Сабақ жоспары "Адамның дене мүшелері" 1 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Іле ауданы
Ынтымақ ауылы
№ 46 орта мектеп
Қысқа мерзімді жоспар
Бастауыш сынып мұғалімі:
Аскарова Асем Жумабековна
1 слайд
Іле ауданы Ынтымақ ауылы № 46 орта мектеп Қысқа мерзімді жоспар Бастауыш сынып мұғалімі: Аскарова Асем Жумабековна
2 слайд
Сабақтың тақырыбы:
“ Адамның дене мүшелері”
Сынып: 1
2 слайд
Сабақтың тақырыбы: “ Адамның дене мүшелері” Сынып: 1
3 слайд
Сабақтың мақсаттары:
1.2.3.1 Адам денесінің негізгі бөліктерін
және олардың қызметтерін атау.
3 слайд
Сабақтың мақсаттары: 1.2.3.1 Адам денесінің негізгі бөліктерін және олардың қызметтерін атау.
4 слайд
-Адам денесінің негізгі бөліктерін атайды.
-Дене мүшелерінің қызметін ажыратады.
-Адам денесінің мүшесіннің маңызды екенін айта алады. Бағалау критерийлері
- Адам денесінің негізгі бөліктерін
атайды.
-Дене мүшелерінің қызметін ажыратады.
-Адам денесінің мүшесіннің маңызды
екенін айта алады
4 слайд
-Адам денесінің негізгі бөліктерін атайды. -Дене мүшелерінің қызметін ажыратады. -Адам денесінің мүшесіннің маңызды екенін айта алады. Бағалау критерийлері - Адам денесінің негізгі бөліктерін атайды. -Дене мүшелерінің қызметін ажыратады. -Адам денесінің мүшесіннің маңызды екенін айта алады
5 слайд
Т ілдік мақсат
Құндылықтар : Ынтымақтастық, өмір бойы
білім алу, ашықтық.
Пәнаралық байланыс: Дене шынықтыру
сабағы
АКТ қолдану дағдылары: Интербелсенді
тақта,
Алдынғы оқу: Жыл мезгілдері жанауарларға
қалай әсер етеді?
5 слайд
Т ілдік мақсат Құндылықтар : Ынтымақтастық, өмір бойы білім алу, ашықтық. Пәнаралық байланыс: Дене шынықтыру сабағы АКТ қолдану дағдылары: Интербелсенді тақта, Алдынғы оқу: Жыл мезгілдері жанауарларға қалай әсер етеді?
6 слайд
Тілдік мақсат
Оқушылар: Адам денесінің басты бөліктері мен олардың
функцияларын атайтын болады.
Лексика және термин сөздер : (кейбір сөз тіркестері):
Лексика және термин сөздер (кейбір сөз тіркестері):
Қол, аяқ, адамның дене мүшелері.
Дене мүшелері-части тела-body parts, қол- рука- arm, аяқ-нога- leg.
Талқылауға арналған сұрақтар:
-Адамның қандай дене мүшелері бар?
-Дене мүшелері не үшін қажет?
-Дене мүшелеріміз қандай қызмет атқарады?
-Қол қандай бөліктерден тұрады?
-Аяқ қандай бөліктерден тұрады?
6 слайд
Тілдік мақсат Оқушылар: Адам денесінің басты бөліктері мен олардың функцияларын атайтын болады. Лексика және термин сөздер : (кейбір сөз тіркестері): Лексика және термин сөздер (кейбір сөз тіркестері): Қол, аяқ, адамның дене мүшелері. Дене мүшелері-части тела-body parts, қол- рука- arm, аяқ-нога- leg. Талқылауға арналған сұрақтар: -Адамның қандай дене мүшелері бар? -Дене мүшелері не үшін қажет? -Дене мүшелеріміз қандай қызмет атқарады? -Қол қандай бөліктерден тұрады? -Аяқ қандай бөліктерден тұрады?
7 слайд
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
Ұ) Оқушыларға мынадай қимылдарды орындатамын,
мысалы:қолдарыңды бұлғаңдар, аяқтарыңмен
тарсылдатыңдар, бастарыңды изеңдер,
мойындарыңды бұрыңдар, иықтарыңды жоғары –
төмен қозғалтыңдар.
-Қимылдар жасаған кезде қандай дене мүшелерін
атадық?
(Оқушы жауаптарын тыңдау)
Ынталандырушы бағалау «От шашу»
Оқушыларға сабақ мақсаты түсіндірілді, дескриптор
таныстырылды , «Сақина » әдісі пайдаланамын
7 слайд
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ Ұ) Оқушыларға мынадай қимылдарды орындатамын, мысалы:қолдарыңды бұлғаңдар, аяқтарыңмен тарсылдатыңдар, бастарыңды изеңдер, мойындарыңды бұрыңдар, иықтарыңды жоғары – төмен қозғалтыңдар. -Қимылдар жасаған кезде қандай дене мүшелерін атадық? (Оқушы жауаптарын тыңдау) Ынталандырушы бағалау «От шашу» Оқушыларға сабақ мақсаты түсіндірілді, дескриптор таныстырылды , «Сақина » әдісі пайдаланамын
8 слайд
Балаларды «Бірге ойнаймыз» әдісі арқылы санына қарай алдын ала дайындалған
стикерлерлердегі « Ұстаймын» «Ойлаймын » « Жүремін» топқа бірігеді.
1-тапсырма. (Топтық жұмыс) . (А.Т.)
Сәйкестендіру әдісі арқылы
Адам денесінің негізгі мүшелерін атауларымен сәйкестендір.Балаларды «Бірге ойнаймыз» әдісі арқылы
санына қарай алдын ала дайындалған
стикерлерлердегі « Ұстаймын»
«Ойлаймын » « Жүремін» сөздері топқа
бірігеді.
1-тапсырма. (Топтық жұмыс) (А.Т.)
Сәйкестендіру әдісі арқылы
Адам денесінің негізгі мүшелерін
атауларымен сәйкестендір.
8 слайд
Балаларды «Бірге ойнаймыз» әдісі арқылы санына қарай алдын ала дайындалған стикерлерлердегі « Ұстаймын» «Ойлаймын » « Жүремін» топқа бірігеді. 1-тапсырма. (Топтық жұмыс) . (А.Т.) Сәйкестендіру әдісі арқылы Адам денесінің негізгі мүшелерін атауларымен сәйкестендір.Балаларды «Бірге ойнаймыз» әдісі арқылы санына қарай алдын ала дайындалған стикерлерлердегі « Ұстаймын» «Ойлаймын » « Жүремін» сөздері топқа бірігеді. 1-тапсырма. (Топтық жұмыс) (А.Т.) Сәйкестендіру әдісі арқылы Адам денесінің негізгі мүшелерін атауларымен сәйкестендір.
9 слайд
Ынталандарушы бағалау «Бас
бармақ» әдісі.
9 слайд
Ынталандарушы бағалау «Бас бармақ» әдісі.
10 слайд
2-тапсырма . Топпен жұмыс Кубизм
әдісі. (А.Т.)
Оқушылар шеңбер жасап тұрады.Ортаға
топтан бір оқушы шығып, кубикті
лақтырады.Кубикте суреттегі дене
мүшесін атайды, топтағы қалған
оқушылар сол дене мүшесін атайды және
өз денелерінен ұстап көрсетеді.
Мысалы: білек, санайды 1 білек, 2 білек
10 слайд
2-тапсырма . Топпен жұмыс Кубизм әдісі. (А.Т.) Оқушылар шеңбер жасап тұрады.Ортаға топтан бір оқушы шығып, кубикті лақтырады.Кубикте суреттегі дене мүшесін атайды, топтағы қалған оқушылар сол дене мүшесін атайды және өз денелерінен ұстап көрсетеді. Мысалы: білек, санайды 1 білек, 2 білек
11 слайд
Ынталандарушы бағалау «Бас
бармақ» әдісі.
11 слайд
Ынталандарушы бағалау «Бас бармақ» әдісі.
12 слайд
Сабақтың ортасы
15-минут
3-тапсырма. Детальдарды қосу әдісі.(А.Ж.)
Әр топқа түрлі тапсырмалар беріледі.
1-топ адамның негізгі дене мүшелерінің атауларын жапсырады.
2-топ: Дене бөліктерін жинастырып, адамды құрайды
3- топ: Қол және аяқ бөліктерін атап жазады.
Ынталандырушы «От шашу» құралы
4-тапсырма. Адамның қандай дене мүшелері бар?
Зерттейік. (А.Т.)
1.Бақылау
2.Зерттеуді жоспарлау.
3. Деректерді алу және ұсыну.
4.Нәтижелерді түсінеді.
Қуыршақты алып дене мүшелерін атап көрсетеміз.Әр дене мүшелерінің
ерекшеліктерін атайды.Дене мүшелерінің айырмашылықтарын
ажыратады. Қол мен аяқты салыстырады. Адам денесінің қандай мүшесі
маңыздылығын айтады.
12 слайд
Сабақтың ортасы 15-минут 3-тапсырма. Детальдарды қосу әдісі.(А.Ж.) Әр топқа түрлі тапсырмалар беріледі. 1-топ адамның негізгі дене мүшелерінің атауларын жапсырады. 2-топ: Дене бөліктерін жинастырып, адамды құрайды 3- топ: Қол және аяқ бөліктерін атап жазады. Ынталандырушы «От шашу» құралы 4-тапсырма. Адамның қандай дене мүшелері бар? Зерттейік. (А.Т.) 1.Бақылау 2.Зерттеуді жоспарлау. 3. Деректерді алу және ұсыну. 4.Нәтижелерді түсінеді. Қуыршақты алып дене мүшелерін атап көрсетеміз.Әр дене мүшелерінің ерекшеліктерін атайды.Дене мүшелерінің айырмашылықтарын ажыратады. Қол мен аяқты салыстырады. Адам денесінің қандай мүшесі маңыздылығын айтады.
13 слайд
Сабақты ң с оңы
5-минут
Қорытынды.
Кері байланыс «Он сұрақ» әдісі
-Бүгінгі сабақтан не білдіңдер?
-Сендер үшін не маңызды болды?
-Сабақтың басында айтылған мақсатымызға жеттік
пе?
- Дене мүшелерінің барлығы сау болу үшін не
істеуіміз қажет деп ойлайсыңдар?
Рефлексия: жасыл түс-түсіндім
қызыл түс –түсінбедім
сары түс- көмек керек
13 слайд
Сабақты ң с оңы 5-минут Қорытынды. Кері байланыс «Он сұрақ» әдісі -Бүгінгі сабақтан не білдіңдер? -Сендер үшін не маңызды болды? -Сабақтың басында айтылған мақсатымызға жеттік пе? - Дене мүшелерінің барлығы сау болу үшін не істеуіміз қажет деп ойлайсыңдар? Рефлексия: жасыл түс-түсіндім қызыл түс –түсінбедім сары түс- көмек керек
14 слайд
Дескрипторлар
адам денесінің негізгі мүшелерін
атауларымен сәйкестендіреді;
суреттегі дене мүшесін атайды, өз денесінен
ұстап көреді;
адам денесінің негізгі мүшелерін атайды;
адам денесінің негізгі мүшелерінің
қызметін сипаттайды, адамның негізгі дене
мүшелерінің атауларын жапсырады;
дене бөліктерін жинастырып, адамды
құрайды;
қол және аяқ бөліктерін атап жазады.
14 слайд
Дескрипторлар адам денесінің негізгі мүшелерін атауларымен сәйкестендіреді; суреттегі дене мүшесін атайды, өз денесінен ұстап көреді; адам денесінің негізгі мүшелерін атайды; адам денесінің негізгі мүшелерінің қызметін сипаттайды, адамның негізгі дене мүшелерінің атауларын жапсырады; дене бөліктерін жинастырып, адамды құрайды; қол және аяқ бөліктерін атап жазады.
15 слайд
Саралау - Сіз
қосымша көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз Бағалау - оқушылардың білімін
тексеруді қалай жоспарлайыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және
еңбекті қорғау
ережелері
АКТ - мен
құзіреттілігі
Досыңның бойын
өлшеп жаз және өз
бойыңмен
салыстыр.
Салмағыңды өлше Ынталандырушы бағалау «Бас
бармақ» , “От шашу” әдісі
арқылы жүзеге асты.
Қалыптастырушы бағалау
«Сақина» әдісі
Кері байланыс «Он сұрақ» әдісі
Рефлексия «Бағдаршам» әдісі Жаттығу жасаған
кезде
арақашықтықты
сақтау
15 слайд
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз Бағалау - оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайыз? Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ - мен құзіреттілігі Досыңның бойын өлшеп жаз және өз бойыңмен салыстыр. Салмағыңды өлше Ынталандырушы бағалау «Бас бармақ» , “От шашу” әдісі арқылы жүзеге асты. Қалыптастырушы бағалау «Сақина» әдісі Кері байланыс «Он сұрақ» әдісі Рефлексия «Бағдаршам» әдісі Жаттығу жасаған кезде арақашықтықты сақтау
16 слайд
Рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Сабақтың оқу мақсаты шынайы, өйткені оқу бағдарламасына сәйкес
алынды.
Бүгін оқушылар адам дене мүшелерінің атауын білді.Сыныптағы ахуал
ынтымақтастықпен шынайы болды.
Бүгінгі сабақта оқушылар адам денелерінің мүшелерімен жеке-жеке
танысты.
Барлық оқушылар: адамның негізгі дене мүшелерін атай алады
Көпшілік оқушылар: дене мүшелерінің қызметін ажырата алады.
Кейбір оқушылар: адам денесінің қай мүшесі маңызды екенін айта
алады.
Мен өз сабағымды 35-минутқа сыйдырдым. Өз достарының бойын
өлшеп, жазып және өз бойларымен салыстыра алады.
16 слайд
Рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? Сабақтың оқу мақсаты шынайы, өйткені оқу бағдарламасына сәйкес алынды. Бүгін оқушылар адам дене мүшелерінің атауын білді.Сыныптағы ахуал ынтымақтастықпен шынайы болды. Бүгінгі сабақта оқушылар адам денелерінің мүшелерімен жеке-жеке танысты. Барлық оқушылар: адамның негізгі дене мүшелерін атай алады Көпшілік оқушылар: дене мүшелерінің қызметін ажырата алады. Кейбір оқушылар: адам денесінің қай мүшесі маңызды екенін айта алады. Мен өз сабағымды 35-минутқа сыйдырдым. Өз достарының бойын өлшеп, жазып және өз бойларымен салыстыра алады.