1000 көлемінде көбейту және бөлу ҚМЖ+көрнекілік 3 сын

Тақырып бойынша 14 материал табылды

1000 көлемінде көбейту және бөлу ҚМЖ+көрнекілік 3 сын

Материал туралы қысқаша түсінік
1000 көлемінде көбейту және бөлу ҚМЖ+көрнекілік 3 сын
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пәні:

Математика

Бөлімі:

2 С. Ауызша көбейту және бөлу

Күні:

11.12.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н

Сынып: 3 «Ә»

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

1000 көлемінде көбейту және бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.1.2.9 100 көлеміндегі сандарды ауызша көбейту мен бөлуді орындауда қосындыны және көбейтіндіні бір таңбалы санға бөлу, қосындыны санға көбейту ережесін қолдану

3.1.2.8 үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану

Сабақтың мақсаты

Нөлмен аяқталатын сандарды көбейту және бөлу

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар әуенмен сәлемдеседі


https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw

Сабақтың ортасы

(4 мин)

















10 мин










Үй тапсырмасын тексеру

7, 66-бет

30 * 3 = 90

20 * 3 = 60

60 : 3 = 20

60 : 2 = 30

888 + 8 = 896

450 + 90 = 540

245 + 60 = 305

1000 – 450 = 550


«Ой қозғау» әдісі

Ландшафт –белгілі бір аймақтың жалпы көрінісі, жер бедері.

Екі бағандағы өрнектерді салыстыр.


1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Білімңді қолдан» әдісі

Түсіндіре отырып есепте.

6 * 80 = 480

50 * 6 = 300

450 : 9 = 50

810 : 9 = 90

80 * 7 = 560

540 : 9 = 60

630 : 9 = 70

480 : 80 = 6

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Тапсырма орындау барысында не үйрендің?

Есептеулердің мәнін есептейді











Өрнектердің мәнін тауып, әйгілі көпірлердің қай елде орналасқанын анықтайды




1. толық ондықтарды көбейтудің мәнін есептейді

2.толық ондықтарды бөлудің мәнін есептейді

3.жүздіктерді көбейтудің мәнін есептейді

4.жүздіктерді бөлудің мәнін есептейді








Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-есептеулерді орындайды (1б)










Мадақтау






Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай)

Дескриптор:

-толық ондықтарды көбейтудің мәнін есептейді(1б)

- толық ондықтарды бөлудің мәнін есептейді(1б)

-жүздіктерді көбейтудің мәнін есептейді(1б)

-жүздіктерді бөлудің мәнін есептейді(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды


ҚБ: Жарайсың!

Тамаша!

Керемет!












Оқулық

1, 64-бет







Оқулық

2,67-бет

Дәптер

қаламсап

10 мин















Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Із кесуші» әдісі

Ландшафт картасына қара.

Сурет бойынша гүлзардың ауданын тап.

Хауыздың қабырғаларын есепте.

Ойын алаңының ауданын тап.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Тапсырма орындау барысында не білдің?

«Бас,иық,тізе,аяқ»

Бейнефильм ұсыну

1.гүлзардың ауданын табады

2.хауыздың қабырғаларын есептейді

3.ойын алаңының ауданын табады








Сұрақтарға жауап береді



Балалар жаттығуды қайталап жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

- гүлзардың ауданын табады(1б)

-хауыздың қабырғаларын есептейді(1б)

-ойын алаңының ауданын табады(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды


Оқулық

3,

67-бет

Дәптер

қаламсап










https://youtu.be/by8NcRAsRAE

10 мин

3 –тапсырма

Жеке жұмыс

Есепте

5 * 100 = 500

9 * 10 = 90

90 * 10 = 900

100 * 8 = 800

10 * 60 = 600

10 * 7 = 70

100 *8 = 800

7 * 100 = 700

600: 100 = 6

1000 : 10 = 100

340 : 10 =34

700:100 = 70

670: 10 = 67

800: 10 = 80

530:10=53

450:10=45

1. 10 –ға көбейту мен бөлудің мәнін есептейді

2.100 –ға көбейту мен бөлудің мәнін есептейді

Дескриптор:

-10 –ға көбейту мен бөлудің мәнін есептейді(1б)

-100 –ға көбейту мен бөлудің мәнін есептейді(1б)

Таратпа

қаламсап

Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма

5, 68-бет

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалар

дың аттары жазылған ұяшықтар

доптар таратпасы















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.12.2024
64
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі