"№106 сабақ. Негізгі және туынды сын есім"

Тақырып бойынша 31 материал табылды

"№106 сабақ. Негізгі және туынды сын есім"

Материал туралы қысқаша түсінік
Негізгі және туынды сын есімдерді ажыратады, негізгі ойды анықтайды.
Материалдың қысқаша нұсқасы



Білім беру ұйымының атауы

«Ә.Бөкейхан атындағы тірек мектебі (РО) жанындағы интернаты»

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

Су -тіршілік көзі

Педагогтің аты-жөні:

Абдильдина Жаннұр Мәнсүрқызы

Күні:

07.04.25ж

Сынып:

3 «А»


Сабақтың тақырыбы:

106 сабақ. Негізгі және туынды сын есім

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.2.4.1 өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау;

3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру;

Сабақтың мақсаты

Мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтарға жауап береді

Құндылықтар:

Сәуір айы: ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК

Сабақ құндылығы: : БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ

Апта дәйексөзі: «Еңбек-қуаныш, жалқаулық-айырылмас азап.» Абай.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут















Өткенді пысықтау

5 минут

















Сабақ

тың ортасы

20 минут





































































Сергіту сәті

2 минут





















Сабақты қорыту

8минут





































Кері байланыс

5 минут

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Өткенді пысықтау

11-жаттығу

Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін тап.

Көлді жердің үкілі аруы,

Өткір желдің саз тартар қаруы

Қамыс





Құндылық мақсаты: : Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу



Жаңа тақырып

13-жаттығу

Мәтінді оқы.

Сұрақтарға жауап бер

Мәтінде не туралы айтылғын?

Су туралы

«Судың қадірі» дегенді қалай түсінесің?

Сусыз тіршілік жоқ

ЕБҚ

Мәтін неліктен «Судың да сұрауы бар» деп аталған?

Өйткені, суды ысырап еткеніміз үшін жауап береміз.Су азайса өмір сүру қиындайды



Жұптық жұмыс

Талқыла

Сен қалай ойлайсың? Өз ойларыңды жұппен талқылалаңдар.





ФС тапсырмасы

14-жаттығу

Тыйым сөздерді қолданып,

«Суды дұрыспайдалан!» нұсқаулығын толықтырып жаз.

Суды бекер төкпе.

Түнде су алуға барма.

Судың бетін ашық қалдырма.

Лас су төккен жерді баспа.



ЕҚБ

«Суды қалай үнемдеуге болады?» тақырыбына эссе жаз





Сергіту сәті







16-жаттығу

Өлеңді оқып жатқа жаз

Өлеңнен сын есімдерді тауып, оларға сұрақ қой.бұл сын есімдердің қай сөзбен байланысып тұрғанын тап

Жазғы дала,жазғы таң,жасыл шалғын,жасыл шақ, ақ бұлақ,мөп-мөлдір күн.

Сөз тіркестерін өзгертіп жаз

Туынды сын есім+зат есім

Ақ бұлақ-көңілді бұлақ,жасыл шалғын-жасылдау шалғын, мөп-мөлдір су-мөлдірдеу су.







Үй тапсырмасы

15-жаттығу

Суреттердегі балықтарды сипаттап жаз

Сазан – кішірек, шортан-ұзындау,тыран-жалпақтау.









Кері байланыс







Өлең жолдарын хормен оқиды















Өткенді пысықтайды























Тапсырманы орындайды













Тақырыпты түсініп алады







Жеке жұмыс жасайды



















Нұсқаулықты толықтырады













Эссе жазады





















Тапсырманы орындайды

























Үй тапсырмасын алады





















Кері байланыс жасайды








Мақтау,мадақтау арқылы бағалап отыру













Дескриптор:

Жұмбақты көшіріп жазып, шешуін табады-1б













Дескриптор:

Мәтінді оқиды-1б

Сұрақтарға жауап береді-1б

Өз ойларын жұппен талқылап, қорытынды жасайды-1б











Тамаша жұмыс!





Жарайсыңдар!





Дескриптор:

«Суды дұрыспайдалан!» нұсқаулығын толықтырып жазАДЫ-1Б









Тамаша жұмыс орындадыңдар!







Дескриптор:

Өлеңді оқып жатқа жазады-1б

Өлеңнен сын есімдерді тауып, оларға сұрақ қояды-1б

Сын есімдердің қай сөзбен байланысып тұрғанын табады-1б

Сөз тіркестерін өзгертіп жазады-1б























Керемет!







«Нысана» әдісі







Суреттер





















Жұмыс дәптері















Оқулық





















Оқулық









Жұмыс дәптері

















Суреттер







Оқулық















Оқулық









Жұмыс дәптері

























Оқулық

















Кері байланыс тақтасы







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
08.04.2025
303
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі