Таза қол акциясы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
1 слайд
Сабақты жоспарлай білу –
сапалы сабақ негізі
Мен еш уақытта оқушыларыма еш
нәрсе үйретпеймін-тек қана
олардың оқуы үшін жағдай
жасаймын”. А.Эйнштейн
Жармыш орта
мектебінің математика
пәнінің мұғалімі
Мулкибаева Баршагул
Муратовна
1 слайд
Сабақты жоспарлай білу – сапалы сабақ негізі Мен еш уақытта оқушыларыма еш нәрсе үйретпеймін-тек қана олардың оқуы үшін жағдай жасаймын”. А.Эйнштейн Жармыш орта мектебінің математика пәнінің мұғалімі Мулкибаева Баршагул Муратовна
2 слайд
МАҚСАТЫ:
Мұғалімдердің сабақты
жоспарлауды, әдіс-тәсілдерді
талдаудың формалары жайлы
білімдерін жетілдіріп, сабақты
талдау үлгісі бойынша өзіндік
талдау жасату, жеке және
топтық жұмысқа
ықпалдастыру
2 слайд
МАҚСАТЫ: Мұғалімдердің сабақты жоспарлауды, әдіс-тәсілдерді талдаудың формалары жайлы білімдерін жетілдіріп, сабақты талдау үлгісі бойынша өзіндік талдау жасату, жеке және топтық жұмысқа ықпалдастыру
3 слайд
Оқу нәтижесі:
Қатысушылар «Оқыту мен
оқудағы жаңа тәсілдерді» екінші
деңгей бағдарламасының негізгі
түйінді идеяларының бірі екенін
біледі, оны сабақ барысында
қолдануға үйренеді .
3 слайд
Оқу нәтижесі: Қатысушылар «Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдерді» екінші деңгей бағдарламасының негізгі түйінді идеяларының бірі екенін біледі, оны сабақ барысында қолдануға үйренеді .
4 слайд
Түйінді идеялар:
Топтық жұмыста ынтымақтастыққа
үйретеді. Оқу үдерісінен
мұғалімдердің қалыс қалмауына
жағдай туғызып, жаңа әдіс-
тәсілдердің тиімділігі туралы ой
бөлісу, тәжірибе алмасу.
4 слайд
Түйінді идеялар: Топтық жұмыста ынтымақтастыққа үйретеді. Оқу үдерісінен мұғалімдердің қалыс қалмауына жағдай туғызып, жаңа әдіс- тәсілдердің тиімділігі туралы ой бөлісу, тәжірибе алмасу.
5 слайд
Қызығушылықты ояту.
Қатысушылар
жаңа оқу
жылына бір-
біріне тілектер
айту.
5 слайд
Қызығушылықты ояту. Қатысушылар жаңа оқу жылына бір- біріне тілектер айту.
6 слайд
Денсаулық Сәттілік
Табыс
6 слайд
Денсаулық Сәттілік Табыс
7 слайд
Топтық жұмыс
•Білім берудегі әдіс - тәсілдер туралы не
білесіз?
•Сіз меңгерген әдіс -тәсілдерді қалай
қолданасыз?
7 слайд
Топтық жұмыс •Білім берудегі әдіс - тәсілдер туралы не білесіз? •Сіз меңгерген әдіс -тәсілдерді қалай қолданасыз?
8 слайд
Тапсырма (топтық)
1 топқа: Тақырыпты меңгерту,бағалау
және қорытындылауда
қолданатын әдіс-тәсілдеріңіз?
(постер қорғау)
2 топқа: Жаңа әдіс-тәсілдер бойынша сабақ
жоспарын жасау, ондағы мұғалімнің және
оқушының әрекетін көрсету.
3 топқа: Дәстүрлі сабақ жоспарын жасау ,
ондағы мұғалімнің және оқушының
әрекетін көрсету
8 слайд
Тапсырма (топтық) 1 топқа: Тақырыпты меңгерту,бағалау және қорытындылауда қолданатын әдіс-тәсілдеріңіз? (постер қорғау) 2 топқа: Жаңа әдіс-тәсілдер бойынша сабақ жоспарын жасау, ондағы мұғалімнің және оқушының әрекетін көрсету. 3 топқа: Дәстүрлі сабақ жоспарын жасау , ондағы мұғалімнің және оқушының әрекетін көрсету
9 слайд
Мүғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
Сындарлы оқу
Мүғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
Топқа бөліп, ой қозғайды Ұжыммен жұмыс жасайды
Тақырыпқа қызықтырып
бағыттайды
Мәтінмен өздері танысады
Тақырыптағы ең құнды
нәрсені анықтауды ұсынады
Әр түрлі әдістер арқылы
мәтінді зерттейді
Негізгі ерекшеліктерін
тануға бағыттайды
Жеке талдайды, қарайды,
салыстырады
Ерекшелігі туралы сұрақ
қояды
Ізденеді, жауап береді
Өз ойларын жазуды ұсынады Ойларын қорытып, оны қағаз
бетіне түсіреді
Ойларын қорытуға
бағыттайды
Өз тұжырымдамасын
жасайды
9 слайд
Мүғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Сындарлы оқу Мүғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Топқа бөліп, ой қозғайды Ұжыммен жұмыс жасайды Тақырыпқа қызықтырып бағыттайды Мәтінмен өздері танысады Тақырыптағы ең құнды нәрсені анықтауды ұсынады Әр түрлі әдістер арқылы мәтінді зерттейді Негізгі ерекшеліктерін тануға бағыттайды Жеке талдайды, қарайды, салыстырады Ерекшелігі туралы сұрақ қояды Ізденеді, жауап береді Өз ойларын жазуды ұсынады Ойларын қорытып, оны қағаз бетіне түсіреді Ойларын қорытуға бағыттайды Өз тұжырымдамасын жасайды
10 слайд
Сындарлы оқудың нәтижесінде
1. Оқушылар күні бұрын берілген тапсырмамен де сабақ
үстінде берілген тапсырмалармен қосымша ізденеді, өз
бетімен дайындалады.
2. Оқушының ой қиялының дамуына, пікір айтуына
еркіндік беріледі
3. Өз өміріне , қоршаған ортаға сын көзбен қарауға
үйренеді.
4. Өзгенің пікірін тыңдап, оған өз көзқарасын қоса білуге
үйренеді.
5. Шыншылдық, әділдікке дағдыланады.
6. Өзгенің пікірімен санасуға үйренеді.
7. Әр түрлі шығармашылық жұмыстарға дағдыланады.
8. Өз пікірін қорғай дәлелдей алады.
9. Топпен жұмыс істеуге үйренеді.
10. Жан дүниесін тәрбиелейді.
10 слайд
Сындарлы оқудың нәтижесінде 1. Оқушылар күні бұрын берілген тапсырмамен де сабақ үстінде берілген тапсырмалармен қосымша ізденеді, өз бетімен дайындалады. 2. Оқушының ой қиялының дамуына, пікір айтуына еркіндік беріледі 3. Өз өміріне , қоршаған ортаға сын көзбен қарауға үйренеді. 4. Өзгенің пікірін тыңдап, оған өз көзқарасын қоса білуге үйренеді. 5. Шыншылдық, әділдікке дағдыланады. 6. Өзгенің пікірімен санасуға үйренеді. 7. Әр түрлі шығармашылық жұмыстарға дағдыланады. 8. Өз пікірін қорғай дәлелдей алады. 9. Топпен жұмыс істеуге үйренеді. 10. Жан дүниесін тәрбиелейді.
11 слайд
Дәстүрлі оқу
Мүғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
Тақырыпты түсіндіреді Мазмұнын айтып береді
Тақырып туралы айтып
береді
Мінездеме, сипаттама береді
Тақырыптың идеясын
анықтайды
Оқулық бойынша мұғалімнің
түсіндіргенімен
байланыстырып айтады
Көркемдік ерекшелігін
мысалдар арқылы түсіндіреді
Негізгі сөздерді тауып, айтып
береді, дәптерлеріне жазады
Тақырыпқа байланысты
жаттығу тапсырады
Орындайды
Сабақты қорыту сұрақтары
жалпы қойылады
Жауап береді
Мүғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
11 слайд
Дәстүрлі оқу Мүғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті Тақырыпты түсіндіреді Мазмұнын айтып береді Тақырып туралы айтып береді Мінездеме, сипаттама береді Тақырыптың идеясын анықтайды Оқулық бойынша мұғалімнің түсіндіргенімен байланыстырып айтады Көркемдік ерекшелігін мысалдар арқылы түсіндіреді Негізгі сөздерді тауып, айтып береді, дәптерлеріне жазады Тақырыпқа байланысты жаттығу тапсырады Орындайды Сабақты қорыту сұрақтары жалпы қойылады Жауап береді Мүғалімнің әрекеті Оқушының әрекеті
12 слайд
Жеке жұмыс
Математика пәніне оқушылардың
қызығушылығын қалай дамытар
немесе арттырар едіңіз?
12 слайд
Жеке жұмыс Математика пәніне оқушылардың қызығушылығын қалай дамытар немесе арттырар едіңіз?
13 слайд
Қорыту
Қазіргі әлемде болып жатқан қарқынды өзгерістер әлемдік
білім беру жүйесін қайта қарау қажеттігін паш етті. Қазіргі
заман талабына сай, әр мұғалім, өз білімін жетілдіріп, ескі
бірсарынды сабақтардан гөрі, жаңа талапқа сай
инновациялық технологияларды өз сабақтарында күнделікті
пайдаланса, сабақ тартымды да, мәнді, қонымды, тиімді
болары сөзсіз. Мектеп – үйрететін орта, оның жүрегі -
мұғалім. Ізденімпаз мұғалімнің шығармашылығындағы ерекше
тұс - оның сабақты түрлендіріп, тұлғаның жүрегіне жол
таба білуі. Ұстаз атана білу, оны қадір тұту, қастерлеу,
арындай таза ұстау - әр мұғалімнің борышы. Ол өз кәсібін, өз
пәнін, барлық шәкіртін, мектебін шексіз сүйетін адам.
Олай болса, әдіс-тәсілдерді меңгерген жаңа
форматты ұстаз бола отырып, шәкірт жүрегіне жол
таба білейік!!!
13 слайд
Қорыту Қазіргі әлемде болып жатқан қарқынды өзгерістер әлемдік білім беру жүйесін қайта қарау қажеттігін паш етті. Қазіргі заман талабына сай, әр мұғалім, өз білімін жетілдіріп, ескі бірсарынды сабақтардан гөрі, жаңа талапқа сай инновациялық технологияларды өз сабақтарында күнделікті пайдаланса, сабақ тартымды да, мәнді, қонымды, тиімді болары сөзсіз. Мектеп – үйрететін орта, оның жүрегі - мұғалім. Ізденімпаз мұғалімнің шығармашылығындағы ерекше тұс - оның сабақты түрлендіріп, тұлғаның жүрегіне жол таба білуі. Ұстаз атана білу, оны қадір тұту, қастерлеу, арындай таза ұстау - әр мұғалімнің борышы. Ол өз кәсібін, өз пәнін, барлық шәкіртін, мектебін шексіз сүйетін адам. Олай болса, әдіс-тәсілдерді меңгерген жаңа форматты ұстаз бола отырып, шәкірт жүрегіне жол таба білейік!!!
14 слайд
Екі жұлдыз, бір тілек
ұсыныс
14 слайд
Екі жұлдыз, бір тілек ұсыныс