Семинар материалы

Тақырып бойынша 29 материал табылды

Семинар материалы

Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтағы кері байланыс тақырыбында семинар материалы
Материалдың қысқаша нұсқасы
img_page_1
Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Слайдтың жеке беттері
« «Қостанай ауданы білім беру бөлімінің №1 Заречный ЖББМ» КММ • «Тиімді рефлексия – сапалы білім кепілі»

#1 слайд
« «Қостанай ауданы білім беру бөлімінің №1 Заречный ЖББМ» КММ • «Тиімді рефлексия – сапалы білім кепілі» тақырыбындағы семинар тренинг •Қатысушылар: 0-5 жыл аралығында еңбек өтілі бар жас мамандар •Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі, педагог-зерттеуші •Утеулин Жалгасбек Мухамбетуалиевич •Еңбек өтілім: 23 жыл

1 слайд

« «Қостанай ауданы білім беру бөлімінің №1 Заречный ЖББМ» КММ • «Тиімді рефлексия – сапалы білім кепілі» тақырыбындағы семинар тренинг •Қатысушылар: 0-5 жыл аралығында еңбек өтілі бар жас мамандар •Қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі, педагог-зерттеуші •Утеулин Жалгасбек Мухамбетуалиевич •Еңбек өтілім: 23 жыл

Мақсаты: Рефлексия әдісін меңгеріп, оны педагогикалық қызметте қолдану арқылы сапалы білім беруді күшейту. Міндеттер: 1.Рефле

#2 слайд
Мақсаты: Рефлексия әдісін меңгеріп, оны педагогикалық қызметте қолдану арқылы сапалы білім беруді күшейту. Міндеттер: 1.Рефлексияның теориялық негіздерін түсіндіру. 2. Рефлексия түрлері мен әдістерін таныстыру. 3. Мұғалімдердің тәжірибесінде рефлексияны қолдану шеберлігін дамыту. 4.Қатысушылар арасында рефлексивті мәдениет қалыптастыру.

2 слайд

Мақсаты: Рефлексия әдісін меңгеріп, оны педагогикалық қызметте қолдану арқылы сапалы білім беруді күшейту. Міндеттер: 1.Рефлексияның теориялық негіздерін түсіндіру. 2. Рефлексия түрлері мен әдістерін таныстыру. 3. Мұғалімдердің тәжірибесінде рефлексияны қолдану шеберлігін дамыту. 4.Қатысушылар арасында рефлексивті мәдениет қалыптастыру.

Тиімді рефлексия – сапалы білім кепілі •Абай Құнанбаев 15 қара сөзінен: «Егерде есті кісілердің қатарында болғың келсе, күнінде

#3 слайд
Тиімді рефлексия – сапалы білім кепілі •Абай Құнанбаев 15 қара сөзінен: «Егерде есті кісілердің қатарында болғың келсе, күнінде бір мәртебе, болмаса жұмасында бір, ең болмаса айында бір, өзіңнен өзің есеп ал!» •Білім беру саласында Осы Абай атамыздың сөзін ұстаз өміріне жақындатсақ мұғалім әрбір іс-әрекетіне, әрбір сабағына, берген білім мен күтілетін нәтижесіне есеп беріп, есеп алып, кері байланыс жасап отыру деп түсіндіремін. Рефлексия (лат. reflexio - артқа қарайлау, назар аудару) Шет тілдер сөздігінде «Рефлексия» ой елегінен өткізу, өзін өзі тану, өзіне өзі есеп беру. •Рефлексиялаушы мұғалім кім?

3 слайд

Тиімді рефлексия – сапалы білім кепілі •Абай Құнанбаев 15 қара сөзінен: «Егерде есті кісілердің қатарында болғың келсе, күнінде бір мәртебе, болмаса жұмасында бір, ең болмаса айында бір, өзіңнен өзің есеп ал!» •Білім беру саласында Осы Абай атамыздың сөзін ұстаз өміріне жақындатсақ мұғалім әрбір іс-әрекетіне, әрбір сабағына, берген білім мен күтілетін нәтижесіне есеп беріп, есеп алып, кері байланыс жасап отыру деп түсіндіремін. Рефлексия (лат. reflexio - артқа қарайлау, назар аудару) Шет тілдер сөздігінде «Рефлексия» ой елегінен өткізу, өзін өзі тану, өзіне өзі есеп беру. •Рефлексиялаушы мұғалім кім?

Бәрімізге таныс рефлексиялар түрлері

#4 слайд
Бәрімізге таныс рефлексиялар түрлері

4 слайд

Бәрімізге таныс рефлексиялар түрлері

#5 слайд

5 слайд

#6 слайд

6 слайд

Рефлексияны Іс-тәжірибеде зерделеу 7 сынып қазақ әдебиеті пәні Сабақтың тақырыбы: «Қыз Жібек» жыр

#7 слайд
Рефлексияны Іс-тәжірибеде зерделеу 7 сынып қазақ әдебиеті пәні Сабақтың тақырыбы: «Қыз Жібек» жыры Сұлулық пен парасаттың жаршысы Оқу мақсаты: 7.2.3.1.Шығармадағы көркемдегіш құралдардың ( портрет, теңеу қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау. 7.3.1.1. Кейіпкерлердің іс-әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығына баға беру.

7 слайд

Рефлексияны Іс-тәжірибеде зерделеу 7 сынып қазақ әдебиеті пәні Сабақтың тақырыбы: «Қыз Жібек» жыры Сұлулық пен парасаттың жаршысы Оқу мақсаты: 7.2.3.1.Шығармадағы көркемдегіш құралдардың ( портрет, теңеу қайталау түрлері: эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау. 7.3.1.1. Кейіпкерлердің іс-әрекеті мен автор берген портреттік мінездемені салыстырып, тарихи және көркемдік құндылығына баға беру.

«Ойна. Ойлан. Бөліс.» әдісі арқылы Өткен сабақ бойынша қайталау арқылы еске түсіреді.

#8 слайд
«Ойна. Ойлан. Бөліс.» әдісі арқылы Өткен сабақ бойынша қайталау арқылы еске түсіреді.

8 слайд

«Ойна. Ойлан. Бөліс.» әдісі арқылы Өткен сабақ бойынша қайталау арқылы еске түсіреді.

Жеке жұмыс «Біліміңді шыңда» әдісі арқылыТапсырма - 1 Жырдан Қыз Жібектің суреттеуінен үзінді тауып жазыңыздар Оқушы жауабы: Бұ

#9 слайд
Жеке жұмыс «Біліміңді шыңда» әдісі арқылыТапсырма - 1 Жырдан Қыз Жібектің суреттеуінен үзінді тауып жазыңыздар Оқушы жауабы: Бұхардың гауһар тасындай. Ақ маңдайы жалтылдап, Тана дай көзі жарқыдап, Алтын шашбау шашындай. Қыз Жібектің шаштары Қоғалы көлдің құрағы. Әдебиет теориясы Дескриптор Жырдан Қыз Жібектің сипаттамасын табады: -2 балл Ережеге сүйеніп суреттеуді анықтайды;-1 балл

9 слайд

Жеке жұмыс «Біліміңді шыңда» әдісі арқылыТапсырма - 1 Жырдан Қыз Жібектің суреттеуінен үзінді тауып жазыңыздар Оқушы жауабы: Бұхардың гауһар тасындай. Ақ маңдайы жалтылдап, Тана дай көзі жарқыдап, Алтын шашбау шашындай. Қыз Жібектің шаштары Қоғалы көлдің құрағы. Әдебиет теориясы Дескриптор Жырдан Қыз Жібектің сипаттамасын табады: -2 балл Ережеге сүйеніп суреттеуді анықтайды;-1 балл

Теңеу - заттың, құбылыстың ерекше белгілерін, қасиетін, сапасын көрсетпей-ақ, оны басқа затпен,құбылыспен салыстыра суреттеу. Т

#10 слайд
Теңеу - заттың, құбылыстың ерекше белгілерін, қасиетін, сапасын көрсетпей-ақ, оны басқа затпен,құбылыспен салыстыра суреттеу. Теңеу -дай, -дей, -тай, -тей жұрнақтары арқылы, "секілді, сияқты" деген шылаулармен, "ұқсап, құсап " деген сөздер арқылы жасалады. Мысалы: Абайдың "Жазғытұры" өлеңінде: Жазғытұрғы қалмайды қыстың сызы, Масатындай құлпырар жердің жүзі. Жан-жануар,адамзат анталаса, Ата-анадай елжірер күннің көзі. Жұптық жұмыс «Ойлан жұпта бөліс» әдісі арқылы Тапсырма -2 Жырдан теңеулерді табыңыз Оқушы жауабы: Қыз Жібектің ақтығы – Нұр тұқымын еккендей, Наурыздың ақша қарындай. Мұратына жеткендей. Білегінің шырайы- Бетінен келіп өпкендей Айбалтаның сабындай. Дескрипторы Жырдан теңеулерге мысалдар жазады; - 2 балл Ойын дәлелдейді; -1 балл Сабақ барысындағы рефлексия Сабақ бойынша рефлексия: сабақ нәтижелерін талқылау, қорытындылау (2-5 мин.): — Тапсырманы орындау не берді? Қалай орындадық? Сабақ мақсатына жеттік пе? Бұл кезеңде өз іс-әрекеттерін түсіну жүзеге асады.

10 слайд

Теңеу - заттың, құбылыстың ерекше белгілерін, қасиетін, сапасын көрсетпей-ақ, оны басқа затпен,құбылыспен салыстыра суреттеу. Теңеу -дай, -дей, -тай, -тей жұрнақтары арқылы, "секілді, сияқты" деген шылаулармен, "ұқсап, құсап " деген сөздер арқылы жасалады. Мысалы: Абайдың "Жазғытұры" өлеңінде: Жазғытұрғы қалмайды қыстың сызы, Масатындай құлпырар жердің жүзі. Жан-жануар,адамзат анталаса, Ата-анадай елжірер күннің көзі. Жұптық жұмыс «Ойлан жұпта бөліс» әдісі арқылы Тапсырма -2 Жырдан теңеулерді табыңыз Оқушы жауабы: Қыз Жібектің ақтығы – Нұр тұқымын еккендей, Наурыздың ақша қарындай. Мұратына жеткендей. Білегінің шырайы- Бетінен келіп өпкендей Айбалтаның сабындай. Дескрипторы Жырдан теңеулерге мысалдар жазады; - 2 балл Ойын дәлелдейді; -1 балл Сабақ барысындағы рефлексия Сабақ бойынша рефлексия: сабақ нәтижелерін талқылау, қорытындылау (2-5 мин.): — Тапсырманы орындау не берді? Қалай орындадық? Сабақ мақсатына жеттік пе? Бұл кезеңде өз іс-әрекеттерін түсіну жүзеге асады.

Сабақты қорытындылау •. •. Ойын жинақтап алған әсерімен бөліседі; -2 балл Сөйлемді дұрыс құрастырады; - 1 балл

#11 слайд
Сабақты қорытындылау •. •. Ойын жинақтап алған әсерімен бөліседі; -2 балл Сөйлемді дұрыс құрастырады; - 1 балл

11 слайд

Сабақты қорытындылау •. •. Ойын жинақтап алған әсерімен бөліседі; -2 балл Сөйлемді дұрыс құрастырады; - 1 балл

Үй жұмысы «Қыз Жібек» жырынан үзінді жаттау

#12 слайд
Үй жұмысы «Қыз Жібек» жырынан үзінді жаттау

12 слайд

Үй жұмысы «Қыз Жібек» жырынан үзінді жаттау

#13 слайд

13 слайд

#14 слайд

14 слайд

Рефлексия

#15 слайд
Рефлексия

15 слайд

Рефлексия

Қорытынды Негізгі ойлар:Рефлексия – мұғалім мен оқушы дамуының кепілі.Тиімді рефлексия сабақ сапасын арттырады.Рефлексияны жү

#16 слайд
Қорытынды Негізгі ойлар:Рефлексия – мұғалім мен оқушы дамуының кепілі.Тиімді рефлексия сабақ сапасын арттырады.Рефлексияны жүйелі, мақсатты қолдану – білім берудегі табысқа бастар жол.

16 слайд

Қорытынды Негізгі ойлар:Рефлексия – мұғалім мен оқушы дамуының кепілі.Тиімді рефлексия сабақ сапасын арттырады.Рефлексияны жүйелі, мақсатты қолдану – білім берудегі табысқа бастар жол.

Қатысушылармен кері байланыс “Менің түйген ойым” Ұстазға хат! Қатысушылар тәжірибе алмасудан алған әсерлерімен бөлісіп, төрт с

#17 слайд
Қатысушылармен кері байланыс “Менің түйген ойым” Ұстазға хат! Қатысушылар тәжірибе алмасудан алған әсерлерімен бөлісіп, төрт сұраққа жауап жазады: 1. Өзіме алғаным не? 2.Не жақсы шықты? 3.Қай жерде қиындық болды? 4.Өзімде қалай жасар едім, қалай өзгертер едім?

17 слайд

Қатысушылармен кері байланыс “Менің түйген ойым” Ұстазға хат! Қатысушылар тәжірибе алмасудан алған әсерлерімен бөлісіп, төрт сұраққа жауап жазады: 1. Өзіме алғаным не? 2.Не жақсы шықты? 3.Қай жерде қиындық болды? 4.Өзімде қалай жасар едім, қалай өзгертер едім?

Сандық технологияларды қолданып, рефлексия алуға болатын ұсыныс Қорытынды және рефлексия (5 минут) Құрал: Google Form Рефлекси

#18 слайд
Сандық технологияларды қолданып, рефлексия алуға болатын ұсыныс Қорытынды және рефлексия (5 минут) Құрал: Google Form Рефлексия сұрағы: Рефлексияның сабақтағы маңыздылығын қалай түсінесіз 1.Оқушы мен мұғалім арасында байланыс орнату 2. Оқушының тақырыпты игеруін бағалау 3. Оқушының қажеттілігін біле аламыз https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScAKvHs CbscyI830X-rOpEZLu7d5zlmdb-eAguL0c2MB6-2Zg/ viewform?usp=dialog

18 слайд

Сандық технологияларды қолданып, рефлексия алуға болатын ұсыныс Қорытынды және рефлексия (5 минут) Құрал: Google Form Рефлексия сұрағы: Рефлексияның сабақтағы маңыздылығын қалай түсінесіз 1.Оқушы мен мұғалім арасында байланыс орнату 2. Оқушының тақырыпты игеруін бағалау 3. Оқушының қажеттілігін біле аламыз https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScAKvHs CbscyI830X-rOpEZLu7d5zlmdb-eAguL0c2MB6-2Zg/ viewform?usp=dialog

Файл форматы:
pptx
20.11.2025
28
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі