Сабақ және тамыр

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сабақ және тамыр

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға арналған көмекші құрал
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
Жаңаөзен қаласының №14 жалпы білім беретін орта мектебі Сабақтың тақырыбы: 7:1:3:3 Сабақ және тамыр.Сабақтың ішкі құрылысы:қабы

#1 слайд
Жаңаөзен қаласының №14 жалпы білім беретін орта мектебі Сабақтың тақырыбы: 7:1:3:3 Сабақ және тамыр.Сабақтың ішкі құрылысы:қабық,камбий,сүрек,өзек.Тамыр аймақтары:бөліну,өсу,сору және өткізу аймақтары. Биология пәні мұғалімі:Жолдасбаева Зауре Конакбаевна

1 слайд

Жаңаөзен қаласының №14 жалпы білім беретін орта мектебі Сабақтың тақырыбы: 7:1:3:3 Сабақ және тамыр.Сабақтың ішкі құрылысы:қабық,камбий,сүрек,өзек.Тамыр аймақтары:бөліну,өсу,сору және өткізу аймақтары. Биология пәні мұғалімі:Жолдасбаева Зауре Конакбаевна

Оқу мақсаты 7:1:3:3 Тамыр және сабақтың құрылысын,қызметтерін зерттеу. Сабақтың мақсаты: Ағаш сабағының қабаттары,тамыр бөлім

#2 слайд
Оқу мақсаты 7:1:3:3 Тамыр және сабақтың құрылысын,қызметтерін зерттеу. Сабақтың мақсаты: Ағаш сабағының қабаттары,тамыр бөлімдері туралы білім қалыптасады Ағаш сабағының қабаттарының қызметтерін,сипаттай, ажырата алады Өсімдік сабағының тұрмыстағы,өндірістегі маңызы туралы жобасын ұсынады.

2 слайд

Оқу мақсаты 7:1:3:3 Тамыр және сабақтың құрылысын,қызметтерін зерттеу. Сабақтың мақсаты: Ағаш сабағының қабаттары,тамыр бөлімдері туралы білім қалыптасады Ағаш сабағының қабаттарының қызметтерін,сипаттай, ажырата алады Өсімдік сабағының тұрмыстағы,өндірістегі маңызы туралы жобасын ұсынады.

Бағалау критерийлері - -Ағаш сабағы қабаттарының атауын,ретін біледі, ажыратады. -Тамыр аймақтарының орналасуын және ретін бі

#3 слайд
Бағалау критерийлері - -Ағаш сабағы қабаттарының атауын,ретін біледі, ажыратады. -Тамыр аймақтарының орналасуын және ретін біледі. -Сабақ қабаттарының қызметтерін айқындайды. -Тамыр аймақтарын ажыратып,маңызын тұжырымдайды. Тілдік мақсат -Оқушыларды пікірталас, диалогке тарту,түрлі әдістерді үйрете отырып, талқылау,талдау, диалогке қатысдыра отырып сөздік қорын байыту. -Жазба жұмыстар мен өз ойын тұжырымдай біледі. Құндылыққа баулу -Бір-бірін құрметтеуге, тыңдауға және қолдау көрсету дағдысын қалыптасады. -Топтық жұмыс барысында ынтымақтастық және жауапкершілік сияқты қасиеттер қалыптасады. -Топтық жұмыс барысында шапшаңдық қалыптасады. Пәнаралық байланыс Физика-осмостық қысым, диффузия, заттардың тасымалы,тамыр қысымы. Химия-жапырақтағы газ алмасу үдерісі. География-өсімдіктердің таралу аймағы. Алдыңғы оқу 7:1:3:2 Ағзадағы заттардың тасымалдануы

3 слайд

Бағалау критерийлері - -Ағаш сабағы қабаттарының атауын,ретін біледі, ажыратады. -Тамыр аймақтарының орналасуын және ретін біледі. -Сабақ қабаттарының қызметтерін айқындайды. -Тамыр аймақтарын ажыратып,маңызын тұжырымдайды. Тілдік мақсат -Оқушыларды пікірталас, диалогке тарту,түрлі әдістерді үйрете отырып, талқылау,талдау, диалогке қатысдыра отырып сөздік қорын байыту. -Жазба жұмыстар мен өз ойын тұжырымдай біледі. Құндылыққа баулу -Бір-бірін құрметтеуге, тыңдауға және қолдау көрсету дағдысын қалыптасады. -Топтық жұмыс барысында ынтымақтастық және жауапкершілік сияқты қасиеттер қалыптасады. -Топтық жұмыс барысында шапшаңдық қалыптасады. Пәнаралық байланыс Физика-осмостық қысым, диффузия, заттардың тасымалы,тамыр қысымы. Химия-жапырақтағы газ алмасу үдерісі. География-өсімдіктердің таралу аймағы. Алдыңғы оқу 7:1:3:2 Ағзадағы заттардың тасымалдануы

Ұйымдастыру кезеңі.Сыныпты түгелдеу,топқа бөлінеді, ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында “Жақсы қасиет” тренингі Тақырыпт

#4 слайд
Ұйымдастыру кезеңі.Сыныпты түгелдеу,топқа бөлінеді, ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында “Жақсы қасиет” тренингі Тақырыпты ашу мақсатында “Сабақтың ішкі құрылысы және тамыр аймақтары” бейнефильм көрсетемін. 1-тапсырма Жұптық жұмыс 1 топ:Сабақтың ішкі құрылысын суретке қарап жазың Сабақ Жұптық жұмыс 2 топ:Қабықтың ішкі құрылысын жазың Қабық Жұптық жұмыс 3 топ:Тамыр аймақтарын жазың  Дескриптор Ағаш сабағының қабаттарын атайды Қабықтың құрылысын біледі Тамыр аймақтарының орналасу ретін ажырата алады Тамыр аймақтарын түсіне қарап ажырата алады.

4 слайд

Ұйымдастыру кезеңі.Сыныпты түгелдеу,топқа бөлінеді, ынтымақтастық атмосферасын құру мақсатында “Жақсы қасиет” тренингі Тақырыпты ашу мақсатында “Сабақтың ішкі құрылысы және тамыр аймақтары” бейнефильм көрсетемін. 1-тапсырма Жұптық жұмыс 1 топ:Сабақтың ішкі құрылысын суретке қарап жазың Сабақ Жұптық жұмыс 2 топ:Қабықтың ішкі құрылысын жазың Қабық Жұптық жұмыс 3 топ:Тамыр аймақтарын жазың  Дескриптор Ағаш сабағының қабаттарын атайды Қабықтың құрылысын біледі Тамыр аймақтарының орналасу ретін ажырата алады Тамыр аймақтарын түсіне қарап ажырата алады.

2-тапсырма «Мозаика» әдісі Топтық жұмыс Ағаш сабағының қабаттарының қызметтеріне сипаттама берің. Дескриптор -Қабықтың қызм

#5 слайд
2-тапсырма «Мозаика» әдісі Топтық жұмыс Ағаш сабағының қабаттарының қызметтеріне сипаттама берің.   Дескриптор -Қабықтың қызметін біледі -Камбийдің қызметін біледі -Сүректің қызметін біледі -Өзектің қызметін біледі 3 тапсырма  №4 зертханалық жұмыс  Тақырыбы:Сабақтың ішкі құрылысын зерттеу. Мақсаты:Ағаш сабағының ішкі құрылысын қарау. Құрал жабдықтар:Әртүрлі ағаштардың көлденең қимасы, лупа. Қорытындысын зертханалық дәптерге жазады.  Дескриптор -Ағаш қимасынан қабаттарды табып,сипаттама береді. -Жылдық шеңберлердің қалыңдығына (жұқа,қалың) себебін біледі. -Оқулықтағы суретпен салыстырады. -Қорытындысын дәптерге жазады. Топтар суретті орындарына қоюп, мозаиканы құрастырады және арқа жағындағы сұрақтарға жауап береді.

5 слайд

2-тапсырма «Мозаика» әдісі Топтық жұмыс Ағаш сабағының қабаттарының қызметтеріне сипаттама берің.   Дескриптор -Қабықтың қызметін біледі -Камбийдің қызметін біледі -Сүректің қызметін біледі -Өзектің қызметін біледі 3 тапсырма  №4 зертханалық жұмыс  Тақырыбы:Сабақтың ішкі құрылысын зерттеу. Мақсаты:Ағаш сабағының ішкі құрылысын қарау. Құрал жабдықтар:Әртүрлі ағаштардың көлденең қимасы, лупа. Қорытындысын зертханалық дәптерге жазады.  Дескриптор -Ағаш қимасынан қабаттарды табып,сипаттама береді. -Жылдық шеңберлердің қалыңдығына (жұқа,қалың) себебін біледі. -Оқулықтағы суретпен салыстырады. -Қорытындысын дәптерге жазады. Топтар суретті орындарына қоюп, мозаиканы құрастырады және арқа жағындағы сұрақтарға жауап береді.

Сергіту сәті “От шашу” 4 тапсырма Қорытындылау Сабақ Тамыр Дескриптор -Сабақ бойымен органикалық және су мен

#6 слайд
Сергіту сәті “От шашу” 4 тапсырма Қорытындылау Сабақ Тамыр  Дескриптор -Сабақ бойымен органикалық және су мен минералды заттардың қозғалуын біледі -Тамыр арқылы топырақтан су және минералды заттардың сабаққа өтуін біледі. Үйге тапсырма:Сабақ және тамыр тақырыбы бойынша сөзжұмбақ құрастыру. Бағалау бетшесі Оқуш ының аты- жөн Миға шабу ыл Сабақ тың ішкі құры лысы Қабы қтың ішкі құры лысы Тамы р аймақ тары Сурет тер сөйле йді Зертх аналы қ жұмы с Венн диагр аммас ы Қоры тынд ы ұпай 1 ұпай 1ұпай 1ұпай 1ұпай 1ұпай 2ұпай 2ұпай 9ұпай 1. 2. 3. 4. Рефлексия Сабақ соңында сенің көңіл күйің қандай?

6 слайд

Сергіту сәті “От шашу” 4 тапсырма Қорытындылау Сабақ Тамыр  Дескриптор -Сабақ бойымен органикалық және су мен минералды заттардың қозғалуын біледі -Тамыр арқылы топырақтан су және минералды заттардың сабаққа өтуін біледі. Үйге тапсырма:Сабақ және тамыр тақырыбы бойынша сөзжұмбақ құрастыру. Бағалау бетшесі Оқуш ының аты- жөн Миға шабу ыл Сабақ тың ішкі құры лысы Қабы қтың ішкі құры лысы Тамы р аймақ тары Сурет тер сөйле йді Зертх аналы қ жұмы с Венн диагр аммас ы Қоры тынд ы ұпай 1 ұпай 1ұпай 1ұпай 1ұпай 1ұпай 2ұпай 2ұпай 9ұпай 1. 2. 3. 4. Рефлексия Сабақ соңында сенің көңіл күйің қандай?

Саралау Бағалау Қабілеті жоғары оқушылар топта белсенді жұмыс жасай алады,берілген тапсырмалар баланың ойлау қабілетін дамыта

#7 слайд
Саралау Бағалау Қабілеті жоғары оқушылар топта белсенді жұмыс жасай алады,берілген тапсырмалар баланың ойлау қабілетін дамыта алады, суретке қарап өздігінен сипаттама бере алады,мозаиканы құрастыра алады. Орта қабілетті оқушылар суретті сипаттай алады, жазбаша тапсырмаларға жауап бере алады. Қабілеті төмен оқушылар сұрақтарға жауап бере алады, мәтінмен танысып өз түсінгенін айтып бере алады. Оқушылар тапсырманы орындау қабілетіне, білім деңгейіне қарап, түрлі-түсті жұлдызшалар беріледі. Өздерін бағалай алады, бір-бірін бағалай алады,топтарды бағалай алады.Мадақтама сөздер айтады.Бағалау бетшесі арқылы бағаланады.

7 слайд

Саралау Бағалау Қабілеті жоғары оқушылар топта белсенді жұмыс жасай алады,берілген тапсырмалар баланың ойлау қабілетін дамыта алады, суретке қарап өздігінен сипаттама бере алады,мозаиканы құрастыра алады. Орта қабілетті оқушылар суретті сипаттай алады, жазбаша тапсырмаларға жауап бере алады. Қабілеті төмен оқушылар сұрақтарға жауап бере алады, мәтінмен танысып өз түсінгенін айтып бере алады. Оқушылар тапсырманы орындау қабілетіне, білім деңгейіне қарап, түрлі-түсті жұлдызшалар беріледі. Өздерін бағалай алады, бір-бірін бағалай алады,топтарды бағалай алады.Мадақтама сөздер айтады.Бағалау бетшесі арқылы бағаланады.

Файл форматы:
pptx
15.01.2019
759
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі