1 слайд
Қысқа мерзімдік жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:
4.1 Халық географиясы
Мектеп: №40
Күні: 28.10.2017.
Мұғалімнің аты-жөні:Кидербаева А
Сынып 7
Қатысқандар: 25 Қатыспағандар: 1
2 слайд
Сабақтың тақырыбы
Ұлтаралық және дінаралық келісім
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу
мақсаттары:
7.4. 1.4 Қазақстандық компонентті
қосымша қамту негізінде ұлтаралық
және дінаралық келісімнің
қажеттілігін дәлелдейді және
қалыптастыру жолдарын ұсынады.
3 слайд
Сабақтың мақсаты
Барлық оқушылар:
Ұлтаралық және дінаралық келісім
түрлерін біліп түсінеді.
Оқушылардың басым бөлігі :
Ұйымдардың мақсаты,атқаратын
қызметтері мен қажеттіліктерін
түсінеді.
Кейбір оқушылар : Қазақстандық
компонеттерді қосымша қамтиды.
4 слайд
Бағалау критерийлері
Түсіну: Ұлтаралық және дінаралық
келісімнің қажеттілігін түсінеді.
Қолдану: Ұлтаралық және дінаралық
келісімнің қажеттілігін дәлелдейді.
Бағалау: Қажеттіліктері бойынша
салыстырмалы талдау жасайды,бағалайды
5 слайд
Тілдік мақсаттар
Оқылым-айтылым : Оқушылар ұлтаралық
және дінаралық келісім туралы талқылау
арқылы бір- бірімен пікір алмасады.
Тыңдалым-жазылым: Оқушылар
ұлтаралық және дінаралық келісімді ары
қарай қалыптастыру жолдары мен
ұсыныстарын білдіреді.
Тақырып бойынша сөздер мен терминдер :
конфессия, жа h андану , форум , Қазақстан
халық Ассамблеясы.
6 слайд
Құндылықтарға баулу
Ынтымақтастық - оқушылар ұлттар және діндер
арасындағы келісімнің маңыздылығын түсініп
ынтымақтастық құндылығын өз бойына
сіңіреді .
Азаматтық жауапкершілік - келісім
ұйымдарының мақсат әрекеттерін саралай
отырып өз мемлекетінің қауіпсіздігімен
болашағы үшін азаматтық жауапкершіліктері
артады.
Құрмет - өзге ұлт және діндерді
сыйлау,құрметтеу дағдылары қалыптасады .
7 слайд
Пәнаралық байланыс
Тарих-дүниежүзілік ұйымдар ,құқық
негіздері –заң негізіндегі бекітілген
конвенциялар ,олардың құқықтары.
Алдыңғы білімі
Дүниежүзі халықтары ,діни құрамы,
дамушы , дамыған мемлекеттер туралы
біледі.
8 слайд
Сабақтың
жосапарланған
кезеңдері Сабақтағы жоспарланған
жаттығулар түрлері Ресурстар
Сабақтың басы
( 0-5 мин ) Амандасып,түгелдеу,психологиялы
қ жағымды ахуал тудыру,жақсы
тілектер айту .
“ Сөйлем құрау” әдісі бойынша
оқушыларды дүниежүзілік ұйымдар
бойынша топтастырдыму:
I-БҰҰ
II-ЕҚҰ
III- ЮНЕСКО Қағаз
қиындылары
9 слайд
Сабақтың ортасы
( 5- 20 мин) ” Галерея саяхат” әдісі
бойынша мәтінді әр топқа
бөліп бердім, ұлтаралық
және дінаралық келісім
ұйымының атқаратын
жұмыстары және
қажеттіліктерін саралау
тапсырмасы арқылы кесте
толтыру: 7- сыныпқа арналған
оқулық
I топ
БҰҰ IІ топ
ЕҚҰ III топ
ЮНЕСКО
Ғаламдық
мәселелер
Қазақстан
халық
Ассамблеяс
ының басты
міндеттері
Жаһандану
“ Діни
сенім
бостандығы
және діни
бірлестіктер
туралы”
құжаттың
ерекшелігі
Жаппай
қырып жою
қаруларының
таралуын
болдырмау
Қазақстандағы
діни бірлестіктер
10 слайд
( 2 0 - 3 5 мин) «Кім алғыр» әдісін пайдалану
арқылы жаңа материалдарға
байланысты әр топқа
дереккөздер беремін,өз
беттерінше дайындық
жасатамын. Оқушылар
келісімнің қажеттілігін және
сандық сапалық көрсеткіштерін
зерделейді,құндылықтарын
бағалайды Таратпа
материалдар
Сабақтың соңы
( 3 5-45мин)
Бағалау критерилері
Стрикерлер
11 слайд
3 .Қажеттіліктері
бойынша
салыстырмалы
талдау
жасайды,бағала
йды
1-2 балл
2 . Әдіс
тәсілдер
қолдану
арқылы
ұлтаралық
және
дінаралық
келісімнің
қажетт ілігін
ұғынады
3- балл
1. Ұлтаралық
және
дінаралық
келісімнің
қажеттілігін
түсінеді 0-1
балл Аты
жөні I
балл II
балл III
балл Жал
пы
балл Баға
сы
2 3 5 10 5
2 3 2, 5 7, 5 4
2 2, 2 0 4 3 Сабақтың мақсатына жеттік пе?
Білемін Білдім Білгім
келедіКері байланыс: «БББ» кестесі
12 слайд
Үйге тапсырма беру: Ұлтаралық және дінаралық келісім
тақырыбына реферат жасайды.
Саралау –Сіз оқушыларға
қандай тәсілмен
комектесесіз?
Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға
қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау-Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін
қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз? Пәнаралық
байланыстар.Денсаулық
және қауіпсіздік техникасын
сақтау.Ақпараттық –
комуникациялық
технологияларды қолдану
Топқа бөлу барысында
дарынды оқушылармен
қабылдауы төмен
оқушыларды аралас
отырғызып тапсырманы,
кестені орындау барысында
көмек көрсету ұсынылады.
Тапсырма тәсілі: «Галерея
саяхат» әдісі
Қарқын тәсіл «Кім алғыр»
әдісі Оқушылар сабақ соңында
өзара бағаланды, «БББ»
кестесімен бағаланады. Қарым-қатынас жасау
қабілеті, көзқарастарына
құрметпен қарау, денсаулық,
достық.
Оқушылардың топтық,
жұптық, жеке жұмыстары
арқылы өзара әлеуметтік
әрекеттестік орнайды.
13 слайд
Рефлексия
Сабақ\оқу мақсаттары шынайы
ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен жоспарлаған саралау
шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде
үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және
неліктен? Төмендегі бос орынды сіздің
сабағыңызды сипаттауға
пайдаланыңыз.Солжақтағы бағанда
берілген сабақтың сапасы туралы
сұрақтардың ең маңыздыларына
жауап беріңіз.
“ Сөйлем құрау” , ”Галерея саяхат”,
«Кім алғыр» әдістері, “БББ” кестесі
арқылы оқушылар түсініп талдай
алады, бұл әдістер тиімді болды.
Уақыт жетіспеушілігі болды. Келесі
сабақта кемшіліктердің болмау
жолдарын қарастырамын.
14 слайд
Жалпы бағалау:
Сабақта ең жаксы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты
)? 1. «Галерея саяхат» әдісі бойынша оқушылардың
тапсырманы орындауы.
2. «Кім алғыр» әдісі бойынша оқушылардың таратпа
материалдармен жұмыс жасауы.
Сабақтың бұданда жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді
(оқыту мен оқуға қатысты )?
1. Әдіс-тәсілдер түрлерін көбірек пайдалану.
2. Тапсырма түрлерін күрделендіру.
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз