"Шынықсан шымыр боласын"
"Шынықсан шымыр боласын"

#1 слайд
Жаңа сөздер мен тірек
сөздердің мағынасын түсінеді.
Мәтіннің стильдік ерекшелігін
сақтай отырып, күнделік
жазады.
Сын-қимыл үстеулерді
диалогта орынды қолданады.
Жарнама жазады.
Әңгіме құрастырады.
Барлық оқушылар орындай
алады:
«Шынықсаң шымыр боларсың»
тақырыбына байланысты жаңа
сөздер мен тірек сөздердің
мағынасын түсінеді.
Мәтіндердің стильдік ерекшелігін
сақтай отырып, күнделік жазады.
Сын-қимыл үстеулерді диалогта
орынды қолданады.
Оқушылардың көпшілігі орындай
алады:
«Маған ұнайтын спорт түрі»
тақырыбына жарнама жазады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
«Спорттың адамға
пайдасы»тақырыбына әңгіме
құрастырады.
Оқу мақсаттары:
6.Т3.Тұрмыстық - әлеуметтік
тақырыптарға байланысты
жаңа сөздер мен тірек
сөздердің мағынасын түсіну.
6.Ж1. Мәтіндердің стильдік
ерекшелігін сақтай отырып,
күнделік, мінездеме,
түсініктеме, өмірбаян жазу.
6.ТБ1.5.Сын-қимыл (бейне)
және мөлшер үстеулерді
ауызша және жазба
жұмыстарда орынды
қолдану
Ұзақ мерзімді жоспар дың атауы:
«Олимпиада жеңімпаздары- Қазақстан мақтанышы»
Сабақтың тақырыбы: «Шынықсаң шымыр боларсың»
Мұғалімі: Дагубаева Е.К.
О
қ
у
м
а
қ
с
а
т
т
а
р
ы
С
а
б
а
қ
м
а
қ
с
а
т
т
а
р
ы
Б
а
ғ
а
л
а
у
к
р
и
т
е
р
и
й
і
Алдыңғы оқу:
Спорттың түрлерін біледі.
Пәнаралық байланыс:
Дене шынықтыру.
Құндылықтарға баулу:
«Мәңгілік ел»
жалпыұлттық идеясы
бойынша білімге баулу,
денсаулық сақтау
құндылығы.
Оқушыларды спортпен
шұғылдануға баулу.
Оқушылар орындай алады:
Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер
мен тірек сөздердің мағынасын түсініп,
тыңдайды.
Мәтіннің стильдік ерекшелігін сақтай
отырып, күнделік жазады.
Сын-қимыл үстеулерді диалогта
орынды қолданады.
«Маған ұнайтын спорт түрі»
тақырыбына жарнама жазады.
«Спорттың адамға
пайдасы»тақырыбына әңгіме
құрастырып, айтады.
Т
і
л
д
і
к
м
а
қ
с
а
т
т
а
р
1 слайд
Жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді. Мәтіннің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік жазады. Сын-қимыл үстеулерді диалогта орынды қолданады. Жарнама жазады. Әңгіме құрастырады. Барлық оқушылар орындай алады: «Шынықсаң шымыр боларсың» тақырыбына байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік жазады. Сын-қимыл үстеулерді диалогта орынды қолданады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: «Маған ұнайтын спорт түрі» тақырыбына жарнама жазады. Кейбір оқушылар орындай алады: «Спорттың адамға пайдасы»тақырыбына әңгіме құрастырады. Оқу мақсаттары: 6.Т3.Тұрмыстық - әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсіну. 6.Ж1. Мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік, мінездеме, түсініктеме, өмірбаян жазу. 6.ТБ1.5.Сын-қимыл (бейне) және мөлшер үстеулерді ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану Ұзақ мерзімді жоспар дың атауы: «Олимпиада жеңімпаздары- Қазақстан мақтанышы» Сабақтың тақырыбы: «Шынықсаң шымыр боларсың» Мұғалімі: Дагубаева Е.К. О қ у м а қ с а т т а р ы С а б а қ м а қ с а т т а р ы Б а ғ а л а у к р и т е р и й і Алдыңғы оқу: Спорттың түрлерін біледі. Пәнаралық байланыс: Дене шынықтыру. Құндылықтарға баулу: «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша білімге баулу, денсаулық сақтау құндылығы. Оқушыларды спортпен шұғылдануға баулу. Оқушылар орындай алады: Тақырыпқа байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсініп, тыңдайды. Мәтіннің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік жазады. Сын-қимыл үстеулерді диалогта орынды қолданады. «Маған ұнайтын спорт түрі» тақырыбына жарнама жазады. «Спорттың адамға пайдасы»тақырыбына әңгіме құрастырып, айтады. Т і л д і к м а қ с а т т а р
#2 слайд
«
“
Д
о
п
т
ы
л
а
қ
т
ы
р
у
”
о
й
ы
н
ы
б
о
й
ы
н
ш
а
с
ұ
р
а
қ
-
ж
а
у
а
п
а
р
қ
ы
л
ы
с
а
б
а
қ
т
ы
т
ү
й
і
н
д
е
у
.
1
т
а
п
с
ы
р
м
а
Т
Ж
«
И
н
т
е
р
а
к
т
и
в
т
і
г
л
о
с
с
а
р
и
й
»
ә
д
і
с
і
б
о
й
ы
н
ш
а
ө
л
е
ң
д
і
а
у
д
и
о
ж
а
з
б
а
д
а
н
т
ы
ң
д
а
й
о
т
ы
р
ы
п
,
т
а
қ
ы
р
ы
п
қ
а
қ
а
т
ы
с
т
ы
ж
а
ң
а
с
ө
з
д
е
р
д
і
т
ы
ң
д
а
й
д
ы
,
т
і
р
е
к
с
ө
з
д
е
р
д
і
ң
м
а
ғ
ы
н
а
с
ы
н
т
ү
с
і
н
і
п
,
ж
ұ
п
т
а
т
а
л
қ
ы
л
а
й
д
ы
.
Д
е
с
к
р
и
п
т
о
р
б
е
р
і
л
е
д
і
.
Қ
.
Б
«
Б
а
с
б
а
р
м
а
қ
»
т
о
п
т
а
б
і
р
і
н
-
б
і
р
і
б
а
ғ
а
л
а
й
д
ы
.
Ұ
й
ы
м
д
а
с
т
ы
р
у
к
е
з
е
ң
і
.
“
А
д
а
м
б
і
л
і
м
м
е
н
,
Ә
л
е
м
к
ү
н
м
е
н
ж
а
р
қ
ы
р
а
й
д
ы
”
л
е
б
і
з
і
н
б
і
л
д
і
р
у
а
р
қ
ы
л
ы
п
с
и
х
о
л
о
г
и
я
л
ы
қ
ж
а
ғ
ы
м
д
ы
а
х
у
а
л
т
у
ғ
ы
з
а
м
ы
н
.
С
ы
н
ы
п
о
қ
у
ш
ы
л
а
р
ы
н
ф
у
т
б
о
л
,
в
о
л
е
й
б
о
л
,
б
а
с
к
е
т
б
о
л
д
о
п
т
а
р
ы
н
т
а
ң
д
а
у
а
р
қ
ы
л
ы
3
т
о
п
қ
а
б
ө
л
е
м
і
н
.
«
О
й
ш
а
қ
ы
р
у
»
ә
д
і
с
і
б
о
й
ы
н
ш
а
с
ұ
р
а
қ
т
а
р
қ
о
я
о
т
ы
р
а
,
с
а
б
а
қ
т
ы
ң
т
а
қ
ы
р
ы
б
ы
н
а
ә
к
е
л
е
м
і
н
.
«Белсенді оқу оқушылардың белсенді жұмыс істеу арқылы мұғалім берген ақпаратты ұғып,
алған білімді есте сақтап, қолдана алуын қамтамасыз етеді”
Хэтти
САБАҚТЫҢ БАСЫ 7 минут
О
Р
Т
А
С
Ы
2
5
м
и
н
у
т
С
О
Ң
Ы
8
м
и
н
у
т
2 тапсырма Ж Мәтінді негізге ала отырып,
«Хикая картасы» әдісі арқылы күнделік жазады.
Көпшілігі ұнайтын спорттың бір түріне жарнама жазады.
Дескриптор беріледі.
ҚБ: «Сиқырлы сызғыш» арқылы бірін-бірі бағалайды.
3 т. ЖЖ «Жұптық әңгіме»әдісі
арқылы өлеңнен қимыл- сын
үстеу арқылы диалог құрастырады.
Кейбіреуі «Спорттың адамға пайдасы»
тақырыбына әңгіме құрастырады. Дескриптор:
ҚБ: Жұпта бірін- бірі смайликтер арқ.бағалайды.
2 слайд
« “ Д о п т ы л а қ т ы р у ” о й ы н ы б о й ы н ш а с ұ р а қ - ж а у а п а р қ ы л ы с а б а қ т ы т ү й і н д е у . 1 т а п с ы р м а Т Ж « И н т е р а к т и в т і г л о с с а р и й » ә д і с і б о й ы н ш а ө л е ң д і а у д и о ж а з б а д а н т ы ң д а й о т ы р ы п , т а қ ы р ы п қ а қ а т ы с т ы ж а ң а с ө з д е р д і т ы ң д а й д ы , т і р е к с ө з д е р д і ң м а ғ ы н а с ы н т ү с і н і п , ж ұ п т а т а л қ ы л а й д ы . Д е с к р и п т о р б е р і л е д і . Қ . Б « Б а с б а р м а қ » т о п т а б і р і н - б і р і б а ғ а л а й д ы . Ұ й ы м д а с т ы р у к е з е ң і . “ А д а м б і л і м м е н , Ә л е м к ү н м е н ж а р қ ы р а й д ы ” л е б і з і н б і л д і р у а р қ ы л ы п с и х о л о г и я л ы қ ж а ғ ы м д ы а х у а л т у ғ ы з а м ы н . С ы н ы п о қ у ш ы л а р ы н ф у т б о л , в о л е й б о л , б а с к е т б о л д о п т а р ы н т а ң д а у а р қ ы л ы 3 т о п қ а б ө л е м і н . « О й ш а қ ы р у » ә д і с і б о й ы н ш а с ұ р а қ т а р қ о я о т ы р а , с а б а қ т ы ң т а қ ы р ы б ы н а ә к е л е м і н . «Белсенді оқу оқушылардың белсенді жұмыс істеу арқылы мұғалім берген ақпаратты ұғып, алған білімді есте сақтап, қолдана алуын қамтамасыз етеді” Хэтти САБАҚТЫҢ БАСЫ 7 минут О Р Т А С Ы 2 5 м и н у т С О Ң Ы 8 м и н у т 2 тапсырма Ж Мәтінді негізге ала отырып, «Хикая картасы» әдісі арқылы күнделік жазады. Көпшілігі ұнайтын спорттың бір түріне жарнама жазады. Дескриптор беріледі. ҚБ: «Сиқырлы сызғыш» арқылы бірін-бірі бағалайды. 3 т. ЖЖ «Жұптық әңгіме»әдісі арқылы өлеңнен қимыл- сын үстеу арқылы диалог құрастырады. Кейбіреуі «Спорттың адамға пайдасы» тақырыбына әңгіме құрастырады. Дескриптор: ҚБ: Жұпта бірін- бірі смайликтер арқ.бағалайды.
#3 слайд
Жаңартылған білім беру бағдарламасында пән
мазмұны шиыршықты білім беру қағидатымен
берілетінін білдім.
Оқыту мақсаттарын анықтауды, бағалау критерийлерін
құруды, белсенді оқуға негізделген жаттығулар арқылы
қысқа мерзімді сабақты жоспарлауды үйрендім.
Оқушы бойында қажетті 4 дағдыны
(айтылым, тындалым, жазылым,
оқылым) қалыптастыруға ықпал
ететін түрлі әдіс-тәсілдерді білдім.
ҚМЖ жоспарлауда оқу бағдарламасы,
оқыту тәсілдері, бағалау тәсілдері
бір мақсатқа жұмылдыруы оқушылардың
табысын арттырады..
НӘТИЖЕ:
Оқушы-сенімді,жауапты,
жаңалыққа
ұмтылатын, өзі іс -
әрекетін талдап,
рефлексия жасай алатын
тұлға қалыптасады.
ЖАҢАРТЫЛҒАН БІЛІМ БЕРУ
МАЗМҰНЫНЫҢ ТИІМДІЛІГІ
3 слайд
Жаңартылған білім беру бағдарламасында пән мазмұны шиыршықты білім беру қағидатымен берілетінін білдім. Оқыту мақсаттарын анықтауды, бағалау критерийлерін құруды, белсенді оқуға негізделген жаттығулар арқылы қысқа мерзімді сабақты жоспарлауды үйрендім. Оқушы бойында қажетті 4 дағдыны (айтылым, тындалым, жазылым, оқылым) қалыптастыруға ықпал ететін түрлі әдіс-тәсілдерді білдім. ҚМЖ жоспарлауда оқу бағдарламасы, оқыту тәсілдері, бағалау тәсілдері бір мақсатқа жұмылдыруы оқушылардың табысын арттырады.. НӘТИЖЕ: Оқушы-сенімді,жауапты, жаңалыққа ұмтылатын, өзі іс - әрекетін талдап, рефлексия жасай алатын тұлға қалыптасады. ЖАҢАРТЫЛҒАН БІЛІМ БЕРУ МАЗМҰНЫНЫҢ ТИІМДІЛІГІ
шағым қалдыра аласыз













