|
Бөлім |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
2 |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Сабақтың тақырыбы |
№103 Бақылау диктанты |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу жəне таза жазу; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сəйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу жəне таза жазады. Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сəйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қойып, сауатты жазуға дағдыланады.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық бәріміз, Арайлап атқан күнге.
«Миға шабуыл» әдісі Сұрақтар: – Балалар, жеті аталарыңды білесіңдер ме? Үйде ата- əжелерің, əке-аналарың жеті атала-рың туралы, шежіре, ата-бабаларың жайлы айта ма? |
Өлеңді оқиды, қимылмен көрсетеді.
Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ. «Шапалақ»
ҚБ. «Шапалақ» |
презентация |
|
Ортасы (35 мин) |
Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Бейнежазбамен жұмыс « Ж е т і а т а »
Жазылымға дайындық Шежіре деген сөздің айтылуы да, жазылуы да бірдей екеніне назарларын аударту. – Ендеше, қазір сендер «Шежіре» деген тақырыпта диктант жазасыңдар.
Диктант Шежіре Шежіре-араб сөзі. Қазақша «ағаштың бұтағы» деген мағынаны білдіреді. Адам өзінің тегін жеті атасына дейін білуі керек. Сондықтан әр бала жеті атасын кішкентай кезінен жаттап өсуі керек. (27сөз)
Түсіндірілетін сөздер: жеті ата.
Тапсырма
|
. |
Бағалау критерийі:
|
https:// youtu. be/ wqoL GU TD0Q Y
Диктанттар жинағы
|
|
Соңы (5мин) |
Рефлексия «Хабар беру» әдісі
Үйге тапсырма: Жеті атасын дəптерге жазып, жаттап келу |
Кері байланыс береді |
«Хабар беру» әдісі |
микрофон |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
103- сабақ Бақылау диктанты
103- сабақ Бақылау диктанты
|
Бөлім |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сынып |
2 |
|
Пәні |
Қазақ тілі |
|
Сабақтың тақырыбы |
№103 Бақылау диктанты |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу жəне таза жазу; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сəйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қою
|
|
Сабақтың мақсаты |
Бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу жəне таза жазады. Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына сəйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қойып, сауатты жазуға дағдыланады.
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық бәріміз, Арайлап атқан күнге.
«Миға шабуыл» әдісі Сұрақтар: – Балалар, жеті аталарыңды білесіңдер ме? Үйде ата- əжелерің, əке-аналарың жеті атала-рың туралы, шежіре, ата-бабаларың жайлы айта ма? |
Өлеңді оқиды, қимылмен көрсетеді.
Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ. «Шапалақ»
ҚБ. «Шапалақ» |
презентация |
|
Ортасы (35 мин) |
Жаңа сабақ Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
Бейнежазбамен жұмыс « Ж е т і а т а »
Жазылымға дайындық Шежіре деген сөздің айтылуы да, жазылуы да бірдей екеніне назарларын аударту. – Ендеше, қазір сендер «Шежіре» деген тақырыпта диктант жазасыңдар.
Диктант Шежіре Шежіре-араб сөзі. Қазақша «ағаштың бұтағы» деген мағынаны білдіреді. Адам өзінің тегін жеті атасына дейін білуі керек. Сондықтан әр бала жеті атасын кішкентай кезінен жаттап өсуі керек. (27сөз)
Түсіндірілетін сөздер: жеті ата.
Тапсырма
|
. |
Бағалау критерийі:
|
https:// youtu. be/ wqoL GU TD0Q Y
Диктанттар жинағы
|
|
Соңы (5мин) |
Рефлексия «Хабар беру» әдісі
Үйге тапсырма: Жеті атасын дəптерге жазып, жаттап келу |
Кері байланыс береді |
«Хабар беру» әдісі |
микрофон |
шағым қалдыра аласыз














