Қысқа мерзімді жоспар
Математика 23-сабақ
|
Бөлім |
Демалыс мәдениеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Қали Айда Бейбітқызы |
|||||
|
Күні: |
02.10.2023 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
10, 100, 1000 сандарына көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.6 - 10, 100, 1000 сандарына қалдықсыз және қалдықпен бөлу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: 10, 100, 1000; сандарына қалдықпен және қалдықсыз бөлуді білетін болады. Көптеген оқушылар: 10, 100, 1000; сандарына қалдықпен және қалдықсыз бөлуді түсіндіріп бере алатын болады. Кейбір оқушылар: Өмірден, көптаңбалы сандарды 10-ға, 100-ге, 1000-ға қалдықпен бөлу ережесін қолданып есептер құрастыра алатын болады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Көңілді смаликтер» әдісі арқылы жүреді.
Қоңыздарды таңдау арқылы 2-топқа бөлінеді Өткен тақырыпқа шолу, «Spinner wheel» әдісімен орындалады. Барабанмен жұмыс болады: «Түрлі түсті шарлар» әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Оқушылар ұарсы беттегі оқушымен көрсетілген смаликтердің іс-әрекетін қайталайды. Үй тапсырмасын тексертеді. Тақырыпқа қатысты білетіндерін айтады. Сұрақтарға жауап береді. |
Тапсырма орындаған оқушыны «Google» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
||
|
Жаңа білім 20 мин 2 мин Бекіту 10 мин |
(Т, Д) «Lays» әдісі Жеке жұмыс №2 - есеп: Есепте және тексер. 18 * 1 000 = 41 *100 000 = 48 000 : 1 000 = 8 000 000 : 10 000 = 700 000 : 10 000 = 9 * 8 000= 3 000 000 : 1 000 000 = 7 * 90 000= 45000 : 50= 45 000 : 500= 32 000 : 400= 32 000 : 4 000= «Шляпа» әдісі №6-есеп. Көрсетілген өлшем бірліктерді өрнектейді 120т= кг 32кг 50г= г 10см= мм 610кг= г 8кг= г 12см= мм 9 ғасыр = жыл 12мин 30с = с 9жыл 10 ай = ай Сергіту сәті. Шыбын ұру әдісі (Т) №7-есеп. Топтық жұмыс. «Narakeet» Есепті шығару. Бос ұяшықты толықтыр №8 есеп Баған түрінде есепте.
Миллион кімге бұйырады Сабақты қортындылау |
Чипси бөлшектерін таңдап алып , бөлшектерінде берілген есептерді тақтаға жазып шығарады .
Оқушылар қасындағы жұптарымен бірлесе өлшем бірліктерді өрнектейді.
Ортаға шыққан оқушылар қойылған сұрақтардың жауабын шыбынды ұру арқылы жауап береді.
Берілген мәтін есепті пайдалана шартын , шешуін, жауабын құрастырады
Бағын түрінде берілген есептің бос ұяшықтарын орнын толықтырады.
Топтарға берілген сұрақтарға дұырс жауап береді , сабақты қортындылайды. |
Дескриптор: «Google» әдісімен бағалау. Дескриптор: Берілген өлшем бірліктерді дұрыс орындаған жағдайда «Google әдісі» бағалау парағындағы тапсырма бөлігін бояайды. Дескриптор: Берілген мәтін есепті дұрыс орындаған жағдайда «Google әдісі» бағалау парағындағы тапсырма бөлігін бояайды. Дескриптор: Берілген есептің бос ұяшықтың орнын дұрыс орындайды «Google әдісі» бағалау парағындағы тапсырма бөлігін бояайды.
|
Оқулық, дәптер
|
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Әуе шары» әдісі арқылы береді.
Оқу тапсырмасы:9-есеп. Есепте және тексер |
Сабақтан үйренгенін айтады. Тапсырма жазады. |
ҚБ балын қояды. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10,100,1000 сандарына көбейту және бөлу
10,100,1000 сандарына көбейту және бөлу
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 23-сабақ
|
Бөлім |
Демалыс мәдениеті |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Қали Айда Бейбітқызы |
|||||
|
Күні: |
02.10.2023 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
10, 100, 1000 сандарына көбейту және бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.2.6 - 10, 100, 1000 сандарына қалдықсыз және қалдықпен бөлу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: 10, 100, 1000; сандарына қалдықпен және қалдықсыз бөлуді білетін болады. Көптеген оқушылар: 10, 100, 1000; сандарына қалдықпен және қалдықсыз бөлуді түсіндіріп бере алатын болады. Кейбір оқушылар: Өмірден, көптаңбалы сандарды 10-ға, 100-ге, 1000-ға қалдықпен бөлу ережесін қолданып есептер құрастыра алатын болады. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 8 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Көңілді смаликтер» әдісі арқылы жүреді.
Қоңыздарды таңдау арқылы 2-топқа бөлінеді Өткен тақырыпқа шолу, «Spinner wheel» әдісімен орындалады. Барабанмен жұмыс болады: «Түрлі түсті шарлар» әдісі арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру. Сабақ мақсаты жария етіледі. |
Оқушылар ұарсы беттегі оқушымен көрсетілген смаликтердің іс-әрекетін қайталайды. Үй тапсырмасын тексертеді. Тақырыпқа қатысты білетіндерін айтады. Сұрақтарға жауап береді. |
Тапсырма орындаған оқушыны «Google» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
|
||
|
Жаңа білім 20 мин 2 мин Бекіту 10 мин |
(Т, Д) «Lays» әдісі Жеке жұмыс №2 - есеп: Есепте және тексер. 18 * 1 000 = 41 *100 000 = 48 000 : 1 000 = 8 000 000 : 10 000 = 700 000 : 10 000 = 9 * 8 000= 3 000 000 : 1 000 000 = 7 * 90 000= 45000 : 50= 45 000 : 500= 32 000 : 400= 32 000 : 4 000= «Шляпа» әдісі №6-есеп. Көрсетілген өлшем бірліктерді өрнектейді 120т= кг 32кг 50г= г 10см= мм 610кг= г 8кг= г 12см= мм 9 ғасыр = жыл 12мин 30с = с 9жыл 10 ай = ай Сергіту сәті. Шыбын ұру әдісі (Т) №7-есеп. Топтық жұмыс. «Narakeet» Есепті шығару. Бос ұяшықты толықтыр №8 есеп Баған түрінде есепте.
Миллион кімге бұйырады Сабақты қортындылау |
Чипси бөлшектерін таңдап алып , бөлшектерінде берілген есептерді тақтаға жазып шығарады .
Оқушылар қасындағы жұптарымен бірлесе өлшем бірліктерді өрнектейді.
Ортаға шыққан оқушылар қойылған сұрақтардың жауабын шыбынды ұру арқылы жауап береді.
Берілген мәтін есепті пайдалана шартын , шешуін, жауабын құрастырады
Бағын түрінде берілген есептің бос ұяшықтарын орнын толықтырады.
Топтарға берілген сұрақтарға дұырс жауап береді , сабақты қортындылайды. |
Дескриптор: «Google» әдісімен бағалау. Дескриптор: Берілген өлшем бірліктерді дұрыс орындаған жағдайда «Google әдісі» бағалау парағындағы тапсырма бөлігін бояайды. Дескриптор: Берілген мәтін есепті дұрыс орындаған жағдайда «Google әдісі» бағалау парағындағы тапсырма бөлігін бояайды. Дескриптор: Берілген есептің бос ұяшықтың орнын дұрыс орындайды «Google әдісі» бағалау парағындағы тапсырма бөлігін бояайды.
|
Оқулық, дәптер
|
||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Әуе шары» әдісі арқылы береді.
Оқу тапсырмасы:9-есеп. Есепте және тексер |
Сабақтан үйренгенін айтады. Тапсырма жазады. |
ҚБ балын қояды. |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















