Тізбектелген сабақ топтамасы
Тізбектелген сабақ топтамасы

#1 слайд
Қапшағай қаласы
Қосқұдық ауылы
№9 орта мектеп
коммуналдық мекемесінің
бастауыш сынып
мұғалімі
Қапанова Бақытгүл
Сәлімқызы
1 слайд
Қапшағай қаласы Қосқұдық ауылы №9 орта мектеп коммуналдық мекемесінің бастауыш сынып мұғалімі Қапанова Бақытгүл Сәлімқызы
#2 слайд
Тізбектелген сабақтар
топтамасы
2 слайд
Тізбектелген сабақтар топтамасы
#3 слайд
Бүгінгі күнде білім беру жүйесі білімді, шығармашыл, өз
бетімен шешім қабылдай алатын жаңа тұлғаның дамуына
ықпал етеді. Білім тұлғаның негізгі даму аспектісі болу
керек.Тұлғаның негізгі даму аспектісі бола отырып, білім-
еліміздің дамуының күшті факторы болмақ »-деп
көрсетілген. Оқушыларға сапалы білім мен саналы тәрбие
беру жаңа талап тұрғысынан өзгертіп, оқыту тәсілдерін
үнемі жетілдіріп отыру керек.Әрбір мұғалім сабақ берудің
алдында Ж.Аймауытовтың «Сабақ беру-үйреншікті жай
ғана шеберлік емес, ол-жаңадан жаңаны табатын өнер»
деген сөзін есімізде ұстасақ, оқушының өмірлік білімінің
негізін қалаймыз деп ойлаймын.
3 слайд
Бүгінгі күнде білім беру жүйесі білімді, шығармашыл, өз бетімен шешім қабылдай алатын жаңа тұлғаның дамуына ықпал етеді. Білім тұлғаның негізгі даму аспектісі болу керек.Тұлғаның негізгі даму аспектісі бола отырып, білім- еліміздің дамуының күшті факторы болмақ »-деп көрсетілген. Оқушыларға сапалы білім мен саналы тәрбие беру жаңа талап тұрғысынан өзгертіп, оқыту тәсілдерін үнемі жетілдіріп отыру керек.Әрбір мұғалім сабақ берудің алдында Ж.Аймауытовтың «Сабақ беру-үйреншікті жай ғана шеберлік емес, ол-жаңадан жаңаны табатын өнер» деген сөзін есімізде ұстасақ, оқушының өмірлік білімінің негізін қалаймыз деп ойлаймын.
#4 слайд
•Олай болса менің өткізген тізбектелген сабақтар топтамасындағы
бірінші сабағым сауат ашу пәнінен "Ж дыбысы мен әрпі.
•Мақсаты: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айтып, берілген
тақырыпқа әңгіме құрау
• Мен сабаққа жоспар құрмас бұрын өзіме үлкен мақсат қойдым: ол-
осы бағдарламадан алған білімімді,үйренген әдіс-тәсілдерді оқу
үдерісінде тиімді пайдалану және оқушылардың өздігінен білім
алып,ізденушілік қабілеттерін дамытып, қызығушылықты арттыруға
атсалысу және үлгерімі төмен оқушыларды үлгерімі жақсы
оқушылардың санатына қосу. Оқушы оқу үдерісіне белсенді
қатысқанда ғана материалды терең меңгеруге қол жеткізеді. Сауат
ашу пәнінен қысқа мерзімді жоспар құрып сабақ өткізуді
жоспарладым.
• Сaбaғымды бaстaр aлдындa мiндеттi түрде сыныптa тренинг
өткiздiм.Тренингтi өткiзудегi мaқсaтым сaбaқтың aлдындa сыныптa
ынтaлaндыру aтмосферaсын құру, жaғымды ортa орнaту,
оқушылардың бір-біріне деген сенімдерін арттыру, жақындастыру.
4 слайд
•Олай болса менің өткізген тізбектелген сабақтар топтамасындағы бірінші сабағым сауат ашу пәнінен "Ж дыбысы мен әрпі. •Мақсаты: Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айтып, берілген тақырыпқа әңгіме құрау • Мен сабаққа жоспар құрмас бұрын өзіме үлкен мақсат қойдым: ол- осы бағдарламадан алған білімімді,үйренген әдіс-тәсілдерді оқу үдерісінде тиімді пайдалану және оқушылардың өздігінен білім алып,ізденушілік қабілеттерін дамытып, қызығушылықты арттыруға атсалысу және үлгерімі төмен оқушыларды үлгерімі жақсы оқушылардың санатына қосу. Оқушы оқу үдерісіне белсенді қатысқанда ғана материалды терең меңгеруге қол жеткізеді. Сауат ашу пәнінен қысқа мерзімді жоспар құрып сабақ өткізуді жоспарладым. • Сaбaғымды бaстaр aлдындa мiндеттi түрде сыныптa тренинг өткiздiм.Тренингтi өткiзудегi мaқсaтым сaбaқтың aлдындa сыныптa ынтaлaндыру aтмосферaсын құру, жaғымды ортa орнaту, оқушылардың бір-біріне деген сенімдерін арттыру, жақындастыру.
#5 слайд
Ынтымақтастық атмосферасы
5 слайд
Ынтымақтастық атмосферасы
#6 слайд
•Жаңа сабақтың тақырыбы "Ж" әрпі мен дыбысы.
Сабақтың қызығушылығын ояту сәтінде сурет
бойынша "Құмырсқа мен қоңыз" ертегісін
айтып, таныстырдым.
•Оқушылaрдың бiлiмге деген тиiмдi көзқaрaсын
дұрыс бaғыттaуғa aпaрaтын бiрден –бiр жол
сабағымның тaқырыбы "Ж дыбысы мен әрпі"
болды. «Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы допты
лақтырып өткен сабағымызды еске түсіріп
қайталап алдық.
6 слайд
•Жаңа сабақтың тақырыбы "Ж" әрпі мен дыбысы. Сабақтың қызығушылығын ояту сәтінде сурет бойынша "Құмырсқа мен қоңыз" ертегісін айтып, таныстырдым. •Оқушылaрдың бiлiмге деген тиiмдi көзқaрaсын дұрыс бaғыттaуғa aпaрaтын бiрден –бiр жол сабағымның тaқырыбы "Ж дыбысы мен әрпі" болды. «Сұрақты қағып ал» әдісі арқылы допты лақтырып өткен сабағымызды еске түсіріп қайталап алдық.
#7 слайд
«Сұрақты қағып ал»
7 слайд
«Сұрақты қағып ал»
#8 слайд
•«Кім тапқыр?» ойыны арқылы І топқа
Құрамында С дыбысы бар суреттерді табу.ІІ
топқа «Екінші буыным қайда?» ойыны
арқылы сөздердің екінші буынын табу
арқылы үй жұмысын қорытындыладым
8 слайд
•«Кім тапқыр?» ойыны арқылы І топқа Құрамында С дыбысы бар суреттерді табу.ІІ топқа «Екінші буыным қайда?» ойыны арқылы сөздердің екінші буынын табу арқылы үй жұмысын қорытындыладым
#9 слайд
•Ой толғаныс стратегиясы бойынша «Кір
жаятын жіп» әдісі арқылы І топ оқушылары
көп суреттің арасынан "Ж" дыбысы бар
суреттерді тауып жіпке тізді.ІІ топ «Сөйлем
құра» тапсырмасы бойынша жіпке тізілген
суреттегі атауларға қарап сөйлем құрастып,
айтты.
9 слайд
•Ой толғаныс стратегиясы бойынша «Кір жаятын жіп» әдісі арқылы І топ оқушылары көп суреттің арасынан "Ж" дыбысы бар суреттерді тауып жіпке тізді.ІІ топ «Сөйлем құра» тапсырмасы бойынша жіпке тізілген суреттегі атауларға қарап сөйлем құрастып, айтты.
#10 слайд
Сыни тұрғыдан ойлау бақылаудың, тәжірибенің,
ойлау мен талқылаудың нәтижесінде алынған
ақпаратты ойлауға, бағалауға, талдауға және
синтездеуге бағытталған пәндік шешім. Ол
болашақта әрекет жасауға негіз бола алады. Сыни
тұрғыдан ойлау көбінесе қарсы пікір айтуға,
баламалы шешімдердіқабылдауға,ойлау және іс-
әрекетімізге жаңа немесе түрлендірілген
тәсілдерді енгізуге дайын
болуға,ұйымдастырылған қоғамдық әрекеттерге
және басқаларды сыни тұрғыдан ойлауға баулуды
білдіреді.
10 слайд
Сыни тұрғыдан ойлау бақылаудың, тәжірибенің, ойлау мен талқылаудың нәтижесінде алынған ақпаратты ойлауға, бағалауға, талдауға және синтездеуге бағытталған пәндік шешім. Ол болашақта әрекет жасауға негіз бола алады. Сыни тұрғыдан ойлау көбінесе қарсы пікір айтуға, баламалы шешімдердіқабылдауға,ойлау және іс- әрекетімізге жаңа немесе түрлендірілген тәсілдерді енгізуге дайын болуға,ұйымдастырылған қоғамдық әрекеттерге және басқаларды сыни тұрғыдан ойлауға баулуды білдіреді.
#11 слайд
Қазіргі кезде де мектептерде жиі қолданылып отырған
жаңа модулінің бірі – оқушылардың жазу мен оқуда сын
тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыруға бағытталған
әдіс-тәсілдер.Оқытудың осындай жаңа педагогикалық
технологияларын сабаққа ендіру бүгінгі таңда әрбір
ұстаздың басты мақсаты болуы керек. Себебі, елімізге
заман талабына сай қалыптан тыс ойлай алатын, шұғыл
шешімдер қабылдай білетін, белсенді, шығармашыл
азаматтар қажет. Мұғалім бұл жүйемен жұмыс жасағанда,
үнемі оқушы санасында болып жатқан өзгерістерді
бақылап, оның дамуын жан-жақты зерттей отырып, өз
сабақтарын соған сай өзгертіп отыруы тиіс. Сыни
тұрғыдан ойлау маңызды мәселелерді талқылауды және
тәжірибені ой елегінен өткізуді қамтиды.
11 слайд
Қазіргі кезде де мектептерде жиі қолданылып отырған жаңа модулінің бірі – оқушылардың жазу мен оқуда сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыруға бағытталған әдіс-тәсілдер.Оқытудың осындай жаңа педагогикалық технологияларын сабаққа ендіру бүгінгі таңда әрбір ұстаздың басты мақсаты болуы керек. Себебі, елімізге заман талабына сай қалыптан тыс ойлай алатын, шұғыл шешімдер қабылдай білетін, белсенді, шығармашыл азаматтар қажет. Мұғалім бұл жүйемен жұмыс жасағанда, үнемі оқушы санасында болып жатқан өзгерістерді бақылап, оның дамуын жан-жақты зерттей отырып, өз сабақтарын соған сай өзгертіп отыруы тиіс. Сыни тұрғыдан ойлау маңызды мәселелерді талқылауды және тәжірибені ой елегінен өткізуді қамтиды.
#12 слайд
•Сыни тұрғыдан ойлауды дамытудағы әдіс-тәсілдерді қолдану сабақта көп нәтиже береді.
Оқушының жеке басын дамыту үшін мынандай қағидаларды есте үнемі ұстап
отырдым.
•1.Баланың бойындағы құмарлығын, қызығушылығын жойып алмай оны үнемі алға
жылжуын
•2. Білімді өз бетімен іздену арқылы ойлауға жағдай жасау.
•3. Өзін-өзі қалыптастыратын тұлға қалыптастыру.
• Мектептегі тәжірибемнің сауат ашу пәнінен 1 сыныпта «Ж әрпі мен дыбысы»
тақырыбы бойынша бірінші сабақ өткіздім. Сын тұрғыснан ойлау бағыты бойынша мен
сабағымды оқушылардың қызығушылығын ояту барысында жаңа тақырыпты ашу
үшін «Құмырсқа мен қоңыз» ертегісін айтып бердім Ертегіні тыңдай отырып
оқушылар сұрақтарға жауап беруге көшті. Яғни мұнда мен оқушылардың
қызығушылықтарын оятуды қарастырдым. Ертегі арқылы оқушылар сабақтың
тақырыбын ашты. Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясын қолдана отырып оқушыларға
сұрақтар қойдым. Ертегі не туралы.Құмырсқаға не жолықты, қоңыз қандай дыбыс
шығарады. Олар жергілікті жерде тіршілік етеді ма, жоқ па сол жайлы сұрадым.
Құмырсқа да, қоңыз да жергілікті жерде тіршілік ететінін, қоңыз «ж ж ж ж» деген
дыбыс шығарады деген жауаптар болды. Екінші кезеңіндегі мақсатым оқушының
белсенділігін арттыру болды. Өйткені үйрену-енжарлықтан гөрі белсенділікті талап
ететін іс-әрекет. Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясынан суреттер арқылы оқушылар
сөздер «Ж» дыбысына ойлау және сөздерден сөйлем құрастыру миға шабуыл жасап, өз
топтарында ой қозғап, пікірлесіп, талқылап, ойларын ортаға салды.
12 слайд
•Сыни тұрғыдан ойлауды дамытудағы әдіс-тәсілдерді қолдану сабақта көп нәтиже береді. Оқушының жеке басын дамыту үшін мынандай қағидаларды есте үнемі ұстап отырдым. •1.Баланың бойындағы құмарлығын, қызығушылығын жойып алмай оны үнемі алға жылжуын •2. Білімді өз бетімен іздену арқылы ойлауға жағдай жасау. •3. Өзін-өзі қалыптастыратын тұлға қалыптастыру. • Мектептегі тәжірибемнің сауат ашу пәнінен 1 сыныпта «Ж әрпі мен дыбысы» тақырыбы бойынша бірінші сабақ өткіздім. Сын тұрғыснан ойлау бағыты бойынша мен сабағымды оқушылардың қызығушылығын ояту барысында жаңа тақырыпты ашу үшін «Құмырсқа мен қоңыз» ертегісін айтып бердім Ертегіні тыңдай отырып оқушылар сұрақтарға жауап беруге көшті. Яғни мұнда мен оқушылардың қызығушылықтарын оятуды қарастырдым. Ертегі арқылы оқушылар сабақтың тақырыбын ашты. Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясын қолдана отырып оқушыларға сұрақтар қойдым. Ертегі не туралы.Құмырсқаға не жолықты, қоңыз қандай дыбыс шығарады. Олар жергілікті жерде тіршілік етеді ма, жоқ па сол жайлы сұрадым. Құмырсқа да, қоңыз да жергілікті жерде тіршілік ететінін, қоңыз «ж ж ж ж» деген дыбыс шығарады деген жауаптар болды. Екінші кезеңіндегі мақсатым оқушының белсенділігін арттыру болды. Өйткені үйрену-енжарлықтан гөрі белсенділікті талап ететін іс-әрекет. Сыни тұрғыдан ойлау стратегиясынан суреттер арқылы оқушылар сөздер «Ж» дыбысына ойлау және сөздерден сөйлем құрастыру миға шабуыл жасап, өз топтарында ой қозғап, пікірлесіп, талқылап, ойларын ортаға салды.
#13 слайд
13 слайд
#14 слайд
•Топтық жұмыс жүргізіп, екі топқа тапсырмалар беріп
"Ұйқасын тап" ойынын өткіздім. Ойынның шешуін
тауып, суретін тақтаға оқушылардың өздері ілді.
•Бұл әдістерді қолданудағы мақсатым-
•оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын
• дамытып, жас ерекшеліктеріне сәйкес
•тапсырмаларды оңайдан күрделіге қарай
•орындату, сонымен қатар талантты және
•дарынды оқушылардың оқуға деген қажеттіліктерін ескеруге
үлкен мүмкіндік беру еді.
.
14 слайд
•Топтық жұмыс жүргізіп, екі топқа тапсырмалар беріп "Ұйқасын тап" ойынын өткіздім. Ойынның шешуін тауып, суретін тақтаға оқушылардың өздері ілді. •Бұл әдістерді қолданудағы мақсатым- •оқушылардың сыни тұрғыдан ойлауын • дамытып, жас ерекшеліктеріне сәйкес •тапсырмаларды оңайдан күрделіге қарай •орындату, сонымен қатар талантты және •дарынды оқушылардың оқуға деген қажеттіліктерін ескеруге үлкен мүмкіндік беру еді. .
#15 слайд
•«Алма жинау» дидактикалық ойыны арқылы
сабағымды қорытындыладым. – Мына алма
ағашында алмалар пісіп тұр екен. Әр алманың
артында сендерге арналған тапсырмалар бар екен
деп себетке алмаларды жинаттым.
15 слайд
•«Алма жинау» дидактикалық ойыны арқылы сабағымды қорытындыладым. – Мына алма ағашында алмалар пісіп тұр екен. Әр алманың артында сендерге арналған тапсырмалар бар екен деп себетке алмаларды жинаттым.
#16 слайд
•Екінші сабақтың тақырыбы : Тағам және сусындар.
Біз қалай тамақтанамыз?
•Мақсаты: Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін
түсіндіру
•Сабағымда әдіс-тәсілдерді оқушылардың осы
ерекшеліктерін ескере отырып қолдандым. Әдеттегідей
сабақты психологиялық дайындықтан бастадым. Алдыңғы
білімді қайталау кезеңінде оқушылар " Ыстық орындық"
ойыны арқылы Бәйтерек-өмір
•ағашы туралы алған
•білімдерін еске түсірді.
16 слайд
•Екінші сабақтың тақырыбы : Тағам және сусындар. Біз қалай тамақтанамыз? •Мақсаты: Тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру •Сабағымда әдіс-тәсілдерді оқушылардың осы ерекшеліктерін ескере отырып қолдандым. Әдеттегідей сабақты психологиялық дайындықтан бастадым. Алдыңғы білімді қайталау кезеңінде оқушылар " Ыстық орындық" ойыны арқылы Бәйтерек-өмір •ағашы туралы алған •білімдерін еске түсірді.
#17 слайд
Оқушылардың қызығушылықтарын ояту
мақсатында "Тағам түрлері салынған дорбаны"
қолдандым. Сын тұрғысынан ойлауға үйрету
мақсатында сабақтың тақырыбын анықтадық. Әр
топқа жұмбақ жасырылды, топ жұмбақтың
шешуін тауып, оларды не үшін пайдаланамыз,
олардың қандай пайдасы бар екені туралы түсінік
беріп, тақтаға ілді
17 слайд
Оқушылардың қызығушылықтарын ояту мақсатында "Тағам түрлері салынған дорбаны" қолдандым. Сын тұрғысынан ойлауға үйрету мақсатында сабақтың тақырыбын анықтадық. Әр топқа жұмбақ жасырылды, топ жұмбақтың шешуін тауып, оларды не үшін пайдаланамыз, олардың қандай пайдасы бар екені туралы түсінік беріп, тақтаға ілді
#18 слайд
Мәнерлеп оқу стратегиясы бойынша
оқулықтағы берілген тапсырманы екі топқа
мәнерлеп оқыту.
18 слайд
Мәнерлеп оқу стратегиясы бойынша оқулықтағы берілген тапсырманы екі топқа мәнерлеп оқыту.
#19 слайд
Постер қорғау бірінші топқа таңертеңгі
тамақтану, екінші топқа түскі тамақтану
туралы суреттерін салуды ұсындым. Әр топ
салған суреттері бойынша қорғады.
19 слайд
Постер қорғау бірінші топқа таңертеңгі тамақтану, екінші топқа түскі тамақтану туралы суреттерін салуды ұсындым. Әр топ салған суреттері бойынша қорғады.
#20 слайд
Екінші сабағымнан шыққан қортынды бірінші сабағыма
қарағанда оқушылар топпен немесе жұптық жұмыста,
бірлесе отырып ой бөлісуге, ынтымақтастық
атмосферасын қалыптастырды.Сыни тұрғыдан ойлау
тұрғысынан сәл де болса ойлап, ойын емін-еркін жеткізе
білуге үйрене бастады.Жауап беру барысында
пікір,сұрақтар да туындады.Қорыта айта отырып, сабақ
барысында бақылау кезінде топ арасында және топтың
ішінде қөшбасшылықты байқадым. Ал орта оқитың
оқушылар әлі де іс-әрекеттері бояу болды. Бірақ та топтық
жұмыс барысында басқа қырынан байқала бастады.
Постерге ой салу кезінде оқушылардың сурет салуды және
де топтық жұмыстардағы талқылауларға қатысып,
қысылмай еркіндік сезілді және сабаққа деген
қызығушылықтары артты.
20 слайд
Екінші сабағымнан шыққан қортынды бірінші сабағыма қарағанда оқушылар топпен немесе жұптық жұмыста, бірлесе отырып ой бөлісуге, ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырды.Сыни тұрғыдан ойлау тұрғысынан сәл де болса ойлап, ойын емін-еркін жеткізе білуге үйрене бастады.Жауап беру барысында пікір,сұрақтар да туындады.Қорыта айта отырып, сабақ барысында бақылау кезінде топ арасында және топтың ішінде қөшбасшылықты байқадым. Ал орта оқитың оқушылар әлі де іс-әрекеттері бояу болды. Бірақ та топтық жұмыс барысында басқа қырынан байқала бастады. Постерге ой салу кезінде оқушылардың сурет салуды және де топтық жұмыстардағы талқылауларға қатысып, қысылмай еркіндік сезілді және сабаққа деген қызығушылықтары артты.
#21 слайд
Үшінші сабағымның тақырыбы «Денсаулық-зор
байлық.Заттың атын білдіретін сөздер».
Балалар ХХІ ғасырда және кейінгі ғасырларда өмір сүру
үшін қажетті. Балалар күннен-күнге қол жетімділік
арттып келе жатқан анағұрлым кең коммуникациялық
үдерістерге тиімді және ойдағыдай қатысуға мүмкіндік
беретін сын тұрғыдан ойлау мен зерттеу дағдыларын
дамыту керек» деген қағиданы еске ұстап
Сaбaғымды бaстaр aлдындa мiндеттi түрде сыныптa тренинг
өткiздiм.Тренингтi өткiзудегi мaқсaтым сaбaқтың aлдындa
сыныптa ынтaлaндыру aтмосферaсын құру, жaғымды ортa
орнaту, оқушылардың бір-біріне деген сенімдерін арттыру,
жақындастыру. Оқушылaрдың бiлiмге деген тиiмдi
көзқaрaсын дұрыс бaғыттaуғa aпaрaтын бiрден –бiр жол деп
ойладым.
21 слайд
Үшінші сабағымның тақырыбы «Денсаулық-зор байлық.Заттың атын білдіретін сөздер». Балалар ХХІ ғасырда және кейінгі ғасырларда өмір сүру үшін қажетті. Балалар күннен-күнге қол жетімділік арттып келе жатқан анағұрлым кең коммуникациялық үдерістерге тиімді және ойдағыдай қатысуға мүмкіндік беретін сын тұрғыдан ойлау мен зерттеу дағдыларын дамыту керек» деген қағиданы еске ұстап Сaбaғымды бaстaр aлдындa мiндеттi түрде сыныптa тренинг өткiздiм.Тренингтi өткiзудегi мaқсaтым сaбaқтың aлдындa сыныптa ынтaлaндыру aтмосферaсын құру, жaғымды ортa орнaту, оқушылардың бір-біріне деген сенімдерін арттыру, жақындастыру. Оқушылaрдың бiлiмге деген тиiмдi көзқaрaсын дұрыс бaғыттaуғa aпaрaтын бiрден –бiр жол деп ойладым.
#22 слайд
Өткен сабақты "Өрмекші" әдісі арқылы еске
түсіріп қайталау
22 слайд
Өткен сабақты "Өрмекші" әдісі арқылы еске түсіріп қайталау
#23 слайд
•Қызығушылықты ояту стратегиясы
бойынша оқушыларға "Мойдодыр"
мультфилімін көрсету арқылы "
Денсаулық-зор байлық" сабақ тақырыбын
ашып алдым
23 слайд
•Қызығушылықты ояту стратегиясы бойынша оқушыларға "Мойдодыр" мультфилімін көрсету арқылы " Денсаулық-зор байлық" сабақ тақырыбын ашып алдым
#24 слайд
Мағынаны тану әдісі бойынша сұрақ-жауап
арқылы тақтадағы тазалық туралы
суреттермен жұмыс жүргіздім
24 слайд
Мағынаны тану әдісі бойынша сұрақ-жауап арқылы тақтадағы тазалық туралы суреттермен жұмыс жүргіздім
#25 слайд
• Оқушылар шаршамас үшін әр сабақтың
арасында сергіту сәтін ұйымдастырып
отырдым"
25 слайд
• Оқушылар шаршамас үшін әр сабақтың арасында сергіту сәтін ұйымдастырып отырдым"
#26 слайд
•Сөйлейді қабырға" әдісіне балалар Кім?, Кімдер?,
Не?, Нелер? сұрақтарына жауап беретін сөздер
мен суреттердің сәйкесін тапқызып, қабырғаға
ілгіздім.
26 слайд
•Сөйлейді қабырға" әдісіне балалар Кім?, Кімдер?, Не?, Нелер? сұрақтарына жауап беретін сөздер мен суреттердің сәйкесін тапқызып, қабырғаға ілгіздім.
#27 слайд
Сабақ соңында оқушыларға рефлекцияны
ынталандыру, өз ойларын қорытып айту,
алған білімдерін қорытындылау үшін
беремін
27 слайд
Сабақ соңында оқушыларға рефлекцияны ынталандыру, өз ойларын қорытып айту, алған білімдерін қорытындылау үшін беремін
#28 слайд
Мен сабақтарыма рефлексия жасай отырып, сабақтың мақсатына
жеттім деп ойылаймын.
Осы сабақтардан шыққан қорытынды оқушылар топпен, жұппен жұмыс
істеу, сыни тұрғыдан сұрақ қою білуге, жауап бере білуге
дағдыланды.Оқушылар тақырыпта берілген тапсырмаларды өткенмен
салыстыра ой шығарып, қортындылай айта білуге қалыптаса бастады.
28 слайд
Мен сабақтарыма рефлексия жасай отырып, сабақтың мақсатына жеттім деп ойылаймын. Осы сабақтардан шыққан қорытынды оқушылар топпен, жұппен жұмыс істеу, сыни тұрғыдан сұрақ қою білуге, жауап бере білуге дағдыланды.Оқушылар тақырыпта берілген тапсырмаларды өткенмен салыстыра ой шығарып, қортындылай айта білуге қалыптаса бастады.
#29 слайд
Сыни тұрғыдан ойлау әдісін өте аз мөлшерде
пайдаланамыз, ендігі ойым келешекте осы әдісті
қолға алу. Әр сабағымда пайдаланамын деген
ойдамын.
Сыни тұрғыдан ойлау баланың оқуға деген
қызығушылығын арттырып қана қоймай, кез
келген нәрсені бақылап, талдай алатын, озық
ойлы, білімді, өзін-өзі реттей алатын тұлғаны
тәрбиелеуде көп көмегін тигізеді. Мен оған
сенімдімін, өйткені өткізген іс-тәжірибемнің
арқасында осыны байқадым. Келешекте осы әдісті
пайданлана отырып көптеген жетістіктерге
жететініме сенімдімін.
29 слайд
Сыни тұрғыдан ойлау әдісін өте аз мөлшерде пайдаланамыз, ендігі ойым келешекте осы әдісті қолға алу. Әр сабағымда пайдаланамын деген ойдамын. Сыни тұрғыдан ойлау баланың оқуға деген қызығушылығын арттырып қана қоймай, кез келген нәрсені бақылап, талдай алатын, озық ойлы, білімді, өзін-өзі реттей алатын тұлғаны тәрбиелеуде көп көмегін тигізеді. Мен оған сенімдімін, өйткені өткізген іс-тәжірибемнің арқасында осыны байқадым. Келешекте осы әдісті пайданлана отырып көптеген жетістіктерге жететініме сенімдімін.
#30 слайд
Қорытынды
«Жай мұғалім-хабарлайды,
жақсы мұғалім-түсіндіреді,
керемет мұғалім-көресетеді,
ұлы мұғалім-шабыттандырады»
дегендей оқушыларымыздың оқуға
деген ынтасын көтеріп,
шабыттандыруға шақырамын!
У. Уорд
30 слайд
Қорытынды «Жай мұғалім-хабарлайды, жақсы мұғалім-түсіндіреді, керемет мұғалім-көресетеді, ұлы мұғалім-шабыттандырады» дегендей оқушыларымыздың оқуға деген ынтасын көтеріп, шабыттандыруға шақырамын! У. Уорд
#31 слайд
Назарларыңызға
рахмет!
31 слайд
Назарларыңызға рахмет!
шағым қалдыра аласыз













