Сабақ жоспары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Ақмола облысы, Біржан сал ауданы, Степняк қаласы
Абай атындағы №2 жалпы орта мектебінің
Мектеп алды даярлық топ мұғалімі:
Керейбаева Айжан
Білім беру саласы: Таным
Пәні: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру
Тақырып
Айналамдағы заттарды санаймын. 1-ден 5-ке дейінгі сандар
Оқу мақсаты: 1- ден 5-ке дейінгі сандарды санауды, олармен қосу, алу
амалдарын орындауды үйрену
ҰОҚ мақсаты: 5 –ке дейінгі сандарды ажырата алады, қосу, алу амалдарын
орындай алады,сандар мен цифрларды құрастырады,
Мысалдардан өрнек құрастырады
1 слайд
Ақмола облысы, Біржан сал ауданы, Степняк қаласы Абай атындағы №2 жалпы орта мектебінің Мектеп алды даярлық топ мұғалімі: Керейбаева Айжан Білім беру саласы: Таным Пәні: Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру Тақырып Айналамдағы заттарды санаймын. 1-ден 5-ке дейінгі сандар Оқу мақсаты: 1- ден 5-ке дейінгі сандарды санауды, олармен қосу, алу амалдарын орындауды үйрену ҰОҚ мақсаты: 5 –ке дейінгі сандарды ажырата алады, қосу, алу амалдарын орындай алады,сандар мен цифрларды құрастырады, Мысалдардан өрнек құрастырады
2 слайд
Балаларды ҰОҚ тарту әдіс – тәсілдері:
Жеке жұмысТоппен жұмыс«Ойлан, тап» әдісі«Есепке кім жүйрік» әдісі
Кітаппен жұмыс.
цифрларды
нүктелермен белгіле
сандарды
жапсыр.
Балалар берілген кесте
бойынша есепті шығарады
Сандардың табады.
Кітаппен жұмыс. Берілген
суретті аяқта, 5 саны
болатындай етіп орында.
Әр топқа жеке – жеке тапсырма
беріледі. 5 ке дейінгі сандарды тауып
боя, ермексазбен 1 ден 5 ке дейінгі
сандарды құрастыр.
2 слайд
Балаларды ҰОҚ тарту әдіс – тәсілдері: Жеке жұмысТоппен жұмыс«Ойлан, тап» әдісі«Есепке кім жүйрік» әдісі Кітаппен жұмыс. цифрларды нүктелермен белгіле сандарды жапсыр. Балалар берілген кесте бойынша есепті шығарады Сандардың табады. Кітаппен жұмыс. Берілген суретті аяқта, 5 саны болатындай етіп орында. Әр топқа жеке – жеке тапсырма беріледі. 5 ке дейінгі сандарды тауып боя, ермексазбен 1 ден 5 ке дейінгі сандарды құрастыр.
3 слайд
Саралау әдісі
Саралап нәтижеге
жету Саралап топтастыру Саралап қолдау көрсету
Балаларға кітаптан
бірдей тапсырма беремін
бірақ әр түрлі нәтиже
көремін. 1 топ «Сары жұлдызша»
2 топ «Қызыл жұлдызша» ҰОҚ пайдалана отырып әр
оқушының деңгейіне қарай
қолдау көрсетемін.
Тапсырмаларды
балаларға
қызықты болу
үшін
көрнекіліктер,
аудио көрсету
арқылы өткізіледі 1 топқа 1- ден 10-ға
дейін сандар беріледі.
Оқушылар 1 ден 5-ке
дейінгі сандарды тауып
бояйды.
2 топ ермек саз беріледі
оқушылар ермек саздан
1-ден 5-ке дейінгі
сандарды мүсіндейді. Әр баланың
деңгейіне
байланысты
тапсырма беремін
және қолдау
көрсетемін.
3 слайд
Саралау әдісі Саралап нәтижеге жету Саралап топтастыру Саралап қолдау көрсету Балаларға кітаптан бірдей тапсырма беремін бірақ әр түрлі нәтиже көремін. 1 топ «Сары жұлдызша» 2 топ «Қызыл жұлдызша» ҰОҚ пайдалана отырып әр оқушының деңгейіне қарай қолдау көрсетемін. Тапсырмаларды балаларға қызықты болу үшін көрнекіліктер, аудио көрсету арқылы өткізіледі 1 топқа 1- ден 10-ға дейін сандар беріледі. Оқушылар 1 ден 5-ке дейінгі сандарды тауып бояйды. 2 топ ермек саз беріледі оқушылар ермек саздан 1-ден 5-ке дейінгі сандарды мүсіндейді. Әр баланың деңгейіне байланысты тапсырма беремін және қолдау көрсетемін.
4 слайд
Бақылау формасы
Білім беру саласы:
ҰОҚ мақсаты: 5 –ке дейінгі сандарды тура және кері санайды,Сандар мен цифрларды құрастырады,
Мысалдардан өрнек құрастырады 1- ден 5-ке дейінгі сандарды тура және кері санау. «тура», «кері» санауды үйрету.Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру Таным
Пәні:
Оқу мақсаты:
Бақылау критерийлері: Тапсырмаларды
орындағанда қателеседі Тапсырмаларды
орындағанда қиналады Тапсырмаларды
толық дұрыс
орындайды
1-ден 5-ке дейінгі сандармен
қосу, алу амалын орындай
алады.
1-ден 5-ке дейінгі сандарды
ажырата алады.
Мысалдармен өрнектер
құрастыра алады
4 слайд
Бақылау формасы Білім беру саласы: ҰОҚ мақсаты: 5 –ке дейінгі сандарды тура және кері санайды,Сандар мен цифрларды құрастырады, Мысалдардан өрнек құрастырады 1- ден 5-ке дейінгі сандарды тура және кері санау. «тура», «кері» санауды үйрету.Қарапайым математикалық ұғымдарды қалыптастыру Таным Пәні: Оқу мақсаты: Бақылау критерийлері: Тапсырмаларды орындағанда қателеседі Тапсырмаларды орындағанда қиналады Тапсырмаларды толық дұрыс орындайды 1-ден 5-ке дейінгі сандармен қосу, алу амалын орындай алады. 1-ден 5-ке дейінгі сандарды ажырата алады. Мысалдармен өрнектер құрастыра алады
5 слайд
Ұйымдастырылған оқу қызметін жоспарлау бойынша
қорытындылау
Не үйрендім? Не қиын болды? Болашақта
Мен осы сабақ
барысында ықшам
сабақ жоспарын
құруды, 4К
моделімен жұмыс
жасауды үйрендім
сондай –ақ
тренердің кері
байланыс беруі
арқылы SMART
мақсатта жұмыс
жасауды үйрендім.
Оқу мен оқытуды
тиімді пайдалануды
үйрендім, Ықшам сабақтың
жоспарын құрған
кезде ҰОҚ
мақсатын құруда
және SMART
мақсатта құруда
қиындық
туындады. ҰОҚ
мақсатын
оқушыларға
бағыттап жоспар
құруда қиын болды. 4К моделін, оқушы
үні мен бақылау
тәсілдерін әр
сабақта тиімді
кіріктіру арқылы
ұйымдастыратын
боламын. Ықшам
сабақ құру
барысында
SMART мақсатта
сәйкес құру арқылы
жұмыс
жасайтыныма
сенімдімін.
5 слайд
Ұйымдастырылған оқу қызметін жоспарлау бойынша қорытындылау Не үйрендім? Не қиын болды? Болашақта Мен осы сабақ барысында ықшам сабақ жоспарын құруды, 4К моделімен жұмыс жасауды үйрендім сондай –ақ тренердің кері байланыс беруі арқылы SMART мақсатта жұмыс жасауды үйрендім. Оқу мен оқытуды тиімді пайдалануды үйрендім, Ықшам сабақтың жоспарын құрған кезде ҰОҚ мақсатын құруда және SMART мақсатта құруда қиындық туындады. ҰОҚ мақсатын оқушыларға бағыттап жоспар құруда қиын болды. 4К моделін, оқушы үні мен бақылау тәсілдерін әр сабақта тиімді кіріктіру арқылы ұйымдастыратын боламын. Ықшам сабақ құру барысында SMART мақсатта сәйкес құру арқылы жұмыс жасайтыныма сенімдімін.