|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп: «В.Терешкова атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жиенбаева М.С. |
|||||
|
Күні: 12.11.2024ж. |
12.11.2024ж. |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ. Жүйке жүйесінің маңызы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.2 жүйке жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау 4.1.2.1 зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне негізінде таңдау себебін түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жүйке жүйесінің адам ағзасындағы рөлін түсіндіру. Жүйке жүйесінің маңызы және оны сақтау жолдары туралы білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Зерттеуге, эспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал: Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау басым ақылды, Бәрін осы басқарған. Мынау менің оң қолым Мынау менің сол қолым Барлық істі атқарған. Жүйке жүйесінің мүшелері туралы білімдерін ортаға салады Жаңа тақырып 1-тапсырма «Жедел жауап»
Ж: Иісті –иіс сезу арқылы(мұрын), дәмді- дәм сезу арқылы(тіл), сипап сезуді-тері арқылы білесің. 2-тапсырма «Дұрыс-дұрыс емес» әдісі
ЕБҚ-тапсырма 3-тапсырма. Сәйкестендіру
4-тапсырма «Тәжірибе алаңы» Оқушылар сезім мүшелерімен жұмыс жасайды. Көзді жұмып,сипап сезеді,мұрынмен иіс сезеді т.с.с.
|
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Өткенді пысықтайды Сұрақ-жауап арқылы орындайды Кестені толтырады Кестені толтырады Берілген ақпараттың дұрыс, дұрыс емес екендігін табады Сәйкестендіру жұмысын жасайды Тәжірибе жасайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Сезім мүшелері туралы біледі-1б Олар туралы білімдері бар-1б
Дескриптор: Пікірлердің дұрыс немесе дұрыс емес екендігін таба алды-1б Кестені талапқа сай белгілеп шығады-1б Дескриптор: Сәйкестендіру арқылы мағлұматтар бере алады-1б Ағзалар жүйесі туралы білімі толыққан.-1б Дескриптор: Тәжірибе жасау арқылы сезім мүшелерінің жұмысына баға береді-2б Сезім мүшелері туралы мәліметтері толық-2б Мадақтау |
Жылулық шеңбері Суреттер Сезім мүшелері туралы бейнебаян Кесте Кесте Суреттер Кесте сызылған плакат Сәйкестендіру кестесі Заттар,тағам дар Сезім мүшелерінің суреттері Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп: «В.Терешкова атындағы орта мектеп» КММ |
|||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су. |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жиенбаева М.С. |
|||||||||
|
Күні: 15.11.2024ж. |
15.11.2024ж |
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20сабақ. Заттың қасиеттері |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.1 заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтау; 4.1.2.1 зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне негізінде таңдау себебін түсіндіру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Заттың қандай қасиеттері барын біледі,затты дұрыс пайдалануды үйренеді |
|||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Зерттеуге, эспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Өткенді пысықтау «Жедел жауап» 1. Иісті қалай сезесің? 2. Дәмді қандай мүше арқылы сезесің? 3. Тері арқылы нені сезесің? Тақырыпты ашу Сабаққа дайындық жұмысын жүргізу «Адам» бөлімінің тақырыптарына шолу жасау. Сұрақтар қою арқылы пысықтау Жаңа білім 1-тапсырма
2-тапсырма Зерттеу жұмысы. Заттардың қандай қасиеттері болады? Қажет заттар: -шегелер; -целлофан қалта; -балға; -стақан; -файл; -тұз,қант. 3-тапсырма
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Қант пен тұзды зерттеңдер. Айырмашылығы мен ұқсастығын табыңдар Диаграмманы толтырыңдар Қант Тұз
ҚЖ: Темір мен қағазды салыстырыңдар. Қасиеттерін кестеге түсіріңдер
|
Оқу құралдарын түгелдейді
Өткенді пысықтай ды
Сызбаны толтырады
Жауапты толық жазады
Заттардың қасиеттерін атайды
Кестені толтырады
Венн диаграммасын толтырады
Кестені толтырады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Сезім мүшелері туралы біледі-1б
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Дене туралы білімдері жақсы-1б Заттардың қасиеттерін біледі-1б
Дескриптор: Зерттеу жұмысын жүргізе алады-1б Заттардың қасиеттерін айтады-1б
Дескриптор: Кестені толтырды-1б
Дескриптор: Айырмашылығы мен ұқсастығын тапты-1б Диаграмманы толтырды-1б Темір мен қағазды салыстырды-1б Қасиеттерін кестеге түсірді-1б
«Нысана» әдісі |
Суреттер
Сызбалар
Заттар, суреттер
Суреттер
Кесте
Суреттер
Оқулық
Венн диаграмма сы
Суреттер
Кесте
Стикерлер |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
№105 сабақ.Етістіктің шақтары
|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп: «В.Терешкова атындағы орта мектеп» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||
|
Бөлім: |
Адам |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жиенбаева М.С. |
|||||
|
Күні: 12.11.2024ж. |
12.11.2024ж. |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№19 сабақ. Жүйке жүйесінің маңызы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.3.2 жүйке жүйесі мен оның адам ағзасындағы рөлін сипаттау 4.1.2.1 зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне негізінде таңдау себебін түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жүйке жүйесінің адам ағзасындағы рөлін түсіндіру. Жүйке жүйесінің маңызы және оны сақтау жолдары туралы білетін болады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Зерттеуге, эспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал: Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау басым ақылды, Бәрін осы басқарған. Мынау менің оң қолым Мынау менің сол қолым Барлық істі атқарған. Жүйке жүйесінің мүшелері туралы білімдерін ортаға салады Жаңа тақырып 1-тапсырма «Жедел жауап»
Ж: Иісті –иіс сезу арқылы(мұрын), дәмді- дәм сезу арқылы(тіл), сипап сезуді-тері арқылы білесің. 2-тапсырма «Дұрыс-дұрыс емес» әдісі
ЕБҚ-тапсырма 3-тапсырма. Сәйкестендіру
4-тапсырма «Тәжірибе алаңы» Оқушылар сезім мүшелерімен жұмыс жасайды. Көзді жұмып,сипап сезеді,мұрынмен иіс сезеді т.с.с.
|
Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. Өткенді пысықтайды Сұрақ-жауап арқылы орындайды Кестені толтырады Кестені толтырады Берілген ақпараттың дұрыс, дұрыс емес екендігін табады Сәйкестендіру жұмысын жасайды Тәжірибе жасайды Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Сезім мүшелері туралы біледі-1б Олар туралы білімдері бар-1б
Дескриптор: Пікірлердің дұрыс немесе дұрыс емес екендігін таба алды-1б Кестені талапқа сай белгілеп шығады-1б Дескриптор: Сәйкестендіру арқылы мағлұматтар бере алады-1б Ағзалар жүйесі туралы білімі толыққан.-1б Дескриптор: Тәжірибе жасау арқылы сезім мүшелерінің жұмысына баға береді-2б Сезім мүшелері туралы мәліметтері толық-2б Мадақтау |
Жылулық шеңбері Суреттер Сезім мүшелері туралы бейнебаян Кесте Кесте Суреттер Кесте сызылған плакат Сәйкестендіру кестесі Заттар,тағам дар Сезім мүшелерінің суреттері Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
Мектеп: «В.Терешкова атындағы орта мектеп» КММ |
|||||||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
|||||||||
|
Бөлім: |
Заттар және олардың қасиеттері. Ауа мен су. |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жиенбаева М.С. |
|||||||||
|
Күні: 15.11.2024ж. |
15.11.2024ж |
|||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№20сабақ. Заттың қасиеттері |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.1.1 заттың қасиетіне байланысты қолдану аясын анықтау; 4.1.2.1 зерттеу әдісін (бақылау мен эксперимент) таңдау себебін оның артықшылығы мен кемшілігіне негізінде таңдау себебін түсіндіру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Заттың қандай қасиеттері барын біледі,затты дұрыс пайдалануды үйренеді |
|||||||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Зерттеуге, эспериментке бағытталған жобалық тапсырмаларды орындау |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау Өткенді пысықтау «Жедел жауап» 1. Иісті қалай сезесің? 2. Дәмді қандай мүше арқылы сезесің? 3. Тері арқылы нені сезесің? Тақырыпты ашу Сабаққа дайындық жұмысын жүргізу «Адам» бөлімінің тақырыптарына шолу жасау. Сұрақтар қою арқылы пысықтау Жаңа білім 1-тапсырма
2-тапсырма Зерттеу жұмысы. Заттардың қандай қасиеттері болады? Қажет заттар: -шегелер; -целлофан қалта; -балға; -стақан; -файл; -тұз,қант. 3-тапсырма
Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Қант пен тұзды зерттеңдер. Айырмашылығы мен ұқсастығын табыңдар Диаграмманы толтырыңдар Қант Тұз
ҚЖ: Темір мен қағазды салыстырыңдар. Қасиеттерін кестеге түсіріңдер
|
Оқу құралдарын түгелдейді
Өткенді пысықтай ды
Сызбаны толтырады
Жауапты толық жазады
Заттардың қасиеттерін атайды
Кестені толтырады
Венн диаграммасын толтырады
Кестені толтырады
Кері байланыс жасайды
|
Дескриптор: Сезім мүшелері туралы біледі-1б
ҚБ: Жарайсың!
Дескриптор: Дене туралы білімдері жақсы-1б Заттардың қасиеттерін біледі-1б
Дескриптор: Зерттеу жұмысын жүргізе алады-1б Заттардың қасиеттерін айтады-1б
Дескриптор: Кестені толтырды-1б
Дескриптор: Айырмашылығы мен ұқсастығын тапты-1б Диаграмманы толтырды-1б Темір мен қағазды салыстырды-1б Қасиеттерін кестеге түсірді-1б
«Нысана» әдісі |
Суреттер
Сызбалар
Заттар, суреттер
Суреттер
Кесте
Суреттер
Оқулық
Венн диаграмма сы
Суреттер
Кесте
Стикерлер |
||||||
шағым қалдыра аласыз












