Тірі ағзалардың бес патшалығына жалпы сипаттама 7 сынып слайд
Тірі ағзалардың бес патшалығына жалпы сипаттама 7 сынып слайд

#1 слайд
Оқу
мақсаты
Сабақ
мақсаттары
Text
Ринат Маратович
ШҚО“Романов негізгі мектебі” КММ
Тірі ағзалардың бес патшалығына жалпы
сипаттама
7.1.1.1 жүйелеудің маңызы
7.1.1.2 жүйеленуде тірі ағзалардың орны
Бағалау
критерийлері:
Негізгі жүйелік топтарды және
оларға тән белгілерді анықтайды.
Жүйелеудің маңызын түсіндіреді.
Тірі ағзаларды сипаттамалары
бойынша жүйелік топтарға
бөледі.
Тақырыбы
Тірі ағзалар дүниесіндегі
жүйелеудің маңызын
түсіндіру және жүйелеу
дегі тірі ағзалардың орнын
анықтау
Барлық оқушылар:
Басым бөлігі
Кейбір оқушылар:
Жүйелеудің маңызын түсінеді.
Жүйелеуде тірі ағзалардың
орнын анықтай алады
Систематиканың тарихындағы
ғалымдардың еңбектерін
біледі;Өсімдіктерді,
жануарларды белгілеріне қарай
оларды жүйелей алады.
Патшалықтағы ағзаларды
ажыратып,олардың құрылысындағы
ерекшеліктерін табады.Өсімдіктер
мен жануарларды жүйелеу
деңгейлерін,мысалдармен жүйелей
алады ерекшеліктерін түсіндіреді
анықтайды
1 слайд
Оқу мақсаты Сабақ мақсаттары Text Ринат Маратович ШҚО“Романов негізгі мектебі” КММ Тірі ағзалардың бес патшалығына жалпы сипаттама 7.1.1.1 жүйелеудің маңызы 7.1.1.2 жүйеленуде тірі ағзалардың орны Бағалау критерийлері: Негізгі жүйелік топтарды және оларға тән белгілерді анықтайды. Жүйелеудің маңызын түсіндіреді. Тірі ағзаларды сипаттамалары бойынша жүйелік топтарға бөледі. Тақырыбы Тірі ағзалар дүниесіндегі жүйелеудің маңызын түсіндіру және жүйелеу дегі тірі ағзалардың орнын анықтау Барлық оқушылар: Басым бөлігі Кейбір оқушылар: Жүйелеудің маңызын түсінеді. Жүйелеуде тірі ағзалардың орнын анықтай алады Систематиканың тарихындағы ғалымдардың еңбектерін біледі;Өсімдіктерді, жануарларды белгілеріне қарай оларды жүйелей алады. Патшалықтағы ағзаларды ажыратып,олардың құрылысындағы ерекшеліктерін табады.Өсімдіктер мен жануарларды жүйелеу деңгейлерін,мысалдармен жүйелей алады ерекшеліктерін түсіндіреді анықтайды
#2 слайд
Топқа бөлу
«Семантика
лық карта»
“Орнын тап”
Белсенді оқу
әдіст
ері
Психологиялық
ахуал
“Өрмекші
Торы”
Суреттер
Жануар,
өсімдік,саңы
рауқұлақ
“Ашық
микрофон” Сараланған
тапсырмалар
Сұрақтар
топтамасы
Сергіту сәті:
« Пілдің мұрны
екі құлағы »
Үй тапсырмасына
шолу
Бекіту
С
а
р
а
л
а
у
Бағалау
Р
е
ф
л
е
к
с
и
я
Сабақ барысында қолданған белсенді әдіс-тәсілдер оқушылардың оқуға тарту
оқу мақсатына жетуге ықпал ету үшін жетелейді . Мысалы: Бейнефильм
көрсетіледі оқушылар бейнефильмнен табиғаттағы тірі ағзалардың
маңызын,тірі ағзалар туралы ойларын білімдерін толықтырады.
2 слайд
Топқа бөлу «Семантика лық карта» “Орнын тап” Белсенді оқу әдіст ері Психологиялық ахуал “Өрмекші Торы” Суреттер Жануар, өсімдік,саңы рауқұлақ “Ашық микрофон” Сараланған тапсырмалар Сұрақтар топтамасы Сергіту сәті: « Пілдің мұрны екі құлағы » Үй тапсырмасына шолу Бекіту С а р а л а у Бағалау Р е ф л е к с и я Сабақ барысында қолданған белсенді әдіс-тәсілдер оқушылардың оқуға тарту оқу мақсатына жетуге ықпал ету үшін жетелейді . Мысалы: Бейнефильм көрсетіледі оқушылар бейнефильмнен табиғаттағы тірі ағзалардың маңызын,тірі ағзалар туралы ойларын білімдерін толықтырады.
#3 слайд
«Ашық микрафон»
«Семантикалық
карта»
Алган
білімдерін
бекіту
Өткен
сабақтарда
алған
білімдерін
еске түсіру
Сабақтың басы
Орнын тап:
Ортасы
Сабақтың соңы
Топтық жұмыс,
Жұптық ой бөлісу,
қамқорлық,жаңа
идея,мәселені шешу
Жуан және жіңішке
сұрақтар қою арқылы
АВС деңгейлі оқушыларға
Деңгейлік сұрақтар
арқылы саралаймын.
Дескриптор:
1.Бес патшалықты атай
алады.
2.Патшалыққа қандай
ағзалар жататынын
біледі,ерекшеліктерін
ажырата алады.
3.Патшалықтағы
ағзаларға сипаттама бере
алады.
3.Тапсырмада” орнын
тап” әдісі арқылы
тапсырманы орындау
кезінде қарқынды
немесе жылдамдық
арқылы саралаймын
С а р а л а у
3 слайд
«Ашық микрафон» «Семантикалық карта» Алган білімдерін бекіту Өткен сабақтарда алған білімдерін еске түсіру Сабақтың басы Орнын тап: Ортасы Сабақтың соңы Топтық жұмыс, Жұптық ой бөлісу, қамқорлық,жаңа идея,мәселені шешу Жуан және жіңішке сұрақтар қою арқылы АВС деңгейлі оқушыларға Деңгейлік сұрақтар арқылы саралаймын. Дескриптор: 1.Бес патшалықты атай алады. 2.Патшалыққа қандай ағзалар жататынын біледі,ерекшеліктерін ажырата алады. 3.Патшалықтағы ағзаларға сипаттама бере алады. 3.Тапсырмада” орнын тап” әдісі арқылы тапсырманы орындау кезінде қарқынды немесе жылдамдық арқылы саралаймын С а р а л а у
#4 слайд
Критералды бағалау
ҚБ
Бағдаршам,
ауызша пікір айту
Шапалақ,қолпаштау,
бағдаршам
Кері байланыс
«Берілген тақырып
бойынша бұрыннан
білетінім .........»
«Мәтінді оқып жаңадан
білгенім ........»
«Тың ақпарат .....»
сергіту
Әдісі бірі бірін
бағалайды.Оқушылар нені
біліп нені түсінгенін
анықтау үшін.
Екі жүлдыз бір ұсыныс
4 слайд
Критералды бағалау ҚБ Бағдаршам, ауызша пікір айту Шапалақ,қолпаштау, бағдаршам Кері байланыс «Берілген тақырып бойынша бұрыннан білетінім .........» «Мәтінді оқып жаңадан білгенім ........» «Тың ақпарат .....» сергіту Әдісі бірі бірін бағалайды.Оқушылар нені біліп нені түсінгенін анықтау үшін. Екі жүлдыз бір ұсыныс
шағым қалдыра аласыз













