Мектеп
|
жалпы орта білім беретін
мектебі
|
Бөлім
|
Қоршаған орта
|
Педагогтің
аты-жөні
|
Чолакова
Г
|
Күні:
|
09.04.2024ж
|
Сынып:2
«А»
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
№109 Дара және күрделі етістік. Жаралы
үйрек.20-21-жаттығулар.
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
2.1.4.1 - тірек сөздерді
қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме
құрау
2.4.2.5* - дара және күрделі зат есім/сын
есім/сан есім/етістікті анықтау
2.3.1.1 мұғалім көмегімен жеке сурет, сюжетті
суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап
жазу
|
Сабақтың
мақсаты
|
Дара және күрделі зат есім/сын есім/сан
есім/етістікті анықтайды
Оқыған, тыңдаған және аудиовизуалды материалдар
бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрады және тірек сөздерді
пайдалана отырып, мазмұндама жазады.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезең
уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5
мин
|
Психологиялық жағымды ахуал орнату.
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Он саусақтың саласындай.
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Бiр адамның баласындай.
Өткенді қайталау
Тарсия әдісі арқылы
қайталау
«Тез ойла» әдісі арқылы жаңа сабақты
ашу
Алғашқы дыбысы кестедегі әріптерден басталатын қимылды білдіретін сөздерді тап.
|
қ
|
и
|
м
|
ы
|
л
|
|
қуану
|
иілу
|
мақтау
|
ысқыру
|
лақтыру
|
ә
|
р
|
е
|
к
|
е
|
т
|
|
әкелу
|
ренжу
|
есту
|
келу
|
еріді
|
толды
|
|
|
Оқушылар өлеңді
хормен айтады
Сұрақтарға жауап
береді
|
Жарайсыңдар!
Бағалау: «Білім бұтағы»
Әр алған балға бұтақтағы жапырақты бояп
отырады.
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин
|
ҚБ 20 –тапсырма Топтық жұмыс
ОДД:білу,түсіну,қолдану
«Нұсқау:Кестедегі сөздерді
оқы. Кестеге қарап,дара етістік,күрделәі етістіктің ерекшелігін
өзің анықтап көр.
Бағалау
критерийі:
Дара және күрделі зат есім/сын есім/сан
есім/етістікті анықтайды
ЕББҚ ететін
(ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма Дара
етістікті табады
|
Кестедегі сөздерді оқиды. Кестеге қарап, дара
және күрделі етістіктердің ерекшелігін тауып, қорытынды жасайды
|
Дескриптор:
Етістіктерді ажыратады 1 балл
|
Суреттер
|
10
мин
|
ҚБ 21 - тапсырма Топтық жұмыс
ОДД:білу,түсіну,қолдану
«Көз жүгіртіп оқу» әдісімен
орындалады.
Нұсқау:
Әңгімені тыңда.
|
. Әңгімені тыңдайды. Әңгіменің
желісі бойынша жоспар құрады.
Әсеттің қармақ
салуы.
2Әсеттің жаралы үйректі
құтқаруы
3. Әсеттің
қамқорлығы
Етістіктердің дара, күрделі
екенін ажыратады.
|
Дескриптор: Етістікті табады 1 балл Етістіктің астын сызыды 1
балл
Дара және күрделі етістік екенін ажыратады 1
балл
|
оқулық
|
2
мин
|
Сергіту сәті. «Керісінше»
ойыны
|
|
Жарайсыңдар!
|
|
10
мин
|
ҚБ 22–тапсырма Дәптермен
жұмыс
ОДД:білу,түсіну,қолдану
Нұсқау: Өлең не туралы?Өлеңді қатесіз көшіріп жаз.
Етістікті тап. Дара,күрделі екенін ажырат
Өзі мықты не деген,
Жүгі қандай зор еді!
Тіп-титімдей денемен.
Тау көтеріп келеді
ЕББҚ ететін
(ойлау деңгейі төмен) балаға тапсырма
Көркем
қатесіз жазады
|
Сөздерді оқиды
Сөздіктен осы
етістіктердің синонимдерін табады
|
Дескриптор:
- Өлеңді көшіріп жазады. 1
балл
Етістікті тауып, сұрақ қояды 1
балл
.
Дара немесе күрделі екенін ажыратады 1
балл
|
|
5 мин
|
ҚБ 23–тапсырма Өзіндік
жұмыс
«Суреттер сөйлейді»
әдісі
Нұсқау: Мәтінді түсініп оқиды.
Мысалды оқып, әрі қарай не болатынын
болжайды.
Қарамен жазылған сөздерді оқып, дара, күрделі екенін ажырат
|
«Құмырсқа мен шегіртке»
мысалын оқиды. Әр оқушы әрі қарай не болатынын жалғасты- рып, өз
ойларымен әңгімелейді. Қарамен жазылған сөздерді оқып, дара, күрделі
екенін ажыратады.
|
Дескриптор:
мысалды түсініп оқиды 1 балл
мәтіннің әрі қарай не болатынын болжайды;1
балл
дара, күрделі етістіктерді ажыратады. 1
балл
|
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
МК, Т.Сабақты бекіту
Кері байланыс
-Бүгінгі сабақта не ұнады?
-Сабақтан қандай ой түйдің?
-Бүгінгі сабақтан алған білімің үшін өзіңе қандай
баға бересің?
Рефлексия «Ағаш бұтағы» әдісі
Үйге
: 24 -жаттығу
|
Кері байланыс
жасайды.
Оқу тапсырмасын жазып
алады.
|
тапсырма орындалады.
|
|