Математика пәнінен
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
1-тоқсан
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
0 саны мен цифры |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
0 саны мен цифрын оқуды, жазуды және салыстыруды; санды табуды үйренесің; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысамыз! |
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Жұмыс ережесімен танысады. |
Ауызша мадақтама айту: |
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
|
Сабақтың ортасы 35мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «0 саны мен цифры» Сабақ мақсатын хабарлау: Оқушылар, бүгінгі сабақта «0 саны мен цифрын» құрамын анықтауды, жазуды үйренетін боласыңдар. 0 цифры қалай жазылатынын анықтап мән беріп қарап шығыңдар. (баспа негіздегі дәптердегі жазу). Арнайы педагог 0 цифрын тақтада, дәптерге жазып көрсетеді.
Есіңе сақта! Санның құрамы ретінде сол саннан кіші екі қосылғыш алынады. 0 санын кез келген санға қоссақ, 0 санына қосылған қосылғыш пен қосындының мәні тең болады. Сондықтан 0 саны санның құрамына кірмейді. Ал енді 0 санының құрамымен танысып, еске сақтап алайық. Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмаларды орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды. |
Жарайсың!
|
|
|
1-тапсырма. Тапсырманы тәжірибе жүзінде орында. Арнайы педагог оқушылардың алдына бір ыдысқа ештеңе салмай бос қалдырады, екінші ыдысқа қарындаштар салып қояды.
Оқушылардың қолында бірнеше қарындаштан беріп. арнайы педагог оқушылардан төмендегілерді өтінеді:
|
Оқушылар қойылған -қарындаштардың санын айтады. Сәйкес саусақты, санды көрсетеді, жазады. Қарындаштарды бір-бірлеп қою, бір-бірлеп алып тастау арқылы тапсырманы орындайды. |
Тамаша!
|
|
|
|
2-тапсырма. Суретке назар аудар. 0 санының құрамын айт. Мысалдар құрастыр.
Суреттен не байқадын? (жапырақ) Бірінші бұтақта неше жапырақ ? (3) Екінші бұтақта неше жапырақ? (2) Үшінші бұтақта неше жапырақ? (1) Нешеу қалды? (0)
|
Оқушылар сурттер бойынша 0 санының құрамына мән береді. Оқушылар жапырақтардың санын анықтайды. |
Сенің қолыңнан келеді!
|
|
|
|
3-тапсырма. Сурет бойынша мысалдар құрастыр және жаз. Суретте неше төртбұрыш бар астына жазып шық. Мұқият бол!
|
Оқушылар суретте берілген мысалдарды пайдаланып есеп құрастырып жазады. 2+0= 3+0= 5+0= 1+0= |
Керемет!
|
|
|
|
4-тапсырма. Қай аквариумда балық жоқ?, қарындашпен белгіле
Бүгінгі математика сабағында 0 санының құрамын білдіңдер, мысалдарды құрастырып, есептер шығаруды үйрендіңдер. |
Оқушылар балық жоқ аквариумды белгілейді |
Жарайсың! |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
- Біз бүгінгі сабақта не білдік? - Не түсініксіз болды? -Сабақта не ұнады? |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
0 санын тауып, бояп шық.
|
Үй тапсырмасын орындайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
0 саны мен цифры
0 саны мен цифры
Математика пәнінен
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
1-тоқсан
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
0 саны мен цифры |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
0 саны мен цифрын оқуды, жазуды және салыстыруды; санды табуды үйренесің; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Жұмыс ережесін келісу Сабақта бір-бірімізді сыйлаймыз, тыңдаймыз! Уақытты үнемдейміз! Нақты,дәл жауап береміз! Сабақта өзіміздің шапшаңдығымызды, тапқырлығымызды көрсетеміз! Сабаққа белсене қатысамыз! |
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Жұмыс ережесімен танысады. |
Ауызша мадақтама айту: |
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш, оқулықтар. |
|
Сабақтың ортасы 35мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «0 саны мен цифры» Сабақ мақсатын хабарлау: Оқушылар, бүгінгі сабақта «0 саны мен цифрын» құрамын анықтауды, жазуды үйренетін боласыңдар. 0 цифры қалай жазылатынын анықтап мән беріп қарап шығыңдар. (баспа негіздегі дәптердегі жазу). Арнайы педагог 0 цифрын тақтада, дәптерге жазып көрсетеді.
Есіңе сақта! Санның құрамы ретінде сол саннан кіші екі қосылғыш алынады. 0 санын кез келген санға қоссақ, 0 санына қосылған қосылғыш пен қосындының мәні тең болады. Сондықтан 0 саны санның құрамына кірмейді. Ал енді 0 санының құрамымен танысып, еске сақтап алайық. Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмаларды орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды. |
Жарайсың!
|
|
|
1-тапсырма. Тапсырманы тәжірибе жүзінде орында. Арнайы педагог оқушылардың алдына бір ыдысқа ештеңе салмай бос қалдырады, екінші ыдысқа қарындаштар салып қояды.
Оқушылардың қолында бірнеше қарындаштан беріп. арнайы педагог оқушылардан төмендегілерді өтінеді:
|
Оқушылар қойылған -қарындаштардың санын айтады. Сәйкес саусақты, санды көрсетеді, жазады. Қарындаштарды бір-бірлеп қою, бір-бірлеп алып тастау арқылы тапсырманы орындайды. |
Тамаша!
|
|
|
|
2-тапсырма. Суретке назар аудар. 0 санының құрамын айт. Мысалдар құрастыр.
Суреттен не байқадын? (жапырақ) Бірінші бұтақта неше жапырақ ? (3) Екінші бұтақта неше жапырақ? (2) Үшінші бұтақта неше жапырақ? (1) Нешеу қалды? (0)
|
Оқушылар сурттер бойынша 0 санының құрамына мән береді. Оқушылар жапырақтардың санын анықтайды. |
Сенің қолыңнан келеді!
|
|
|
|
3-тапсырма. Сурет бойынша мысалдар құрастыр және жаз. Суретте неше төртбұрыш бар астына жазып шық. Мұқият бол!
|
Оқушылар суретте берілген мысалдарды пайдаланып есеп құрастырып жазады. 2+0= 3+0= 5+0= 1+0= |
Керемет!
|
|
|
|
4-тапсырма. Қай аквариумда балық жоқ?, қарындашпен белгіле
Бүгінгі математика сабағында 0 санының құрамын білдіңдер, мысалдарды құрастырып, есептер шығаруды үйрендіңдер. |
Оқушылар балық жоқ аквариумды белгілейді |
Жарайсың! |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
- Біз бүгінгі сабақта не білдік? - Не түсініксіз болды? -Сабақта не ұнады? |
Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
0 санын тауып, бояп шық.
|
Үй тапсырмасын орындайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


























