Сабақтың тақырыбы:Өрнектің мәнін тап
Сабақтың тақырыбы:Өрнектің мәнін тап

#1 слайд
Қазығұрт ауданы Қ.Сатпаев атындағы мектеп-лицейі
Сабақтың тақырыбы: Өрнектің мәнін тап
Сыныбы: 3 сынып
Мұғалім:Досыбаева З.А.
1 слайд
Қазығұрт ауданы Қ.Сатпаев атындағы мектеп-лицейі Сабақтың тақырыбы: Өрнектің мәнін тап Сыныбы: 3 сынып Мұғалім:Досыбаева З.А.
#2 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
Өрнектің мәнін тапСАБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
2 слайд
САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Өрнектің мәнін тапСАБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ:
#3 слайд
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ:
1.Білімділік: Өрнек туралы түсініктерін қалыптастыру.
Санды өрнектер мен әріпті өрнектердің
айырмашылығын түсіндіру арқылы білімділіктерін
арттыру.
2.Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілетін,
математикалық тілін дамыту, оқушылардың
белсенділігін арттыру,өзін-өзі бақылауды, бағалауды
үйрету.
3.Тәрбиелік:Тиімді әдістерді тез таңдай білуге
дағдыландыра отырып, ой-өрісін дамыту.
3 слайд
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: 1.Білімділік: Өрнек туралы түсініктерін қалыптастыру. Санды өрнектер мен әріпті өрнектердің айырмашылығын түсіндіру арқылы білімділіктерін арттыру. 2.Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілетін, математикалық тілін дамыту, оқушылардың белсенділігін арттыру,өзін-өзі бақылауды, бағалауды үйрету. 3.Тәрбиелік:Тиімді әдістерді тез таңдай білуге дағдыландыра отырып, ой-өрісін дамыту.
#4 слайд
САБАҚТЫҢ ҚҰРЫЛЫМЫ
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Өткенді пысықтау.
3. Жаңа сабақ.
4. Қорытындылау.
5. Бағалау.
4 слайд
САБАҚТЫҢ ҚҰРЫЛЫМЫ 1. Ұйымдастыру кезеңі. 2. Өткенді пысықтау. 3. Жаңа сабақ. 4. Қорытындылау. 5. Бағалау.
#5 слайд
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
1. Топқа бөлу. Топ туралы мәлімет айту.
2. Психологиялық ахуал:
Балалар бір-біріне «сиқырлы таяқшаны» бере отырып, өздерінің игілікті тілектерін айтады:
Мен бәріңе Денсаулық тілеймін!
Мен бәріңе Қуаныш тілеймін!
Мен бәріңе Мейірім тілеймін!
Мен бәріңе шуақты күн тілеймін!
Мен бәріңе көңілді ойын тілеймін! т.б.
5 слайд
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ 1. Топқа бөлу. Топ туралы мәлімет айту. 2. Психологиялық ахуал: Балалар бір-біріне «сиқырлы таяқшаны» бере отырып, өздерінің игілікті тілектерін айтады: Мен бәріңе Денсаулық тілеймін! Мен бәріңе Қуаныш тілеймін! Мен бәріңе Мейірім тілеймін! Мен бәріңе шуақты күн тілеймін! Мен бәріңе көңілді ойын тілеймін! т.б.
#6 слайд
Өткенді пысықтау.
Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы тексеру. Өткенді пысықтау
6 слайд
Өткенді пысықтау. Үй тапсырмасын сұрақ-жауап арқылы тексеру. Өткенді пысықтау
#7 слайд
ЖАҢА САБАҚ
167+25+33+100
а-10-а
7 слайд
ЖАҢА САБАҚ 167+25+33+100 а-10-а
#8 слайд
Амалдар таңбаларынан, сандардан және
жақшалардан құрастырылған жазу санды
өрнек деп аталады. (17-2):5=3
Құрамында әріптері бар өрнек әріпті өрнек
деп аталады. 250 – с - 83; мұндағы с=102
250-102-83=65
8 слайд
Амалдар таңбаларынан, сандардан және жақшалардан құрастырылған жазу санды өрнек деп аталады. (17-2):5=3 Құрамында әріптері бар өрнек әріпті өрнек деп аталады. 250 – с - 83; мұндағы с=102 250-102-83=65
#9 слайд
1 - тапсырма Сандық
өрнекті есептеп
шығару Ауызша
есептеп шығару
керек.
«Математикалық
телефон» әдісі
арқылы
18:6=3 24:6=4 30:6=5
36:6=6 12:1=12 12:2=6
12:3=4 12:4=3
9 слайд
1 - тапсырма Сандық өрнекті есептеп шығару Ауызша есептеп шығару керек. «Математикалық телефон» әдісі арқылы 18:6=3 24:6=4 30:6=5 36:6=6 12:1=12 12:2=6 12:3=4 12:4=3
#10 слайд
Күн
сәулесі
2-тапсырма. Әріптік өрнекті есептеп шығару.
20:с=10 с:3=10 60:с=20 90:3=с
20:с=2 с:10=3 60:20=с
с:30=3
10 слайд
Күн сәулесі 2-тапсырма. Әріптік өрнекті есептеп шығару. 20:с=10 с:3=10 60:с=20 90:3=с 20:с=2 с:10=3 60:20=с с:30=3
#11 слайд
11 слайд
#12 слайд
3- тапсырма Есепті шығар. Өз бетінше
орындау
Берілгені: Автобустың билеті – 50 теңге
4 билет - ? теңге тұрады
Шешуі:
Жауабы:
12 слайд
3- тапсырма Есепті шығар. Өз бетінше орындау Берілгені: Автобустың билеті – 50 теңге 4 билет - ? теңге тұрады Шешуі: Жауабы:
#13 слайд
СЕРГІТУ СӘТІ:
Тату-тәтті» достармыз
1-2-3
Қол шапалақтап,
Отырмаймыз босқа біз
1-2-3
Қол шапалақтап,
Оқу оқып, білім алып,
Би билейміз,
Ән шырқап.
1-2-3
Қол шапалақтап.
13 слайд
СЕРГІТУ СӘТІ: Тату-тәтті» достармыз 1-2-3 Қол шапалақтап, Отырмаймыз босқа біз 1-2-3 Қол шапалақтап, Оқу оқып, білім алып, Би билейміз, Ән шырқап. 1-2-3 Қол шапалақтап.
#14 слайд
«Кім жылдам».
Топ
басшыларыны
ң сайысы 3
санының
көбейту
кестесін жатқа
айту «Кім жылдам».
14 слайд
«Кім жылдам». Топ басшыларыны ң сайысы 3 санының көбейту кестесін жатқа айту «Кім жылдам».
#15 слайд
5-тапсырма. «Мейірімді жүрек» ойыны
(топтық жұмыс)
4 топтан 4 оқушы шығып жүректе жазылған
тапсырманы орындайды.
15 слайд
5-тапсырма. «Мейірімді жүрек» ойыны (топтық жұмыс) 4 топтан 4 оқушы шығып жүректе жазылған тапсырманы орындайды.
#16 слайд
ЛОГИКАЛЫҚ СҰРАҚТАР
- Баспалдақ 15 басқыштан
тұрады.Баспалдақтың ортасында тұру үшін
нешінші басқышты басу керек?
- 11 түйе, бес жылқы.
2 сиыр, бір ешкі
2 қоян, үш түлкі,
Неше болды барлығы?
- Ағаш басында 2 балық отыр еді. Оларға тағы
2 балық ұшып келді. Барлығы неше балық
болды?
16 слайд
ЛОГИКАЛЫҚ СҰРАҚТАР - Баспалдақ 15 басқыштан тұрады.Баспалдақтың ортасында тұру үшін нешінші басқышты басу керек? - 11 түйе, бес жылқы. 2 сиыр, бір ешкі 2 қоян, үш түлкі, Неше болды барлығы? - Ағаш басында 2 балық отыр еді. Оларға тағы 2 балық ұшып келді. Барлығы неше балық болды?
#17 слайд
17 слайд
#18 слайд
КЕРІ БАЙЛАНЫС
Бағдаршам ойынын пайдалану
- Мен не білдім?
- Бүгін мен не үйрендім?
-Мен үшін қандай тапсырма қиын болды?
-Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым
18 слайд
КЕРІ БАЙЛАНЫС Бағдаршам ойынын пайдалану - Мен не білдім? - Бүгін мен не үйрендім? -Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? -Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым
#19 слайд
Назарларыңызға
рақмет!
19 слайд
Назарларыңызға рақмет!
шағым қалдыра аласыз













