|
Білім беру ұйымының атауы |
Т. Жүргенов атындағы №70 мектеп-лицей |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бисекеева Г.З |
||||
|
Күні: |
02.09.2024 |
||||
|
Сыныбы:3 |
3 «Г» |
||||
|
Тақырыбы |
1. 1000 көлеміндегі сандар |
||||
|
Оқу мақсаты |
3.1.1.1 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну; 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсінеді, 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды |
||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
2 минут |
Үй тапсырмасын сұрау
2-сынып бойынша қайталау сұрақтары. |
Есептерді шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады. |
Ауызша мадақтау Есептерді шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 1 минут Білу. 5 минут 3 минут 5 минут 2 минут 3 минут 4 минут 6 минут 5 минут 4 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. "Миға шабуыл" әдісі. Бос орындарға тиісті сандарды жаз. 200=2жүзд. 400кг=4ц 900=9жүзд. 700кг=7ц 100кг=1ц 1000кг=10ц
ә) Үлгіде көрсетілгендей шығар. 200+100=2жүзд. + 1жүзд. 1000-100=10 жүзд.-1 жүзд. 900-100=9 жүзд. -1 жүзд. 900+100=9 жүзд. +1 жүзд. 400+500=4 жүзд. +5 жүзд. 800-200=8 жүзд. -2 жүзд. 1000-800=10 жүзд. -8 жүзд. 700-200=7 жүзд. -2 жүзд.
2-тапсырма.Кестедегі сандарды оқы. Сандардың разрядын ата.
3-тапсырма. "Жұптас-ойлан-бөліс" әдісі.
Түрлі түсті қима
қағаз дайындап ал. Оларға сандардың разрядын жаз. Үш таңбалы
сандарды қалай салыстыруға болатынын айт. Өзіңнің мысалыңды
ойластыр. 355 > 139 523 < 564 3 > 1 2 < 6 214 > 212 934 > 933 4 > 2 4 > 3 465 < 529 653 > 645 4 < 5 5 > 4 58 < 213 721 > 79 0 < 2 7 > 0 861 < 962 8 < 9
Сергіту сәті "Көңілді көтер" әні ЕБҚ тапсырмасы Амалдарды орында 6*3+4= 5*6+6= 4*9+5= 7*3+8= 4-тапсырма. "Кім жеңімпаз?" әдісі. Салыстыр. 742 > 427 331 > 312 504 > 405 401< 410 1000 > 601 297 > 270 1000 > 999 650 > 605 Саралау тапсырмасы 1-деңгей: 5-тапсырма. Сен үш таңбалы сандарды тауып, жанды табиғатқа нелер жататынын біл. Сандарды өсу ретімен жаз. Әр санның разрядын ата.
101, 330, 339, 362, 418 362 -3жүзд. 6онд. 2бірл. 2-деңгей: 6-тапсырма. Әрбәр жағдайда х саны қандай мәнге ие болуы мүмкін?
x < 12; x=0, 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 x > 12 x= 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, ….
3-деңгей: 7-
тапсырма.а) Сандар жиынынан 345-тен артық және 345-тен кем болатын
5 санды ата. x > 345; x=400, 500, 600, 700, 800 x < 345; x=90, 100, 140, 200, 300 ә) Сан сәулесін сызып, 1 см-ден бөліктерге бөл. Ондағы 1см- 100бірлікті білдіреді. Сан сәулесінен 250 санын белгіле. Шешімдер жиынына кез келген 10 санды жаз.
x < 250; x=10, 40, 90,100, 130, 170, 190, 200, 220, 240. x > 250; x= 260, 290, 300, 380, 390,400, 470, 500, 600, 700.
8-тапсырма. Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексер. 34+23=57 72-57=15 78-76=2 100-45=55 25+18=43 74+18=92 78+22=100 12+61=73 62-38=-24 88-67=21 9-тапсырма. Есепті шығар.
Б ?кг кем Былтыр - ?кг, 4кг-нан 9ж Ш: 1) 4*5=20 кг (биыл) 2) 4*9=36кг (былтыр) 3) 36-20=16кг (кем) Өрнек: 4*9-(4*5)=16кг Ж: Биыл 16кг алма кем жиналды. |
Бос орындарға тиісті сандарды жазады. Үлгіде көрсетілгендей шығарады.
Кестедегі сандарды оқып, сандардың разрядын атайды.
Түрлі түсті қима қағаз дайындап алады. Оларға сандардың разрядын жазып, үш таңбалы сандарды қалай салыстыруға болатынын айтады. Өзіңнің мысалын ойластырады.
Амалдарды орындайды.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Салыстыруды орындайды
Тапсырмаларды орындайды.
Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексереді. Есептің шартын құрады және шешуін шығарып, жауабын табады. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор: 1. Бос орындарға тиісті сандарды жазады.1б 2. Үлгіде көрсетілгендей шығарады.1б
Дескриптор: 1. Кестедегі сандарды оқып, сандардың разрядын атайды. 1б
Дескриптор: 1. Түрлі түсті қима қағаз дайындап, оларға сандардың разрядын жазады.1б 2. Үш таңбалы сандарды қалай салыстыруға болатынын айтады. Өзіңнің мысалын ойластырады.1б
Дескриптор: 1. Салыстыруды орындайды.1б
Дескриптор: 1.Тапсырмаларды орындайды.1б
Жарайсың! Дескриптор: 1. Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексереді.1б
Дескриптор: 1. Есептің шартын құрады және шешуін шығарып, жауабын табады. 1б |
оқулық
Оқулық Дәптер
дәптер
|
|
|
Сабақтың соңы 1 минут 1 минут 1минут |
IV.Сабақты қорытындылау (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма 10-тапсырма. Тапсырмаларды орында. а) 44, 66, 99, 46, 49, 64, 69, 94, 96 ә) 46, 49, 64, 69, 94, 96. б) 469, 496, 649, 694, 946, 964. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Үй тапсырма сын жазады
|
Мадақтау сөздерін айту Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.1б
Балдар жиынтығын қою
|
Кері байланыс пллакаты |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
1000 көлеміндегі сандар. 3-сынып
1000 көлеміндегі сандар. 3-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Т. Жүргенов атындағы №70 мектеп-лицей |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
Жанды табиғат |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бисекеева Г.З |
||||
|
Күні: |
02.09.2024 |
||||
|
Сыныбы:3 |
3 «Г» |
||||
|
Тақырыбы |
1. 1000 көлеміндегі сандар |
||||
|
Оқу мақсаты |
3.1.1.1 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну; 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылар 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсінеді, 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды |
||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақ-тың жоспар-ланған кезең-дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 2 минут |
I. Ұйымдастыру Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым! |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
|
|
2 минут |
Үй тапсырмасын сұрау
2-сынып бойынша қайталау сұрақтары. |
Есептерді шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады. |
Ауызша мадақтау Есептерді шығарып келгенін айтады. Жауаптарын салыстырады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы 1 минут Білу. 5 минут 3 минут 5 минут 2 минут 3 минут 4 минут 6 минут 5 минут 4 минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. "Миға шабуыл" әдісі. Бос орындарға тиісті сандарды жаз. 200=2жүзд. 400кг=4ц 900=9жүзд. 700кг=7ц 100кг=1ц 1000кг=10ц
ә) Үлгіде көрсетілгендей шығар. 200+100=2жүзд. + 1жүзд. 1000-100=10 жүзд.-1 жүзд. 900-100=9 жүзд. -1 жүзд. 900+100=9 жүзд. +1 жүзд. 400+500=4 жүзд. +5 жүзд. 800-200=8 жүзд. -2 жүзд. 1000-800=10 жүзд. -8 жүзд. 700-200=7 жүзд. -2 жүзд.
2-тапсырма.Кестедегі сандарды оқы. Сандардың разрядын ата.
3-тапсырма. "Жұптас-ойлан-бөліс" әдісі.
Түрлі түсті қима
қағаз дайындап ал. Оларға сандардың разрядын жаз. Үш таңбалы
сандарды қалай салыстыруға болатынын айт. Өзіңнің мысалыңды
ойластыр. 355 > 139 523 < 564 3 > 1 2 < 6 214 > 212 934 > 933 4 > 2 4 > 3 465 < 529 653 > 645 4 < 5 5 > 4 58 < 213 721 > 79 0 < 2 7 > 0 861 < 962 8 < 9
Сергіту сәті "Көңілді көтер" әні ЕБҚ тапсырмасы Амалдарды орында 6*3+4= 5*6+6= 4*9+5= 7*3+8= 4-тапсырма. "Кім жеңімпаз?" әдісі. Салыстыр. 742 > 427 331 > 312 504 > 405 401< 410 1000 > 601 297 > 270 1000 > 999 650 > 605 Саралау тапсырмасы 1-деңгей: 5-тапсырма. Сен үш таңбалы сандарды тауып, жанды табиғатқа нелер жататынын біл. Сандарды өсу ретімен жаз. Әр санның разрядын ата.
101, 330, 339, 362, 418 362 -3жүзд. 6онд. 2бірл. 2-деңгей: 6-тапсырма. Әрбәр жағдайда х саны қандай мәнге ие болуы мүмкін?
x < 12; x=0, 1,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 x > 12 x= 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, ….
3-деңгей: 7-
тапсырма.а) Сандар жиынынан 345-тен артық және 345-тен кем болатын
5 санды ата. x > 345; x=400, 500, 600, 700, 800 x < 345; x=90, 100, 140, 200, 300 ә) Сан сәулесін сызып, 1 см-ден бөліктерге бөл. Ондағы 1см- 100бірлікті білдіреді. Сан сәулесінен 250 санын белгіле. Шешімдер жиынына кез келген 10 санды жаз.
x < 250; x=10, 40, 90,100, 130, 170, 190, 200, 220, 240. x > 250; x= 260, 290, 300, 380, 390,400, 470, 500, 600, 700.
8-тапсырма. Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексер. 34+23=57 72-57=15 78-76=2 100-45=55 25+18=43 74+18=92 78+22=100 12+61=73 62-38=-24 88-67=21 9-тапсырма. Есепті шығар.
Б ?кг кем Былтыр - ?кг, 4кг-нан 9ж Ш: 1) 4*5=20 кг (биыл) 2) 4*9=36кг (былтыр) 3) 36-20=16кг (кем) Өрнек: 4*9-(4*5)=16кг Ж: Биыл 16кг алма кем жиналды. |
Бос орындарға тиісті сандарды жазады. Үлгіде көрсетілгендей шығарады.
Кестедегі сандарды оқып, сандардың разрядын атайды.
Түрлі түсті қима қағаз дайындап алады. Оларға сандардың разрядын жазып, үш таңбалы сандарды қалай салыстыруға болатынын айтады. Өзіңнің мысалын ойластырады.
Амалдарды орындайды.
Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді.
Салыстыруды орындайды
Тапсырмаларды орындайды.
Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексереді. Есептің шартын құрады және шешуін шығарып, жауабын табады. |
ҚБ:Жарайсың! Өте жақсы! Дұрыс! Талпын!
Дескриптор: 1. Бос орындарға тиісті сандарды жазады.1б 2. Үлгіде көрсетілгендей шығарады.1б
Дескриптор: 1. Кестедегі сандарды оқып, сандардың разрядын атайды. 1б
Дескриптор: 1. Түрлі түсті қима қағаз дайындап, оларға сандардың разрядын жазады.1б 2. Үш таңбалы сандарды қалай салыстыруға болатынын айтады. Өзіңнің мысалын ойластырады.1б
Дескриптор: 1. Салыстыруды орындайды.1б
Дескриптор: 1.Тапсырмаларды орындайды.1б
Жарайсың! Дескриптор: 1. Баған түрінде есептеп, дұрыстығын тексереді.1б
Дескриптор: 1. Есептің шартын құрады және шешуін шығарып, жауабын табады. 1б |
оқулық
Оқулық Дәптер
дәптер
|
|
|
Сабақтың соңы 1 минут 1 минут 1минут |
IV.Сабақты қорытындылау (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма 10-тапсырма. Тапсырмаларды орында. а) 44, 66, 99, 46, 49, 64, 69, 94, 96 ә) 46, 49, 64, 69, 94, 96. б) 469, 496, 649, 694, 946, 964. Оқушылардың білімін бағалау Рефлексия
|
Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.
Үй тапсырма сын жазады
|
Мадақтау сөздерін айту Дескриптор: 1.Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын айтады.1б
Балдар жиынтығын қою
|
Кері байланыс пллакаты |
|
шағым қалдыра аласыз
























