Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК

«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері: Искакова К.А «Келісемін» ___________
Сынып жетекшісі: Толқын Айтқазықызы
Математика пәнінен сабақ жоспары

Тақырыбы: «100-ге дейін санау»
Өтетін орыны: «№4 ЖОББМ» КММ
Сынып: 2 «А»
Мерзімі: 28.10.21ж
Тобы: 401
Машықкер: Сырлыбай Аяжан
Баға: «___» ___________________
2021 ж
« Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есеп |
|
|
Машықкердің аты-жөні: |
Сырлыбай Аяжан |
|
|
Күні: 28.10.21ж |
|
|
|
Сынып: 2 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
100-ге дейін санау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.4 санаудың ірі бірлігі- жүздікті құрастыру; 1000-ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ондықтар мен жүзге дейін санай алады. Көптеген оқушылар: сандардың моделін жасап, есептерді шығара алады, Кейбір оқушылар: алдын ала оларды бірдей санау және өлшем бірліктерге өрнектемей, екі таңбалы сандар мен шамаларды салыстырады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
Оқушылармен амандасу, тақырыпты болжау. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
(МК.Ж) 1- есеп «Орындап көр» әдісі Кестеден 3 санды таңда. Оларды фишкалармен жап. Осы сандардың моделін жаса. Досыңнан санды атауын сұра.
Дескриптор: кестедегі жасырылған сандарды таба алады. (МК.Ө) 2-есеп. Сандардың моделіне қара. Кез келген модельдің көмегімен екі таңбалы сандарды қосуды және азайтуды көрсет. Қосуды қалай тексеруге болады? Азайтуды қалай тексеруге болады?
Дескриптор: 100 санының құрылу жолын ондықтармен жазып көрсетеді. (МК.Ө) -Балалар дәптерлерімізді ашамыз, бүгінгі күнді жазамыз. -оқулықтағы 9 беттегі 3 тапсырмаға назар аударамыз. А)Әжем 16 картоп қосылған және 24 ет қосылған бәліш пісірді. Әжем барлығы неше бәліш пісірді? - Есепте не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есепте нені табу керек? Шарты: Картоп-16 Ет- 24 Бәліш саны- ? Ш: 16+24=40 Жауабы:
40 бәліш
- Есепте не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есепте нені табу керек? Шарты: 1-себетте- 18 алма 2-себетте-?, 6-еуі кем Ш: 18-6= 12 Жауабы: екінші себетте 12 алма бар. Дескриптор: мәтінді есепті түсініп оқиды; Есептің шартын құрады; Өрнек құрып мәнін табады.
(МК.Ө) 4-тапсырма. Есепте
Дескриптор: Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосады және азайту тәсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосады және азайтуды орындай алады. (МК.Ө) 6-тапсырма Сызықтарға қарындашты тигізбей, кім кіммен хабарласып жатқанын анықта.
Десериптор: сызықтарға қарындашты тигізбей, кім кіммен хабарласып жатқаныны анықтайды.
|
кестедегі жасырылған сандарды табады. Есептеу барысында қосу мен азайтудың қасиеттерін орынды қолданады. - Бәліш туралы айтылған - 16 картоп және 24 ет қосылғаны белгілі - Неше бәліш пісіру керек. -себеттегі алма туралы айтылған. - 1-себетте 18 алма бар екені белгілі. - 2-себеттегі алма санын табу керек. Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосады және азайту тәсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосады және азайтуды орындайды. Балалар шапшаң қимылдап сызықтарға қарындашты тигізбей, кім кіммен хабарласып жатқаныны анықтайды.
|
ҚБ: 10 балл
|
Оқулық, тақтамен жұмыс Оқулық, Тақтамен жұмыс Оқулық, дәптермен жұмыс Оқулық, тақтамен және дәптермен жұмыс Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс: «Бір сөзбен» әдісі Оқу тапсырмасы: 5- тапсырма
|
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
100-ге дейін санау
100-ге дейін санау
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК

«Бекітемін»___________
Колледж әдіскері: Искакова К.А «Келісемін» ___________
Сынып жетекшісі: Толқын Айтқазықызы
Математика пәнінен сабақ жоспары

Тақырыбы: «100-ге дейін санау»
Өтетін орыны: «№4 ЖОББМ» КММ
Сынып: 2 «А»
Мерзімі: 28.10.21ж
Тобы: 401
Машықкер: Сырлыбай Аяжан
Баға: «___» ___________________
2021 ж
« Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есеп |
|
|
Машықкердің аты-жөні: |
Сырлыбай Аяжан |
|
|
Күні: 28.10.21ж |
|
|
|
Сынып: 2 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
100-ге дейін санау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.4 санаудың ірі бірлігі- жүздікті құрастыру; 1000-ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ондықтар мен жүзге дейін санай алады. Көптеген оқушылар: сандардың моделін жасап, есептерді шығара алады, Кейбір оқушылар: алдын ала оларды бірдей санау және өлшем бірліктерге өрнектемей, екі таңбалы сандар мен шамаларды салыстырады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 мин |
Оқушылармен амандасу, тақырыпты болжау. |
|
|
|
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
(МК.Ж) 1- есеп «Орындап көр» әдісі Кестеден 3 санды таңда. Оларды фишкалармен жап. Осы сандардың моделін жаса. Досыңнан санды атауын сұра.
Дескриптор: кестедегі жасырылған сандарды таба алады. (МК.Ө) 2-есеп. Сандардың моделіне қара. Кез келген модельдің көмегімен екі таңбалы сандарды қосуды және азайтуды көрсет. Қосуды қалай тексеруге болады? Азайтуды қалай тексеруге болады?
Дескриптор: 100 санының құрылу жолын ондықтармен жазып көрсетеді. (МК.Ө) -Балалар дәптерлерімізді ашамыз, бүгінгі күнді жазамыз. -оқулықтағы 9 беттегі 3 тапсырмаға назар аударамыз. А)Әжем 16 картоп қосылған және 24 ет қосылған бәліш пісірді. Әжем барлығы неше бәліш пісірді? - Есепте не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есепте нені табу керек? Шарты: Картоп-16 Ет- 24 Бәліш саны- ? Ш: 16+24=40 Жауабы:
40 бәліш
- Есепте не туралы айтылған? - Есепте не белгілі? - Есепте нені табу керек? Шарты: 1-себетте- 18 алма 2-себетте-?, 6-еуі кем Ш: 18-6= 12 Жауабы: екінші себетте 12 алма бар. Дескриптор: мәтінді есепті түсініп оқиды; Есептің шартын құрады; Өрнек құрып мәнін табады.
(МК.Ө) 4-тапсырма. Есепте
Дескриптор: Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосады және азайту тәсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосады және азайтуды орындай алады. (МК.Ө) 6-тапсырма Сызықтарға қарындашты тигізбей, кім кіммен хабарласып жатқанын анықта.
Десериптор: сызықтарға қарындашты тигізбей, кім кіммен хабарласып жатқаныны анықтайды.
|
кестедегі жасырылған сандарды табады. Есептеу барысында қосу мен азайтудың қасиеттерін орынды қолданады. - Бәліш туралы айтылған - 16 картоп және 24 ет қосылғаны белгілі - Неше бәліш пісіру керек. -себеттегі алма туралы айтылған. - 1-себетте 18 алма бар екені белгілі. - 2-себеттегі алма санын табу керек. Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ондықтан аттап қосады және азайту тәсілін қолданып 100 көлеміндегі сандарды ауызша қосады және азайтуды орындайды. Балалар шапшаң қимылдап сызықтарға қарындашты тигізбей, кім кіммен хабарласып жатқаныны анықтайды.
|
ҚБ: 10 балл
|
Оқулық, тақтамен жұмыс Оқулық, Тақтамен жұмыс Оқулық, дәптермен жұмыс Оқулық, тақтамен және дәптермен жұмыс Таратпа материал |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Кері байланыс: «Бір сөзбен» әдісі Оқу тапсырмасы: 5- тапсырма
|
Кері байланыс жасайды. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
шағым қалдыра аласыз


















