіндігі
жəне қабілеті деңгейінде оқыту;
– оқушылардың əртүрлі топтарының
ерекшеліктеріне қарай оқытуды
бейімдеу
4 слайд
Тапсырмалар 1-тапсырма Топтық жұмыс 2-тапсырма Жеке жұмысСаралау әдістері Оқушыларды бір біріне үйрету мақсатында топтық жұмысты ұйымдастырдым. Оқушылардың қажеттілігіне орай деңгейлік тапсырмалар ұйымдастырдым . Саралау әдістері Оқушылардың шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау дағдыларын дамытуға, оқуға ынталандырудың басқа да амалдарын табуға мүмкіндік беретін, жеке тұлғалық шығармашылықты дамытуға септігін тигізетін-саралау әдістері. Саралау мақсаты: - əрбір оқушыны оның мүмкіндігі жəне қабілеті деңгейінде оқыту; – оқушылардың əртүрлі топтарының ерекшеліктеріне қарай оқытуды бейімдеу
#5 слайд
Дескрипторлар А. Барлық оқушылар орындай алады, сұрақтарға
жауап береді;
Б. Көпшілік оқушылар орындай алады,кестедегі
мәліметтерді толықтыра алады;
С. Кейбір оқушылар орындай алады, графикалық
редакторда жұмыс жасай алады
Кері байланыс •
•
Оқушыларды сабақ барысында «Kahoot.it» тест сұрақтары
арқылы алған балдарын, практикалық тапсырмаларын
компьютермен дұрыс орындағандарын, түрлі –түсті жетондар
арқылы бағалағандарын қосып қорытынды бағаны жариялауҚалыптастырушы
бағалау «Бағдаршам» әдісі
Мақсаты: Оқушының білім деңгейін
анықтау
Нұсқау: Әр түске сай өздерінің деңгейін
жазады .
5 слайд
Дескрипторлар А. Барлық оқушылар орындай алады, сұрақтарға жауап береді; Б. Көпшілік оқушылар орындай алады,кестедегі мәліметтерді толықтыра алады; С. Кейбір оқушылар орындай алады, графикалық редакторда жұмыс жасай алады Кері байланыс • • Оқушыларды сабақ барысында «Kahoot.it» тест сұрақтары арқылы алған балдарын, практикалық тапсырмаларын компьютермен дұрыс орындағандарын, түрлі –түсті жетондар арқылы бағалағандарын қосып қорытынды бағаны жариялауҚалыптастырушы бағалау «Бағдаршам» әдісі Мақсаты: Оқушының білім деңгейін анықтау Нұсқау: Әр түске сай өздерінің деңгейін жазады .
шағым қалдыра аласыз













