|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
07.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
104×4, 416:4 түріндегі көбейту және бөлу |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмін үйрену. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 6(а), 13 –бет
А Алмұрт -? 2 есе арт. Шабдалы -? қанш. болса сонша Ш: 130 * 2 = 260 260 + 130 = 390 «Ой қозғау» әдісі Көбейту мен бөлудің қалай орындалғанын қара. Түсіндір.Қорытынды жаса. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмін үйрену |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Көбейту мен бөлудің орындалу ретін түсіндіріп, қорытынды жасайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1, 14-бет
ламинат қалам |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Баған түрінде есепте. Дұрыстығын тексер. Мысал құрастыр. 209 * 2 = 418 324 : 3 = 108 208 * 3 = 624 428 : 4 = 107 203 * 4 = 612 816 : 8 = 102 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмі туралы не білдің? |
Өрнектердің мәнін баған түрінде есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның көбейтіндісін табады-1б - үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның бөліндісін табады-1б -өрнектерді тексереді-1б -мысалдар құрастырады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 14,15 –бет дәптер қалам
|
|
|
10 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Анықта, орында» әдісі Есепті шығар К Қолтырауынның ұзындығы- ? 3есе арт. ? см ұзын Ш: 209 * 3 = 627см 627 – 209 = 418см ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -амалтаңбасын таңдайды-1б -өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Оқулық №3,15-бет дәптер қалам
|
|
|
10 мин |
3-тапсырма Жеке жұмыс «Кім жылдам» әдісі Көбейткіштердің квадраты мен кубын көбейтінділермен алмастыр.Мәнін есепте 4 * 4 * 4 + 300= 64 + 300 = 364 10 * 10 – 56 = 100 – 56 = 44 10 * 10 * 10 -534 = 1000 -534 = 466 9 * 9 – 67 = 81 – 67 = 14 2 * 2 * 2 +40 = 8 + 40 = 48 4 * 4 + 351 = 16 + 351 = 367 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Өрнектердің мәнін табады |
Дескриптор: -көбейткіштердің квадраты мен кубын көбейтінділермен алмастырады-1б -өрнектердің мәнін есептейді-1б |
Оқулық №5 (ә) 16-бет дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы
7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №6, 16-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
104×4, 4164 түріндегі көбейту және бөлу ҚМЖ 3 сынып
104×4, 4164 түріндегі көбейту және бөлу ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Су – тіршілік көзі |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
07.04.2025ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
104×4, 416:4 түріндегі көбейту және бөлу |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.13 бөліндінің бір разрядында нөл болатын кезде үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөлу алгоритмін және кері амал алгоритмін қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмін үйрену. |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру № 6(а), 13 –бет
А Алмұрт -? 2 есе арт. Шабдалы -? қанш. болса сонша Ш: 130 * 2 = 260 260 + 130 = 390 «Ой қозғау» әдісі Көбейту мен бөлудің қалай орындалғанын қара. Түсіндір.Қорытынды жаса. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмін үйрену |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Көбейту мен бөлудің орындалу ретін түсіндіріп, қорытынды жасайды |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Оқулық №1, 14-бет
ламинат қалам |
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Баған түрінде есепте. Дұрыстығын тексер. Мысал құрастыр. 209 * 2 = 418 324 : 3 = 108 208 * 3 = 624 428 : 4 = 107 203 * 4 = 612 816 : 8 = 102 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Үш таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу алгоритмі туралы не білдің? |
Өрнектердің мәнін баған түрінде есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның көбейтіндісін табады-1б - үш таңбалы сан мен бір таңбалы санның бөліндісін табады-1б -өрнектерді тексереді-1б -мысалдар құрастырады-1б
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №2 14,15 –бет дәптер қалам
|
|
|
10 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Анықта, орында» әдісі Есепті шығар К Қолтырауынның ұзындығы- ? 3есе арт. ? см ұзын Ш: 209 * 3 = 627см 627 – 209 = 418см ЕББҚ Есепті шығаруда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Есепті шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қысқаша шартын құрып, сұрағын анықтайды(1б) -амалтаңбасын таңдайды-1б -өрнек құрады(1б) -өрнектің мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -есепті шығарады |
Оқулық №3,15-бет дәптер қалам
|
|
|
10 мин |
3-тапсырма Жеке жұмыс «Кім жылдам» әдісі Көбейткіштердің квадраты мен кубын көбейтінділермен алмастыр.Мәнін есепте 4 * 4 * 4 + 300= 64 + 300 = 364 10 * 10 – 56 = 100 – 56 = 44 10 * 10 * 10 -534 = 1000 -534 = 466 9 * 9 – 67 = 81 – 67 = 14 2 * 2 * 2 +40 = 8 + 40 = 48 4 * 4 + 351 = 16 + 351 = 367 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
Өрнектердің мәнін табады |
Дескриптор: -көбейткіштердің квадраты мен кубын көбейтінділермен алмастырады-1б -өрнектердің мәнін есептейді-1б |
Оқулық №5 (ә) 16-бет дәптер қалам |
|
|
Сабақ тың соңы
7 мин |
«Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №6, 16-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













