1-тоқсан
|
Бөлім: |
4 |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
1000 көлеміндегі сандар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну, 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсінесің, 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санауды, натурал сандар қатарындағы орнын анықтауды үйренесің; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Кел танысайық»
ойыны |
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Оқушылар танысу ойынын ойнайды. |
Ауызша мадақтама айту: |
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «1000 көлеміндегі сандар» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын және 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санауды, натурал сандар қатарындағы орнын анықтауды үйренетін боласыңдар. Жаңаны ашу Бұл бізде 1 .....9 – бір таңбалы сандар. 10 ... 99 – екі таңбалы сандар. 100 ... 999 – үш таңбалы сандар. Есіңе сақта! Разряд – бұл сндарды жазудағы цифрдың орны.
Кестеге назар аудар. Үшбұрыш біздегі жүздіктерді құрайды. 300 =3 жүздік 305 = 3 жүзд. 5 бірлік 345= 3жүздік 4 ондық 5 бірлік. Үш таңбалы сандарды салыстыру ең үлкен разрядтан басталады. Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмаларды орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды. |
Жарайсың! |
|
|
1-тапсырма. Бос орындарға тиісті сандарды жаз.
|
Оқушылар сандардың разрядын жазады. |
Тамаша! |
|
|
|
2-тапсырма. Жаңаны қолдану әдісі Үш таңбалы сандарды тауып, жанды табиғатқа нелер жататынын біл. Сандарды өсу ретімен жаз. Әр санның разрядын ата.
|
Оқушылар үш таңбалы сандарды табады. сандарды өсу ретімен жазады. Әр санның разрядын атайды. |
Сенің қолыңнан келеді! |
Сурет |
|
|
3-тапсырма. Сандардың көршісін жаз және оқы.
|
Оқушылар сандардың көршісін жазады. |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Сандарды салыстыр.
|
Оқушылар сандарды салыстырады. |
Тамаша! |
|
|
|
5-тапсырма. Есепті шығар. Биылғы жылы күн райының қолайыздығына байланысты алмаағаштың әрқайсысынан 4 кг-нан 5 жәшік алма жиналды. Ал былтыр осындай 9 жәшік алма жиналған еді. Биыл неше килограмм алма кем жиналды?
Бүгінгі сабақта үш таңбалы сандарды атауды, санауды, салыстыруды, жазуды үйрендіңдер. |
Оқушылар есепті шығарады. |
Жарайсың! |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексиялық тақта. Оқушылар шеңбер бойымен тақтадағы сөздерді оқып, бір-бір сөйлемнен оқып, өз үйренгенін айтады: 1. Бүгін мен … 2. Маған … қызық болды. 3. Маған … қиын болды. 4. Мен мынадай тапсырмаларды орындадым… 5. Мен … түсіндім. 6. Мен енді … 7. Мен … түсіндім 8. Мен … үйрендім 9. Мен … жасай алдым 10. Мені … таң қалдырды. 11. Сабақтан өз өміріме қажетті ... алдым. |
Оқушылар сабақтан не білгенің есіңе түсіреді. Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
Рефлексия тақтасы
|
|
Үй тапсырмасы |
Тапсырманы орында. Жүздіктер разряды 3 цифрынан тұратын сандарды жаз. қалған сандарды кему ретімен жаз.
|
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1000 көлеміндегі сандар
1000 көлеміндегі сандар
1-тоқсан
|
Бөлім: |
4 |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
1000 көлеміндегі сандар |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну, 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсінесің, 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санауды, натурал сандар қатарындағы орнын анықтауды үйренесің; |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқу құралдарын түгендеу Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«Кел танысайық»
ойыны |
Оқушылар арнайы педагогпен амандасады. Оқу құралдарын түгендейді. Оқушылар танысу ойынын ойнайды. |
Ауызша мадақтама айту: |
Жұмыс дәптері, қалам, түрлі-түсті қарындаш
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: «1000 көлеміндегі сандар» Сабақ мақсатын хабарлау: Бүгінгі сабақта 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын және 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санауды, натурал сандар қатарындағы орнын анықтауды үйренетін боласыңдар. Жаңаны ашу Бұл бізде 1 .....9 – бір таңбалы сандар. 10 ... 99 – екі таңбалы сандар. 100 ... 999 – үш таңбалы сандар. Есіңе сақта! Разряд – бұл сндарды жазудағы цифрдың орны.
Кестеге назар аудар. Үшбұрыш біздегі жүздіктерді құрайды. 300 =3 жүздік 305 = 3 жүзд. 5 бірлік 345= 3жүздік 4 ондық 5 бірлік. Үш таңбалы сандарды салыстыру ең үлкен разрядтан басталады. Арнайы педагог: ендеше жаңа ақпаратты пайдаланып тапсырмаларды орындап көреміз. |
Оқушылар сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады. Жаңа тақырып бойынша, қажетті мәліметтерді естеріңе сақтайды. |
Жарайсың! |
|
|
1-тапсырма. Бос орындарға тиісті сандарды жаз.
|
Оқушылар сандардың разрядын жазады. |
Тамаша! |
|
|
|
2-тапсырма. Жаңаны қолдану әдісі Үш таңбалы сандарды тауып, жанды табиғатқа нелер жататынын біл. Сандарды өсу ретімен жаз. Әр санның разрядын ата.
|
Оқушылар үш таңбалы сандарды табады. сандарды өсу ретімен жазады. Әр санның разрядын атайды. |
Сенің қолыңнан келеді! |
Сурет |
|
|
3-тапсырма. Сандардың көршісін жаз және оқы.
|
Оқушылар сандардың көршісін жазады. |
Керемет! |
|
|
|
4-тапсырма. Сандарды салыстыр.
|
Оқушылар сандарды салыстырады. |
Тамаша! |
|
|
|
5-тапсырма. Есепті шығар. Биылғы жылы күн райының қолайыздығына байланысты алмаағаштың әрқайсысынан 4 кг-нан 5 жәшік алма жиналды. Ал былтыр осындай 9 жәшік алма жиналған еді. Биыл неше килограмм алма кем жиналды?
Бүгінгі сабақта үш таңбалы сандарды атауды, санауды, салыстыруды, жазуды үйрендіңдер. |
Оқушылар есепті шығарады. |
Жарайсың! |
|
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексиялық тақта. Оқушылар шеңбер бойымен тақтадағы сөздерді оқып, бір-бір сөйлемнен оқып, өз үйренгенін айтады: 1. Бүгін мен … 2. Маған … қызық болды. 3. Маған … қиын болды. 4. Мен мынадай тапсырмаларды орындадым… 5. Мен … түсіндім. 6. Мен енді … 7. Мен … түсіндім 8. Мен … үйрендім 9. Мен … жасай алдым 10. Мені … таң қалдырды. 11. Сабақтан өз өміріме қажетті ... алдым. |
Оқушылар сабақтан не білгенің есіңе түсіреді. Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
Рефлексия тақтасы
|
|
Үй тапсырмасы |
Тапсырманы орында. Жүздіктер разряды 3 цифрынан тұратын сандарды жаз. қалған сандарды кему ретімен жаз.
|
Оқушылар үй тапсырмасын орындайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз






















