|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
10 – ға дейінгі сандарды қосу және азайту/Достарыммен бірге санаймын |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
1.5.2.2. «+» , «-«, «-«, «< >» белгілерін қолдану; 1.1.3.3. ұзындық, (см/ дм) көлем (сыйымдылық) (л) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
10 -ға дейінгі сандардың құрамын қайталау, қосып - азайту |
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Ортаға шеңбер құрып тұрады: Бір – біріне тілегі: -Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәрімізге! Балалар, біз қандай амалдарды өтіп жатырмыз? (қосу, алу, үлкен,кіші) Қане, амалдарды ұмытып қалмадық па, бір пысықтап алайық! «Қалқандар» әдісі (Он санынан азайту)
Жарайсыңдар! Балалар,біз бүгін 10 – ға дейінгі сандарды қосу және алу амалдарына есептер шығарамыз; Сабақтың мақсаты: 10 -ға дейінгі сандардың құрамын қайталау, қосып – азайту Балалар, қане, бәріміз математиканың тарихына үңіліп, бізге керекті ақпараттарды алып көрелік: (ЖИ) Балалар, үйшіктегі 10 санының құрамын қарайықшы: Қане, бірге қайталайық:
1 – тапсырма Балалар, бәріміз қане, есепті жылдам есептеп көрейік: 1 – ден 10 – ға дейінгі сандардың құрамын есіне түсіреді; https://wordwall.net/play/79979/717/375
Жарайсыңдар! 2 – тапсырма (дәптермен жұмыс) Жазылу үлгісіне қара; Сандарды өсу ретімен жаз: 10,40,30,60,50,80,90,20 СЕРГІТУ СӘТІ (оюлар биі) 3 – тапсырма (жұптық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа беріген тапсырма Саралау - диалог Атайға көмектесіңдер Алдымен тақтайшаның ұзындығын өлшеп ал; Тақтайшаның ұзындығы 3 см, 8 см, 6 см, 9 см- ге кеміт; Тақтайша 10 см 10 см – 3 см= 7 см 10 см – 8 см= 2 см 10 см – 6 см = 4 см 10 см – 9см = 1 см Тақтайшаның ұзындығын 2 см,5 см,6 см,7 см -ге арттыр: Тақтайша 3 см 3 см + 2 см = 5 cм 3 см + 5 см = 8 см 3 см + 6 см = 9 см 3 см + 7 см = 10 см 4 – тапсырма (топтық жұмыс) «Ұлттық мереке» Пазлдарды топ болып құрастырады:
Топтық 2 тапсырма «Үлкен» немесе «кіші»
Жарайсыңдар, балалар! «Асықтар» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Бір - біріне сәттілік тілейді 10 – санынан азайту амалдарын орындайды Сабақ мақсатымен танысады ЖИ арқылы математикалық ұғымдармен танысады Сандардың құрамын қайталайды 10 – ға дейінгі сандардың құрамын есептейді Дәптермен жұмы жасайды сандарды өсу ретімен орналастырады 10,20,30,50,60,80,90 Сергіту сәтіне қатысады Тақтайдың ұзындығын есептеп алады; Алу амалдарын орындайды Тақтайша 3 см Берілген тақтайша ұзындығына басқа өлшем бірліктерін қосады Пазлдарды құрастырады Үлкен немесе кіші екенін есептеп отырып шығарады Кері байланыс береді |
Ауызша мақтау Асықтар арқылы ұпай жинап отырады
Дескриптор: Берілген есептерді дұрыс
шығарады; Тамаша! Дескриптор: Алу амалдарын қатесіз орындайды; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Сандарды өсу ретімен дұрыс орналастырады; ҚБ: Дескриптор: Керемет! Дескриптор: Пазлдарды дұрыс
құрастырады; |
Слайд
Жасанды интеллект Үйшіктер https://wordwall.net/play/79979/717/375 Дәптер
Оқулық Пазлдар Салыстыру карточкалары
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
10 – ға дейінгі сандарды қосу және азайту/Достарыммен бірге санаймын
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
10 – ға дейінгі сандарды қосу және азайту/Достарыммен бірге санаймын |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
1.5.2.2. «+» , «-«, «-«, «< >» белгілерін қолдану; 1.1.3.3. ұзындық, (см/ дм) көлем (сыйымдылық) (л) салыстыру және шамалар мәндерімен қосу мен азайту амалдар орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
10 -ға дейінгі сандардың құрамын қайталау, қосып - азайту |
|||||
|
Құндылықтар |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады Ортаға шеңбер құрып тұрады: Бір – біріне тілегі: -Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәрімізге! Балалар, біз қандай амалдарды өтіп жатырмыз? (қосу, алу, үлкен,кіші) Қане, амалдарды ұмытып қалмадық па, бір пысықтап алайық! «Қалқандар» әдісі (Он санынан азайту)
Жарайсыңдар! Балалар,біз бүгін 10 – ға дейінгі сандарды қосу және алу амалдарына есептер шығарамыз; Сабақтың мақсаты: 10 -ға дейінгі сандардың құрамын қайталау, қосып – азайту Балалар, қане, бәріміз математиканың тарихына үңіліп, бізге керекті ақпараттарды алып көрелік: (ЖИ) Балалар, үйшіктегі 10 санының құрамын қарайықшы: Қане, бірге қайталайық:
1 – тапсырма Балалар, бәріміз қане, есепті жылдам есептеп көрейік: 1 – ден 10 – ға дейінгі сандардың құрамын есіне түсіреді; https://wordwall.net/play/79979/717/375
Жарайсыңдар! 2 – тапсырма (дәптермен жұмыс) Жазылу үлгісіне қара; Сандарды өсу ретімен жаз: 10,40,30,60,50,80,90,20 СЕРГІТУ СӘТІ (оюлар биі) 3 – тапсырма (жұптық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа беріген тапсырма Саралау - диалог Атайға көмектесіңдер Алдымен тақтайшаның ұзындығын өлшеп ал; Тақтайшаның ұзындығы 3 см, 8 см, 6 см, 9 см- ге кеміт; Тақтайша 10 см 10 см – 3 см= 7 см 10 см – 8 см= 2 см 10 см – 6 см = 4 см 10 см – 9см = 1 см Тақтайшаның ұзындығын 2 см,5 см,6 см,7 см -ге арттыр: Тақтайша 3 см 3 см + 2 см = 5 cм 3 см + 5 см = 8 см 3 см + 6 см = 9 см 3 см + 7 см = 10 см 4 – тапсырма (топтық жұмыс) «Ұлттық мереке» Пазлдарды топ болып құрастырады:
Топтық 2 тапсырма «Үлкен» немесе «кіші»
Жарайсыңдар, балалар! «Асықтар» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Бір - біріне сәттілік тілейді 10 – санынан азайту амалдарын орындайды Сабақ мақсатымен танысады ЖИ арқылы математикалық ұғымдармен танысады Сандардың құрамын қайталайды 10 – ға дейінгі сандардың құрамын есептейді Дәптермен жұмы жасайды сандарды өсу ретімен орналастырады 10,20,30,50,60,80,90 Сергіту сәтіне қатысады Тақтайдың ұзындығын есептеп алады; Алу амалдарын орындайды Тақтайша 3 см Берілген тақтайша ұзындығына басқа өлшем бірліктерін қосады Пазлдарды құрастырады Үлкен немесе кіші екенін есептеп отырып шығарады Кері байланыс береді |
Ауызша мақтау Асықтар арқылы ұпай жинап отырады
Дескриптор: Берілген есептерді дұрыс
шығарады; Тамаша! Дескриптор: Алу амалдарын қатесіз орындайды; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Сандарды өсу ретімен дұрыс орналастырады; ҚБ: Дескриптор: Керемет! Дескриптор: Пазлдарды дұрыс
құрастырады; |
Слайд
Жасанды интеллект Үйшіктер https://wordwall.net/play/79979/717/375 Дәптер
Оқулық Пазлдар Салыстыру карточкалары
|
||
шағым қалдыра аласыз














