|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
26.09.2023ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Айтжанова Махаббат Дауреновна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттап ауызша қосу және азайту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.7. 45 ± 9, 40 – 14 жағдайларында ондықтан аттап ауызша қосу мен азайтуды орындау. 2.1.2.3.Тиімді есептеу үшін қосудың ауыстырымдылық, терімділік қасиеттерін қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттап қосу және азайту тәсілдерін үйрену |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут 15 минут Сергіту сәті 2 минут |
Үй тапсырмасын тексеру № 6, 33-бет Бірінші бағандағы теңдіктерді пайдаланып,қалған бағандардағы өрнектердің мәнін тап. «Кім жылдам?» әдісі Өрнектердің мәнін кему ретімен орналастырып, мақалды оқы. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау 100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттап қосу және азайту тәсілдерін үйрену
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Құрастыр» әдісі Өрнектердің мәнін тап. 17 + 23 =40 90 – 5 = 85
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Жақшасыз өрнектерде алдымен қай амал орындалады? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
Өрнектердің мәнін есептейді
Өрнектердің мәнін кему ретімен орналастырып, мақалды оқиды
1. бірінші өрнекке әріптің орнына санды жазады 2.мәнін есептейді 3.екінші өрнекке әріптің орнына санды жазады 4.мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді
Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
Дескриптор: -өрнектердің мәнін есептейді Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -бірінші өрнекке әріптің орнына санды жазады(1б) -мәнін есептейді(1б) -екінші өрнекке әріптің орнына санды жазады(1б) -мәнін есептейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды
Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап Оқулық №3, 34-бет дәптер қаламсап Бейнежазба |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 мин |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі Кестелер бойынша теңдеулер құр.оларды шеш. 62 + а = 90 а = 90 – 62 а = 28 62 +28 = 90 Х + 48 = 70 Х = 70 – 48 Х = 22 22 +48 = 70 С – 13 = 47 С =47 + 13 С = 60 60 – 13 = 47 57 – х = 20 Х = 57 – 20 Х = 37 57 – 37 = 20 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қосу мен азайтуды қалай орындадың? |
1. бірінші теңдеуді құрады 2.екінші теңдеуді құрады 3.үшінші теңдеуді құрады 4.төртінші теңдеуді құрады 5.теңдеулерді шешеді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші теңдеуді құрады(1б) -екінші теңдеуді құрады(1б) -үшінші теңдеуді құрады(1б) -төртінші теңдеуді құрады(1б) -теңдеулерді шешеді(1б)
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айтжанова Махаббат ДауреновнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз 100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттап ауызша қосу және азайту
Тақырып бойынша 31 материал табылды
100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттап ауызша қосу және азайтуМатериал туралы қысқаша түсінік
100 көлеміндегі сандарды разрядтан аттап ауызша қосу және азайту
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













