|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ильясова Маржанкуль |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
7.02.2025 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
103 сабақ.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту. |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Күннен шуақ алайық Алақанға салайық Жерден нәр алайық Алақанға салайық Алақандағы жылуды Достарымызға сыйлайық Оқулықпен жұмыс Қасым хан - ХҮІ ғасырдағы Қазақ хандығының негізін қалаушылардың бірі. Ол –Жәнібек ханның баласы. Оның арманы қазақ елінің тәуелсіздігі еді және ол арманы орындалды. Үй тапсырмасын тексеру
Өткен сабақты пысықтау Математикалық диктант -22 мен 2-нің көбейтіндісі нешеге тең ? -66 мен 2-нің бөліндісі қанша болады ? -25 пен 2-нің көбейтіндісі нешеге тең ? -12 мен 3-тің көбейтіндісі нешеге тең ? -96 пен 3-тің бөліндісі қанша болады ? |
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткен білімді зерделейді. Үй тапсырмасын оқиды
Математика лық диктантты орындайды |
Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
оқулық |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма. Сандардың ондықтарының кему реті бойынша орналастырып, Қасым хан шығарған заңның қалай аталатынын оқы. 264, 119, 95, 48 Қасым ханның қасқа жолы 2- тапсырма. Ө.ж 31 13 21 14 13 Х
3-тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, баған түрінде есептеу. 3 1 2 1000 – (425 - 403) х 4 =912 425 22 1000 -
2 1 3 520 + 21 х 4 + 136 =740 21 520 604 Х
4-тапсырма. Есепті теңдеудің көмегімен шығару.
а)Ересектер-325 Балалар-? 900 адам Шешуі: 325 +х = 900 х= 900 – 325 х=575 325+575=900 900=900 Жауабы: Фильмді 575 бала көрді. ә) Кітапханада қазақ халқының тарихы туралы 118 кітап бар. Жаңа кітаптар әкелінгеннен кейін 265 кітап болды. Неше жаңа кітап әкелінді? х- жаңа әкелінген кітаптар саны дейік. Болды - 118 к Әкелінді - ? к Барлығы - 265 Шешуі: 118+х=265 Х=265-118
118+147=265 265=265 Жауабы: 265 жаңа кітап әкелінді, ЕҚБ. Есепті теңдеудің көмегімен шығару. |
Сандардың ондықтарының кему реті бойынша орналастырады, Қасым хан шығарған заңын оқиды Өрнектерді баған түрінде орындайды Амалдардың орындалу ретін анықтайды Есепті теңдеудің көмегімен шығарады Есепті теңдеудің көмегімен шығарады |
Дескриптор: Сандардың ондықтарының кему реті бойынша орналастырады -1б Есептерді баған түрінде орындап ,мәнін табады-1б Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, баған түрінде есептейді.-1б Қосу және азайтуды орындап, өрнектердің мәнін табады -1б Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б |
Оқулық жұмыс дәптер Жұмыс дәптер Оқулық жұмыс дәптер Оқулық жұмыс дәптер |
||||||||||||||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті |
Ұйымшылдық пен билейді |
Тамаша! |
слайд |
||||||||||||||
|
|
5 Жылқы-20-дан 2табан ? ж Құлын-15-тен 3 табан 1)20*2=40 жылқы 2) 15*3=45 құлын 3) 40+45=85ж Жауабы:Өрісте барлығы 85 жануар жайылып жүр. 6-тапсырма Б.-24 тг С-2 дана Қ-? тг Шешуі:Қ=Б*С 24*2=48тг Жауабы:2дана жұмыртқаға 48тг төледі Б-33тг С-3дана Құны-? Тг Шешуі: Қ=Б*С 33*3=99 тг Жауабы: 3 өшіргіш 99тг тұрады. Б-13тг С-3 дана Қ-?тг Шешуі: Қ=Б*С Жауабы:3 дәптер 39тг тұрады. 7-тапсырма. Кесте бойынша өрнек құрастырып оны шығару.
1000 – (400 х 2)=200 450- (32 х 2)= 386 300 х 2 – 24 х 2 = 552 8-тапсырма. 41 12 23 Х
22 34 33 Х
ФС. 9-тапсырма Теңдіктер тура болатындай, барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қой. Жақшаларды да қоюға болады. а) 1 * 2 + 3 =5 ә) ( 1+2):3-4=5 |
Сызбаны пайдаланады Кесте бойынша өрнек құрастырады Кесте бойынша өрнек құрастырады Баған түрде жазады Теңдіктер тура болатындай, барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қояды. |
Сызбаны пайдаланып, үш амалмен шығарылатын есептер құрастырады. -1б Кестедегі сандарды пайдаланып,бір амалмен орындалатын есеп құрастырады -1б Кесте бойынша өрнек құрастырады, олардың мәнін табады. Баған түрде жазып, өрнектің мәнін табады -1б Теңдіктер тура болатындай, тиісті амалдардың қасына жақшаны қояды-1б |
Оқулық жұмыс дәптер Оқулық жұмыс дәптер Оқулық жұмыс дәптер |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Өткен сабақты пысықтау. Үй тапсырмасы: 5-тапсырма Кері байланыс:
|
Кері байланыс жасайды |
|
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
103 сабақ.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту.
103 сабақ.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту.
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ильясова Маржанкуль |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
7.02.2025 |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «Ә» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
103 сабақ.Екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша көбейту. |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданады |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап, Ізденімпаз,жасампаз тұлға |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5мин |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Күннен шуақ алайық Алақанға салайық Жерден нәр алайық Алақанға салайық Алақандағы жылуды Достарымызға сыйлайық Оқулықпен жұмыс Қасым хан - ХҮІ ғасырдағы Қазақ хандығының негізін қалаушылардың бірі. Ол –Жәнібек ханның баласы. Оның арманы қазақ елінің тәуелсіздігі еді және ол арманы орындалды. Үй тапсырмасын тексеру
Өткен сабақты пысықтау Математикалық диктант -22 мен 2-нің көбейтіндісі нешеге тең ? -66 мен 2-нің бөліндісі қанша болады ? -25 пен 2-нің көбейтіндісі нешеге тең ? -12 мен 3-тің көбейтіндісі нешеге тең ? -96 пен 3-тің бөліндісі қанша болады ? |
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткен білімді зерделейді. Үй тапсырмасын оқиды
Математика лық диктантты орындайды |
Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
оқулық |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма. Сандардың ондықтарының кему реті бойынша орналастырып, Қасым хан шығарған заңның қалай аталатынын оқы. 264, 119, 95, 48 Қасым ханның қасқа жолы 2- тапсырма. Ө.ж 31 13 21 14 13 Х
3-тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, баған түрінде есептеу. 3 1 2 1000 – (425 - 403) х 4 =912 425 22 1000 -
2 1 3 520 + 21 х 4 + 136 =740 21 520 604 Х
4-тапсырма. Есепті теңдеудің көмегімен шығару.
а)Ересектер-325 Балалар-? 900 адам Шешуі: 325 +х = 900 х= 900 – 325 х=575 325+575=900 900=900 Жауабы: Фильмді 575 бала көрді. ә) Кітапханада қазақ халқының тарихы туралы 118 кітап бар. Жаңа кітаптар әкелінгеннен кейін 265 кітап болды. Неше жаңа кітап әкелінді? х- жаңа әкелінген кітаптар саны дейік. Болды - 118 к Әкелінді - ? к Барлығы - 265 Шешуі: 118+х=265 Х=265-118
118+147=265 265=265 Жауабы: 265 жаңа кітап әкелінді, ЕҚБ. Есепті теңдеудің көмегімен шығару. |
Сандардың ондықтарының кему реті бойынша орналастырады, Қасым хан шығарған заңын оқиды Өрнектерді баған түрінде орындайды Амалдардың орындалу ретін анықтайды Есепті теңдеудің көмегімен шығарады Есепті теңдеудің көмегімен шығарады |
Дескриптор: Сандардың ондықтарының кему реті бойынша орналастырады -1б Есептерді баған түрінде орындап ,мәнін табады-1б Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, баған түрінде есептейді.-1б Қосу және азайтуды орындап, өрнектердің мәнін табады -1б Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б Дескриптор: Теңдеулерді шешеді-1б |
Оқулық жұмыс дәптер Жұмыс дәптер Оқулық жұмыс дәптер Оқулық жұмыс дәптер |
||||||||||||||
|
Сергіту сәті 2мин |
Сергіту сәті |
Ұйымшылдық пен билейді |
Тамаша! |
слайд |
||||||||||||||
|
|
5 Жылқы-20-дан 2табан ? ж Құлын-15-тен 3 табан 1)20*2=40 жылқы 2) 15*3=45 құлын 3) 40+45=85ж Жауабы:Өрісте барлығы 85 жануар жайылып жүр. 6-тапсырма Б.-24 тг С-2 дана Қ-? тг Шешуі:Қ=Б*С 24*2=48тг Жауабы:2дана жұмыртқаға 48тг төледі Б-33тг С-3дана Құны-? Тг Шешуі: Қ=Б*С 33*3=99 тг Жауабы: 3 өшіргіш 99тг тұрады. Б-13тг С-3 дана Қ-?тг Шешуі: Қ=Б*С Жауабы:3 дәптер 39тг тұрады. 7-тапсырма. Кесте бойынша өрнек құрастырып оны шығару.
1000 – (400 х 2)=200 450- (32 х 2)= 386 300 х 2 – 24 х 2 = 552 8-тапсырма. 41 12 23 Х
22 34 33 Х
ФС. 9-тапсырма Теңдіктер тура болатындай, барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қой. Жақшаларды да қоюға болады. а) 1 * 2 + 3 =5 ә) ( 1+2):3-4=5 |
Сызбаны пайдаланады Кесте бойынша өрнек құрастырады Кесте бойынша өрнек құрастырады Баған түрде жазады Теңдіктер тура болатындай, барлық сандардың арасына амалдар таңбасын қояды. |
Сызбаны пайдаланып, үш амалмен шығарылатын есептер құрастырады. -1б Кестедегі сандарды пайдаланып,бір амалмен орындалатын есеп құрастырады -1б Кесте бойынша өрнек құрастырады, олардың мәнін табады. Баған түрде жазып, өрнектің мәнін табады -1б Теңдіктер тура болатындай, тиісті амалдардың қасына жақшаны қояды-1б |
Оқулық жұмыс дәптер Оқулық жұмыс дәптер Оқулық жұмыс дәптер |
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Өткен сабақты пысықтау. Үй тапсырмасы: 5-тапсырма Кері байланыс:
|
Кері байланыс жасайды |
|
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















